Kanada Work and Study

Kanada Work and Study
Kanada work and study programına DİREK başlamak istiyorsanız;
 • Göçmenlik hakkı tanımayan Özel kanada kolejleri için OVERALL 6,0 IELTS AKADEMİK​ şartı vardır​ ​. Program bitince TR ye dönmeniz gerekir. 2 yıla kadar devam edebileceğiniz programlar vardır. Ücretleri 8.000CA$-12.000CA$ arasında değişir. Eğer şimdilik Kanada devlet kolejinde başlamak için bütçeniz yetersiz ise; biran önce Kanada’ya girmek ve çalışmak için tercih edebilirsiniz. TL ca$ kuru arasındaki uçurum nedeniyle; genelde Türk öğrenciler Bu Kanada özel kolejlerini geçiş programı olarak kullanmak zorunda kalıyorlar. ​Porgramlarda ders içerikleri bir kurs niteliginde verilir. Eğitimler basittir. Akşam veya haftasonları sınıfları da mevcuttur. ​
 • 2 senelik Eğitim sonrası Kanada Göçmenlik almanızı sağlayan Kanada DEVLET kolejleri için OVERALL 6,5 IELTS AKADEMİK şartı vardır.​ KANADA CO-OP POSTGRADUATE DİPLOMA olarak geçer. Toronto ve Vancouver Devlet Koleji Ücretleri Fix NET 16.000CA$’ dır.. Bu eğitimlerin karşılıgı TR’den bildiğiniz 2 yıllık Önlisans diploması eğitimleridir. Mezun olunca 1 yıllık Mesleki Tekniker Önlisans Diploması (Advanced) verilir. Hatta Göçmenlik aldıktan sonra buradan aldıgınız dersleri Kanada’da Master’e dahi saydırabiliyorsunuz.​

Kanada’ da Göçmenlik başvurusu yapabilmeniz için Kanada Work and Study hakkında tüm bilgiler ve Kanada Kolejleri ücretleri burada. Üstelik sürekli güncellenerek.

Yaşınız 23- 35 arası. Türkiye’den iyi bir Üniversiteyi bitirdiniz. 1-3 senelikte mezun olduğunuz bölümle ilgili mesleki deneyiminiz var. Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapmak istiyorsunuz.

https://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

Kanada express entry için aşağıdaki linkten puanlamanızı da yaptınız. Fakat bir türlü istenilen 471 puanı tamamlayamıyorsunuz. İşte burada devreye ”Work and Study Kanada” olarak  adlandırılan  Kanada’da yasal çalışma izni alabileceğiniz ”Co-Op Postgraduate Sertifika” veya ‘‘Co-Op Postgraduate Diploma” eğitimlerinden birine başvuru yapmanız gerekiyor. 

 • Fakat bu sertifika veya diploma programlarına direk başlamanız için İngilizceniz yetersiz kalıyor. .. Henüz kendinizi bir yabancı ülkede Spor, Sağlık, Tarih, Magazin konuşabilecek bir olarak tahayyül edemiyorsunuz.  Standart Tük mantığıyle ”Anlıyorum ama Konuşamıyorum” diyorsunuz. Sokak jargonundan sözediyorsunuz. İngilizceniz yok veya yetersiz ise Yine üzülmeyin. Kanada’da İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı aynı anda yapıyor ve ilgili kolejden şartlı kabul belgenizi getiriyoruz. Vizenize başvuruyoruz. Üstelik Kanada vizenizi aldıktan sonra 10 Yıllık Amerika Turist vizenizi de alıyoruz!
 • Veya bir IETLT sınavına girdiniz; fakat Express Entry için istenilen IELTS Overall 6.0 skorunu bir türlü alamıyorsunuz ! IELTS 4,5 ‘ ta kalmış iseniz İngilizceniz yokluk derecesinde ‘‘Sınırlı Kullanıcı” . Eğer Minimum 5,0 ise ”Makul Kullanıcı”. Yani iyileştirilebilir.

İşte Express Entry yapmanıza engel olan bu İngilizce Dil bilgisi aşaması ve Extra puan almanızı sağlayacak olan ”Kanada’da bir eğitim programına katıldınız mı?” ”Kanada’dan bir iş teklifi aldınız mı?” soruları sizin istenilen 471 puanı karşılayabilmenizi sağlayacaktır.

Eğer İngilizceniz var ve IELTS 6,0 belgelemişseniz buraya kadar tüm bilgileri es geçiniz. Zaten yukarda linkini verdiğimiz Express Entry formunu doldururken Puanlamayı yaparken genel ihtiyaçlarınızı görebileceksiniz.

Work and Study Kanada programları Kanada Göçmenliği almanın Yoludur!

Kanada’da 1 yıllık sertifika eğitimleri veya 2 yıllık Önlisans diploması olan Kanada devlet kolejlerinde 2 yıllık Diploma programlarına katılmanız istenir.

 • Kanada’da 1 yıllık sertifika eğitimleri özel kurslarda veya devlet kolejlerinde verilebilir. Özel kolejlerde eğitim ücreti 8.000CA$ iken; Kanada devlet kolejleri ücreti 16.000CA$’dır. Kanada devlet kolejleri Kanada Hükümeti tarafından akrediteli kurumlardır. Yasal çalışma izniniz vardır.1 senelik sertifikaları hakkında bilgi için Kanada sertifika programı sayfamızı okumanızı öneriyoruz
 • Kanada’da 2 yıllık Diploma eğitimleri özel kurslarda veya devlet kolejlerinde verilebilir. Özel kolejlerde 2 Yıllık eğitim ücreti 12.000CA$ iken devlet kolejlerinde eğitim ücreti 16.000CA$’dır. (1 yıllık eğitim ücreti) Kanada devlet kolejleri Kanada Hükümeti tarafından akrediteli kurumlardır. Yasal çalışma izniniz vardır.  Kanada devlet kolejlerindeki eğitimler hakkında Co-Op Postgraduate sertifikası /Diploması sayfamızı okumanızı öneriyoruz.
 • Kanada dil okullarında yasal çalışma izni yoktur. Kanada’da öncelikle bir İngilizce dil okuluna kayıt olarak ”Uzatılabilir Kanada Vizenizi” almanızı sağlıyoruz. Dilerseniz 2-3 ay içerisinde Kanada’da IELTS sınavına girerek IELTS 6.0 alır almaz Kanada Work and Study eğitimine başlatıyoruz.

Eğer Yurt dışında  Eğitim almak için bütçe ve maaliyet konusunda bir endişeniz yok ise Kanada Devlet kolejlerinde eğitim almanızı öneriyoruz. Kanada’da özel kurslarda alınan eğitimler Türkiye’deki kurs mantığında verilir. Talepler dikkate alınarak Özel kurslarda İşletme, pazarlama, management, turizm otelcilik dışında sertifika programı verilmez. Kanada’da özel kurslardaki sertifika ve diploma programlarını Kanada’ya giriş yapar yapmaz en kısa sürede Express Entry başvurusu yapmak için hertürlü kalifiye ve donanıma sahip olanlara öneriyoruz.

Kanada Devlet Kolejlerinde alacağınız 2 yıllık eğitim ise bildiğiniz 2 yıllık Önlisans diplomasıdır. Böylece Kanada’ya ait onaylı bir meslek sahibi, tekniker olma özelliği kazanırsınız. Kanada devlet kolejleri Kanada şirketlerine personel yetiştirmekle mükelleftir. Yani siz devlet kolejinde eğitim alırken Uygulamalı dersler için Mesleğinizi yapmak üzere ”Maaşlı Staj” için bir işe yerleştirilirsiniz. Mezun olduguğunuzda yine bu şirkette çalışmaya deva edebilirsiniz. Kanada Devlet Kolejlerinden mezun oldugunuzda Post-graduation work permit, PGWP başvurusu yapılır. PGWP’nin yani Kanada’da mezuniyet sonrası çalışma izninizin 8 ay ile 3 yıla kadar geçerlilik süresi vardır. İzninizin geçerlilik süresi Kanada’da tamamladığınız eğitim programının uzunluğuna bağlıdır. İzniniz eğitim programınızın süresinden uzun olması mümkün değildir.

Kısaca Kanada’ dan enaz 2 senelik akademik programdan mezun oldugunuzda oturum/vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz. Mezuniyetinizle beraber hemen Kanada oturum başvurusunu yapabiliyor ve Kanada oturumunuzu almanızı sağlıyoruz. Yurtdışından vatandaşlık alabileceğiniz en uygun programdır. Aynı zamanda Kanada’ ya uygun bir meslek sahibi olmanız sağlanır. Programa aracılığımızla katılanların Kanada’da partner Avukatlık ofisimizle Göçmenlik başvurularına kadar dosya takiplerinizi yapıyoruz. Bireysel başvurularda 18-35 yaş , Aile başvurularında ise 25-45 yaş arası adayların göçmenlik başvurularını daha kolay kabul edilir.

Yurtdışında Work and Study programına kendinizi uygun görüyorsanız  Bilgi İstek Formunu doldurarak yetkili uzman danışmanımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Görüşmelerimiz birebir ofis içi veya Skaype/Whatsapp görüntülü şeklinde yapılabiliyor. ALL Study Yurtdışı Eğitim websitemiz sürekli güncellenir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilir siniz.

Kanada Work and Study, Co-Op Postgraduate Certificate kabul şartları nelerdir?

 • Enaz lise mezunu olmak,
 • 18-35 yaş arasında olmak,
 • Finansal yeterlilik – Sizin veya Ailenizin banka hesapları Kanada’daki eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabilecek tutarda olması. Kanada Konsoloslugu Kanada Vizesi başvurusunda 1 yıllık eğitim ve yaşam ücretinizi görmek ister. Danışmanınıza Sorunuz.
 • Şuan ki vasfınız/Öğrenci VEYA Çalışan olduğunuzu belgelemeniz istenir.  Transkript veya Ücret Bordolarınız Vize dosyanıza Muhakkak eklenmelidir.
 • Pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi/Travel History  belgeleyebilmek, (son 3 sene içerisinde vizeli ülkeler giriş/çıkış beyan etmek)
 • Kanada work and study standartlarına uygun oldugunuzu düşünmüyorsanız İngilizce dil eğitimi şeklinde verilen İrlanda Work and Study-Maaşlı Staj programını öneriyoruz.
Kanada Work and Study programından faydalanmanız için hazırlamanız gereken evraklar nelerdir?
 • Pasaport -pasaportunuz yoksa biran önce 10 yıllık olarak çıkarmanızı öneriyoruz. Kanada Vizeniz pasaportunuz süresine göre basılır.
 • Koleje ait Rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanır-
 • Var ise IELTS sınav skorunuz, Yok ise öncelikli Kanada İngilizce kurs kayıt formlarınız tarafımızdan hazırlanır.
 • Türkiye’den mezun oldugunuz Lise veya Üniversite diplomanız

CO-OP Ne DEMEKTİR?

CO-OP: İşe yerleştirme garantili /Eğitim Odaklı Göçmenlik – Kanada Co-Op manası maaşlı staj demektir. Katılacağınız eğitim programlarının başlıgında CO-OP kelimesinin geçmesini tercih ediniz. Bu Mesleki eğitim demektir. Uygulamalı dersler alırsınız ve Maaşlı olarak Kolejiniz tarafından büyük şirketlerde işe yerleştirilerek Çalışma İmkanı kazanırsınız. CO-OP demek  Kanada’ da work and study demektir.

PWG – POST GRADUATION WORK PERMİT NEDİR?

Kanada devlet kolejleri, Kanada Özel Kolejler veya bir Kanada Master programından mezun oldugunuzda başvurmanız gereken Çalışma İzni Belgesidir. Kanada Hükümeti tarafından PWG süresi aldığınız eğitim süresince verilir.

KANADA DEVLET KOLEJLERİ

Türk öğrencilerimiz tarafından Toronto kolejleri daha fazla rağbet görmektedir. En fazla yerleştirme yaptığımız Ontario, Toronto Bölgesi  Co-Op sertifika ve CO-OP Diploma programları; Seneca College,  College, Sheridan College, Centennial College, Conestoga College, Fanshawe College, Algonquin College, George Brown College, Georgian College, Humber College, King’s University College, Lakehead College, Mohawk College, Niagara College, Sheridan College, St. Lawrence College, St. Clair College, Huron University College, Cambrian College, Fleming College, Laurentian University, OCAD University, Trent University, University of Ontario Institute of Technology, Wilfred Laurier University, University of Toronto International Foundation’ dur. Alanınızla ilgili Ontario Bölgesi sertifika programları seçeneklerini buradaki linkten kolayca araştırabilirsiniz. https://www.ontariocolleges.ca/en

Vancouver Devlet Kolejleri yani British Columbia eyaleti  Diplomaları için ise sırası ile en fazla kayıt yaptıgımız kolejlerdir. İngilizce dil okulu kayıt işlemleri ile beraber bu kolejlerden şartlı kabul mektuplarını getirtiyoruz. Aynı kolejlerin içerisinde İngilizce dil okuluna gitmelerini sağlıyoruz. LaSalle College, Vancouver Community College, Okanagan College, Vancouver Film Academy, Douglas College, Camousn College, Capilano University, Art Institiute of Vancouver, Fairleigh Dickinson Universitesi, Fraser International College, Simon Fraser Üniversitesi, North Island College, University of the Fraser Valley. BC’s colleges – British Columbia eyaletinde bulunan diğer 10 adet Kolejin isim ve Linklerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.bccolleges.ca/colleges

3. tercih edilen bölge ise Manitoba eyaletinde Winnipeg şehri Devlet Kolejleri Türk öğrencilerimiz tarafından talep görmektedir. İngilizce dil okulu kayıt işlemleri ile beraber bu kolejlerden şartlı kabul mektuplarını getirtiyoruz. Aynı kolejlerin içerisinde İngilizce dil okuluna gitmelerini sağlıyoruz.ICM-International Colleg  of Manitoba, Manitoba Üniversitesi, Red River College, University of Winnipeg ve Winnipeg Technical College. 4. Bölge ise Quebecek eyaletidir. Montreal Devlet Kolejleri ve Quebec City talep görmektedir. Bu bölgede Fransızca dili hakimdir. Daha çok Türkiye’de Fransız kolejlerinden mezun olmuş öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir.Quebeck vizesi tamamen çok farklı bir vizedir. Herkesin yapabileceği kolaylıkta değildir. Firmamız Quebeck Vizesi konusunda uzmandır. La Salle College Montreal şehrindedir ve bu bölgenin tek kolejidir. Fransızca dil yatkınlığı olan öğrencileri tercih etmekteyiz bu şehir için. Kolej öncesinde Fransızca dil eğitimi almanızı da sağlıyoruz. Veya sadece Fransızca dil okuluna da kayıt alıyoruz. Sertifika veya Diploma programına kayıt yaptırmanız şart değildir.

***ALL Study Yurt dışı Eğitim danışmanlığı Türk öğrencilerimiz için önceliğe alması gereken okullar olarak şunları belirlemiştir. Seneca College, BCIT, Niagara College, Art Institue, FDU, Capilano Üniversitesi, Centennial College, Lakehead Üniversitesi. Bu okullar eğitim sürecinde işe yerleştirilebileceğiniz şirketlerin kaliteleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Ayrıca bu kolejlerde verilen teknik eğitimler Kanada içerisinde ayrıcalıklıdır. CV nizi parlatmanızı sağlayacaktır.

Kanada CO-OP Postgraduate Diploma ve Sertifika ücretleri ne kadar?

 • Tüm Kanada devlet kolejlerinde eğitim ücretleri tamamen aynıdır. Yıllık 16.000 CA$. Örnek olarak buraya BCIT College fiyat listesi ve Diploma program örneklerini buradan inceleyebiilirsiniz. 2020-2021 Tuition fees, effective August 1, 2020: Degree & Graduate study program fees (Full-Time/Cohort) [PDF]
 • Kanada’da özel koleji ücretleri 4600CA$ – 7500CA$ arasındadır. Örnek olarak ILAC College 2020 fiyatlarını görebilirsiniz.

KANADA’DA ÖZEL KOLEJLER

Toronto School of Management, SSLC-Sprott Shaw College, ILAC International, ILSC- Greystone College, VGC International College, Arbutus College, Vanvouver film school. İşletme, Pazarlama, IT, Turizm ve Otelcilik, Aşçılık ve Mutfak Sanatları, Sinema, Çocuk, Aile, Toplum danışmanlıgı(SSLC), Hemşirelik ve Sağlık(SSLC), Ticaret ve Tasarım(SSLC) alanında eğitimleri mevcut. Toronto’da bulunan UMC-Upper Madison College University of Toronto, Waterloo University, Mc Master University, York University, Simon Fraser University ve Ryerson University gibi bazı TOP Canadian üniversitelere IELTS, TOEFL gibi sınavlara girmeden kabul edilme şansını elde edebiliyorsunuz.**yanda fotografı bulunan Sena Kayalar Sprot Shaw Kolejinde eğitim almıştır.

*Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapıp, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma şansı bulunmaktadır. (Case a göre değişir. Kendi öğrencilerimiz ilk senelerinde 1500, ikinci döneminde 500 Kanada doları alıyorlar. )

 

Standart  bir Kanada Master programı mı yoksa Lisansüstü (postgraduate) diploma programları mı benim için avantajlıdır?

Bu tercihte bulunabilmeniz için Öncelikli tercihinizi ve Bütçe Planlamanızı dikkate almanızı öneriyoruz. Kanada Yüksek Lisans eğitim ücreti yıllık 23.000CA$’ dan başlar. Bu rakam bölüm ve Üniversitesine göre Yukarı doğru gider. Üniversite mezuniyet ortalamanızın Minimumda 3.0 olması istenir. Eğer bu ücret ve GPA konusunda bir çekinceniz yok ise memnuniyetle Kanada’da Yüksek Lisans başvurunuz tarafımızdan yapılır. Kanada’da akademik alanda Kariyer edinmek isteyenler için öneriyoruz. Yine 2 yıllık Kanada Master eğitimi sürecinde yasal çalışma izniniz olur. Mezun oldugunuzda extra 2 yıl çalışma izni kazanırsınız. Mezun oldugunuzda göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanırsınız. 

Kanada sertifika /Kanada Diploma programına giderken ailenizi de beraberinizde götürebilir misiniz?

Evet. Sadece 2 senelik Co-Op programlara eşlerden birini kayıt ediyoruz. Eşiniz ve çocugunuzun yaşam masraflarını belgeleyebildiğinizde ailecek başvurularınızı yapıyoruz. ve Kanada vizenizi başarılı bir şekilde alaıyor, sizleri ailecek Kanada’ya uğurluyoruz. Bu programlar 2 senelik Postgraduate Diploma veya Master Eğitimlerini kapsar. Eşinize de yasal çalışma izni verilir. Çocugunuzun da devlet okullarında eğitim alması veya devlet kreşlerinde bakım alması sağlanır. Yanda Fotografını gördüğünüz Elif Hanım annesini de Kanada’ya götürdü….

KANADA DEVLET KOLEJLERİNDE BÖLÜMLER NELERDİR? 

 • Brand Management
 • Green Business Management
 • Global Business Management
 • Supply Chain Management
 • Sport Business Management
 • Sales and Account Management
 • Strategic Management
 • Small Business Entrepreneurship
 • Logistic Management
 • Importing-Exporting
 • Project management 
 • International Business Management Diploma,
 • Human Resources Management
 • Business Process Management
 • InternationaL Marketing
 • Construction Management Green Architecture
 • Computer Programming
 • Game Development:Advanced Programming
 • Enterprise Dtabase Management
 • Wireless Telecommunivations
 • Information Technology Solutions                                                                                                                                                                
 • Wireless Networking
 • Information Secutiry Management
 • Bioinformatics for Software Professionals
 • Information Sequrity Management
 • Computer Applications Development
 • Computer and Network Systems Security
 • Enterprice Software Development
 • Electro Mechanical Design 
 • Environmental Engineering Applications
 • Graphic Information System
 • Culinary Arts -Italian
 • Advanced Filmmaking
 • Broadcast Journalism -TV News
 • Broadcasting: Radio
 • Videographer : Broadcast Journalism/ Documentary
 • Post Production Visual Effects for Film & Television
 • Advanced TV & Film (Production)
 • Audioa Post Production 
 • E-Publishing
 • Journalism: New Media
 • International Development
 • Design Management
 • Digital Design: Game Design
 • Digital Desing: Advanced Digital Design
 • Professional Illustration
 • Web Design
 • Visual Effects and Editing for Contemporary Media
 • Internactive Media Specialist
 • Digital Visula Effects: Computer Animation
 • 3D Animation: Character and Design
 • 3D for Production:Computer Animation
 • 3D for Production: Game Art and Design
 • 3D Modelling & Visual Effects Production
 • Computer Animatioın
 • Digital Visual Effects : Computer Animation
 • Computer Animation: Digital Characters
 • Autism and Behoviroal Sciences
 • Addiction: Treatment and Prevention
 • Career & Work Counselor
 • Social Services Worker
 • Child& Youth Worker
 • Development Service Worker
 • TESOL Diploma with Cambridge University
 • Tourism and Hospitality Management
 • International Hotel Management Certificate
 • Hospitality Operations Certificate
 • Rooms Devision Management
 • Convention Management
 • BMDP –Business Management DiplomaBusiness Management Certificate
 • Advanced Business Management Diploma
 • Global Business English
 • Global Business English
 • Hotel Management Diploma
 • Advanced HMD Program 
 • Diploma in Business Communication
 • Business Communication,
 • TESOL
 • Hospitality Management
 • Global Marketing and Trade
 • International Business

KANADA’DA EĞİTİM SONRASI KANADA’DA VATANDAŞLIK HAKKI  

Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil! Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar. Tam kesin olmamak kaydı ile Kanada eğitim sisteminde şu eşleştirmeyi yapabilirsiniz:

 1. Diploma= Meslek Yüksek okulu
 2. Bachelor= Üniversite  mezuniyeti
 3. Graduate Certificate = Tezsiz yüksek lisans
 4. Master = Yüksek lisans
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU