Yurtdışında Sertifika Programları

Yurtışında Sertifika Programları

Yurtdışında sertifika programları mevcut İngilizcenizi alanınızla ilgili mükemmel hale getirmenize, uygulamalı pratik dersleri ile yurtdışında mesleki kalifiye edinmenize, ve hatta yurtdışında kolay iş bularak, buldugunuz sponsor firma sayesinden göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanmanızı sağlar. Yurtdışınde sertifika programlarına DİREK BAŞVURU şartı için minimum IELTS 6.0  veya TOEFL 75 skoru vardır. Eğer İngilizceniz yetersiz ise aynı anda Dil okulu ve Kolej başvurunuzu yaparak her 2 okuldan ŞARTLI KABUL MEKTUBUNUZU getiriyor ve Vize başvurunuzu bu şekilde yapıyoruz. Üstelik sadece dil okulu ücretini ödeyerek oluyor bunlar. Yurtdışında sertifika programları genel itibari ile WORK AND STUDY PROGRAMI olarak adlandırılabilir.

Yurtdışında sertifika almak istiyorum talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların özellikle İngilizce dil düzeylerinin mükemmele yakın olmasını şart koşuyoruz. Eğer İngilizcesi yetersi ise adayımızın sertifika öncesinde yurtdışında İngilizce ders alacağını bilmesini istiyoruz. Burada belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler. Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapmanız avantajlı olacaktır. Bilgi istek formunuzda özellikle belirtmenizi istediğimiz detaylarınız şunlardır:

 • Yaş
 • Hangi üniversitede okuyorsunuz veya Mezun oldunuz 
 • Mezun oldugunuz Bölüm
 • Mezuniyet ortalamanız ve Mezuniyet Yılınız
 • Var ise IELTS/TOEFL skorunuz
 • Yok ise İngilizce dil seviyeniz
 • IELTS /TOEFL sınavına Türkiye’ de mi gireceksiniz
 • Yurtdışında sertifika eğitimi öncesinde İngilizce dil okuluna katılmayı kabul ediyor musunuz?
 • hangi tarihte eğitime başlamak istiyorsunuz
 • Hangi alanda sertifika eğitimi almak istiyorsunuz
 • Var ise;  pasaportunuzdaki geçmiş vizeleriniz

 

YURTDIŞINDA SERTİFİKA EĞİTİMİ ALIRKEN ÇALIŞMANIZI SAĞLAYAN PROGRAMLAR

1- AVUSTRALYA’ DA SERTİFİKA  PROGRAMLARI- Avustralya’da WORK AND STUDY olarak adlandırılır. Avustralya sertifika eğitimleri Turizm, Hotelcilik, İşletme,İş idaresi, Managemen, Marketing alanında verilir. IELTS 6.0 ile direk Avustralya’da sertifika programına başlanır. Eğer İngilizceniz henüz IELTS almak için yetersiz ise Avustralya’da İngilizce dil okulu kaydınız yapılır. Sertifika ve dil okulu kaydı aynı anda yapılır, 2 farklı okuldan şartlı kabul mektubunuz getirilir. Avustralya dil okullarında da yasal çalışma izni vardır. Bu nedenle Tüm AU eğitimleri WS olarak adlandırılır. Avustralya’da bir öğrencinin iş bulması çok kolaydır. Avustralya Konsoloslugu Avustralya Dil okulları vizesi başvurusunda ailenizin veya sizin banka hesabında MİNİMUM 150.000TL belgelenmesi istenir. Bu bir vize koşuludur. 9 ay Avustralya İngilizce dil okulu ücretleri okula ve eğitim kalitesine göre 6000AU$ -9000au$ arasında değişir.

2- KANADA’ DA SERTİFİKA PROGRAMLARI –  Kanada dil okullarında yasal çalışma izni yoktur. Kanada sertifika ve diploma programlarında çalışma izni vardır. Bu nedenle Kanada sertifika eğitimleri  WORK AND STUDY KANADA olarak adlandırılır. Kanada kolejleri Program gereğince öğrencilerin teorik ve pratik eğitim alabilmeleri için kendi öğrencilerini Kanada’da maaşlı staja yerleştirir. Kanada sertifika programlarının adı böylece Work and Study Kanada olarak geçer. Kanada Konsoloslugu Kanada sertifika eğitimlerinde CANADA Work and Study vizesi için ailenizin veya sizin banka hesabında MİNİMUM 150.000TL belgelenmesi istenir.  Bu bir vize koşuludur. 9 ay Kanada İngilizce dil okulu ücretleri okula ve eğitim kalitesine göre 6000CA$ -9000CA$ arasında değişir. 1 Yıllık kanada sertifika ücretleri 8000CA$ – 16.000CA$ arasındadır. https://www.allstudy.com.tr/kanada-work-and-study/

 

3- YENİ ZELANDA’ DA SERTİFİKA EĞİTİMLERİ – Yeni Zelanda’da sertifika eğitimleri vardır fakat kesinlikle İngilizce dil eğitimini Yeni Zelanda’da tamamladıgınız takdirde kabul verirler. Ortadoğu ülkelerinden sertifika derslerine DİREK öğrenci kabul edilmiyor. Yeni Zelanda dil okullarında yasal çalışma izni var. Bu nedenle Tüm NZ eğitimleri WS olarak adlandırılır. Yeni Zelanda’da bir öğrencinin iş bulması çok kolaydır. Yeni Zelanda Konsoloslugu Yeni Zelanda Dil okulları vizesi başvurusunda ailenizin veya sizin banka hesabında MİNİMUM 150.000TL belgelenmesi istenir. Bu bir vize koşuludur. 9 ay Yeni Zelanda İngilizce dil okulu ücretleri okula ve eğitim kalitesine göre 7000nz$ -10000nz$ arasında değişir. Yeni Zelanda’da kısa süreli sertifika programları yoktur. Dil eğitiminden sonra ülke içerisinde gidebileceğiniz Politeknik okulları vardır. Politeknik okullarda bir meslege yönelik 1 yıllık veya 2 yıllık eğitimlere katılabilir, ilgili kolejin sizi kurumsal bir firmada ile yerleştirmesini sağlayabilirsiniz.

 

Amerika’ da sertifika eğitimlerinde sadece kampüs içerisinde çalışma izni verilir. 4-8-12 haftalık Amerika’ da sertifika programları da vardır. İşletme, iş idaresi, management, marketing şeklinde kısa süreli sertifikalardır. UCLA -University of Califonia sertifika programları gerçek bir Master eğitimi gibi verilir. TOEFL 79 ile derslere direk başlayabilirsiniz. UCLA Extension program olarak adlandırılır. Bu programda uluslararası firmalarda işe yerleştirilerek Kurumsal bir Amerikan firmasının işleyiş sistemine dahil olmanız sağlanır. 4 aylık sertifika eğitim ücreti 9000USD’ dir.

 

İngiltere’ de sertifika eğitimleri için çok fazla kurs tercihi olmadığı gibi verilen sertifika programları da aslında turizm ingilizcesi, havacılık ingilizcesi, finans ingilizcesi, reklam ingilizcesi…. gibi verilir.

 

İrlanda’da sertifika programları yoktur. Çünkü İrlanda’ da Yüksek Lisans eğitimleri 1 yıl sürelidir.İngilizce dil okulu paketi aldıgınızda WORK AND STUDY İRLANDA programına katılmış olursunuz. Ana dili İngilizce olan ülkeler içerisinde en uygun ücretli İngilizce dil eğitimi veren ilk ve tek ülkedir. İrlanda’da 25 HAFTA  8 aylık vize verilir. 6 ay part-time- son 2 ay fulltime çalışma iznini verilir. İrlanda öğrencilerimize turizm alanında iş bulmasında yardımcı oluyoruz.  İrlanda Konsoloslugu İrlanda Work and Study vizesi için ailenizin veya sizin banka hesabında 7000EURO karşılığı 60.000TL belgelenmesi yeterlidir. Bu bir vize koşuludur. 6 ay iRLANDA İngilizce dil okulu ücretleri okula ve eğitim kalitesine göre 1900€URO-4000 EURO arasında değişir.

 

Dubai’de sertifika programı yoktur. 6ay ve üzeri İngilizce dil okulları WORK AND STUDY olarak adlandırılır. Dubai vizesinde bankada para gösterilmesi istenilmez. Öğrencilerimizi Turizm alanında işe yerleştirmekteyiz. Dubai-24 Hafta dil okulu, 2 Hafta Konaklama, Havaalanı Karşılaması, Vize ücretleri dahil: 4775 USD  https://www.allstudy.com.tr/dubai-work-study/

 

Malta’da sertifika programı yoktur. Turizm ingilizcesi, havacılık ingilizcesi, finans ingilizcesi, reklam ingilizcesi…. gibi sertifikalar mevcuttur. 24 haftadan uzun süreli Malta dil okullarında yasal çalışma izni verilir. Malta öğrencilerimize turizm alanında iş bulmasında yardımcı oluyoruz.  Malta Konsoloslugu Uzatılabilir Schengen vizesi koşulları gereğince sizin veya ailenizin banka hesabında 130.000TL belgelemeniz ister. Bu bir vize koşuludur. Malta’da 24 hafta eğitim, 24 hafta yurt konaklama paketi 6480€uro’dur.

*****

Üniversitenizden mezun oldunuz ve hemen yurtdışında yüksek lisans eğitiminize başlamak istemiyorsunuz. Veya kısa süreli de olsa yurtdışına açılmak ve mevcut İngilizcenizi kullanarak bir sertifika eğitimine katılmak istiyorsunuz. Üniversiteler ve kurslar bu konudaki talepleri göz önüne alarak kendi içlerinde birçok sertifika programları oluşturmuşlar. Örnek olarak; günlük genel ingilizceniz gayet iyi fakat özellikle iş çevresi odaklı İngilizce öğrenmek istiyorsanız, International Business programı ya da buna yakın proğramları seçebiliyorsunuz.  Bu çeşit programlar orta düzeyde İngilizcesi bulunan öğrenciler için özel bir kurs programında olup, Professional Certificate in Business & Management aynı zamanda İşletme ve İş idaresine giriş niteliğinde derslerdir. Aslında sertifika programlarını bir nevi sizleri yurtdışında master programlarına hazırlamak gibi bir avantajı olduğunu da düşünmeniz gerekmektedir.

10 sene öncesi Üniversitenizden mezun oldunuz. Profosyonel iş hayatınızda pratikte uygulamasını bildiğiniz konuların, teorik kısmını da bilgi dağarcığına ekleyerek bilgilerinizi tazelemek istiyorsunuz. İşinizdeki son trendleri yakalamak istiyorsunuz. Mezuniyetinizden sonra arada oluşmuş 5 ya da 10 senelik Profosyonel iş hayatınızdaki jenerasyon farkını kapatmak istiyorsunuz. İşte bu kısa süreli Sertifika Proğramları sizler için mükemmel fırsat.

Uluslararası öğrencilerin katılabileceği yurtdışında sertifika programları ülkenin genel taleplerine göre farklılık göstermektedir. Her ülkenin sertifika programlarına öğrenci kabul şartları, başlangıç tarihleri çok farklıdır. Bu konudaki detayları ülkelere göre sıraladığımız yurtdışında sertifika kurslarını okurken detayları ile görebileceksiniz. Örneğin Amerika’ da UCLA ve UCSD üniversitelerinde 6 ay ve 1 senelik akademik extension sertifika programlarına katılabilirken, İngiltere, Kanada ve Avustralya’ da bu gibi üniversite kampüsünde kurs bulabilmeniz mümkün değildir. Örneğin Kanada’ da sertifika programları, Avustralya’ da sertifika programları sadece 2 senelik eğitim veren devlet kolejlerinde ve özel kolejlerde verilen teknik eğitim şeklinde verilir. İngiltere’ de sertifika programları  turizm ingilizcesi, havacılık ingilizcesi, finans ingilizcesi, reklam ingilizcesi şeklinde verilir.

Film Endüstrisinin merkezinde alabileceğiniz Filmmaking, Acting, Musical Theatre, Animation… gibi dersleri ancak Amerika’ da bulabilir siniz. Amerika Turizmden, İnsan kaynakları, Çevre Bilimleri gibi birçok alanda birçok farklı programları öğrencilerine sunarken, İngiltere ise İş Yönetimi ve Hukuk alanında harika Programlar sunuyor. Amerika’ da bazı programlar Sertifika kursları sonrası Staj hakkı da veriyor.

Bu konuda ALL Study ‘ de çalışan uzman danışmanlarımız size en uygun ülke ve Proğramı belirliyor. Yurtdışında sertifikalarla ilgili internet üzerinden birçok başvuru alıyoruz fakat formları kendiniz hakkında detaylandırmadan boş bir şekilde gönderdiğiniz için gönderdiğimiz emailler websitemizde sizlerinde göreceği bilgiler dahilinde oluyor. Oysa aşağıdaki soruları cevaplayarak başvuru formunu doldurmuş olsanız danışmanlarımız size birebir uygun programı belirleyecek ve size bu programa kanalize ederek, program içerigi hakkında hızlı bir şekilde bilgilenmenizi sağlayacaktır. Bu sene ki görüşmelerimizin sayılarını minimuma düşürmek ve sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık.

Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurunuz. Sırası ile Yaşınız, Eğitim dereceniz, Şehir tercihiniz, Eger öğrenci iseniz şuan okuduğunuz okulunuz, Çalışansanız Mesleğiniz, Yurtdışı eğitime ne zaman başlamak istediğiniz, Katılmak istediğiniz yurtdışı programından beklentiniz, Yurtdışı eğitim ve yaşam dahil ailenizin size ayırabileceği bütçe, Yurtdışı eğitimden gelecek beklentiniz, Şuanki İngilizce Leveliniz, (var ise düşük dahi olsa IELTS Sınav skorunuz), hangi alanda Sertifika eğitimi almak istiyorsunuz..…….. ve diğer özel detay geçmek isteyeceğiniz varsa diğer bilgiler hakkında formu detaylandırarak başvurunuzu yaptığınızda size en uygun program belirlenecek ve email veya Whatsapptan iletişime geçilecektir. Cevapladığınız soruları dikkate alarak size dil okulu fiyatları veya İngilizceniz varsa sertifika ücretleri listesi email edilecek. Böylece sağlıklı ve doğru bilgilendirmeye sahip olacaksınız.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU