Yurtdışında Sertifika Programları

Yurtışında Sertifika Programları

Üniversitenizden mezun oldunuz ve hemen yurtdışında yüksek lisans eğitiminize başlamak istemiyorsunuz. Veya kısa süreli de olsa yurtdışına açılmak ve mevcut İngilizcenizi kullanarak bir sertifika kursuna gitmek istiyorsunuz. Üniversiteler ve kurslar bu konudaki talepleri göz önüne alarak kendi içlerinde birçok sertifika programları oluşturmuşlardır. Örnek olarak; günlük genel ingilizceniz gayet iyi fakat özellikle iş çevresi odaklı İngilizce öğrenmek istiyorsanız, International Business programı ya da buna yakın proğramları seçebiliyorsunuz.  Bu çeşit programlar orta düzeyde İngilizcesi bulunan öğrenciler için özel bir kurs programında olup, Professional Certificate in Business & Management aynı zamanda İşletme ve İş idaresine giriş niteliğinde derslerdir. Aslında sertifika programlarını bir nevi sizleri yurtdışında master programlarına hazırlamak gibi bir avantajı olduğunu da düşünmeniz gerekmektedir.

10 sene öncesi Üniversitenizden mezun oldunuz. Profosyonel iş hayatınızda pratikte uygulamasını bildiğiniz konuların, teorik kısmını da bilgi dağarcığına ekleyerek bilgilerinizi tazelemek istiyorsunuz. İşinizdeki son trendleri yakalamak istiyorsunuz. Mezuniyetinizden sonra arada oluşmuş 5 ya da 10 senelik Profosyonel iş hayatınızdaki jenerasyon farkını kapatmak istiyorsunuz. İşte bu kısa süreli Sertifika Proğramları sizler için mükemmel fırsat.

Uluslararası öğrencilerin katılabileceği yurtdışında sertifika programları ülkenin genel taleplerine göre farklılık göstermektedir. Her ülkenin sertifika programlarına öğrenci kabul şartları, başlangıç tarihleri çok farklıdır. Bu konudaki detayları ülkelere göre sıraladığımız yurtdışında sertifika kurslarını okurken detayları ile görebileceksiniz. Örneğin Amerika’ da UCLA ve UCSD üniversitelerinde 6 ay ve 1 senelik akademik extension sertifika programlarına katılabilirken, İngiltere, Kanada ve Avustralya’ da bu gibi üniversite kampüsünde kurs bulabilmeniz mümkün değildir. Örneğin Kanada’ da sertifika programları, Avustralya’ da sertifika programları sadece 2 senelik eğitim veren kolejlerde teknik eğitim şeklinde verilir. Turizm ve İşletme konuları dışında bir alanda sertfika vermezler…. gibi. İngiltere’ de sertifika eğitimleri için çok kurs tercihi olmadığı gibi verilen sertifika programları da aslında turizm ingilizcesi, havacılık ingilizcesi, finans ingilizcesi, reklam ingilizcesi…. gibi verilmektedir.

Film Endüstrisinin merkezinde alabileceğiniz Filmmaking, Acting, Musical Theatre, Animation… gibi dersleri ancak Amerika’ da bulabilir siniz. Amerika Turizmden, İnsan kaynakları, Çevre Bilimleri gibi birçok alanda birçok farklı programları öğrencilerine sunarken, İngiltere ise İş Yönetimi ve Hukuk alanında harika Programlar sunmaktadır. Amerika’ da bazı programlar Sertifika kursları sonrası Staj hakkı tanımaktadır.

Bu konuda ALL STUDY ‘ de çalışan uzman danışmanlarımız size en uygun ülke ve Proğramı belirlemektedirler. Yurtdışında sertifikalarla ilgili internet üzerinden birçok başvuru almaktayız. Bu sene ki görüşmelerimizin sayılarını minimuma düşürmek ve sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık. Yurtdışında sertifika almak istiyorum talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların özellikle İngilizce dil düzeylerinin mükemmele yakın olmasını şart koşuyoruz. Eğer İngilizcesi yetersi ise adayımızın sertifika öncesinde İngilizce ders alacağını bilmesini istiyoruz. Burada belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler. 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 71 . Bunun dışında  Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapabiliyorsunuz. İçerik belirtilmeyen başvuru formları değerlendirilmeye alınmamaktadır. Zira sitemizden hergün 300′ den fazla başvuru yapılmakta ve sadece ciddi şekilde içerik eklenmiş formları dikkate alarak arama yapabilmekteyiz. Bilgi istek formunuzda özellikle belirtmenizi istediğimiz detaylarınız şunlardır:

  • Hangi üniversitede okuduğunuzu/mezun oldugunuzu,
  • kaç yaşında oldugunuzu,
  • Varsa pasaportunuzdaki geçmiş vizelerinizi,
  • eğitim talebiniz için ne kadar bütçe ayırdığınızı,
  • banka hesabınızda ne kadar nakitinizin oldugunu
  • hangi tarihte eğitim almak istediğinizi
  • Hangi alanda sertifika eğitimi almak istediğinizi.
  • Var ise IELTS/TOEFL skorunuz
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU