Yurtdışında Sertifika Programları

Yurtışında Sertifika Programları

Yurtdışında sertifika programları mevcut İngilizcenizi alanınızla ilgili mükemmel hale getirmenize, uygulamalı pratik dersleri ile yurtdışında mesleki kalifiye edinmenize, ve hatta yurtdışında kolay iş bularak, bulduğunuz sponsor firma sayesinden göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanmanızı sağlar. Yurtdışında sertifika programlarına DİREK BAŞVURU şartı için minimum IELTS 6.0  veya TOEFL 75 skoru istenir. Eğer İngilizceniz yetersiz ise aynı anda Dil okulu ve Kolej başvurunuzu yaparak her 2 okuldan ŞARTLI KABUL MEKTUBUNUZU getiriyor ve Vize başvurunuzu bu şekilde yapıyoruz. Üstelik sadece yurtdışındaki dil okulu ücretini ödeyerek oluyor bunlar. Yurtdışında sertifika programlarında çalışma izni dahil ise;  WORK AND STUDY PROGRAMI olarak adlandırılır.

1 – Kanada’ da 1 yıllık Sertifika Program ücretleri 12.000CA$

2 – Avustralya’ da 1 yıllık Sertifika Program Ücretleri 6900CA$ – üstelik Avustralya’ egitimlerinde taksitlendirme de vardır.

3 – Amerika – UCLA University of California’da Uluslararası öğrenciler için Sertifika Programları listesi buradadır. Ayrıca UCLA Sandiego, UCLA Irvine kampüslerinde de sertifika programları vardır.

4 – İngiltere’de 4 haftalık Sertifika Programı ücreti 1701 Pound

Yurtdışında sertifika almak istiyorum talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların özellikle İngilizce dil düzeylerinin mükemmele yakın olmasını şart koşuyoruz. Bu firma olarak bizim değil ilgili Eğitim kurumları ve Konsoloslukların talebidir.

Eğer adayımızın İngilizcesi yetersiz veya IELTS skoru düşük ise ; yurtdışındaki sertifika eğitimi öncesinde yurtdışında İngilizce ders alacağını bilmesini istiyoruz. Net olarak eğer elinizde mevcut bir IELST, TOEFL, Duolingo, Pearson test sonucunuz yok ise veya bu sınavlardan geçer not alamayacagınıza inanıyorsanız ve yurtdışında Türkçe diploma eğitimi almayacağınıza göre bizlerle öncelikle yurtdışında İngilizce dil kursları hakkında iletişime geçmeniz gerektigini bilmeniz gerekiyor.

Burada belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler. Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapmanız avantajlı olacaktır. Bilgi istek formunuzda özellikle belirtmenizi istediğimiz detaylarınız şunlardır:

 • Yaş
 • Hangi üniversitede okuyorsunuz veya Mezun oldunuz 
 • Mezun olduğunuz Bölüm
 • Mezuniyet ortalamanız ve Mezuniyet Yılınız
 • Var ise IELTS/TOEFL/DUOLİNGO/PEARSON skorunuz
 • Yok ise İngilizce dil seviyeniz
 • IELTS /TOEFL sınavına Türkiye’ de mi gireceksiniz
 • Yurtdışında sertifika eğitimi öncesinde İngilizce dil okuluna katılmayı kabul ediyor musunuz?
 • hangi tarihte eğitime başlamak istiyorsunuz
 • Hangi alanda sertifika eğitimi almak istiyorsunuz
 • Var ise;  pasaportunuzdaki geçmiş vizeleriniz

 

YURTDIŞINDA EĞİTİM ALIRKEN ÇALIŞMA İZNİ VEREN PROGRAMLAR NELERDİR?

1- AVUSTRALYA’ DA SERTİFİKA  PROGRAMLARI – Avustralya’da WORK AND STUDY olarak adlandırılır. Avustralya sertifika eğitimleri Turizm, Otelcilik, İşletme, İş idaresi, Management, Marketing alanında verilir. IELTS 6.0 ile DİREK Avustralya’da sertifika programına başlanır. Eğer İngilizceniz henüz IELTS almak için yetersiz ise Avustralya’da İngilizce dil okulu kaydınız yapılır. 9 ay Avustralya İngilizce dil okulu ücreti okula ve eğitim kalitesine göre 8000AU$ – 14.000au$ arasında değişir. Avustralya’da Sertifika ve İngilizce dil okulu kaydınızı aynı anda yapıyoruz, 2 farklı okuldan şartlı kabul mektubunuzu getiriyoruz.  Avustralya dil okullarında da yasal çalışma izni vardır. Bu nedenle Tüm AU eğitimleri WS olarak adlandırılır. Avustralya’da bir öğrencinin iş bulması çok kolaydır. 1 yıllık Avustralya  sertifika ücretleri 6000 Avustralya Dolarından başlar. Avustralya’da taksitli eğitim vardır. Taksitli yurtdışı eğitim hakkında danışmanınızdan bilgi alınız. Avustralya Konsolosluğu Avustralya Dil okulları vizesi başvurusunda ailenizin veya sizin banka hesabında 1 yıllık yaşam masraflarınızı da ekleyerek MİNİMUM 25.000AU$ belgelenmesi ister. Bu bir vize koşuludur. Eğitim ücreti degildir. Vizenizi aldıktan sonra bankadaki paranızı kullanabilirsiniz.

 

2- KANADA’ DA SERTİFİKA PROGRAMLARI –  Kanada dil okullarında yasal çalışma izni yoktur. Kanada sertifika ve diploma programlarında çalışma izni vardır. Bu nedenle Kanada sertifika eğitimleri  WORK AND STUDY KANADA olarak adlandırılır. Kanada kolejleri Program gereğince öğrencilerin teorik ve pratik eğitim alabilmeleri için kendi öğrencilerini Kanada’da maaşlı staja yerleştirir. Kanada sertifika programlarının adı böylece Work and Study Kanada olarak geçer. Kanada Konsolosluğu Kanada sertifika eğitimlerinde CANADA Work and Study vizesi için ailenizin veya sizin banka hesabında MİNİMUM 150.000TL belgelenmesi istenir.  Bu bir vize koşuludur. 9 ay Kanada İngilizce dil okulu ücretleri okula ve eğitim kalitesine göre 9.000CA$ -12.000CA$ arasında değişir. 1 Yıllık kanada sertifika ücretleri 12.000CA$ – 18.000CA$ arasındadır. Kanada’daki özel kolejlerdeki sertifika programları 1 yıl sürer. Kanada sertifika ücretleri 12.000 Kanada dolarıdır. Eger Kanada Göçmenligi almak planlarınız var ise Kanada’daki Community Kolejlerde ki Postgrad diploma programlarını katılmanız gerekmektedir. Bu programlara katılım amacınız Kanada göçmenligi almaksa 2 yıllık Kanada sertifika programını seçmeniz gerekir. Kanada Community College ücretleri yıllık 18.000CAD – 21.000CAD arasındadır. Bu ücretler sadece eğitim ücretidir. Kanada’da eğitim planlaması yaparken Kanada’daki  eğitim maaliyetlerine ayrıca 1 yıllık yaşam masrafınızı da bu ücrete ilave etmeniz gerekmeketedir. https://www.allstudy.com.tr/kanada-work-and-study/

 

3- YENİ ZELANDA’ DA SERTİFİKA EĞİTİMLERİ – Yeni Zelanda’da Sertifika eğitimleri vardır fakat kesinlikle İngilizce dil eğitimini Yeni Zelanda’da tamamlamanız halinde kabul verilir. Ortadoğu ülkelerinden Yeni Zelanda’daki Sertifika derslerine DİREK öğrenci kabul edilmiyor. Yeni Zelanda dil okullarında yasal çalışma izni var. Bu nedenle Tüm NZ eğitimleri WS olarak adlandırılır.  9 ay Yeni Zelanda İngilizce dil okulu ücreti okula ve eğitim kalitesine göre 7000NZ$ – 12.000 NZ$ arasında değişir. Yeni Zelanda’da bir öğrencinin iş bulması çok kolaydır. Yeni Zelanda Konsolosluğu Yeni Zelanda Dil okulları vizesi başvurusunda bir yıllık konaklama, ulaşım, beslenme….etc tüm yaşam giderlerinizi de hesaplayarak ailenizin veya sizin banka hesabınızda MİNİMUM 25.000NZD  belgelenmesini ister. Bu bir vize koşuludur. Eğitim ücreti değildir. Yeni Zelanda’da kısa süreli sertifika programları yoktur. Dil eğitiminden sonra ülke içerisinde gidebileceğiniz Politeknik okulları vardır. Yeni Zelanda’da sertifika ve diploma programları Politeknik okul olarak adlandırılır. 6 aylık Postgraduate Diploma programların ücretleri 16.250NZ$. Bu programlar meslek edindirme kursu olarak geçer. Türkiye’deki karşılıgı 2 yıllık ön lisans programıdır. Dunedin ve Auckland şehirlerinde eğitimler verilir.

 

4- AMERİKA’DA SERTİFİKA EGİTİMİ ‘nde sadece kampüs içerisinde çalışma izni verilir. UCLA -University of Califonia sertifika programları gerçek bir Master eğitimi gibi verilir. TOEFL 79 ile derslere direk programa başlayabilirsiniz. UCLA Extension program olarak adlandırılır. Bu programda uluslararası firmalarda işe yerleştirilerek Kurumsal bir Amerikan firmasının işleyiş sistemine dahil olmanız sağlanır. UCLA ABD Sertifika program ücreti 9000USD’ dir. Süresi 4 aylıktır. UCLA Extension programları 4-8-12 ay şeklinde sürelidir. TOEFL 79 skorunuz yok ise partner dil okullarında TOEFL skoru eksiginizi tamamlamanız istenir.Yani Amerika’da böyle bir akademik sertifika programına başvuru yapmak ve Amerika’da egitime başlamak istiyorsanız DİREK KABUL ALABİLMEK İÇİN  TOEFL 79 veya IELTS 6,5 almış halde kayıt ve vize işlemlerinizi başlatmanız gerekiyor.

Amerika – UCLA University of California’da Uluslararası öğrenciler için Sertifika Programları listesi buradadır. Ayrıca UCLA Sandiego, UCLA Irvine kampüslerinde de sertifika programları vardır. : https://www.uclaextension.edu/certificates

Amerika UCLA için Kabul koşulları nelerdir? : Direk kabul şartları TOEFL 79 ve GPA 2.80′ dir. Amerika – UCLA University of California’da Uluslararası öğrenciler için Sertifika Ücretlerini burada görebilirsiniz.: https://www.uclaextension.edu/study-abroad-programs/dates-and-fees Sertifika programlarına 3 ay, 6 ay, 9 ay ve 12 aylık programlar halinde katılabilirsiniz. Eger Extension Sertifika programına (ileride yüksek lisansa saydırılabilir) katılmak isterseniz yani 1 akademik eğitim yılından hemen sonra 1 yıl OPT, J1 visası ile yasal yaşama ve Çalışma hakkı almak istiyorum diyorseniz ayrıca 2850 $ ekleyiniz. • 1 yıllık Sertifika egitim ücretini • ders ücretleri, • ders kitap materyal, • Zorunlu saglık sigortası dahil Uluslararası Program Ücreti, eğitimin ilk çeyreği için 3.850 $ ve UCLA Extension’da devam eden eğitimin sonraki her çeyreği için 2.850 $’dır.

         4B – AMERİKA  – Ayrıca New York’ta MIM- Manhattan Institute of Management ile çalışıyoruz.

3 ay İşletme egitimi ve 3 ay çalışma izni ile staj yapmanızı saglıyoruz. https://www.mimusa.edu/3-months-bap

Business Administration Program in New York

Study and Intern in NYC for 6 months 3 Months Academics + 3 Months optional Internship

 • • Total Tuition: $6,700*
 • • (Non-refundable $200 registration/mailing fee)
 • • *$5,500 Business Administration Program only
 • • +$1,000 with Optional Internship Basic ProgramI başvuru şartları şu şekildedir : https://www.mimusa.edu/how-to-apply 

 

5- İNGİLTERE’DE SERTİFİKA EĞİTİMİ için çok fazla kurs tercihi olmadığı gibi verilen sertifika programları da aslında turizm İngilizcesi, havacılık İngilizcesi, finans İngilizcesi, reklam İngilizcesi…. gibi verilir.  İngiltere’de Maser eğitimleri 1 sene sürelidir. Bu nedenle yetişkinler i.in İngiltere’ de uzun dönem sertifika veya diploma programı yoktur. STAFFORD HOUSE Londra şubesinde short term sertifika programları vardır.  toplam 3 sertifika programına katıldığınızda 12 haftalık programda 3 farklı sertifika alarak Türkiye’ye dönebilirsiniz. Eğer İngilizceniz yetersiz ise İngilterede sertifika kursu öncesinde İngilizce dersine de katılabilirsiniz. IELTS şartı yoktur.

 • 4 hafta Business Management sertifikası : 1701 Pound
 • 4 hafta Marketing sertifikası : 1701 Pound
 • 4 hafta Project Management sertifikası : 1701 Pound
 • 4 hafta Yogun İngilizce dersleri- 30 ders : 1311 pound *** kayıt sonrasında seviye tespit sınavında ingilizceniz yetersiz çıkarsa okul tarafından  bu programa katılmanız istenir.

 

6- İRLANDA’DA SERTİFİKA PROGRAMI yoktur. Aynı İngiltere’de oldugu gibi İrlanda’ da Yüksek Lisans eğitimleri 1 yıl sürelidir. İrlanda’da Türk öğrencilerin ilgisini çeken farklı bir program  vardır. 6 ay ve üzerinde İrlanda’da İngilizce dil okuluna kayıt oldugunuzda  WORK AND STUDY İRLANDA programına katılmış olursunuz. Ana dili İngilizce olan ülkeler içerisinde en uygun ücretli İngilizce dil eğitimi veren ilk ve tek ülkedir. İrlanda’da 25 HAFTA  İngilizce dil okulu kaydı yaptırdıgınızda; 8 aylık vize verilir. 6 ay part-time- son 2 ay fulltime çalışma iznini verilir. İrlanda Work and Study programı 3 kere tekrar edilebilir. Yani İrlanda’da ki çalışma izniniz 8 aydan 2 yıla kadar uzayabilmektedir.

İrlanda öğrencilerimize turizm alanında iş bulmasında yardımcı oluyoruz.  İrlanda Konsoloslugu İrlanda Work and Study vizesi başvurularından öğrencinin veya ailesinin banka hesabında 10.000euro belgelenmesini şart koşar.  Bu okul ücreti değil, sizin 8 aylık İrlanda’daki yaşam masraflarınızı karşılabileceginizin garantisidir.  Bu bir vize koşuludur. 6 ay iRLANDA İngilizce dil okulu ücretleri okula ve eğitim kalitesine göre 3000€URO-4300 EURO arasında okuldan okula değişir.

 

7- DUBAİ’DE SERTİFİKA PROGRAMI yoktur. WORK AND STUDY  DUBAİ programı vardır. 2 farklı çalışma izni vardır Dubai’ de. Kayıt olacagınız zaman özellikle bu 2 farklı paketi birbirinden ayırt edebilmelisiniz.

Paket 1 – Sadece 6 ay İngilizce kursu ve Sadece 6 ay çalışma izni olan : 5445USD

Paket 2 – Sadece 6 ay İngilizce kursu ve 1 YIL  çalışma izni olan : 6359USD

Dubai vizesi başvurusunda Dubai Konsoloslugu öğrenci adayının banka hesabında yaşam masrafları için nakit mevduat yani bankda para gösterilmesini istemez.  Bu nedenle çok kolay Dubai Vizesi alıyoruz. Yukarıdaki ücretlere; Dubai-24 Hafta dil okulu,4 Hafta Konaklama, Kayıt ücretleri, Havaalanı Karşılaması, Vize ücretleri dahil, 6 ay veya 1 yıl çalışma izni dahildir. 2023 Work and Study Dubai fiyatlarıdır.

 

8- MALTA’DA SERTİFİKA PROGRAMI yoktur. Turizm ingilizcesi, havacılık ingilizcesi, finans ingilizcesi, reklam ingilizcesi…. gibi sertifikalar mevcuttur. 24 haftave daha uzun süreli Malta İngilizce dil okullarında yasal çalışma izni verilir. Malta’da 6 ay dil okulu ve 6 ay Konaklama ücretleri 5000EURO – 80000EURO arasında değişir. Malta’daki 91. gününüzde yasal çalışma izniniz olur. Malta öğrencilerimize turizm alanında iş bulmasında yardımcı oluyoruz.  Malta Konsoloslugu Uzatılabilir Schengen vizesi koşulları gereğince sizin veya ailenizin banka hesabında 13.000euro belgelenmesini şart koşar. Bu bir egitim ücreti degildir.  Sadece yaşam masraflarınızı belgelemenizin bedelidir. Vizeyi aldıktan sonra paranızı kullanabilirsiniz. Bu bir vize koşuludur. Malta’da 24 hafta eğitim, 24 hafta yurt konaklama paketi 6480€uro’dur.

*****

Üniversitenizden mezun oldunuz ve hemen yurtdışında yüksek lisans eğitiminize başlamak istemiyorsunuz. Veya kısa süreli de olsa yurtdışına açılmak ve mevcut İngilizcenizi kullanarak bir sertifika eğitimine katılmak istiyorsunuz. Üniversiteler ve kurslar bu konudaki talepleri göz önüne alarak kendi içlerinde birçok sertifika programları oluşturmuşlar. Örnek olarak; günlük genel ingilizceniz gayet iyi fakat özellikle iş çevresi odaklı İngilizce öğrenmek istiyorsanız, International Business programı ya da buna yakın proğramları seçebiliyorsunuz.  Bu çeşit programlar orta düzeyde İngilizcesi bulunan öğrenciler için özel bir kurs programında olup, Professional Certificate in Business & Management aynı zamanda İşletme ve İş idaresine giriş niteliğinde derslerdir. Aslında sertifika programlarını bir nevi sizleri yurtdışında master programlarına hazırlamak gibi bir avantajı olduğunu da düşünmeniz gerekmektedir.

10 sene öncesi Üniversitenizden mezun oldunuz. Profosyonel iş hayatınızda pratikte uygulamasını bildiğiniz konuların, teorik kısmını da bilgi dağarcığına ekleyerek bilgilerinizi tazelemek istiyorsunuz. İşinizdeki son trendleri yakalamak istiyorsunuz. Mezuniyetinizden sonra arada oluşmuş 5 ya da 10 senelik Profosyonel iş hayatınızdaki jenerasyon farkını kapatmak istiyorsunuz. İşte bu kısa süreli Sertifika Proğramları sizler için mükemmel fırsat.

Uluslararası öğrencilerin katılabileceği yurtdışında sertifika programları ülkenin genel taleplerine göre farklılık göstermektedir. Her ülkenin sertifika programlarına öğrenci kabul şartları, başlangıç tarihleri çok farklıdır. Bu konudaki detayları ülkelere göre sıraladığımız yurtdışında sertifika kurslarını okurken detayları ile görebileceksiniz. Örneğin Amerika’ da UCLA ve UCSD üniversitelerinde 6 ay ve 1 senelik akademik extension sertifika programlarına katılabilirken, İngiltere, Kanada ve Avustralya’ da bu gibi üniversite kampüsünde kurs bulabilmeniz mümkün değildir. Örneğin Kanada’ da sertifika programları, Avustralya’ da sertifika programları sadece 2 senelik eğitim veren devlet kolejlerinde ve özel kolejlerde verilen teknik eğitim şeklinde verilir. İngiltere’ de sertifika programları  turizm ingilizcesi, havacılık ingilizcesi, finans ingilizcesi, reklam ingilizcesi şeklinde verilir.

Film Endüstrisinin merkezinde alabileceğiniz Filmmaking, Acting, Musical Theatre, Animation… gibi dersleri ancak Amerika’ da bulabilir siniz. Amerika Turizmden, İnsan kaynakları, Çevre Bilimleri gibi birçok alanda birçok farklı programları öğrencilerine sunarken, İngiltere ise İş Yönetimi ve Hukuk alanında harika Programlar sunuyor. Amerika’ da bazı programlar Sertifika kursları sonrası Staj hakkı da veriyor.

Bu konuda ALL Study ‘ de çalışan uzman danışmanlarımız size en uygun ülke ve Proğramı belirliyor. Yurtdışında sertifikalarla ilgili internet üzerinden birçok başvuru alıyoruz fakat formları kendiniz hakkında detaylandırmadan boş bir şekilde gönderdiğiniz için gönderdiğimiz emailler websitemizde sizlerinde göreceği bilgiler dahilinde oluyor. Oysa aşağıdaki soruları cevaplayarak başvuru formunu doldurmuş olsanız danışmanlarımız size birebir uygun programı belirleyecek ve size bu programa kanalize ederek, program içerigi hakkında hızlı bir şekilde bilgilenmenizi sağlayacaktır. Bu sene ki görüşmelerimizin sayılarını minimuma düşürmek ve sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık.

Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurunuz. Sırası ile Yaşınız, Eğitim dereceniz, Şehir tercihiniz, Eger öğrenci iseniz şuan okuduğunuz okulunuz, Çalışansanız Mesleğiniz, Yurtdışı eğitime ne zaman başlamak istediğiniz, Katılmak istediğiniz yurtdışı programından beklentiniz, Yurtdışı eğitim ve yaşam dahil ailenizin size ayırabileceği bütçe, Yurtdışı eğitimden gelecek beklentiniz, Şuanki İngilizce Leveliniz, (var ise düşük dahi olsa IELTS Sınav skorunuz), hangi alanda Sertifika eğitimi almak istiyorsunuz..…….. ve diğer özel detay geçmek isteyeceğiniz varsa diğer bilgiler hakkında formu detaylandırarak başvurunuzu yaptığınızda size en uygun program belirlenecek ve email veya Whatsapptan iletişime geçilecektir. Cevapladığınız soruları dikkate alarak size dil okulu fiyatları veya İngilizceniz varsa sertifika ücretleri listesi email edilecek. Böylece sağlıklı ve doğru bilgilendirmeye sahip olacaksınız.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU