İngiltere’ de Lise Eğitimi

İngiltere’de lise eğitimi almak geleceğinize yapacağınız en büyük yatırımdır. Aşağıda İngiltere lise ücretlerini görebilir siniz. Fiyatlar günceldir. İngiltere liselerinden mezun olur olmaz İngiltere’nin köklü üniversitelerinde Üniversite okuma hakkı edineceksiniz. Yurtdışı lise eğitimleri için en fazla Londra liseleri talebi alıyoruz.  Direk uçuş kolaylıgı ve her saat uçuşların olması nedeniyle yurtdışı liselerinde aileler tarafından en fazla tercih edilen lokasyondur.

İngiliz sterlininin yüksek kurda olması aileleri tedirgin etse de Türkiye’ de yıllık ücreti yüksek maaliyetli fakat İngiltere standartlarında  kaliteli eğitim veren fakat sadece Türk üniversitelerinde çocuğunuzu okutabileceğiniz;  özel liselerde eğitim alan aileler çocuklarının kariyer planlarını dikkate alarak İngiltere’ de liselerinde eğitim almasını özellikle çocuklarının hayat planlarına eklemekte çekince duymazlar. Yabancı öğrenciler için İngiltere’de lise eğitim ücretlerine 1yıllık eğitim, konaklama, günde 3 öğün yemek ücretleri dahil edilmiştir. Güçlü eğitim sistemiyle dünyanın her yerinde geçerliliği olan İngiltere liseleri bağımsız eğitim bakanlıkları tarafından yönetilir ve sıkı denetlenir. Sınav ve müfredatları bakımından 4 değişik tipte İngiliz liseleri vardır. Aşağıda İngiltere’de lise eğitimleri hakkında detaylı bilgilendirmeleri görebileceksiniz. İngiltere’de lise eğitimine gitmek isteyenler için İngilizce dil eğitim hazırlık yılı programları da mevcuttur. Aşağıda örnek olarak fiyatlar görebilmeniz için küçük bir fiyat listesi geçmekteyiz. Eğitim, Aile yanı Konaklama, Gözetmen ve tüm servis hizmetleri dahildir.

NON-EU +16+ YEARS OLD + HOMESTAY + PLACEMENT + TUITION + FULL GUARDIANSHIP + SERVICES

2021 – İngilitere’de Lise ücretleri

 • Brockenhurst College, Dorset, A LEVEL programı – 3 Term : £22,840
 • Brockenhurst College, Dorset, A LEVEL programı – 2Term : £15,510
 • Brockenhurst College, Dorset, A LEVEL programı – 1Term : £11,51700
 • Worthing College, West Sussex, A LEVEL programı – 3 Term : £20,195
 • Worthing College, West Sussex, A LEVEL programı – 1,5 Term : £11,415
 • Worthing College, West Sussex, A LEVEL programı – 1 Term : £9,025
 • Worthing College, West Sussex, Lise Eğitim yılı ücreti : £17,395
 • East Sussex College, Lewes/Eastbourne /Hastings, A LEVEL programı – 3 Term : £19,170
 • East Sussex College, Lewes/Eastbourne /Hastings, Lise Eğitim ücreti – 3 Term :   £19,170
 • East Sussex College, Lewes/Eastbourne /Hastings, İngilizce hazırlık yılı programı:
 • Chichester College, West Sussex, A LEVEL programı – 3 Term : £19,875
 • Chichester College, West Sussex, Lise Eğitim ücreti – 3 Term : £17,840
 • NPTCollege, South Wales, A LEVEL programı – 3 Term : £17.995
 • North Bridge House Lisesi, Londra £32.100 – £33.650 – eğitim ve konaklamalar dahildir.
 • Fine Arts College, Londra Hamstead £23.950 – £33.650
 • Stover College, Devon : £22.750 – £24.950
 • Birkenhead School, Liverpool, Merseyside : £23.950 – £24.950
 • Bridgewater School, Manchester £21.750 – £22.950
 • St. Marry’ s College, Liverpool : £22.950
 • Porstmouth Grammar School: £27.750
 • 1 akademik eğitim yılı, veya akademik term veya akademik yarı semester, aile yanı konaklama kayıt ücreti, sabah ve akşam aile yanında yemekler ve okulda öğlen yemeği, havaalanı karşılama, koruyucu rehberlik ve diğer öğrencilik işlemlerinin takibi ve yürütülmesi. Bu fiyatlara zorunlu sağlık sigortası dahil değildir. AYP- 1 Yıllık  sağlık sigortası ücreti: £325

Cats College, Londra, Cambridge, Canterbury Boston(USA) şubeleri vardır.

 • CAT’s College, Londra: 1 Akademik yıl, A LEVEL programı,Fast-track GCSE, Pre-Hazırlık yılı Programı ve Üniversite Hazırlık yılı Program ücretleri aynıdır. : £30,990
 • CAT’s College, London İngilizce Hazırlık yılı ücreti: £20,595. Çocuğunuzun İngilizcesi iyi fakat akademik konuşma eksiği var ise 1 term İngilizce hazırlık yılı almasını sağlıyoruz: £6,865
 • CAT’s College kampüsünde VIP öğrenci yurtlarından standart öğrenci yurtlarına kadar geniş seçenekler sunuyor. VIP Premium tek kişilik odada, özel banyolu veyemekler dahil yıllık konaklama ücreti : £23,895 Birçok aile okulumuzdan ilk Term Paylaşımlı ve özel banyolu konaklama satın alıyor : £5,900, İkinci term ve sonrası için kendileri İngiltere’de ev kiralamayı ve çocuğunu kendi evinde konaklama yapmasını sağlıyor. Siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

 

THE AMERICAN SCHOOL IN ENGLAND – TASIS  – İngiltere’ de bir Amerikan Lisesi 

Tasis Hakkında Tasis lisesi geleneksel Amerikan AP sistemi ile birlikte Uluslararası Bakalorya eğitimini biradasunar. Surrey’ de bulunan, öncü ve bağımsız karma eğitim ve kolej hazırlık eğitimi veren köklü bir eğitim kurumudur. Geleceğin işadamlarını yetiştirir. Klasik lise eğitiminin dışında asil ve kültürlü işadamı, işkadını yetiştirmeyi hedeflemiştir. Tasis’ii tercih eden ailelerin ortak planı köklü şirketlerine geleceğin yöneticisini yetiştirme hedefidir. Tasis’te aldıgı eğitimden sonra çocugunuz tüm dünyada en köklü üniversitelerde okumayı hak kazanır. Başarı hedeftir. Londra’nın etrafında bulunan 5 Amerikan Lisesinden biridir. ‘İngiltere’ deki Amerikan Okulu’’ olarak bilinir. 1976’ da kurulmuştur. Toplam 1000 öğrencisi vardır. TASIS,  40’dan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencisiyle kozmpolit bir kampüse sahiptir. Küçük sınıflar, akademik ve kişisel rehberlik, yakın öğrenci-öğretim elemanı ilişkileri, öğrencilerin sorumluluk bilinci arttırmakta ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Öğrencilere okul yurtlarında yatılı olarak konaklama imkanı sunan TASIS, hafta sonu aktiviteleri, okul sonrası gezileri ile öğrencileri desteklemektedir. TASIS’ten mezun olan öğrenciler dünyada lider olan üniversitelerde eğitimlerine devam etmektedirler. Sunulan Programlar; The Upper School (9–12.sınıf lise eğitimi), TASIS middle school (5–8.sınıf ortaokul eğitimi), TASIS Lower School (3–9 yaş anaokulu), Yaz okulu (11–18 yaş), İngilizce Programı (11–18 yaş), Basketbol ve Futbol Kamplarıdır.

TASIS Highschool İngiltere' de entelektüel merakı besler. ve her öğrenciyi ilkeli ve açık fikirli olarak gelişmek üzere kullanır,ve küresel bir topluluğun şefkatli üyesi durumuna getirmek için çalışır. 
Her öğrencinin istek ve potansiyellerinin geliştirildiği, beslendiği ve sorgulandığı Londra yakınlarındaki uluslararası bir okul ve topluluk olan TASIS England'a hoş geldiniz. 
Okul merakla bilginin peşinde koşmaya adanmıştır ve her öğrenciyi öğrenme sürecinde sorumluluk almaya teşvik eder. Karakterin gelişimini, toplum hizmetine bağlılığın ve güzelliğin takdir edilmesini destekleyen programlar, 
akademisyenlerin ötesinde eğitim olanakları sağlar.Yüksekokulumuz Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı ve Gelişmiş Yerleştirme (AP) 
sınav sonuçlarımız sürekli olarak güçlü ve öğrencilerimiz, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına devam etmek için akademik ve duygusal olarak hazırlar.
TASIS İngiltere'deki Amerikan Okulu, Bağımsız Okullar Birliği üyesidir ve bu nedenle Bağımsız Okullar denetmenliği (ISI), önde gelen İngiltere ve denizaşırı bağımsız okul denetmenliği 
tarafından denetime tabi tutulur. Okul ayrıca New England Okullar ve Kolejler Birliği ve Uluslararası Okullar Konseyi tarafından denetlenir ve onaylıdır. 
Uluslararası bir okul mu arıyorsunuz?

Uluslararası bir okul arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Çocuğunuzu veya çocuklarınızı TASIS England'ın bir parçası olmayı çok isteriz, ancak bizimle kalmaya veya aramaya devam etmeye karar verirseniz, 
aileniz için doğru kararı verebilmek için mümkün olan en iyi bilgiye sahip olmanızı istiyoruz. Bu bölümde, uluslararası eğitimle ilgili çok çeşitli konular hakkında pratik ve anlaşılması kolay Infographics bulacaksınız. 
Onları indirebilirsiniz ve herhangi bir sorunuz varsa, Kabul Ekibimiz her zaman yardım etmeye hazır. Telefon numaranızı ve isminizi yazarak, çocugunuzun okulu, 
hangi sınıfta oldugu ve ders notu ortalaması ve özellikle İngilizce yeterliliğini de yazarak formu doldurabilirsiniz, hemen sizinle iletişim kuracağız.

2021-TASIS LİSESİ ÜCRETLERİ – Boarding School 

 • TASIS 1Tam Yıl Lise Ücretleri Tam Yıl : 8-13. Sınıflar için 47.565 £
 • Sadece 1. veya 2. yarıyıl için TASIS’e katılan öğrenciler için ücret:
  Sadece İlk Yarıyıl £ 26,660
  İkinci Yarı dönem £ 23.790
**** 

ALL Study yurtdışı eğitim Sadece İngiltere’de Lise yerleştirmeleri değil, ana sınıftan liseye, liseden üniversite ve İngiltere’de yüksek lisansa kadar kayıtları gerçekleştirir.  TASIS İngiltere’ de Ana sınıfı eğitimleri ücretleri -İngiltere’de ilköğretim ücretleri, İngiltere’de orta öğretim ücretlerini aşağıda detaylıca görebilir siniz.

Sınıflar ve Tam Yıl Öğrenim Ücretleri

 • Ana sınıfları – K sınıfı – 3.sınıf £ 20,300
 • İlköğretim – 4.sınıf – 8.sınıf ücretleri : £ 23,680
 • Orta öğretim – 9.sınıf – 13.sınıf ücretleri: £ 25,605

*Ücretlere öğle yemeği, ders kitabı kredisi, BT ve laboratuar ücretleri, bazı sınıf materyalleri ve müfredatla ilgili etkinliklerin ve saha gezilerinin maliyeti yer almaktadır. Ücretler arasında otobüs, üniforma, çeşitli spor seyahatleri ve ekipmanları, Güz Seyahat Haftası (Üst Okul) veya SAT, AP veya IB sınavları gibi dış sınav masrafları yer almaz. Detaylı bilgi verilecektir.

TASIS bünyesinde ana sınıftan liseye kadar eğitimler verilir. Erken Yıllar Programı (3-5 Yaş) 11.920 £ Erken Yıl ücretleri, harç ücretini, ders malzemelerini, etkinlikleri ve atıştırmalıkları içerir. Tam Yıl (Sınıf 8-12) Biniş ücretleri, ders ücreti, oda ve tam pansiyon, ders kitabı kredisi,çoğu BT ve laboratuar ücreti, yıllık dizüstü bilgisayar bakımı,bazı sınıf materyalleri, en fazla müfredatla ilgili etkinlikler ve okul gezileri, okul destekli seyahatler için seyahat sigortası,yataklar için haftalık çarşaf hizmeti içerir çarşaf ve havlular ve çamaşırhane.

TASIS 9-12. Sınıflar için Güz Seyahat Haftası zorunludur ve dahil edilmiştir; Şubat ve bahar tatilinde seyahat programları isteğe bağlıdır ve ek ücrete tabidir. 
8. Sınıf için, Okul Başlangıcı ve Avrupa Gezileri zorunludur ve dahil edilmiştir. Biniş ücretlerine sağlık sigortası, üniforma, çeşitli spor seyahatleri ve ekipmanları 
ya da SAT, AP veya IB sınavları gibi harici sınav masrafları dahil değildir.

İNGİLTERE’DE LİSE EĞİTİM SİSTEMİ NASIL?

 1. İngiltere’de Özel Lise –  Hazırlık Okulları: Liseye gitmek üzere, 8-13 yaş arası öğrencilere uygulanan hazırlık programıdır. Tüm yabancı öğrencilere açıktır.  Yatılı, karışık, kız, erkek okulları şeklinde çeşitleri vardır.
 2. İngiltere’ de Gündüz Liseleri ve Yatılı Devlet Liseleri: Gündüz okulları aile yanında konaklama imkanı verir. Yatılı Devlet Liseleri, İngiltere’deki diğer okullara göre daha ucuz olmakla birlikte iyi eğitim verirler. Yalnızca AB üyesi ülkelerden yabancı öğrenci kabul etmektedirler. Türk vatandaşı öğrencileri kayıt yaptıramıyorlar.
 3. İngiltere’de Devlet Kolejleri: Devlet Kolejleri, İngiliz hükümeti tarafından desteklendiği için sadece çok başarılı 16-19 yaş arası öğrenciler kabul ediliyor.
 4. Özel gündüz Liseleri ve Özel Yatılı Liseleri: En yaygın bilinen özel eğitim kurumlarıdır. Bağımsız Okullar Birliği ve İngiliz Hükümetince denetlenir.

İngiltere’ de  eğitim sistemi 3 dönemden oluşur. 

 1. Dönem: Eylül – Aralık
 2. Dönem: Eylül – Nisan
 3. Dönem: Nisan – Temmuz

 

İNGİLTERE’ DE LİSE EĞİTİMİ VE DİPLOMALARI

GCSE NEDİR? : General Certificate of Secondary Education:Ortaöğretim Genel Sertifikası (GCSE) denmektedir. 14-16 yaş arası öğrenciler için geçerlidir. Genellikle İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da yılında ortaöğretimde ilgili konuda verilen bir akademik niteliktir. Birkaç farklı alanda GCSE alınabilir.  GCSE Uluslararası sürüm dünyanın her yerinde alınabilir.  GCSE seviyesinde Eğitim genellikle Uluslararası Bakalorya veya İleri Seviye (A level) GCE öğrencileri için gereklidir.

IB NEDİR? : Uluslararası Bakalorya: Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) üniversiteye girmek için uluslararası kabul yeterlilik sağlar. 16-19 yaş arası öğrenciler için iki yıllık bir eğitim programıdır. Dünya çapında üniversiteler tarafından kabul edilmektedir. Bu, uluslararası bir grup eğitimci tarafından Cenevre’de 1960’ların ortalarında geliştirilmiştir. 1975 yılında biten altı yıllık bir pilot program sonrasında, iki dilli bir diploma kurulmuştur.Uluslararası Bakalorya (IB) tarafından yönetilir, IBDP anda İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca olarak öğretilir.IBDP’ e katılabilmek için, öğrencilerin IB okula gitmelidir.

GCE NEDİR? : Advanced Level ( GCE İleri Seviyesi ve A Level) :Yaygın bir A-Level programıdır.İngiltere eğitim kurumları tarafından Kuzey İrlanda, Galler, Kamerun ve çoğu Karayip adalarında tanımlanmış bir eğitim sistemidir. GCE ve A-Level, iki yıllık bir süre içinde incelenir ve akademik İngilizce dersleri, Gal ve Kuzey İrlanda üniversitelerine başvuranların uygunluğunu değerlendirmek için standart olarak kabul edilmektedir.

IGCSE NEDİR? : International General Certificate of Education: “IGCSE” Cambridge Üniversitesi tescilli markasıdır ve lisans altında kullanılmaktadır.Ortaöğretim Uluslararası Genel Sertifikası olarak bilinir Genellikle 14-16 yaş grubunda, lise öğrencilere uluslararası tanınırlık sağlar. IGCSE 1988 yılında Cambridge Uluslararası Sınavlar Üniversitesi tarafından geliştirilmiştir. Sınav kurulu Edexcel kendi sürümü, Edexcel IGCSE sunmaktadır.   IGCSE ulusal müfredatta çok popüler bir uygulamadır. IGCSE bir grup ödülü ya da “eğitim sertifikası” değildir. IGCSE adaylar için tipik “çekirdek” müfredatı Birinci Dil, İkinci Dil, Matematik ve Fen içerir. IGCSE adaylara ek ders olarak Sosyal Bilimler Yaratıcı Sanatları önermektedir. IGCSE SAT sınavları yerine gerçek sertifikalı “dersleri” değildir, ama sınav ağırlıklı dersler vermektedir. IGCSEBu dünyada akademik kuruluşlar ve işverenler tarafından kabul edilmektedir.Uluslararası geçerliliği vardır.

İngiltere’ de A Level dersleri hakkında Türk öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen program olma özelliği taşır.

A LEVEL PROGRAMI NEDİR? :  İngiltere’nin  köklü üniversitelerine giriş kapısıdır A Level.  Ana bilim dalınızla ilgili ek dersler verilen ders programlarıdır. Bu programlar Lise Not ortalamanızı yükseltmenizi ve alanınızla ilgili üniversitelere geçiş imkanı sağlamaktayız. IELTS Akademik 6.0 skorunuz yok ise öncesinde IELTS prep dersleri almanızı sağlıyoruz. Program 2 yıllıktır fakat hızlandırılmış 1 sene süreli Fast Track programda mevcuttur. Bu programla hedefimiz Cambridge Universitesi, Oxford Üniversitesi, London school of Economics, Brunnel Universitesi gibi ilk 100 deki üniversitelerdir.’ tir.

A Level eğitimi alabileceğiniz  kolejler hangileridir?   Bellerbys College, CATS College, Brockenhurst College, Mander Portman Woodward, Kings Education, Bath Academy. A Level Nedir?  A Level, İngiltere eğitim sisteminde lise seviyesinde ve üniversite öncesi eğitim alan 16-19 yaşındaki öğrencilere sunulan eğitimdir. 2 yıllık eğitimden sonra öğrenci aldığı dersler ile ilişkili olan bölümleri sunan üniversiteye direkt geçebilir.  A Level eğitimi Süresi: Bu programın süresi iki yıldır. Program 2 yıllıktır fakat hızlandırılmış 1 sene süreli Fast Track programda mevcuttur. A Level derecesini kazanan öğrenciler  İngiltere’nin en iyi üniversitelerine de giriş hakkı kazanırlar. Bu programla hedefimiz Cambridge Universitesi, Oxford Üniversitesi, London school of Economics, Brunnel Universitesi gibi ilk 100 deki üniversitelerdir. ALL Study Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize destek amacıyla A Level derslerine yönelik olarak kurslar organize etmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 0212 259 60 75 İngiltere’d e 50 den fazla lisemiz vardır. Tüm liste için iletişime geçebilir siniz.

**

İNGİLTERE’ DE YATILI LİSE – BOARDING SCHOOLS

İngiltere’ de lise eğitimi Türk öğrenciler için genellikle yatılı okul olarak adlandırılan “boarding schools” liselerinde verilmektedir. Katılımcıların yaş aralığı 15 – 18 arasındadır. Lise eğitimi sonrasında İngiliz üniversitelerinde eğitime devam etmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilebildiği gibi dileyen öğrenciler sadece 1 yılını İngiltere’de okuyarak geçirebilirler. İngiltere’de Üniversite proğramları linkimizde detaylı açıklamalarını görebileceğiniz ve önerdiğimiz GCSE, A – Level ve Foundation Year programları da sunan okullarımızı fiyatları ile beraber aşağıda kısa bilgilerini bulabilirsiniz.

BELLERBEYS COLLEGE – Bellerbeys Lisesi 4 farklı şubesi vardır. Londra, Cambridge, Oxford, Brighton. GCSE, A-Level ve Foundation Programları ile çok ünlüdür. Eğitim sistemi herhangi bir Lise eğitimi değil, Üniversite eğitimi için hazırlık dönemi olarak görülmektedir. Ayrıca İngilizce seviyeleri düşük olan öğrenciler için İngilizce hazırlık programları mevcuttur.

 1. A Level : 6 dönem boyunca ders (2 yıl),
 2. 5 dönem : (1 ½ yıl) : Ocak ve Nisan ayında başlar.
 3. 3 dönem (1 yıl).

Bellerbeys College bunun yanında Foundation (Hazırlık yılı) programlarında 7 farklı dalda İşletme, Finans ve Yönetim, Hukuk ve Uluslararası İlişkiler, Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilim ve Eczacılık, Sanat ve Tasarım ve Beşeri eğitim vermektedir. Ülke içerisinde 100’ den fazla Üniversite Bellerbeys College öğrencilerine kabul vermektedir. Uluslararası arenada çok güçlü bir okuldur. İşletme ve Yönetim Diploması Sussex Üniversitesi tarafından doğrulanmıştır. Okulun İngilizce hazırlık yılı 3 termden oluşmaktadır. Bellerbeys College Lise Ücretleri 1 term olarak verilmiştir. 2021 İngiltere’de Lise fiyatlarıdır. İngiltere’de konaklama ücretleri dahil edilmiştir.

 • A Level Programme : £9,167
 • Pre-Foundation: £7,983
 • Foundation: £7,317
 • Undergraduate Year 1 : £6,317
 • English Preparation for Pathways : £6,550
 • Bellerbys Summer (2 or 4 weeks – per week price): £970
 • IELTS Express (6 week programme): £2,370
 • GCSE Pathway en-suite (single, full board) : £5,885 (on campus)
 • En-suite catered (single, half board, under-18s) : £4,859 ( LONDRA McMillan Student Village)
 • Homestay (sharing) : £1,867 Brighton   –   £2,635 London
 • Homestay (single) : £2,306  Brighton    –   £3,074 London
 • Bilgi ve Başvuru talebiniz için Bilgi istek Formu  nu detaylı olarak doldurunuz, Danışmanlarımız detaylandırılmış başvuru formlarına dönüş yapmaktadır.

ABBEY COLLEGE – Abbey Lisesi 2009 yılında En İyi Lise seçilmiştir. Malvern ve Brimingham,  şehrinde bulunan, başta İngiltere dışındaki ülkelerden gelen öğrenciler için eğitim veren küçük ve bağımsız bir yatılı okuldur. 1974 yılında kurulmuştur. Büyük Malvern ve Malvern Wells arasındaki Malvern Hills yamaçlarında bir 70 dönüm (28 hektar) kampüsünde yer almaktadır. Abbey College’ da yılda yaklaşık 200 öğrenci okumaktadır. Üniversite eğitimi öncesinde uzmanlaşmış olduğu GCE, A – Level, AS Level programlarıyla beraber ESOL (İngilizce Hazırlık) dersleri de vermektedir. Sınıf başına 7 öğrenci düştüğünden dersler, kişiye özel standartlara denk gelmektedir. Abbey College 1994 yılından bu yana yüksek eğitim için İngiliz Akreditasyon Konseyi (BAC) tarafından akredite edilmiştir. İngilizce dil kursları, British Council tarafından denetlenmektedir. Abbey College aynı zamanda müfredatın bir parçası olarak sportif ve sosyal faaliyetleri de geniş bir yelpazede sunuyor.  ALL STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı Abbey College’ da lise eğitimini almak isteyenlere, eğitim öncesi yaz döneminde kısa bir kurs ya da yaz okulu almalarını tavsiye etmektedir. Bu dönemde okulu ve eğitim sistemini yerinde görmüş olacak ve memnuniyetle çocuğunuzu Abbey College-Birmingham’ da Lise eğitimine göndereceksiniz. Yıllık Eğitim ücreti toplam xxxxx£ ile xxxxxx0£ arasında programına göre değişmektedir. Aile yanı konaklamada 18 yaş altı için fiyat xxxxx£ iken – 16 yaş üzeri için xxxxx£ dir. Yurt konaklama ücretleri ise xxxxx£ ile xxxx£ arasında değişmektedir. Abbey College Malvern yıllık eğitim ücreti 25.500£’ dir. Konaklama ücretleri yıllık xxx£ – xxxx£ arasında değişmektedir. GCSE, AS/A Level, Foundation hazırlık dersleri ve akademik İngilizce dersleri verilmektedir. Detaylar için bilgi alınız.

THE BUCKSWOOD SCHOOL – Buckswood lisesi Boarding School olarak hizmet veren Lise’ de yatılı eğitimde 210 tane yabancı öğrenci bulunmaktadır. Yatılı topluluğu temsil ülkeler şunlardır: Nijerya, İsviçre, Gürcistan, Angola, Almanya, Belçika, Azerbaycan, ABD, İtalya, İngiltere, İsviçre, Malavi, Tayland, İran, Kazakistan, İspanya, Rusya, Fransa, Ukrayna ve Özbekistan ve Meksika’dır . GCSE, A-Level, Foundation Programları vermektedir. Öğrencilerin başarılarına göre % 10 ve % 30arasında burslar verebilmektedir. Kampüste sunulan imkanlar arasında bir golf sahası, kapalı yüzme havuzu, uzman bir futbol akademisi, binicilik, dans akademisi, bir basketbol sahası, tenis kortları ve bir gösteri sanatları merkezi bulunmaktadır. Akademik Buckswood GCSE ve tüm yurt dışındaki öğrenciler için A Level programları artı tam EFL eğitimi sunmaktadır.  Yatılı öğrenciler için ücretler yılda xxxxx£’ dır. Eğitim ve konaklama ücreti bu rakama dahil edilmiştir. Ekstradan Servis ücreti, kayıt… gibi hizmetler için ücretler ilave edilecektir.

ADCOTE SCHOOL – Adcote Lisesi  Adcote Lisesi kız lisesidir. Adcote Lisesi Buckingam Sarayı ile aynı konumdaki bir binada, küçük sınıflarda, bireysel etkinlikleri ile öğrencilerini derse katarak eğitim veren Kız Lisesidir. Her yıl GCSE ve A -Level sınav sonuçlarından başarı ile geçen kız öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Mükemmel eğitim sistemi ile başarıya ulaşan öğrencilerimiz sayesinde anne ve babaların üzerlerindeki sorumlulukları destekliyoruz.  Adcote kız lisesi ilkokuldan itibaren liseye kadar eğitim vermektedir.

Okul yılı  Eğitim Ücreti  Yatılı ücreti
İlkokul-Primary School  YIL 4-6  £xx PER TERM  £xx PER TERM
Ortaokul -Junior School  YIL 7-9  £xx PER TERM  £xx PER TERM
Lise- SENIOR SCHOOL (GCSE)     YIL 10-11  £xxPER TERM  £xx PER TERM
Lise 2 ve 3 – SENIOR SCHOOL (A-LEVEL) YIL 12-13 £xx PER TERM  £xx PER TERM

Adcote Lisesi, 2013 yılında , okul olarak Daily Telegraph ve BBC tarafından yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre öğrencilerin performans düzeyi ulusal sıralamasında  4. sırada yer aldı . 2012 yılında , okul Bağımsız gazetesi tarafından yayınlanan , öğrencilerin performans değerlendirmeleri sıralamasında 13. ulusal sırada yer aldı . Ayrıca , AdcoteDaily Telegraph gazetesine göre , öğrenci başına ortalama puanı karşılaştıran Düzeyinde Shropshire en yüksek performanslı okul sıralamasında yer aldı. 2011 yılı Bağımsız Okullar Muayene , okul yaşamın her alanında ‘ olağanüstü ‘ olarak değerlendirilen çeşitli alanlarda , en ‘iyi ‘ olarak değerlendirildi. GCSE akademik yıl 2018-2019 yılında öğrencilerin % 100 kalitesi A * – C ve tüm sınıflarda % 90 A * – C ödüllendirildi en az 5 geçer eşdeğer elde etti. Başkan Yardımcısı Kız , Evie Ford ve Charlotte Fiyat hakkında özellikle övgü ile söz etmiştir.

2019-2020 yıllarında Adcote Lisesi mezunlarının yerleştirildiği üniversiteler şunlardır:

Oxford Üniversitesi – Hukuk
Institut d’ Etudes Politiques’ten de Paris – Hukuk
University College London – Tıp Fiziği
Warwick Üniversitesi – Psikoloji
Glasgow Üniversitesi – İş ve Psikoloji
Exeter Üniversitesi – Muhasebe ve Finans
Kings College London – İşletme Yönetimi
Londra ( Royal Holloway ) Üniversitesi – Dram
Hukuk Fakültesi – Hukuk
Imperial College London – Doğa Bilimleri
Surrey Üniversitesi – Medya
Loughborough Üniversitesi – Endüstri Ürünleri Tasarımı
Sheffield Üniversitesi Gazetecilik
Banyo Üniversitesi – Matematik ve Bilgisayar Bilimleri
Southampton Üniversitesi – Muhasebe ve Finans
Kent Üniversitesi – Drama ve Tiyatro
Aston Üniversitesi – İş Etütleri
Westminster Üniversitesi – Ceza Adalet
Londra Moda Okulu – Moda Tasarımı
Brighton Üniversitesi – Muhasebe ve Finans

İngiltere Lise Eğitiminde Not Sistemi:

 • Genel olarak harflerledir. A*, A, B,C,D,E,F,G
 • STANDART GRADE: İskoçya’da GCSE’e yerine verilen 3 alt aşaması olan bir sertifikadır. Notlandırması 1-7 arasındadır. 1 en yüksek derecedir.

İngiltere Lise Programlarına Nasıl başvuru yapılır?

 • Önceki eğitim kurumundan alınmış not dökümü ve öğrenci ya da mezuniyet belgesi
 • Bu evrakların İngilizce tercümeleri
 • Önceki eğitim kurumlarındaki öğretmenlerden alınmışve İngilizce yazılmış akademik referans mektupları
 • Öğrencinin İngiltere’de neden lise eğitimi almak istediğini, şu ana kadar yaptıklarını ve gelecek ile ilgili planlarını anlatan yazı – essay ya da motivation letter da denir.
 • Öğrencinin İngilizce dil düzeyini gösterir belge ( Okulundan alacağı yazı, TOEFL skoru veya benzer sınav sonucu)

Not: İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler öncelikle İngilizce hazırlık programına alınırlar. İngiltere lise programları Eylul ve Ocak aylarında öğrenci kabul etmektedirler. Öğrenciler dilerlerse 1 akademik dönem okuyabilirler.

Birebir görüşmelerimiz randevulu ve aile büyükleri gözetiminde yapılır. Randevu öncesinde Transkript/ ders notlarını email etmeniz istenir.  Facebook sayfamızdan okulların promosyonlarını,  Instagram sayfamızdan öğrencilerimizin görüşlerini ve hayat tecrübelerini takip edebilir, ülke, şehir ve programları ile ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz. Bilgi istek formunu detaylı bir şekilde doldurdugunuzda danışmanlarımızın sizi aramalarını sağlayabilir siniz.
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU