Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda Dil Okulları
Yeni Zelanda Konsolosluğu  Yeni Zelanda’da 12 hafta ve üzeri eğitim alan herkese  Yeni Zelanda’ da çalışma izni veriyor. Yeni Zelanda dil okulları English New Zealand, Quality English, ALTO kurum ve dernek akreditasyonlarına sahiptir. Genellikle Auckland ve Christchurch şehirlerindeki Yabancı Dil kursları ile çalışmaktayız.  Yeni Zelanda vize işlemlerini yürütebilmemiz için yetkin danışmanlığımız vardır.

Yeni Zelanda’da İngilizce dil okulları aşağıdaki nedenlerden dolayı tercih edilmektedir.

 • Öğrencilerine çalışma izni vermesi,
 • Eğitim ve yaşam giderlerinin ucuzluğu,
 • Nüfusunun az oluşu ve şehir merkezlerinin büyüklüğü,
 • Devletin öğrencilere samimi yaklaşımı,
 • Okulların devlet tarafından sıkı denetimleri sayesinde yüksek kaliteli olması,
 • Yemyeşil Doğası ve yoğun şehir hayatının bir arada oluşu
 • Sıcak iklimi ve sayısız plajları
 • Göçmenlik Standartlarının kolaylığı

 

Yeni Zelanda: Huzurlu ve güvenilir bir ülke!

Yeni Zelanda Dil Okulları

2009 yılı Uluslararası Barış listesine göre, Yeni Zelanda dünya üzerinde en barışçıl millet olarak tescillenmiştir. Bu gerçek, Yeni Zelanda’ nın yabancı öğrencilere karşı göstermiş olduğu cana yakın karşılamanın ve güvenli ortamın bir göstergesidir. Uluslararası Şeffaflık Kurumu 2010 yılı yolsuzluk algısı indeksi kapsamında, Yeni Zelanda’ yı Danimarka ve Singapur’ la birlikte dünyanın en az yolsuzluk yapılan ülkesi seçmiştir. Başkenti Wellington’dur. En büyük ve en kozmopolit şehri Auckland ‘dır. Aşağıda ücretlendirmesini göreceğiniz 30 haftalık Yeni Zelanda dil okuluna başvuru yapmak isteyen adayların banka hesaplarında minimum vize başvuru esnasında 650binTL beyan edebilmeleri zorunluluktur. Bankadaki paranız anne/baba/abi/abla gibi 1.derece aile bireylerinizin banka hesaplarında da olabilir. Arabamı satacağım, evimi satacağım, tazminatımı alabilirsem, ben istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum, 50 yaşındayım, önce 3 ay gideyim beğenirsem kalmak istiyorum (!)…. gibi tüm iyiniyetleri ile ofisimize gelmek isteyen adaylara özellikle şartlarını uygun hale getirdiklerinde bizlerle iletişime geçmeleri gerektiğini önemle hatırlatırız. Zira dil okulunuza kayıt, vize ve Yeni Zelanda’ ya girişinize kadar geçecek süre sadece 8 haftadır. Her yıl internet aracılıgı ile Yeni Zelanda’ da dil eğitimine katılmak istediğini belirterek Yeni Zelanda’ ya gitmek istediğini belirterek internet sitemizden başvuru yapan adayların sayısı 500′ den fazladır. Ne yazık ki Yeni Zelanda vizesi alabilmeye uygun olan adayların sayısı ise yılda 15′ i geçememektedir. Bu nedenle bu sene uygun adaylarımıza daha fazla zaman ayrıabilmek ve gerçek öğrenciye ulaşabilmek için aşağıdaki özellikleri açıkça yazma gereği duyuyoruz. Yeni Zelanda dil okuluna gidecek adaylardan beklenilen özellikler şunlardır:

 • 18-40 yaş arası,
 • 4 senelik üniversiteden mezun olması
 • son 3 aydır sigortalı olarak çalışabildigini belgeleyebilmesi
 • Yeni Zelandada egitim alacagı süre boyunca kurs ve yaşam masraflarını karşılayabilecek finansal yeterlilige sahip oldugunun banka hesabı ile belgelenmesi. Bu rakam 2014 yılı için 7 aylık dil okulu, yaşam masrafları ve kişisel giderleriniz dahil Minimum 23.000NZD olarak hesaplanmıştır.

 

 

 

Yukarıda belirtilen Yeni Zelanda vizesi alabilmeye uygun özellikleri taşıyan adayların Bilgi İstek formunu doldurmaları ve başvuru yapmaları rica olunur.

 

2024 YENİ ZELANDA DİL OKULLARI FİYATLARI

1- Seafield School of English, Auckland 🇳🇿 yerel bir dil okuludur.

 • 30 Hafta-İntensive 24/AYA 24 English dersleri- Haftada 21 saat:  9600NZ$

2- LSNZ Dil okulu, Christchurch ve Queenstown şubesi fiyatları aynıdır. 🇳🇿 yerel bir dil okuludur.

 • 24 Hafta- English for Academic Purposes 1 (EAP 1) dersleri- Haftada 21 saat:  9600NZ$

3- CCEL Dil okulu, Christchurch 🇳🇿 Christchurch şehrinde yerel bir dil okuludur. Yeni Zelanda Hükümetinin destekledigi bir dil okuludur. Canterburry Universitesinin İngilizce hazırlık merkezidir. 🇳🇿

 • 24 Hafta- İngilizce dersleri- Haftada 21 saat:  9960NZ$

4- LSI dil okulu, Auckland şubesi 🇳🇿 İngiltere merkezlidir. Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İsviçre, Almanya, Fransa’da olmak üzere toplam 12 şubesi vardır. Fiyatları bu nedenle çok uygundur.

 • 30 Hafta –  Intensive 24/AYA 24 English dersleri- Haftada 21 saat: 10.560NZ$

5- Language International, Auckland 🇳🇿 yerel bir dil okuludur.

 • 30Hafta- Intensive İngilizce dersleri- Haftada 23 saat: 10.350NZ$

6- Bridge International College, Auckland 🇳🇿 yerel bir dil okuludur.

 • 30 hafta – Pre EAP İngilizce kursu:  12.900NZ$

7- NZLC dil okulu, Auckland 🇳🇿 Sadece Yeni Zelanda’ya özgü yerel bir dil okuludur.

 • 30 Hafta – Generale 24/AYA 24 English dersleri- Haftada 21 saat:  13.800NZ$

 

Genel Giderler: Konaklama, Uçak Bileti, vize ücreti ve yeminli tercüme hizmetleriniz olucaktır.

İsteğe bağlı giderler şunlardır:

 • Havaalanı karşılama/tek yön: 100nz$
 • Maaşsız staj yerleştirme: 1590nz$
 • Aynı okulda ücretli olarak 40 yaş üzeri klüp etkinlikleri(750nz$), Rotorua,Taupo ve Waitomo mağaraları turu (230nz$), Adrenalin sporları (1900nz$), Sanat, tarih ve kültür (750nz$), Barista eğitimi (1115nz$), golf (600nz$), sörf, şehir içi yürüyüş(550nz$) ve şarap tadımı(500nz$) eğitim ve etkinlikleri düzenlenmektedir.
 • Yeni Zelanda IELTS sınav ücretleri 385nz$’ dir.

LSI dil okulunda aynı zamanda Hemşireler için İngilizce ve Pilotlar için İngilizce programları da vardır. Tüm dersler Auckland şehir merkezindeki kampüsünde verilmektedir.

 • Hemşireler için ingilizce ücretleri: 24 hafta : 8040nz$
 • Pilotlar için İngilizce ücretleri: -4-hafta+10 ders : 4840nz$

 

Yeni Zelanda : Kozmopolit ve Tüm Irkları Kucaklayıcı Ülke! Yeni Zelanda dünyanın pek çok bölgesinden göç alması sebebiyle çok kültürlü bir millettir. Yeni Zelandalılar’ ın %23’ ü ülke dışında doğmuştur. Yeni Zelandalılar, Avrupa, Pasifik Adaları, Asya ve Afrika gibi pek çok değişik etnik ve geçmişten gelmeleri sebebiyle cana yakın ve anlayışı insanlar olarak tanınırlar. Yeni Zelanda’ da ki bu çok kültürlü, çok ırklı ve çok dinli oluşuma ayrı bir değer verilmekte ve bu farklılıkların modaya, sanata, müziğe ve mutfağa yansımalarına büyük önem vermektedir.

Yeni Zelanda’ da iklim ve doğa Yeni Zelanda’ nın kışları yağmurlu ve ılık, yazları ise oldukça kuru geçmektedir. İklim göreceli olarak ılımandır. Yeni Zelanda tüm dünyada doğal güzellikleri ve açık hava aktiviteleri ile tanınmaktadır. Batı’ da Abel Tasman Denizi ve Doğuda Pasifik Okyanusu ile çevrili olan ülke pek çok göl, kumsal, orman, nehir ve sıra dağlara sahiptir. Güney Ada’ da ise nefis fiyort ve buzullar bulunmaktadır. Yeni Zelanda’ da herkese göre spor, eğlence ve macera turizmi vardır. Ülkede iklim sıcak olmasına rağmen, üzeri kar kaplı dağ manzaraları ile bilinen bir ülkedir.

Yeni Zelanda Göçmenlik Politikası Yeni Zelanda nüfusunun azlığından dolayı, kalifiyeli personele ihtiyacı olan sosyal imkanları çok geniş bir ülkedir. Dil kursu başvurularında, İstenilen meslekler sıralamasında yer alan adaylara ayrıca vatandaşlık işlemleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

 

 

 

YENİ ZELANDA HAKKINDA 

Güney Pasifik Okyanusunda bulunan ve ada ülkesi olan Yeni Zelanda, iki büyük ve pek çok küçük adadan oluşur. İki büyük ada Kuzey Ada ve Güney Ada olarak adlandırılır. Başkent Wellington Kuzey Ada’nın güney tarafından bulunur. En büyük şehirlerinden biri ise Auckland’ dir.

Ülkenin yerli halkı Maoriler, Yeni Zelanda’ya, Uzun Beyaz Bulut Ülkesi anlamına gelen Aotearoa demektedir. Yeni Zelanda adı Hollanda kökenli olup, Hollandalı kartograflar tarafından, Hollanda’nın Zealand Adası’na adanarak Yeni Zelanda ismi verilmiştir. Devletin yönetim şekli monarşi olup, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth devlet başkanıdır. 1840’dan bu yana İngiltere’ye bağlı olan Yeni Zelanda, 1840’dan önce hiçbir yönetime bağlı değildi.

Yeni Zelanda’ da iklim İklimi ılıman olan ülkenin iç kesimleri ve güneyinde hava soğukluğu -10 dereceyi bulmaktadır. Kuzeyi ise subtropikal iklime sahiptir. Okyanus kıyıları yumuşak bir iklime sahiptir ve yağışlıdır. Eşsiz doğası ve hayvan türü çeşitliliği ile dikkat çekmektedir. Yüzüklerin Efendisi filmi, Yeni Zelanda’nın bu eşsiz doğasında çekilmiştir. Yeni Zelanda’nın ulusal simgesi ise uçamayan kuş türü olan Kivi kuşudur. Kivi, aynı zamanda Maorilerin kendilerine verdikleri isimdir. Nüfusun büyük kısmı Kuzey Ada’da yer alır. Yeni Zelanda halkı sıcakkanlı ve sevecendir. Konuklarını içtenlikle ve mutlulukla ağırlarlar. Yeni Zelanda, gayzerleri, faaliyette olan yanar dağı, buzulları ve ormanları ile her noktası görülmeye değer bir ülkedir. Kaplıcaları, doğası, kent hayatı, eğitimi, yaşam olanakları ile ülke merak uyandırmaktadır.

 

YENİ ZELANDA DİL OKULLARI HAKKINDA

Dil okulları ile kaliteli eğitim sunan Yeni Zelanda, muhteşem doğasıyla eğitiminizi tatil dönüştürmekte. Wellington, Auckland ve Christchurch şehirlerinde başlıca dil okulları eğitim vermekte. Günümüzde dil eğitimin bir turizm dalı haline gelmekte. Yeni Zelanda da ana dilinin İngilizce olmasından dolayı eğitim dünyasında kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Dil okulları dışında sertifika programlarıyla alınan belgeler İngilizcenin geçerli olduğu ülkelerde kabul edilmektedir. Eğitim sistemi kendine özgü olan Yeni Zelanda her geçen gül kalitesini artırmaktadır.

Yeni Zelanda’ da Eğitimin Avantajları

 • Yüksek nitelikli eğitim
 • Öğrencilere yarı zamanlı çalışma olanağı sunması
 • Uygun bütçe ile eğitim olanağı
 • Vizelerde sorunsuz olarak işlemlerin yapılması
 • Ana dili İngilizce olan bir ülke
 • Misafirperver ve sıcakkanlı insanların olması
 • Burada aldığınız belgelerin anadili İngilizce olan diğer ülkelerde geçerli olması
 • İklim şartlarının uygun olması
 • Doğasının güzelliği
 • Yaşam kalitesinin yüksek olması
 • Eğitim odaklı göçmenlik hakkı vermesi

Yeni Zelanda İngilizce Dil Okulları

Yeni Zelanda eğitim alanındaki iddialı çalışmalarıyla dikkat çekmekte. Sizde dil eğitiminizi bu kaliteli okullarda almayı düşünüyorsanız, bizler ALL STUDY olarak sizlere bu imkânları zahmetsiz ve uygun fiyatlarla sunmak için yanınızdayız. Başkent Wellington’da, Auckland, Christchurch ve Wellingthon şehirlerinde bulunan dil okullarında hem Yeni Zelanda kültürünü yakından tanıyıp hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. 

AUCKLAND şehri Yeni Zelanda’nın en büyük şehirlerindendir. Ekonomik ve kültür alanında önemli bir kenttir. Dağ eteğine kurulan şehir, limanlarıyla da dikkat çeker. Şehir, başkent özellikleri gösterir. Sosyal ve kültürel hayatıyla öğrencilere çeşitli etkinlikler sunar. Kent, Victoria dönemine ait tarihi ahşap yapıları ve kafeleriyle ilgi uyandırmaktadır. Auckland Domain Parkı ve Queen Caddesi  görülmeye değer yerlerdendir. 

CHRİSTCHURCH şehri

Tipik bir İngiliz şehri olan Christchurch, Güney Ada’da yer alır. Ilıman iklime sahiptir. Parkları ile dikkat çeker. Kültür ve sanat şehridir. Sergiler, konserler, tiyatroları ile kent özel bir yere sahiptir. Her yıl düzenlenen şarap festivaliyle Yeni Zelanda’nın eğlence şehridir. Şehir kıyıda bulunur ve sırtını ise sıra dağlara dayar. Bu nedenle hem deniz hem de dağ manzaralarıyla görsel şölen sunarken deniz ve dağ sporlarına da elverişlidir. Yeni Zelanda’nın büyük şehirlerinden olmasına rağmen metropollerin telaşlı yaşamından eser görülmez. Huzurlu ve sakin bir şehirdir.

WELLİNGTON şehri

Yeni Zelanda’nın başkenti olan Wellington, Kuzey Adasının güney ucunda yer alır. Okyanusya’daki en kalabalık şehir olma özelliğine sahiptir. Siyasi merkez olan Wellington, parlamento binasına, büyükelçiliklere, banklar ve genel merkezlere ev sahipliği yapar. Liman ve şehri çevreleyen dağlar arasında dar bir alana kurulmuştur. Şehir merkezinin batısında Victoria Üniversitesi ve Wellington Botanik Parkı yer alır. Her iki noktaya da ulaşım teleferikle sağlanır. Wellington, limanı ve doğal güzellikleriyle etkileyici bir şehirdir. Yemyeşil tepeleri ve yazlık evleriyle ünlüdür.

Yeni Zelanda’ da konaklama Tüm dünyanın sorunlarından uzak huzurlu bir ortamda eğitim almak istiyorsanız önerimiz kesinlikle Yeni Zelanda olacaktır. Burada bulunduğunuz süre boyunca yurt konaklaması, aile yanı konaklama veya hostellerde de kalabilirsiniz.

Yeni Zelanda dil okulları, Yeni Zelanda vatandaşlık, yeni Zelanda çalışma hakkı, yeni Zelanda konaklama seçenekleri ve Yeni Zelanda şehirleri hakkında bilgi ve danışmanlık için 0530 260 99 33 ü arayarak, uzman danışmanımız  ile görüşmek üzere randevu alabilirsiniz.

YENİ ZELANDA dil okullarının tümü ile çalışmaktayız. Aşağıda şehirlere göre kursların isimlerini görebilirsiniz. Fiyatlar için danışmanlarımızla iletişime geçerek, dönemsel kampanyalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeni Zelanda dil okulları kampanyalarımızı ayrıca ALL STUDY Instagram ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

 

AUCKLAND ŞEHRİNDEKİ DİL OKULLARI

CHRISTCHURCH ŞEHRİNDEKİ DİL OKULLARI

WELLINGTON ŞEHRİNDEKİ DİL OKULLARI

 

YENİ ZELANDA VİZE BAŞVURUSU HAKKINDA

Yeni Zelanda öğrenci vizesi için hazırlanacak evraklar şunlardır: Öğrenci Vizesi almak için;

 • 1. En az 3 ay geçerli olan pasaport (Varsa eski pasaportlarınızla)
 • 2. NZIS 1012 vize başvuru formu -ALL STUDY tarafından düzenlenecektir.-
 • 3. 6 aydan daha eski olmayan 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf. Fotoğrafların arkasına
  isim ve soyadınızı eksiksiz olarak yazınız.
 • 4. Başvuru ücreti
 • 5. Yeni Zelanda’da eğitim göreceğiniz kurumdan alacağınız Kabul Mektubu
 • 6. Başvuru sahibi çalışıyorsa ve masraflar kendisi tarafından karşılanacak ise:

               a. Banka hesap cüzdanları

           b. Çalıştığı işyerinden işvereni tarafından şirketin başlıklı kâğıdına bu şirketteki görevini, ne kadar süredir burada çalıştığını, kullanacağı onaylanmış izin günü sayısı ve tarihleri ve seyahat sonrası aynı işyerinde tekrar çalışacağınız belirtilen resmi bir yazı.

 Çalıştığı işyerine ait evraklar:
Vergi Levhası
İmza sirküleri
Ticaret/Sanayi odası faaliyet belgesi
Resmi Gazete ilanı

 • 7. Varsa kendisine ait tapu/tapular
 • 8. SSK’lı işe giriş bildirgesi
 • 9. Kurs bitiminde aynı işyerinde görevine devam edecekse işverenden başlıklı kağıda yazılmış resmi bir garanti yazısı.
 • 10. Maaş Bordrosu
 • 11. Öğrencinin masrafları ailesi veya herhangi başka birisi tarafından karşılanıyorsa:

              a. Eksiksiz doldurulmuş ve bankadan onaylanmış ‘Financial Undertaking for a Student Form’ (NZIS 1014).-ALS STUDY tarafından düzenlenecektir.-

               b. Ailesi veya masrafları karşılayan diğer şahısın veya kurumun 7. maddede belirtilen tüm evrakları da ayrıca ibraz etmesi gerekmektedir.

 • 11. Öğrenci burslu olarak okumaya gidiyorsa:
 • 12. Tam burs hakkı verildiğine ve bu bursun neleri kapsadığına dair Yeni Zelanda’daki okuldan detaylı resmi bir yazı.
 • 13. Burs kapsamı içine girmeyen diğer tüm harcamalar için öğrencinin 7. veya 8. maddedeki tüm koşulları yerine getirmesi ve belgelemesi gerekmektedir.
 • 14. Eğer kalınacak yer parası ve diğer tüm harcamalar önceden ödendiyse; eğitim enstitüsü/okul veya üniversiteden bunların önceden ödendiği ve garanti olduğuna dair resmi bir yazı.
 • 15. Yeni Zelanda’da kalınacak yerin garanti olduğunu belirten resmi bir yazı.
 • 16. Yeni Zelanda’da 6 aydan daha uzun süreyle kalacak olanlardan bazı detaylı sağlık koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.
 • 17. Yeni Zelanda’da 2 seneden uzun süre eğitim görecek olanlardan:

               a) Yeni Zelanda Göçmenlik Bürosu (NZIS) tarafından Panel Doktorları ve Radyologistler tarafından eksiksiz doldurulmuş Medical and Chest X-Ray Certificate (NZIS 1007) sunmaları gerekmektedir.

               b) 17 yaşından daha büyükseniz vatandaşı olduğunuz ülkenizden alınan ve başvuruyu yapmadan önce 5 sene veya daha uzun süreyle yaşadığınız ülke/ülkelerden alınan sabıka kaydı ibrazı gerekmektedir.

* Detaylı bilgi için: http://www.nzembassy.com/tr

ALL STUDY Yurtdışı Eğtim danışmanlığı Yeni Zelanda vize konusunda uzman olup, sadece eğitim vizeleri ile ilgili değil, turist, işadamı, aile birleşimi vizelerini de yürütmektedir. Türkiye’ de birçok firmaya vize danışmanlığı yapmaktadır. Yeni Zelanda eğitim ve vizeler hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak isteyenlerin Bilgi İstek Formunu doldurmaları gerekmektedir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Yeni Zelanda Dil Okulları listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Yeni Zelanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI    ŞUBELER GENEL BİLGİLER 
EUROCENTRES Auckland Yeni Zelanda’nın eşsiz kumsallarına kolayca ulaşabileceğiniz şehir merkezindeki dil okulu
EMBASSY ENGLISH Auckland Üniversite'nin bünyesinde bulunan iyi bir dil okulu
Kaplan International English Auckland Uluslararası bir okul olup bünyesinde bir çok farklı ülkeden öğrenciyi ağırlamaktadır
LSI Auckland Merkezde bulunan bir dil okulu
Languages International Auckland Okul binası Albert Park'da üç tarihi binadan oluşmaktadır.