Kanada Work and Study

Kanada Work and Study

Kanada work and study programlarında yasal çalışma izni vardır. Enaz Lise mezunu olmanız yeterlidir. Kanada Göçmenlik programı olarak adlandırılmaktadır. 1 senelik veya 2 senelik sertifika programları hakkında danışmanınızdan kişisel özelliklerinize uygun olarak detaylı bilgi edinebilir siniz. Bu sayfada yazılanlar Türkçe karşılığı göçmenlik başvurusu eğitimi kapsamında 2senelik programları kapsamaktadır. 1 senelik sertifikalar için Kanada sertifika programı sayfamızı okumanızı önermekteyiz. Kısaca Kanada’ dan enaz 2 senelik akademik programdan mezun oldugunuzda oturum/vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz. Mezuniyetinizle beraber hemen Kanada oturum başvurusunu yapabiliyor ve Kanada oturumunuzu almanızı sağlıyoruz. Yurtdışından vatandaşlık alabileceğiniz en uygun programdır. Aynı zamanda Kanada’ ya uygun bir meslek sahibi olmanız sağlanmaktadır.

KANADA POST-GRADUATE CERTIFICATE PROGRAMLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

*CO-OP: İşe yerleştirme garantili /Eğitim Odaklı Göçmenlik

Aşağıda IELTS sınavına girmiş ve 5,0 almış bir aday için önerilen 12 haftalık İngilizce ders ücretlerini görebilirsiniz.

 • CLLC DİL OKULU, TORONTO, OTTOWA,HALIFAX : 2100CAD
 • SSLC DİL OKULU, TORONTO, VANCOUVER, VICTORIA : 2400CAD
 • ILSC DİL OKULU, TORONTO, VANCOUVER, MONTREAL : 2400CAD
 • EUROCENTERS DİL OKULU, TORONTO, VANCOUVER : 2433,60CAD
 • ST GILES DİL OKULU, VANCOUVER: 2682CAD
 • EC ENGLISH DİL OKULU, VANCOUVER: 2646CAD
 • EC ENGLISH MONTREAL : 2646CAD
 • LSI DİL OKULU, TORONTO, VANCOUVER: 2760CAD
 • EC ENGLISH DİL OKULU, TORONTO : 2835CAD
 • KAPLAN DİL OKULU, TORONTO, VANCOUVER: 2982CAD
 • ILAC DİL OKULU TORONTO, VANCOUVER : 4140CAD (Henüz promosyonu açıklanmamıştır)

***Yukarıdaki ücretlere 1 aylık konaklama ve yaşam masraflarınız dahil edilmemiştir. Work and study programı ile  Kanada vizesi alabilmenin temel koşulu IELTS sınavı belgelemektir. İstenen IELTS 6,5 olmasına karşın IELTS sınavından düşük puan dahi alsanız kaydınızı yapabilmekte ve okulunuzdan şartlı kabul mektubunuzu getirtebilmekteyiz. IELTS sınavına girmeden bu programa kayıt yaptırmak istiyorsanız danışmanınızla kişisel özelliklerinizi dikkate alarak görüşme yapmanızı önermekteyiz.

Kanada Co-Op Postgraduate sertfikasına kabul şartları nelerdir?

 • Enaz lise mezunu olmak,
 • 19-33 yaş arasında olmak,
 • Pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi belgeleyebilmek, (son 3 sene içerisinde vizeli ülkeler giriş/çıkış beyan etmek.)
 • Adayların birey olarak ayakları üzerine bastıklarını/mesleki olarak güçlü olduklarının beyanı olarak hali hazırda sigortalı olarak bir işte çalışıyor olduklarını sigorta prim bildirgeleri ve çalıştığı şirketinden alacakları mektup ile belgeleyebilmek (mektup formatları tarafımızdan verilecektir.)
 • banka hesabınızın eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabilecek tutarda olması -maximum tercih edilir-

Kanada Hükümeti bu programlar Kanada’yı seven, Kanada yaşam ve Kanada iş koşullarını kabul etmiş, mesleki bir kalifiyesi olan, çalışkan, dürüst, düzgün İngilizceyi akıcı konuşabilen göçmenler yaratmaktadır. Kanada sertifikaları şartlarına uygun olmayan adaylara  Work and Study başlıgı altında bulunan İngilizce dil okuluna giderken çalışabileceğiniz ülke olan İrlanda work and study programlarını önermekteyiz.

KANADA’ YA AİLE BAŞVURULARI HAKKINDA : Kanada’ ya sadece Yüksek Lisans başvurularında eşinizle ve ailenizle beraber gitme hakkınız vardır. Bankadaki mali yeterliliğiniz ve eşlerin standart özellikleri bu başvurularda çok önemlidir.

Co-Op Postgraduate Certificate Programının yıllık eğitim ücreti 7.595CA$’ dan başlamaktadır. Programın türkçe adı karşılığı adı Yüksek Lisans Sertifikası olarak geçiyor olsa da, ülkemiz eğitim sistemine bakıldığında tekniker yetiştirmeye yönelik bir program denilebilir. Co-Op olarak verilen teknik eğitim programında öğrenci ilk 6’lık eğitim diliminde üniversiteye giderek teorik dersleri alır ve yazılı/sözlü sınav sitemine tabii tutularak sınıf geçmeye çalışır. İlk yılın 2. yarısında kolejiniz garantisiyle aldığınız teorik dersleri pratiğe uygulamak üzere işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte profesyonel olarak çalışma hayatınız başlamıştır. Kesinlikle stajyer değil, profesyonel çalışan olarak dikkate alınırsınız. Profesyonel çalışan olarak maaşlandırılırsınız.

İlk 6 ayda ders notlarınız ne kadar iyi ise, o kadar kurumsal bir firma da, bir o kadar iyi bir işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte Manager ve süpervizörünüz sizin ders notlarınızı belirleyen öğretmeniniz konumundadır. Eğitim hayatınızın 2. senesini teorik ve pratik dersler alarak ve aynı şekilde çalışarak/maaşlandırılarak tamamlarsınız. Üniversitelerde 120 tane ana bilim dalı vardır. Sizin mezun olduğunuz alanda Postgraduate Certificate yapmanız gerekmektedir. 2 senelik kolej mezuniyetinizde sonra mühendislik ve sağlık alanında mezunlara 3 sene, diğer alanlardan mezunlara 2 sene Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı verilir. Bu süreç içerisinde devletin sizden talep etmiş olduğu evraklarınızı toparlayarak Kanada Oturum alma hakkına sahip oluyorsunzu. Kanada oturum başvurunuzu yapabilmeniz için hazırlamanız gereken  evraklar şunlardır:

 1. IELTS 6,5 skor,
 2. Türkiye’den 4 senelik bir üniversiteden mezun oldugunu belgelemek/Diploma/geçici mezuniye belgesi
 3. Kanada Postgraduate mezuniyetiniz/ 2 senelik Kanada diplomanız
 4. Kanada’ da mesleğinizi yaptığınıza dair şirket mektubu
 5. Kanada’ da vergi ödediğinizi gösteren maaş bordrolarınız

Kısaca Kanada’ dan enaz 2 senelik akademik programdan mezun olduğunuzda Kanada oturum/ Kanada vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir. Bu program 2 senelik master, 2 senelik önlisans veya 2 senelik Lisans tamamlamada olabilir. Adaylar mevcut eğitimlerinin üzerine çıkabilir, alt bir program seçemezler. Örneğin 2 senelik önlisans mezunu fakat çok profesyonel bir iş hayatı oldugunu belgeleyebilen bir aday sadece Kanada’ da sertifika veya Kanada’ da lisans tamamlama alabilir. Yine örnek olarak Türkiye’ den 4 senelik bir üniversiteden mezun olan aday Kanada göçmenliğinden faydalanmak istiyorsa sadece 2 senelik Kanada’ da Yüksek Lisans yapabilir veya  mesleğinin akreditasyonu için 2 senelik Postgraduate sertifikası programına katılabilir. Burada anlatılan program süresince yasal olarak part-time haftada 20 saat çalışma izni verilir. Co-op Postgraduate sertifikası programlarında eğitiminizin 2. akademik semesterinde yani 6 ay sonra kurumsal bir firmada işe yerleştirilerek maaşlı profesyonel olarak çalışır ve aynı zamanda ders alırsınız. Mezuniyetinizden sonra yasal olarak 3 seneye kadar uzatılabilen Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı edinirsiniz. Sizlere önerimiz mezun olur olmaz Kanada oturumuna başvurmanızdır. Oturum dosyanız 6ay -9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Kanada göçmenlik fırsatından faydalanmak amacıyla katılacağınız 2 yıllık akademik sertifika programına kabul şartları şu şekildedir:

 • Programa başladığınızda yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz başlar.
 • Her bölümlerde her sene Co-Op kontenjanı açılmaz. Lütfen danışınız.
 • Eğitimlerinizin sonunda Kanada göçmenlik başvurunuzla ilgili dosyanızı Kanada’ da yine firmamız aracılığıyla yürütebilirsiniz.
 • Program sonrasında designated okullarda enaz 16 ay eğitim alanlara bölümlerine göre 3 seneye kadar uzatılabilen çalışma ve yaşama izni verilir. Bunun için  bir sponsor veya iş desteğine ihtiyacınız yoktur.
 • Oturum dosyanız 6 ay -9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

***

Kanada’ da göçmenlik işlemlerinizle ilgili olarak danışmanlığımız devam etmektedir.

*Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapip, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma hakkı  bulunmaktadır. ( Case a göre değişir. Örneğin ben ilk senemde 1500 dolar, ikinci dönemde 500 dolar aldım.)

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Kanada sertifika programları, Kanada göçmenlik, Kanada Vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak ve bilgilerimizden faydalanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir, bize ulaşabilirsiniz.

Firmamızaracılığı ile başvurusunu yaptıgımız ve görüşmemizde belirttiğimiz tüm koşulları yerine getiren adaylarımız şartsız/koşulsuz vize alabilmektedir. Istanbul veya Türkiye’ nin herhangi bir ilinde olmanızın hiçbir önemi yoktur. Vize başvurusu yapmanız için herhangi bir konsolosluğa veya vize ofisine gitmenize gerek yok.

Bilgi İstek Formunu doldururken kendinizle ilgili tüm detayları açıkça yazmanızı istemekteyiz. Kanada ülke olarak en fazla tercih edilen yabancı ülkelerdendir. Gün içerisinde sistemimize Kanada dil okulları, Kanada’ da Üniversite, Kanada’ da Yüksek Lisans, Kanada sertifika ve Kanada postgraduate certificate ve Kanada göçmenlik ile ilgili birçok başvuru yapılmaktadır. Danışmanlarımızın size sağlıklı bilgi verebilmesi için gelecek kariyer ve hedef planlamalarınızı tüm netliği ile paylaşmanızı istemekteyiz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU