Kanada Work and Study

Kanada Work and Study

Eğitim odaklı göçmenlik için Kanada’ da sadece 4 senelik üniversite mezunlarının katılabileceği Post-graduate certificate programları mevcuttur. 2 senelik sertifika programlarına katılabilmek için  IELTS Akademik 6.0 alma şartı vardır. Programa başladığınız an yasal olarak part-time çalışma hakkına sahip olursunuz.

KANADA POST-GRADUATE CERTIFICATE PROGRAMLARI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

*CO-OP: İşe yerleştirme garantili /Eğitim Odaklı Göçmenlik

IELTS sınavı gereği Okuma/Yazma/Konuşma/Dinleme gibi 4 banttan sınava girilir. IELTS Sınav sonucunuzun her banttan minimumda 6.0 olmak üzere totalde 6,5 olmak zorundadır. Eğer İngilizce dil yeterliliğiniz  6,5 almak için yeterli değilse öncesinde Kanada’ da en az 6 aylık İngilizce dil okuluna yazılabilirsiniz. 6 aylık İngilizce dil okulu 2016 yılı ücretleri okuldan okula değişmektedir. Aşağıda Kanada dil okullarının 6 aylık dil okulu fiyatlarını görebilirsiniz.

 1. ISIS Schools : 3851 CAD
 2. Eurocenters dil okulu: 3851 CAD
 3. KGIC dil okulunda 4620 CAD
 4. EC English dil okulu: 5184 CAD
 5. KAPLAN dil okulu: 5254 CAD
 6. ILAC dil okulu: 5880 CAD
 7. ILSC dil Okulu: 4560CA$ (2017 yılı fiyatıdır.)

*Yukarıda okulların isimleri ücret sıralamasına göre yer almaktadır.

Dil okulu ücreti vize başvurunuz öncesinde tamamen ödenemek zorundadır. Sonrasında okulunuzdan gelen vize mektubu ile vize başvurunuz yapılabilmektedir. Yukarıdaki ücretlere 1 aylık konaklama ve yaşam masraflarınız dahil edilmemiştir. Kanada Hükümeti her bir öğrencinin 1 aylık konaklama, yeme, içme, gezme…. dahil 1550 cad olarak belirlemiştir. Bu durumda vize koşulu gereğince 6 ay için tüm yaşam giderlerinizi 9300ca$ olarak hesaplar ve beyan edebilmenizi ister. Kısacası vize prosesi gereğince sadece 6 ay İngilizce dil programı Kanada Öğrenci vizesine başvurabilmeniz için nakit banka mevduatınızın en az 45Bin TL olması gerekmektedir. Banka hesabınızın akışkanlığını ayrıca beyan etmek zorundasınız. Bunlar kira geliri, anne/babanın aylık maaş gelirleri veya şirket sahibi olarak vergi ödeyebileceklerini beyan edebilmek gibi….. Nakit banka hesabınızla ilgili sadece Anne/baba/abi/abla gibi 1.derece yakınlarınız size sponsor olabilir, eğitim ve yaşam ücretlerinizi ödeyebileceğinizi geçerli evrakları ile beyan edebilirler. Bu sadece vize başvurusu beyanında zorunlu olarak göstermeniz gereken rakamdır. Herhangi bir kuruma ödenmez ya da ipotek konulmaz. Vize sonuçlandığında banka hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Site güncellememiz 10 Ocak 2017’dir. Bilgiler değiştikçe sitemiz sürekli güncellenmektedir. Aşağıdaki standartları sağlayabileceğinizi düşünüyor ve 4 ay içerisinde Kanada’ya gitmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçmenizi öneriyoruz. Buradaki bilgiler 2017 Eylül ayından sonraki yani 2018 eğitim yılını kapsamamaktadır.

KANADA VİZESİ ŞARTLARI  Bildiğiniz üzere uzatılabilir Kanada vizesini alabilmek çok kolay değildir. Hatta Kanada vizeleri dünya üzerinde alınabilecek en zor vizelerden biridir. Bu nedenle yetkili acenta olan firmamız aracılığıyla Kanada’ ya gitmek isteyen adayların aşağıdaki standartları sağlamış olması zorunluluktur. Postgraduate Certificate programlarına başvuru şartları şunlardır:

Kanada Co-Op Postgraduate sertfikasına kabul şartları nelerdir?

 • Türkiye’ den 4 senelik üniversite mezunu olmak,
 • 22-28 yaş arasında olmak,
 • IELTS 6,5 veya TOEFL79 belgeleyebilmek veya Kanada’da sertifika programı öncesinde uzatılabilir vizenizi alabilmeniz için; minimum 6 ay dil okuluna kayıt yaptırmak,
 • Travel History/Pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi belgeleyebilmek, (son 1 sene içerisinde vizeli ülkeler giriş/çıkış beyan etmek.)
 • Üniversiteden mezun olan adayların birey olarak ayakları üzerine bastıklarını/mesleki olarak güçlü olduklarının beyanı olarak hali hazırda sigortalı olarak bir işte çalışıyor olduklarını sigorta prim bildirgeleri ve çalıştığı şirketinden alacakları mektup ile belgeleyebilmek (mektup formatlarıı tarafımızdan verilecektir.)
 • Temiz bir sicile sahip olmak,
 • banka hesabınızda minimumda 55binTL beyan edebilmek,
 • bu hesabın akışkanlığını belgeleyebilmek.

Yukarıdaki şartlar sadece direk programa kayıtlar için zorunluluktur. Bu şartları sağlayamayan adaylara Work and Study başlıgı altında bulunan İrlanda work and study programlarını önermekteyiz.Bu programlar için birçok aile tarafımıza başvurmakta ve beraber Kanada’ ya gitmek istediklerini belirtmektedirler. Kanada’ da mesleki kalifiye sahibi olacağınızı beyan edebileceğiniz Co-Op sertifikası programlarına aile/çift başvurular kabul edilmemektedir.

AİLE BAŞVURULARI HAKKINDA : Kanada’ ya sadece Yüksek Lisans başvurularında eşinizle beraber gitme hakkınız vardır. Eşi ile beraber Kanada’ ya gitmek isteyen aileleri özenle seçmek zorundayız. Her 2 çift için çok başarılı bir mesleki kalifiye, banka hesaplarında nerden geldiğini karşılayabilecekleri 100binTL ‘den minimum olmayan bir banka hesabı ve güçlü pasaportlarını(daha önce vizeli ülkelere giriş/çıkış/travel history) sunmak zorundadırlar.

Bütçeniz uygun değilse Kanada’ da çalışırım, kazanırım, dil okulumun ücretini çalışarak öderim gibi bir fikrinizin olması mümkün değildir. Bugün 6 aylık Kanada İngilizce dil okuluna gidecek bir öğrencinin 6 aylık eğitim, 6 ay konaklama, yemek, yol, uçak bileti, zorunlu sigorta, vize ücreti dahil tüm giderleri yukardaki hesaplar doğrultusunda net 26.000 TL tutmaktadır. Kanada’ da İngilizce dil okulunda eğitim alırken devlet öğrencilere yasal çalışma izni vermemektedir. Sadece akademik programlara geçiş yaptığınızda yasal çalışma izniniz olmaktadır.

Co-Op Postgraduate Certificate Programının yıllık eğitim ücreti 13.500ca$’ dır. Ayrıca yıllık 1500 ca$ üniversite kampüs hizmetlerinden faydalanma, ders/kitap/materyal ve zorunlu sağlık sigortası için ilave etmelisiniz. Kısaca Co-Op Postgraduate sertifikaları 15binCA$ diyebiliriz. Programın adı Yüksek Lisans Sertifikası olarak geçiyor olsa da, ülkemiz eğitim sistemine bakıldığında tekniker yetiştirmeye yönelik bir program denilebilir. Co-Op olarak verilen teknik eğitim programında öğrenci ilk 6’lık eğitim diliminde üniversiteye giderek teorik dersleri alır ve yazılı/sözlü sınav sitemine tabii tutularak sınıf geçmeye çalışır. İlk yılın 2. yarısında kolejiniz garantisiyle aldığınız teorik dersleri pratiğe uygulamak üzere işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte profesyonel olarak çalışma hayatınız başlamıştır. Kesinlikle stajyer değil, profesyonel çalışan olarak dikkate alınırsınız. Çünkü programın ilk 6 ayında 4 senelik Türkiye diplomanızın ön akreditasyonu Kanada’ da aldığınız giriş dersleri sayesinde gerçekleşmiştir. Profesyonel çalışan olarak maaşlandırılırsınız. İlk 6 ayda ders notlarınız ne kadar iyi ise, o kadar kurumsal bir firma da, o kadar iyi bir işe yerleştirilirsiniz. Bu süreçte Manager ve süpervizörünüz sizin ders notlarınızı belirleyen öğretmeniniz konumundadır. Eğitim hayatınızın 2. senesini teorik ve pratik dersler alarak ve aynı şekilde çalışarak/maaşlandırılarak tamamlarsınız. Üniversitelerde 120 tane ana bilim dalı vardır. Sizin mezun olduğunuz alanda Postgraduate Certificate yapmanız gerekmektedir.  2 senelik kolej mezuniyetinizde sonra mühendislik ve sağlık alanında mezunlara 3 sene, diğer alanlardan mezunlara 2 sene Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı verilir. Bu süreç içerisinde devletin sizden talep etmiş olduğu evraklarınızı toparlayarak Kanada Oturum alma hakkına sahip oluyorsunzu. Kanada oturum başvurunuzu yapabilmeniz için hazırlamanız gereken  evraklar şunlardır:

 1. IELTS 6,5 skor,
 2. Türkiye’den 4 senelik bir üniversiteden mezun oldugunu belgelemek/Diploma/geçici mezuniye belgesi
 3. Kanada Postgraduate mezuniyetiniz/ 2 senelik Kanada diplomanız
 4. Kanada’ da mesleğinizi yaptığınıza dair şirket mektubu
 5. Kanada’ da vergi ödediğinizi gösteren maaş bordrolarınız

 

Maddelerle özetlememiz gerekirse Kanada’ dan 2 senelik akademik programdan mezun oldugunuzda oturum/vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu program 2 senelik master veya 2 senelik Lisans tamamlamada olabilir. Adaylar mevcut eğitimlerinin üzerine çıkabilir, alt bir program seçemezler. Örneğin 2 senelik önlisans mezunu fakat çok profesyonel bir iş hayatı oldugunu belgeleyebilen bir aday sadece Kanada’ da sertifika veya Kanada’ da lisans tamamlama alabilir. Yine örnek olarak Türkiye’ den 4 senelik bir üniversiteden mezun olan aday Kanada göçmenliğinden faydalanmak istiyorsa sadece 2 senelik Kanada’ da Yüksek Lisans yapabilir veya  mesleğinin akreditasyonu için 2 senelik Postgraduate sertifikası programına katılabilir. Burada anlatılan program süresince yasal olarak part-time haftada 20 saat çalışma izni verilir. Co-op Postgraduate sertifikası programlarında eğitiminizin 2. akademik semesterinde yani 6 ay sonra kurumsal bir firmada işe yerleştirilerek maaşlı profesyonel olarak çalışır ve aynı zamanda ders alırsınız. Mezuniyetinizden sonra yasal olarak 3 seneye kadar uzatılabilen Kanada’ da yaşama ve çalışma hakkı edinirsiniz. Sizlere önerimiz mezun olur olmaz Kanada oturumuna başvurmanızdır. Oturum dosyanız 6ay -9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Kanada göçmenlik fırsatından faydalanmak amacıyla katılacağınız 2 yıllık akademik sertifika programına kabul şartları şu şekildedir:

 • Bu programa 20-33 yaş arası mezunları kabul edilmektedir.
 • Türkiye’den 4 senelik bir üniversiteden mezun olmalısınız.
 • Mühendislik, Sağlık alanları, Turizm ve İşletme alanındaki tüm bölüm mezunlarına başvurular açıktır.
 • Sadece mezun olduğunuz alanla ilgili başvuru yapmanız önerilir.
 • İngilizce dil yeterliliğiniz yok ise uzatılabilir vize alabilmeniz için en kısa 6 ay dil okuluna kayıt yapılır.
 • 6 ay dil okulu ücreti: 3851-5880 CA$ arasında okuldan okula değişir.
 • Konaklama detayları için sorunuz. 1 aylık konaklama ücreti: 800 cad ile 1000 ca$ arasında oda tipine göre değişmektedir.
 • İngilizceniz yeterli ise IELTS Sınavı alınır.
 • IELTS her banttan minimum 6,0 olmak şartı ile toplamda minimum 6,5 olma şartı ile.
 • Postgraduate Certificate şartlı kabul mektubunuz getirtilir.
 • Üniversite mezuniyet ortalamanız en az 2.75 olmak zorundadır.
 • Eğitim odaklı Co-Op Postgraduate Certificate programı 2 yıllıktır.
 • Postgraduate Certificate programı yıllık 13.500CA$’ dır.
 • Her 1 sene için eğitim ücretinize Üniversitenize ödenmek üzere 1500CA$ Üniversite kampüs hizmetlerinden faydalanma, kitap/ders materyal ve zorunlu seyahat sigortası için ilave ediniz.
 • 1. Derece yakınlarınızın dışında sponsorluk kabul edilmemektedir.
 • 4 senelik mezun olduğunuz alanla ilgili bir bir designated programa yerleştirilirsiniz.
 • Programa başladığınızda yasal olarak haftada 20 saat çalışma izniniz başlar.
 • Her bölümlerde her sene Co-Op kontenjanı açılmaz. Lütfen danışınız.
 • Eğitimlerinizin sonunda Kanada göçmenlik başvurunuzla ilgili dosyanızı Kanada’ da yine firmamız aracılığıyla yürütebilirsiniz.
 • Program sonrasında designated okullarda enaz 16 ay eğitim alanlara bölümlerine göre 3 seneye kadar uzatılabilen çalışma ve yaşama izni verilir. Bunun için  bir sponsor veya iş desteğine ihtiyacınız yoktur.
 • Oturum dosyanız 6 ay -9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

***

Eğer IELTS sınavında 5,5 ‘ ta kalıyor ve ileri gidemiyorsanız 6 ay veya 1 senelik Kanada sertifikası programlarına (sadece sertifika/Postgraduate değil) kaydınızı yapıyoruz. Sertifika programlarının tümünde eğitim alırken çalışma hakkınız vardır. 1 senelik programlar sadece Sertifika Programı olarak adlandırılır. Yine çalışma izniniz vardır. 1 senelik sertifika programlarında 6 aydan sonra co-op (kolejinizden işe yerleştirme hakkınız) başlar.  Co-Op olmayan programlarda ilgili kolejiniz sizi işe yerleştirmekle sorumlu değildir. 1 yıllık eğitimin ücreti sadece 6000 CAD ile 8000 CAD arasında değişmektedir. 1 senelik eğitimin sonunda alacağınız diploma ile Kanada Oturum ve Göçmenlik hakkına başvuramazsınız. Kanada Oturum ve Göçmenlik hakkına başvuru yapabilmeniz için en az 2 senelik program almak zorunluluğu vardır. 2 tane 1 senelik program alarak göçmenliğe başvurabilirsiniz. Kanada’ da göçmenlik işlemlerinizle ilgili olarak danışmanlığımız devam etmektedir.

*Kanada Vergi sisteminde, öğrenci okurken yada okulu bitirdikten sonra tax claim yapip, parasının belli bir bölümünü devletten geri alma şansı, yada tax credit alma hakkı  bulunmaktadır. ( Case a göre değişir. Örneğin ben ilk senemde 1500 dolar, ikinci dönemde 500 dolar aldım.)

Kanada dil okullarında Konaklama: Okulların 1 aylık konaklama ücretleri yurt konaklama için 800 cad olup, aile yanı konaklamalar günde 3 öğün yemekli olup 1 aylık ücreti 900 cad’ dır. Odalar 1 veya 2 kişilik olarak farklı şekilde fiyatlandırılır. İsteğinize göre seçebiliyorsunuz. Kanada konaklamaları aslında pansiyon şeklinde nitelendirilebilir. Büyük triplex evlerde evin sahibi olan bir aile veya evin işletmecisi olup evin 5/6 farklı odasında aynı okulda eğitim alan, farklı milletten bir hemcinslerinizde paylaşabileceğiniz şekildedir. Mutfak, banyo ve salon ortak kullanım alanlarınızdır. Kanada aile yanı konaklamalarında günde 2 veya 3 öğün yemek verilmektedir. olarak belirlenir. Böylece yalnız kalmamış olursunuz. Aynı milletten öğrenciler dil becerilerini geliştirmek amacı ile bir eve yerleştirilmezler. 27 yaş üzeri başvurularda tek kişilik oda seçeneğini tercih etmenizi öneririz.

Sizin için en uygun Kanada sertifika programını alarak, Kanada göçmenlik başvurunuzu yapmanızı sağlıyoruz. Kanada vatandaşlık prosesi ile ilgili Kanada’da firmamız aracılığı ile eğitim alanlara hizmet veren danışmanlarımız bulunmaktadır. Kanada sertifika programları, Kanada göçmenlik, Kanada Vatandaşlık hakkında detaylı bilgi almak ve bilgilerimizden faydalanmak için Bilgi İstek Formunu doldurabilir ve 0212 259 60 75‘ ten bize ulaşabilirsiniz. ​ALL STUDY aracılığı ile başvurusunu yaptıgımız ve görüşmemizde belirttiğim tüm koşulları yerine getiren adaylarımız şartsız/koşulsuz vize alabilmektedir. Istanbul veya Türkiye’ nin herhangi bir ilinde olmanızın hiçbir önemi yoktur. Vize başvurusu yapmanız için herhangi bir konsolosluğa veya vize ofisine gitmenize gerek yok. Vize işlemlerinizi Toronto ofisimizden vize Avukatımız aracılığı ile de yürütebilmekteyiz. Türkiye temsilciliğini yaptığımız okulların güncel Promosyon ve indirimlerini  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü ilk binası olan Barbaros Kütüphanesi karşısındadır. ​

Yıldız Mah. Çırağan Cad. Kartal Apt. No:1 Kat:3 Beşiktaş Istanbul

Ücretsiz ön görüşme, randevu, okul kayıt, ve ücretsiz danışmanlık için 0212 259 60 75/760544 259 60 71 ​den iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi İstek Formunu doldururken kendinizle ilgili tüm detayları açıkça yazmanızı istemekteyiz. Gün içerisinde sistemimize Kanada dil okulları, Kanada’ da Üniversite, Kanada’ da Yüksek Lisans, Kanada sertifika ve Kanada postgraduate certificate ve Kanada göçmenlik ile ilgili 100′ den fazla başvuru yapılmaktadır. Websitemizde ilgili başlıklar altında tüm yurtdışı eğitim ücretleri yazmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvurularda yurtdışı eğitim fiyatlarıyla ilgili sorular bu nedenle cevaplanmamaktadır. Danışmanlarımız başvuru formları içerisinde sadece ciddi ve içeriği dolu olan başvuruları uygun gördükleri takdirde dönüş yapabilmektedirler.

Bilgilerinize…

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU