Kanada Work and Study

Kanada Work and Study

Kanada göçmenlik ve Kanada’da çalışma izni alabilmenin özeti buradadır. Kanada Co-Op sertifika yani Kanada work and study programları Kanada’da göçmenlik başvurusu yapabilme anlamına gelir. Kısaca Göçmenlik için alınan mesleki Önlisans programlarıdır. Eğitim 2 yıl sürelidir. yasal çalışma izniniz verilir. Kanada sertifika eğitimlerine katılabilmeniz için enaz Lise mezunu olmanız yeterlidir.  Bu sayfada yazılanlar Türkçe karşılığı göçmenlik başvurusu eğitimi kapsamında 2senelik programları kapsamaktadır. 1 senelik sertifikalar için Kanada sertifika programı sayfamızı okumanızı önermekteyiz. Kısaca Kanada’ dan enaz 2 senelik akademik programdan mezun oldugunuzda oturum/vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz. Mezuniyetinizle beraber hemen Kanada oturum başvurusunu yapabiliyor ve Kanada oturumunuzu almanızı sağlıyoruz. Yurtdışından vatandaşlık alabileceğiniz en uygun programdır. Aynı zamanda Kanada’ ya uygun bir meslek sahibi olmanız sağlanmaktadır. ”Yasal olarak çalışabileceğiniz fakat dolaylı olarak göçmenlik başvurusu yapılabilen 1 senelik Kanada sertifikaları hakkında da danışmanınızdan kişisel ve Mesleki özelliklerinize uygun olarak detaylı bilgi edinebilir siniz. İlgili  Kanada ‘da sertifika sayfamızı okumanızı önermekteyiz. Programa aracılığımızla katılanların Kanada’da partner Avukatlık ofisimizle Göçmenlik başvurularına kadar dosya takiplerinizi yapabilmekteyiz. Bireysel başvurularda 18-35 yaş , Aile başvurularında ise 25-45 yaş arası adayların göçmenlik başvurularını daha kolay kabul edilmektedir.

KANADA POST-GRADUATE CERTIFICATE PROGRAMLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

*CO-OP: İşe yerleştirme garantili /Eğitim Odaklı Göçmenlik

Burada anlatacağımız programlar ise Kanada   Co-Op Postgraduate sertifikası programları hakkında detaylı bilgilerdir. 2 senelik sertifikalardır. Co-Op manası maaşlı staj vermektedir demektir. Kanada Co-Op’ ta  yasal çalışma izniniz vardır. Mesleki bir eğitimdir. Mezun oldugunuzda 2 senelik önlisans diploması yani Advanced diploma verilmektedir. Dersler teorik ve pratik olarak verilmektedir. Kanada’daki sertifika programında yasal çalışma izni olması ve bu işin kolejiniz tarafından bulunmasından dolayı ismi Kanada’ da work and study olarak bilinmektedir. İngilizceniz yok veya yetersiz ise üzülmeyin. Kanada’da İngilizce dil okulu ve sertifika kaydınızı aynı anda yapıyor ve ilgili kolejden şartlı kabul belgenizi getirtiyoruz. Yanda Sprat Shaw kolejinde eğitim alan öğrencimiz Sena Kayalar’ ı görmektesiniz.

1- Türk öğrencilerimiz tarafından Toronto kolejleri daha fazla rağbet görmektedir. En fazla yerleştirme yaptığımız Co-Op sertifikalar,  Seneca College,  College, Sheridan College, Centennial College, Conestoga College, Fanshawe College, Algonquin College, George Brown College, Georgian College, Humber College, King’s University College, Lakehead College, Mohawk College, Niagara College, Sheridan College, St. Lawrence College, St. Clair College, Huron University College, Cambrian College, Fleming College, Laurentian University, OCAD University, Tren University, University of Ontario Institute of Technology, Wilfred Laurier University, University of Toronto International Foundation’ dur.

 

2- Vancouver sertifikaları yani British Columbia eyaleti sertifikaları için ise sırası ile en fazla kayıt yaptıgımız kolejlerdir. İngilizce dil okulu kayıt işlemleri ile beraber bu kolejlerden şartlı kabul mektuplarını getirtiyoruz. Aynı kolejlerin içerisinde İngilizce dil okuluna gitmelerini sağlıyoruz. College, LaSalle College, Vancouver Community College, Okanagan College, Vancouver Film Academy, Douglas College, Camousn College, Capilano University, Art Institiute of Vancouver, Fairleigh Dickinson Universitesi, Fraser International College, Simon Fraser Üniversitesi, North Island College, University of the Fraser Valley,

3. tercih edilen bölge ise Manitoba eyaletinde Winnipeg şehri Türk öğrencilerimiz tarafından talep görmektedir. İngilizce dil okulu kayıt işlemleri ile beraber bu kolejlerden şartlı kabul mektuplarını getirtiyoruz. Aynı kolejlerin içerisinde İngilizce dil okuluna gitmelerini sağlıyoruz.ICM-International Colleg  of Manitoba, Manitoba Üniversitesi, Red River College, University of Winnipeg ve Winnipeg Technical College.

4.- Bölge ise Quebecek eyaletidir. Montreal sertifikaları ve Quebec City talep görmektedir. Bu bölgede Fransızca dili hakimdir. Daha çok Türkiye’de Fransız kolejlerinden mezun olmuş öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir.Quebeck vizesi tamamen çok farklı bir vizedir. Herkesin yapabileceği kolaylıkta değildir. Firmamız Quebeck Vizesi konusunda uzmandır. La Salle College Montreal şehrindedir ve bu bölgenin tek kolejidir. Fransızca dil yatkınlığı olan öğrencileri tercih etmekteyiz bu şehir için. Kolej öncesinde Fransızca dil eğitimi almanızı da sağlıyoruz. Veya sadece Fransızca dil okuluna da kayıt alıyoruz. Sertifika veya Diploma programına kayıt yaptırmanız şart değildir.

 

 

Yurtdışı sertifika programlarına aileler beraber gidebilirler mi? Evet. Sadece 2 senelik Co-Op programlara eşlerden birini kayıt ediyoruz. Eşiniz ve çocugunuzun yaşam masraflarını belgeleyebildiğinizde ailecek başvurularınızı yapabilmekte ve Kanada vizenizi başarılı bir şekilde alabilmekte, sizleri Kanada’ya uğurlamaktayız. Bu programlar 2 senelik Postgraduate sertifikası programlarıdır. Eşinize de yasal çalışma izni verilmektedir. Çocugunuzun da devlet okullarında eğitim alması veya devlet kreşlerinde bakım alması sağlanmaktadır. Yanda Fotografını gördüğünüz Elif Hanım annesini de Kanada’ya götürdü….

 

Kanada sertifikaları, Kanada göçmenlik, Kanada vizeleri …. gibi diğer Kanada içeren Diğer ilgili başlıkları okumanızı önermekteyiz. Bilgilerimiz tamamen günceldir.

KANADA Co-OP Postgraduate Sertifikası hakkında özet bilgiler şu şekildedir.

 1. Kanada Hükümeti ”Bir Kişi benim ülkemde Minimum 2 senelik bir Akademik programdan mezun oldugunda YASAL  olarak Göçmenlik Başvurusu yapmayı hak kazanır” demektedir. Yani 2 senelik Kanada’da Ön lisans diploma eğitimi, Kanada’da Lisans tamamlama, Kanada’ da 2 seneli Yüksek Lisans veya 2 senelik Kanada’da Co-Op Postgraduate Certificate Diploma. Bu 4 Programdan birinden mezun oldugunuzda Kanada’da  olarak göçmenlik başvurusu yapmayı hak kazanırsınız.
 2. İki yıllık Kanada sertifika programları Kanada Göçmenlik programı olarak anılır.
 3. Kanada Postgrad sertifikalar 2 yıl sürmektedir.
 4. Yıllık eğitim ücretleri 12binCA$ – 17binCA$ arasında değişmektedir.
 5. 1 senelik Kanada’da sertifika ücretleri 7595cad – 9000cad arasında değişmektedir. Mezuniyet Sonrasında 1 sene full time tam çalışma izniniz vardır. Göçmenlik başvurusu ile bu programın bir ilişiği yoktur.
 6. Kanada dil okullarında yasal çalışma izniniz yoktur. Öğrenciler sadece servis hizmeti sektöründe kafe,bar, restaurant, pizza delivery gibi alanlarda hizmet vermektedir. 
 7. Kanada’ da Yasal çalışma izniniz sertifika programınıza başladıgınız anda başlamaktadır.
 8. Kanada kolejlerindeki stajlar Co-Op eğitiminizden 6 ay sonra başlar.
 9. Co-Op staj programlarında Kolejiniz tarafından işte ücretli staj yapabilecek siniz.
 10. Kanada vizenizi aldıktan sonra 10 Yıllık   Amerika Turist vizenizi de ücretsiz olarak alıyoruz. 
 11. Kanada’ da tüm sertifika programlarında ve Master programlarında Haftada 20 saat Yasal çalışma izniniz vardır.
 12. Kanada’ da aylık asgari ücret 1550CA$ ‘ dır.
 13. Kanada’ da bir öğrenci yemek, yol, konaklama, eglence, gezme…..dahil aylık 1100CA$ harcamaktadır.

 

Aşağıdaki linklerden ilgili kolejleri inceleyebilir, ilgili kolejin fiyatı size uygun geldiginde IELTS Skor belgeniz ve diplomanızla beraber, kayıt öncesi firmamızda bir görüşme yapacağız. Istanbul dışında yaşayanlar ile Skype görüşmesi yapmaktayız. Ücretsiz bilgi ve danışmanlık için Ofis 0212 259 60 75 -76

Bilgi istek formunu da doldurarak başvuru yapabilir siniz. Forma kendinizle ilgili detayları yazmayı unutmayınız.

 1. Sprott Shaw College / 1 sene süreli sertifika programlarıdır. Göçmenlik başvurusu için değil, Kanada’ ya biran önce çalışma izni alarak giriş yapabilmenizi sağlamaktayız bu kolejle. Detayları görüşmemizde öğrenebilirsiniz.   https://sprottshaw.com/
 2. British Columbia Instutie  https://www.bcit.ca/admission/
 3. Ontario Bölgesi sertifika programları : https://www.ontariocolleges.ca/en
 4. BC’s colleges – British Columbia eyaletinde bulunan diğer 10 adet Kolejin isim ve Linklerine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.bccolleges.ca/colleges

**yanda fotografı bulunan Sena Kayalar Sprot Shaw Kolejinde eğitim almaktadır.

KANADA SERTİFİKALARINDA BÖLÜMLER NELERDİR?  

 • Brand Management
 • Green Business Management
 • Global Business Management
 • Supply Chain Management
 • Sport Business Management
 • Sales and Account Management
 • Strategic Management
 • Small Business Entrepreneurship
 • Logistic Management
 • Importing-Exporting
 • Project management 
 • International Business Management Diploma,
 • Human Resources Management
 • Business Process Management
 • InternationaL Marketing
 • Construction Management Green Architecture
 • Computer Programming
 • Game Development:Advanced Programming
 • Enterprise Dtabase Management
 • Wireless Telecommunivations
 • Information Technology Solutions                                                                                                                                                                
 • Wireless Networking
 • Information Secutiry Management
 • Bioinformatics for Software Professionals
 • Information Sequrity Management
 • Computer Applications Development
 • Computer and Network Systems Security
 • Enterprice Software Development
 • Electro Mechanical Design 
 • Environmental Engineering Applications
 • Graphic Information System
 • Culinary Arts -Italian
 • Advanced Filmmaking
 • Broadcast Journalism -TV News
 • Broadcasting: Radio
 • Videographer : Broadcast Journalism/ Documentary
 • Post Production Visual Effects for Film & Television
 • Advanced TV & Film (Production)
 • Audioa Post Production 
 • E-Publishing
 • Journalism: New Media
 • International Development
 • Design Management
 • Digital Design: Game Design
 • Digital Desing: Advanced Digital Design
 • Professional Illustration
 • Web Design
 • Visual Effects and Editing for Contemporary Media
 • Internactive Media Specialist
 • Digital Visula Effects: Computer Animation
 • 3D Animation: Character and Design
 • 3D for Production:Computer Animation
 • 3D for Production: Game Art and Design
 • 3D Modelling & Visual Effects Production
 • Computer Animatioın
 • Digital Visual Effects : Computer Animation
 • Computer Animation: Digital Characters
 • Autism and Behoviroal Sciences
 • Addiction: Treatment and Prevention
 • Career & Work Counselor
 • Social Services Worker
 • Child& Youth Worker
 • Development Service Worker
 • TESOL Diploma with Cambridge University
 • Tourism and Hospitality Management
 • International Hotel Management Certificate
 • Hospitality Operations Certificate
 • Rooms Devision Management
 • Convention Management
 • BMDP –Business Management Diploma
 • Business Management Certificate
 • Advanced Business Management Diploma
 • Global Business English
 • Global Business English
 • Hotel Management Diploma
 • Advanced HMD Program 
 • Diploma in Business Communication
 • Business Communication,
 • TESOL
 • Hospitality Management
 • Global Marketing and Trade
 • International Business

Yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizde garantili vize kapsamında Kanada vize departmanımız aracılıgı ile tüm işlemleriniz yürütülmekte ve vizeniz başarı ile alınmaktadır.

 

***EĞİTİM SONRASI KANADA’DA VATANDAŞLIK HAKKI  Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil! Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar. Tam kesin olmamak kaydı ile Kanada eğitim sisteminde şu eşleştirmeyi yapabilirsiniz:

 1. Diploma= Meslek Yüksek okulu
 2. Bachelor= Üniversite  mezuniyeti
 3. Graduate Certificat = Tezsiz yüksek lisans *
 4. Master = Yüksek lisans

Aşağıda göreceğiniz Greystone Koleji eğitim programları ve Kanada sertifika programlarının fiyatları 2019 yılını kapsamaktadır. Bu programlar İngilizcem var fakat IELTS 6,5 alabilecek düzeyde değil diyen adaylar içindir. Programa katılabilmek için düşükte olsa IELTS skorunuzu vize başvurusunda beyan etmeniz zorunluluktur. . IELTS 6,5 skor belgesini Kanada Hükümeti Kanada Postgraduate sertifikası veya Kanada Yüksek Lisans programlarına direk kabul edebiliyor. Bu durum Kanada Konsoloslugunun istediği bir standarttır. Kanada akademik programlarında yasal yarı zamanlı/part-time çalışma izniniz vardır. Aşağıdaki sertifika programlarında da çalışma hakkına yasal olarak sahip oluyorsunuz.”

Grestone College sertifika programları, St. Lawrance sertifika programları mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için birçok Toronto’da sertifika programları sunmaktadır. Kanada’ da 2 senelik eğitimini tamamlamış, mesleki kalifiyeye sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizceye sahip, Kanada kültür ve yasasını benimsemiş bir mezun olarak mezun olarak,  yasal hak gereği eğitiminiz sonrası oturum başvurusu hakkı vererek ikinci bir vatandaşlığa sahip olabiliyorlar!  Eğer dil okuluna gitmeden direk sertifika programına başlamak isterseniz; mimimumda IELTS 5.o sunabilen adaylar için 2 senelik veya 1 senelil Vancouver sertifika programları fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 2 seneden düşük programlar göçmenlik hakkı almanızı sağlamamaktadır. 01 Mart 2014′ e kadar Kanada ‘da İngilizce dil okuluna gidildiğinde öğrencilerin çalışma izni vardı. Fakat daha sonra bu yasal izin kaldırıldı. Bundan böyle yabancı öğrenciler ancak bir kolej ya da üniversitede mesleki sertifika, ön lisans, yüksek lisans…. gibi programlara yazıldıklarında çalışma izinleri alabiliyorlar. Bu çalışma hakkı öğrencilere zenginlik elde etmeleri için değil, sadece, mesleki alanda becerilerini geliştirebilmeleri için tanınmıştır. Öğrenciler mezuniyetleri sonrası eğitim aldıkları sene kadar full-time çalışma hakkına başvurabilir ya da ülkelerine dönebilirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya otutum/vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. ALL Study yurtdışı eğitim uzun yıllardır Kanada’ da birçok Üniversite ve Master Programlarına yerleştirmeler yapmaktadır. Öğrencilerimizden birçoğu bu aşamalardan geçerek Vatandaşlık başvuru sürecinde bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi ve danışmanlığı ALL Study’ de çalışmakta olan ve Kanada’ da uzun süre yaşamış, konusunda uzman danışmanlarımızı sizleri yönlendirecek ve işlemlerinizi gerçekleştireceklerdir. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir ve 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 75′ ten bize ulaşabilirsiniz.  Çalıştığımız Üniversitelerle ilgili Pathway kitapçığımızı buradaki linkten bulabilirsiniz.

http://kgic.ca/images/downloads/pathway/KGIC_University_Pathway_Brochure_2014.pdf

Buradan, CTRL+F yaparak, eğitim almak istediğiniz bölümün adını yazarsanız, sizlere ilgili okulların isimleri çıkacaktır. Her okulun son sayfasında  başvuru koşulları ve başvuru prosedürü  gösterilmektedir. Anlaşmalı olan okullarımızdan sadece BCIT ve SAIT  diploma programları için TOEFL yada IELTS istenmektedir. Fakat bu okullarda Letter of intent yada CLOA alma imkanımız olmaktadır. Eğer öğrenci IELTS yada TOFEL almak istemiyorsa ve Kolej yada üniversiteye direk geçiş yapmak istiyorsa English for Post-Secondary Education-(EPE) programını öneriyoruz. EPE programı için öğrencinin belli bir İngilizce seviyesi olmak zorundadır. Türk öğrenciler bu sene itibari ile standart olarak Pre-Intermediate çıkmaktadır. Öğrenci gelmeden kendisine 3 aşamalı sınav öneriyoruz. 1) Online test, 2) Essay yazımı, 3) interview.  Bunun sonucunda öğrenci yeterli  puanı alırsa EPE programına geçiş yapıyor. Eğer yetersizse  öncesinde biraz İngilizce alıyor ve sonrasında programa geçiş yapılabiliyor. Kanada orta öğreniminde Türkiye’deki gibi programlar 4 ayrı kategoriye ayrılır. Ontario, Toronto bölgesindeki kolejlerle ilgili arama motorundan alanınızla ilgili kolejleri ve sertifika programlarını inceleyebilirsiniz.

Toronto: http://www.ontariocolleges.ca/home

 • Eğer öğrenci  designated okullarda 16 ay eğitim gördüğünde sonrasında 3 senelik çalışma izni alabiliyor. Bunun için sponsor yada bir işveren desteğine gerek yoktur.  Ayni zamanda kabul edilecek yasa ile Öğrenci designated okullardan birinde öğrenimine baslar başlamaz yasal olarak haftada 20 saat çalışma imkânı verilir.
 • *Graduate Certificate ve master a kabul her daim zordur.
 • * Öğrenci Üniversite mezunu ise Graduate  Certificate yada Master a başvurmasını tavsiye ediyoruz ve işlemlerini başlatıyoruz. Eğer 3 senelik çalışma izni almak isterse, öğrenci Grad Certificate başvurmuş olsa bile diploma programa geçiş imkânı olmaktadır.
 • * Graduate Sertifikalarda  ve Master’ larda  çoğu  okulda öğrenciler bir donem yada yarı dönem İngilizce ders almaktadırlar. ( Genelde Üniversite ve kolejlerin ESL okullarına uyguladığı bir eğitim politikasıdır. Bu durum sadece SSLC için geçerli bir durum değildir. Yine de bu durum  üniversitesine ve kolejine göre değişmektedir.

Örneğin: Seneca College Graduate  Certificate ELI 8 ( 7 hafta İngilizce dersi) almanızı ister fakat Lakehead Üniversitesi  yüksek lisansa direk geçiş imkanı sağlar)

 • *BCIT ve SAIT : Bu okullar direk IELTS yada TOEFL istiyorlar. O yüzden bu programlara gidecek öğrencilere  3 ay ESL ve 3 ay IELTS önermekteyiz. Gerekirse uzatma imkânlarını sağlamaktayız.
 • *Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapıp, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma şansı bulunmaktadır. (Case a göre değişir. Kendi öğrencilerimiz ilk senelerinde 1500, ikinci döneminde 500 Kanada doları alıyorlar. )
 • *Firmamızca özellikle önerdiğimiz okullar: Seneca College, BCIT, Niagara College, Art Institue, FDU, Capilano Üniversitesi, Centennial College, Lakehead Üniversitesi.

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Facebook sayfamızdan okulların promosyonlarını,  Instagram sayfamızdan öğrencilerimizin görüşlerini ve hayat tecrübelerini takip edebilir, ülke, şehir ve programları ile ilgili daha güncel bilgiler edinebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Bilgi İstek formunu detaylıca doldurmanızı önermekteyiz. İlgili danışmanımız gün içerisinde size dönüş yapıcaktır. 

Kanada Co-Op Postgraduate sertfikasına kabul şartları nelerdir?

 • Enaz lise mezunu olmak,
 • 18-35 yaş arasında olmak,
 • Pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi/Travel History  belgeleyebilmek, (son 3 sene içerisinde vizeli ülkeler giriş/çıkış beyan etmek.)
 • Finansal yeterlilik – Sizin veya Ailenizin banka hesapları Kanada’daki eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabilecek tutarda olması
 • Şuan ki vasfınız/Öğrenci/Çalışan – ve vasfını belgelemeleri istenir. Transkript ile öğrenci belgesi veya çalışıyorsa maaş bordroları

Kanada Hükümeti bu programlar Kanada’yı seven, Kanada yaşam ve Kanada iş koşullarını kabul etmiş, mesleki bir kalifiyesi olan, çalışkan, dürüst, düzgün İngilizceyi akıcı konuşabilen göçmenler yaratmaktadır. Kanada sertifikaları şartlarına uygun olmayan adaylara  Work and Study başlıgı altında bulunan İngilizce dil okuluna giderken çalışabileceğiniz ülke olan İrlanda work and study programlarını önermekteyiz.

Co-Op Postgraduate Certificate Programının yıllık eğitim ücreti 7.595CA$’ dan başlamaktadır. Programın türkçe adı karşılığı adı Yüksek Lisans Sertifikası olarak geçiyor olsa da, ülkemiz eğitim sistemine bakıldığında tekniker yetiştirmeye yönelik bir program denilebilir. Co-Op olarak verilen teknik eğitim programında öğrenci ilk 6’lık eğitim diliminde üniversiteye giderek teorik dersleri alır ve yazılı/sözlü sınav sitemine tabii tutularak sınıf geçmeye çalışır. İlk yılın 2. yarısında kolejiniz garantisiyle aldığınız teorik dersleri pratiğe uygulamak üzere işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte profesyonel olarak çalışma hayatınız başlamıştır. Kesinlikle stajyer değil, profesyonel çalışan olarak dikkate alınırsınız. Profesyonel çalışan olarak maaşlandırılırsınız.

İlk 6 ayda ders notlarınız ne kadar iyi ise, o kadar kurumsal bir firma da, bir o kadar iyi bir işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte Manager ve süpervizörünüz sizin ders notlarınızı belirleyen öğretmeniniz konumundadır. Eğitim hayatınızın 2. senesini teorik ve pratik dersler alarak ve aynı şekilde çalışarak/maaşlandırılarak tamamlarsınız. Üniversitelerde 120 tane ana bilim dalı vardır. Sizin mezun olduğunuz alanda Postgraduate Certificate yapmanız gerekmektedir. 2 senelik kolej mezuniyetinizde sonra mühendislik ve sağlık alanında mezunlara 3 sene, diğer alanlardan mezunlara 2 sene Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı verilir. Bu süreç içerisinde devletin sizden talep etmiş olduğu evraklarınızı toparlayarak Kanada Oturum alma hakkına sahip oluyorsunzu. Kanada oturum başvurunuzu yapabilmeniz için hazırlamanız gereken  evraklar şunlardır:

 1. IELTS 6,5 skor,
 2. Türkiye’den 4 senelik bir üniversiteden mezun oldugunu belgelemek/Diploma/geçici mezuniye belgesi
 3. Kanada Postgraduate mezuniyetiniz/ 2 senelik Kanada diplomanız
 4. Kanada’ da mesleğinizi yaptığınıza dair şirket mektubu
 5. Kanada’ da vergi ödediğinizi gösteren maaş bordrolarınız

Kısaca Kanada’ dan enaz 2 senelik akademik programdan mezun olduğunuzda Kanada oturum/ Kanada vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir. Bu program 2 senelik master, 2 senelik önlisans veya 2 senelik Lisans tamamlamada olabilir. Adaylar mevcut eğitimlerinin üzerine çıkabilir, alt bir program seçemezler. Örneğin 2 senelik önlisans mezunu fakat çok profesyonel bir iş hayatı oldugunu belgeleyebilen bir aday sadece Kanada’ da sertifika veya Kanada’ da lisans tamamlama alabilir. Yine örnek olarak Türkiye’ den 4 senelik bir üniversiteden mezun olan aday Kanada göçmenliğinden faydalanmak istiyorsa sadece 2 senelik Kanada’ da Yüksek Lisans yapabilir veya  mesleğinin akreditasyonu için 2 senelik Postgraduate sertifikası programına katılabilir. Burada anlatılan program süresince yasal olarak part-time haftada 20 saat çalışma izni verilir. Co-op Postgraduate sertifikası programlarında eğitiminizin 2. akademik semesterinde yani 6 ay sonra kurumsal bir firmada işe yerleştirilerek maaşlı profesyonel olarak çalışır ve aynı zamanda ders alırsınız. Mezuniyetinizden sonra yasal olarak 3 seneye kadar uzatılabilen Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı edinirsiniz. Sizlere önerimiz mezun olur olmaz Kanada oturumuna başvurmanızdır. Oturum dosyanız 6ay -9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Kanada göçmenlik fırsatından faydalanmak amacıyla katılacağınız 2 yıllık akademik sertifika programına kabul şartları şu şekildedir:

 • Programa başladığınızda yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz başlar.
 • Her bölümlerde her sene Co-Op kontenjanı açılmaz. Lütfen danışınız.
 • Eğitimlerinizin sonunda Kanada göçmenlik başvurunuzla ilgili dosyanızı Kanada’ da yine firmamız aracılığıyla yürütebilirsiniz.
 • Program sonrasında designated okullarda enaz 16 ay eğitim alanlara bölümlerine göre 3 seneye kadar uzatılabilen çalışma ve yaşama izni verilir. Bunun için  bir sponsor veya iş desteğine ihtiyacınız yoktur.
 • Oturum dosyanız 6 ay -9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

***

Kanada’ da göçmenlik işlemlerinizle ilgili olarak danışmanlığımız Kanada’lı avukatlarımız aracılığı ile devam etmektedir.

*Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapip, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma hakkı  bulunmaktadır. ( Case a göre değişir. Örneğin ben ilk senemde 1500 dolar, ikinci dönemde 500 dolar aldım.)

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Kanada sertifika programları, Kanada göçmenlik, Kanada Vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak ve bilgilerimizden faydalanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir, bize ulaşabilirsiniz.

Firmamızaracılığı ile başvurusunu yaptıgımız ve görüşmemizde belirttiğimiz tüm koşulları yerine getiren adaylarımız şartsız/koşulsuz vize alabilmektedir. Istanbul veya Türkiye’ nin herhangi bir ilinde olmanızın hiçbir önemi yoktur. Vize başvurusu yapmanız için herhangi bir konsolosluğa veya vize ofisine gitmenize gerek yok.

Bilgi İstek Formunu doldururken kendinizle ilgili tüm detayları açıkça yazmanızı istemekteyiz. Kanada ülke olarak en fazla tercih edilen yabancı ülkelerdendir. Gün içerisinde sistemimize Kanada dil okulları, Kanada’ da Üniversite, Kanada’ da Yüksek Lisans, Kanada sertifika ve Kanada postgraduate certificate ve Kanada göçmenlik ile ilgili birçok başvuru yapılmaktadır. Danışmanlarımızın size sağlıklı bilgi verebilmesi için gelecek kariyer ve hedef planlamalarınızı tüm netliği ile paylaşmanızı istemekteyiz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU