İrlanda’da Üniversite

İrlanda üniversitelerine kayıt ofisiyiz. İrlanda’da üniversite eğitimi almak için İngilizceniz yetersiz ise ISE Pathway programı ile IELTS sınavını kazanmanızı saglıyoruz. SETU-South East Technological Üniversitesine direk kabul edilmenizi saglıyoruz.

 

İrlanda’da Üniversite eğitimi 3 yıldır.Üniversite öncesinde 1 yıl foundation programı/hazırlık yılı alınır. İrlanda’da üniversite diploma ücretleri yıllık  15.000euro ile 28.000euro arasında bölümlere göre değişmektedir. İrlanda Üniversitelerinin tümü YÖK tarafından tanınmaktadır.

 

 

 

PATHWAY PROĞRAMI NEDİR?

ISE Pathway programı genellikle sekiz ay sürer ve öğrencileri çok çeşitli lisans derecesi programlarındaki akademik çalışmalara hazırlamak için tasarlanmıştır. Pathway programı, öğrencileri İrlanda’daki veya İngilizce konuşulan diğer ülkelerdeki üniversiteler tarafından sunulan lisans programlarına kabul edilmeleri için gerekli İngilizce yeterliliğiyle donatır. SETU (South East Technological University)) Pathway programı  olarak adlandırılır.
SETU- SOUTH EAST TECHNOLOGICAL ÜNİVERSİTESİ ana kampüsü Waterford Şehrindedir. ISE Pathway kurslarını Dublin ve Waterford şubelerinde vermekte ve bu programdan mezun olan başarılı ögrencilerimizi  SETU Waterford, SETU Carlow, Dorset College Dublin’ e yerleştirmektedir.
ISE Pathway eğitimleri, katılımcıların akademik İngilizce becerilerini geliştirmelerine ve IELTS sınavına hazırlanmalarına ve Bir İrlanda Üniversitesine giriş için gerekli olan IELTS puanına ulaşmalarını saglayan programdır. Katılımcılar iletişimsel ve dinamik derslere katılırlar Dil yapılarını, kelime dağarcığını, konuşmayı, dinlemeyi, okumayı anlamalarını geliştirmek için geniş fırsatlar sunan, ve yazma becerileri. Bu program, IELTS sınavındaki dört sınav kağıdına başarılı bir şekilde hazırlanmak için mükemmel bir fırsattır.
ÜCRETSİZ danışmanlık ve Üniversiteye yerleştirme Akademik ve öğrenci destek ekibimiz başvuru süreci boyunca size rehberlik edecek, kurumun sunduğu programlar hakkında bilgi verecektir. Ortak üniversiteler ve seçtiğiniz üniversite için gerekli İngilizce yeterliliğine ulaşmanıza yardımcı olur.

 

PATHWAY PROGRAM FİYATI NEDİR?

 • Program ücreti : 5500€uro
 • Kayıt ücreti + IELTS Sınav ücreti : 350€
 • Konaklama ücreti : 1 aylık aile yanı konaklama ücret 860€’dan başlamaktadır.

 

 

PATHWAY PROGRAMINA GİRİŞ KOŞULLARI NELERDİR?

 • Giriş koşulları Başvuru sahiplerinin en az 18 yaşında olması,
 • İngilizce dil seviyesinin CEFR B1 olması ve
 • Lise son sınıf öğrencisi veya Lise mezunu olmak

 

İRLANDA PATHWAY EĞİTİMLERİNDE DERS PROGRAMLARI NASILDIR?
Programa Genel Bakış:
 • Program süresi : 32 hafta
 • Program haftada 15 saat Genel İngilizce,
 • 5 saat IELTS Hazırlık ve
 • haftada 6 saat özel modüllerden oluşmaktadır.
 • Başlangıç dönemi : Her yılın Şubat ve Kasım ayları

 

ISE Pathway programı genellikle sekiz ay sürer ve öğrencileri geniş bir yelpazedeki akademik çalışmalara hazırlamak için tasarlanmıştır. Pathway programı, öğrencileri İrlanda’daki veya İngilizce konuşulan diğer ülkelerdeki üniversiteler tarafından sunulan lisans programlarına kabul edilmeleri için gerekli İngilizce yeterliliğiyle donatır. Program haftada 15 saat Genel İngilizce, 5 saat IELTS Hazırlık ve haftada 6 saat özel modüllerden oluşmaktadır.

 

NİÇİN İRLANDA’DA PATHWAY PROGRAMINA KATILMALIYIM?

 1. Üniversiteye Garantili Yol: Şartlı bir teklif mektubu alın üniversiteye giriş.
 2. Uzman İngilizce Eğitmenlerinden profesyonel destek: Deneyimli ve sertifikalı eğitimcilerden İngilizce öğrenin.
 3. Uluslararası Ortam: Farklı milletlerden sadece Üniversitede okumaya motive olmuş  öğrencilerle aynı ortamda aynı hedefe odaklanın.
 4. Sıkı Müfredat: Dersler sizi Üniversiteye başlamanızı saglamak üzere sadece İngilizce yeterliliğine ve IELTS başarısına odaklamıştır.
 5. Kariyer Gelişimi: İşletme, Bilgisayar ve  Sağlık hizmetleri alanında.
 6. Destekleyici Topluluk: Destekleyici öğrenciler ve personelden oluşan bir ağa katılın.

 

 

İRLANDA PATHWAY KURS BROŞÜRÜMÜZÜ İNCELEYEBİLİRSİNİZ                                                                                    ise-pathway-program-brosuru-allstudy-yurtdisi-egitim-1

 

İRLANDA ÜNİVERSİTELERİNE HAZIRLIK İÇİN NEDEN ISE İRLANDA PATHWAY OKULUNU SEÇMELİYİM?

 1. • 1997’den beri muhteşem kalitedeİngilizce kursları veriliyor.
 2. • Gelişiminizi gerçekten önemseyen öğretmen ve personele profesyonel ve dostane yaklaşım.
 3. • Güvenilir, akredite bir kuruluş.
 4. • Dublin ve Waterford’daki modern sınıflar.
 5. • Tek, çift ve paylaşımlı odalardan oluşan öğrenci konaklama seçenekleri.
 6. • İngilizce dil hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak kapsamlı destek, geri bildirim ve rehberlik.
 7. • İş Kulübü ve kültürel aktiviteler.
 8. • Öğretici bilgiler ve geri bildirim içeren Beceri Geliştirme Programı.
 9. • ISE Öğretmenleri uluslararası kabul görmüş İngilizce öğretimi yeterliliğine ve geniş deneyime sahiptir.
 10. • Online/Çevrimiçi İngilizce Öğrenme Platformuna erişim.

 

 

 

PATHWAY PROGRAMINA KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?
 • pasaportunun bir kopyası
 • ISE Pathway Rezervasyon Formunu dolduruyoruz.
 • Okula gönderiyoruz.
 • Okuldan kabullerin gelmesinden hemen sonra okulun ödemesini direk okulun banka hesabına İrlanda’ya yapıyor ve makbuzu bizimle paylaşıyorsunuz.

Ödemenin tamamının onaylanmasının ardından, Vize başvurusu için İSE ve SETU belgelerini alacaksınız – belgelerin işlem süresi 10 güne kadar sürebilir.

 

 

ŞİMDİ BAŞVUR

 

İngilizce dil gereklilikleri ve tanınan İngilizce dil sınavlarının bağlantısı buradadır:
SETU – SOUTH EAST TECHNOLOGICAL UNİVERSİTESİNİ TANIYALIM.
Dünya değişiyor. Ve onunla birlikte değişiyoruz. South East Technological University, Güneydoğu İrlanda’daki ilk teknoloji üniversitesidir. Bu bize topluluğumuzu yenilik, fırsat ve büyüme merkezi haline getirmek için heyecan verici bir platform sağlıyor. Olağanüstü öğrenme ve işbirliği yoluyla, güney doğu ve ötesindeki öğrencilerin, araştırmacıların ve işletmelerin hedeflerini dönüştürmeyi hedefliyoruz.
SETU-South East Technological University birden fazla Kampüsü vardır.
 1. Waterford Kampüsü
 2. Carlow Kampüsü,
 3. Wexford Kampüsü,
 4. Wicklow Kampüsü
 5. Kilkenny Kampüsü
Bu kampüslerde 18.000’den fazla öğrenciye hizmet verecek, 2.000’den fazla personel istihdam edecek bir Teknoloji Üniversitesi yaratılmıştır. Tercihinize ve eğitim programınıza bağlı olarak kendinizi topluluk ve işbirliği sağlayan bir kampüste bulacaksınız. Her yaştan ve her kökenden yerel ve uluslararası öğrencilerin yanı sıra personel, araştırmacılar ve ortaklar için de davetkar ve dönüştürücü bir ortam yaratılmıştır. Bu, olağanüstü olanakların yanı sıra finansal destek, tıbbi yardım, kariyer danışmanlığı ve danışmanlık dahil olmak üzere birçok farklı ihtiyacı olan öğrencilere destek sağlanması anlamına geliyor. Ayrıca spor takımları, topluluklar ve gönüllü grupları da içeren müfredat dışı etkinliklerden oluşan eksiksiz bir program geliştirlmiştir.

 

ISE İRLANDA OKULUNU TANIYALIM.
ISE-International School of English, Uluslararası öğrenci bakımında en yüksek Eğitim standartlarını sunmaya adanmış kaliteli bir profesyonel okuldur. 1997’den bu yana başarıyla faaliyet göstermektedir. Güleryüzlü ve profesyonel öğretim ekibi, destekleyici ve yardımsever idari kadrosu, pozitif bir öğrenme ortamında kaliteli İngilizce dil kursları sunmaktadır. ISE, İngilizce Dil Öğretimi (ELT) alanında İrlanda Kalite ve Yeterlilikler hizmeti olan QQI/ACELS tarafından tanınmaktadır. İMKB aynı zamanda ELE Ireland (İngilizce Dil Eğitimi) üyesidir. ISE, Dublin ve Waterford’da bulunan yetkili bir Trinity College London sınav merkezidir.
İRLANDA WATERFORD ŞEHRİNİ TANIYALIM.
Waterford hakkında:Waterford aile dostu bir şehirdir. Yaşam maliyeti İrlanda’nın diğer şehirlerine göre çok daha düşük ve yıl boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapan bir üniversite şehri olmasına rağmen çok sessizdir. Ayrıca burada yerel halkla ve İngilizceyle daha fazla iletişimde olma imkanı vardır. Kiralar da büyük şehirlere nispeten ucuzdur. Waterford her iki dünyanın da en iyisini sunuyor: büyük bir şehrin tüm olanaklarının yanı sıra köy hissi de veriyor. Nüfusu 53.000 civarında olup bu sayı Cork, Limerick ve Dublin gibi diğer İrlanda şehirlerinden çok daha azdır. Ancak sunulan kaynaklar ve olanaklar, üniversite, tiyatrolar, müzeler ve alışveriş merkezi dahil olmak üzere bu büyük şehirlerle aynı düzeydedir. Yürüyerek, gece gündüz güvenle gezilebilecek bir şehir.
Neden Waterford’ da yaşamalıyım ?
• Temiz ve güvenli ortam
• Çeşitli eğlence ve eğlence mekanları
• Harika restoranlar ve barlar
• Çeşitli sanat ve kültür etkinlikleri
• Festivaller ve Tiyatro
• Mükemmel ulaşım bağlantıları
• Diğer İrlanda şehirlerine göre daha ucuz yaşam maliyeti
• Güzel plajlar ve dağlar

• County Waterford’un 100 km uzunluğunda muhteşem bir kıyı şeridi vardır.

ŞİMDİ BAŞVUR

​İrlanda’daki birçok üniversite, uluslararası düzeyde etkileyici bir şekilde iyi bir dereceye sahiptir. Bir bütün olarak ülke, uluslararası öğrenciler için popüler bir seçimdir. Ülkeyi oldukça çekici bir çalışma hedefi haline getirmek için çeşitli yükseköğretim kurumlarının seçimi, tarihi şehirler, güzel kırsal yerler ve İrlanda’nın kendine özgü kültürünü bir araya getiriyor. İrlanda’da eğitim almayı tercih edenler arasındaysanız, İrlanda üniversiteleri, şehirleri, uygulamaları ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için , Facebookve Instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, İrlanda üniversite burslarını ve öğrenci yorumlarını okuyabilirsiniz.

İrlanda Üniversitelerinin Rank sıralaması burada.

 2019 Yılı WUR Rank 2019 Üniversiteler Şehir
1  120 Trinity College Dublin Dublin
2  201–250 University College Dublin Dublin
2  201–250 Royal College of Surgeons in Ireland Dublin
4  301–350 University College Cork Cork
4  301–350 National University of Ireland, Galway Galway
6  351–400 Maynooth University Maynooth
7  401–500 Dublin City University Dublin
8  501–600 University of Limerick Limerick
9  801–1000 Dublin Institute of Technology Dublin

Diğer anadili İngilizce olan birçok ülkeye kıyasla üniversite ücretleri çok ekonomiktir.  Türk öğrencilerimizin ençok tercih ettiği Üniversiteler  olarak  Griffith College, Trinitty College’ dır.

UCD-University College Dublin‘ de Türk Öğrenciler özel bir statü ile Üniversite’ de eğitim alabilmektedirler. Bu konu hakkında yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz. İrlanda’ da öğrenci yerleştirmeler yaptığımız olduğumuz Üniversiteler aşağıda görüldüğü gibidir.

 

İrlanda’daki Üniversiteleri Tanıyalım.

İrlanda’daki yüksek öğretim, üniversitelerden, uzman kolejlerden (tek bir konu alanında ders veren) ve teknoloji enstitülerinden oluşur. Sonuncusu sadece teknoloji konularında dersler sunmakla kalmaz, aynı zamanda misafirperverlik, sağlık, eczane, medya, tekstil, pazarlama ve daha pek çok konuda çeşitli mesleki programları kapsar.

 

İrlanda’nın yedi devlet üniversitesi, 14 teknoloji enstitüsünden biri olarak QS World University Rankings® 2018’de dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 700’de yer almaktadır.. İrlanda’da, yaklaşık 200 öğrencisi olan Burren Sanat Okulu’ndan 9,000 öğrenci topluluğuna sahip olan dev Dublin İşletme Okulu’na kadar değişen yedi özel sektör koleji bulunmaktadır.

 

Dünyadaki en iyi 400 arasında yer alan, İrlanda’daki en yüksek beş üniversite hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

ŞİMDİ BAŞVUR

 

1- Trinity Koleji Dublin – Trinity Koleji

1592 yılında kurulan Trinity College Dublin, İrlanda’nın en eski yüksek  öğrenim kurumudur ve İngiltere ve İrlanda topraklarındaki yedi “antik üniversiteden” biridir. Trinnity Dublin Üniversitesinin tek kurucu kolejiydi ve Oxford ve Cambridge kolejlerinden daha sonra modellendi. Bugün, Trinity College Dublin, İrlanda’nın en prestijli üniversitesi olup dünyada 88. Sırada yer almaktadır. Üniversitenin üç fakültesine şu anda 17.000’den fazla öğrenci eğitim olmuştur. Kampüsünde Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler; Mühendislik, Matematik ve Bilimler; ve Sağlık Bilimleri yer almaktadır.

 

2- University College, Dublin

Ayrıca hareketli İrlanda başkentinde bulunan University College Dublin, 1854’te kurulan İrlanda Katolik Üniversitesi’nde köklerini taşımaktadır. İrlanda’nın uluslararası sıralamadaki ikinci temsilcisi olan QS World University Rankings 2018’de 168. sırada yer almaktadır. Yaklaşık 33.460 öğrenci şu anda kayıtlı ve üniversite beş kolej, 34 okul ve 18 araştırma enstitüsünden ve merkezden oluşuyor. Ünlü İrlandalı yazar James Joyce, aktör Gabriel Byrne ve Oscar ödüllü yönetmen ve yapımcı Neil Jordan da dahil olmak üzere pek çok önemli mezunları ile ilişkilidir.

 

3- İrlanda Ulusal Üniversitesi, Galway – NUI Galway

İrlanda Ulusal Üniversitesi Galway, QS World University Rankings’in 2018 basımındaki konumunu geliştirmeye devam etmektedir.  QS Stars değerlendirme sisteminde beş yıldızlı bir derecelendirme elde ederek şimdi 243. Sırada yerini almaktadır. İrlanda’nın batı kıyısındaki Galway şehrinde bulunan üniversiteye 17.000’den fazla öğrenci kaydolmakta ve kampüs şu anda 400 milyon Euro’luk bir yeniden geliştirme programına girmektedir. Üniversite, Podiatry alanında BSc ve Sportif ve Egzersiz Mühendisliğinde BE / MEng de dahil olmak üzere daha az aranır  kurslar sunmaktan gurur duymaktadır.

 

4- UCC – University College, Cork

Dünyadaki 283. sırada yer alan bir sonraki en yüksek dereceli İrlanda yükseköğretim kurumudur. 1998 yılında resmen, University College Cork – İrlanda Ulusal Üniversitesi, Cork olarak yeniden adlandırıldı, ancak yine de yaygın olarak University College Cork veya UCC olarak bilinir. University College Cork, 2010 yılında çevresel sürdürülebilirlik için uluslararası Yeşil Bayrak alan ilk üniversite oldu ve genel performansı için beş QS Yıldızı kazandı. İrlanda’nın güneyindeki Cork kentinde yer almaktadır.

 

5- Dublin City University – Dublin Şehir Üniversitesi

Yukarıda sıralanan üç tarihi üniversiteye kıyasla çok daha genç bir kurum olan Dublin City University, 1975’te kurulmuş ve 1989’da üniversite statüsüne kavuşmuştur. Bununla birlikte, kısa bir süre içinde güçlü bir pozisyon kazanmıştır ve şimdi dünyada 391. sırada yer almaktadır. . Uzaktan eğitim kurslarına kayıtlı yaklaşık 1.000 kişi dahil olmak üzere şu anda yaklaşık 16.000 öğrenci kayıtlıdır. Dublin şehrinin kuzey kesiminde yer alan üniversite, çeşitli büyüklükteki performans alanlarıyla tamamlanan büyük bir sanat mekanı olan The Helix de dahil olmak üzere etkileyici bir kampüs içi imkan yelpazesine sahiptir.

 

6- Limerick Üniversitesi

Dublin Teknoloji Enstitüsü ve İrlanda Ulusal Üniversitesi Maynooth, aynı zamanda dünyanın en iyi 750 yüksek öğretim kurumu arasında yer alan QS World University Rank 2018’de yer almaktadır. Buna ek olarak, İrlanda’nın en büyük tıp okulu olan İrlanda’daki Kraliyet Cerrahlar Koleji (RCSI), QS World University Rankings’e göre Konu’nun dünyanın en iyi 500 tıp fakültesi arasında yer almaktadır.

 

ŞİMDİ BAŞVUR

 

Neden ALL Study Yurtdışı Eğitim danışmanlığı  ile Çalışmalıyım?

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. Firmamız tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL Study danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder.

 

Yurtdışında eğitim danışmanlığı, dil okulları, yaz okulları, yurtdışında lise, Yurtdışında üniversite ve yüksek lisans programlarına kayıt ve danışmanlık hizmetleri, konaklama rezervasyonlarının yapılması, yeminli tercüme ve noter hizmetleri, ucuz uçak bileti temini, sağlık sigortası yaptırılması, havaalimanı transferlerini yapmaktadır.

 

ALL Study Yurtdışı Eğitim websitemiz sürekli güncellenmektedir. Ön bilgilendirme için websitemizi okuyabilir, Facebook ve Instagram sayfalarımızı takipte kalabilir, Türkiye temsilcisi olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını,  öğrenci görüşlerimizi ve yorumlarını Sosyal medyamızdan takip edebilirsiniz.

 

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilirsiniz.

 

İRLANDA HAKKINDA

İrlanda 6 Aralık 1921′ de İngiltere’ den bağımsızlığını almıştır. 29 Aralık 1937′ de yürürlüğe giren anayasasında çok partili parlamenter rejimle yönetilen bir Cumhuriyet olarak tanımlanmaktadır.İrlanda’da 4 eyalet vardır: Leinstet, Munster, Connact ve Ulster başkent Dublin’ dir. İrlanda Cumhuriyeti bugün idari açıdan 27 bölge konseyine bölünmüştür. İrlanda adasının Katolik ve Protestan şeklinde ikiye bölünmesi İrlanda’nın siyasi yaşamını etkileyen en önemli faktördür.Ülkenin nüfusu 1996 sayımlarına göre yaklaşık 3.620.000’dir. İrlanda’da km kare başına 56 kişi düşmektedir. Ülke, 19.yy’ın başından itibaren önemli bir dış göç olayıyla karşı karşıyadır. Nüfusun ancak %5’i günlük yaşamda İrlanda’ nın resmi dili olan Galce’ yi birinci dil olarak kullanmaktadır, %95’i ise günlük yaşamda sürekli İngilizce kullanır.

 

ŞİMDİ BAŞVUR

 

İRLANDA’ DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

İrlanda'da Üniversite Eğitimiİrlanda’da yükseköğretim, üniversiteler, teknoloji enstitüleri ve diğer uzmanlık kolejleri ile sağlanmaktadır. Bunların yerel yönetimleri yoktur, fakat iştirakçileri (temsilcilikleri) bulunmaktadır.Akademik yıl Eylül’den Temmuz’a kadar sürer. Eğitim dilleri İngilizce ve Gal dilidir.

Üniversiteler temel ve uygulamalı araştırmalar ile birlikte ağırlıklı olarak lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilir siniz.www.education.ie Üniversite diploması almak için 3 yıl okumak gereklidir. Ancak öncesinde bir yıllık Foundation eğitimi alınabilmektedir. Veterinerlik, mimari ve diş hekimliği öğrenimi beş, tıp ise altı yıl sürmekte, master/yüksek lisans eğitimi bir yıl yapılmakta ve tez sunularak mezun olunmaktadır.İrlanda’nın eğitim sisteminde diğer ülkelere göre bazı farklılıklar görülür. İrlanda’da lisans eğitimi 3 yıldır. Türkiye’de lise bitirip İrlanda’da eğitim görmeye giden bir kişi önce hazırlık eğitimine tabi tutulur.İrlanda’da lise mezunları A Level denilen bir eğitime tabi tutulur sonrasında üniversite eğitimi alırlar. Türkiye’deki lise mezunları, İrlanda’da üniversite eğitimi almak istediklerinde A Level düzeyinde kabul edilmediklerinden Foundation eğitimine alınırlar.

 

ŞİMDİ BAŞVUR

 

İRLANDA’ DA ÜNİVERSİTE OKUMAK

İrlanda’ da Üniversiteye Başvuru için gerekli belgeler;

* Lise diploması
* Yüksek not ortalaması
* TOEFL ya da IELTS sınav sonucu -İngilizceniz yetersiz ise Üniversitelerde İngilizce hazırlık yılı alınabiliyor-

İrlanda’ da Üniversiteden Kabul alabilmemiz için 2.aşamada istenen belgeler;

* Referans mektubu
* Şimdiye kadar aldığınız sertifikalar
* Transkript belgesi
* Geleceğe yönelik beklentilerinizi, ideallerinizi anlattığınız bir yazı

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurarak danışmanlarımızın sizi aramasını saglayabilirsiniz.

 

ŞİMDİ BAŞVUR

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU