Yeni Zelanda’ da Üniversite

Yeni Zelanda Üniversiteleri dünya çapında çok yüksek performans gösteren üniversitelerdendir; pek çoğu Times Yüksek Eğitim (THES) listesinde dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesinde yer almaktadır.

THES 2009’ da Yeni Zelanda’ nın 8 Üniversitesinden 6’ sını ilk 500 içerisinde, Auckland, Otago ve Canterbury üniversitelerini ise ilk 200 içerisinde göstermiştir. PISA araştırmalarına göre ise Yeni Zelanda’ nın ilköğretim ikinci kademe eğitimi de tutarlı bir şekilde başarılıdır. 2010 sonuçlarına göre, Yeni Zelanda genel başarı sıralamasında dördüncüdür.

YENİ ZELANDA’ DA EĞİTİM ALAN TÜM ÖĞRENCİLER ÇALIŞMA HAKKI VERİYOR.

Yeni Zelanda devleti Dil Okullarında 12 hafta ve üzeri eğitim alan herkese  Yeni Zelanda’ da çalışma izni veriyor. Ocak 2014 yılından itibaren bundan böyle Yeni Zelanda’ ya giden tüm öğrenciler çalışabilecekler.

Yeni Zelanda Yaşam Masrafları en düşük ülkelerden biridir!

Yeni Zelanda'da Üniversite EğitimiYeni Zelanda, geçim masrafları göz önüne alındığında öğrenciler için oldukça rekabetçi bir seçenektir. Yeni Zelanda’ da her seviyede ki öğrenim harçları Avusturalya, Kanada, İngiltere ya da Amerika ile kıyaslandığında daha düşüktür. Ayrıca Yeni Zelanda’ da geçim masrafları da çok düşüktür. 2009 yılında Deloitte tarafında hazırlanan rapora göre, Yeni Zelanda’ da yıllık geçim masrafları ortalama $6600 olarak hesaplanırken, bu rakam Amerika’ da $14.000 olarak hesaplanmıştır.

Öğrenciler İngilizce dil yeterliliklerinden 5,5 aldıkları takdirde çalışma hayatına atılabilmektedirler. Yani Yeni Zelanda’ da üniversite okurken aynı zamanda çalışmanız mümkün.

Yeni Zelanda’ da bulunan tüm Üniversitelere yerleştirme yapabilen tek yurt dışı eğitim acentesiyiz!

Yeni Zelanda üniversitelerine giriş için hazırlamanız gereken evraklar:

 • Pasaport
 • Diploma veya öğrenci belgeniz- Yeminli tercüman tarafından İngilizce olarak
 • Transkript- yeminli tercüman tarafından İngilizce’ ye çevrilecek.

YENİ ZELANDA ÜNİVERSİTELERİ

Aşağıda listemizde bulunan tüm Yeni Zelanda Üniversitelerine yerleştirme yapmaktayız.

 • New Zealand International Campus (Wellington) Ltd
 • Auckland University of Technology
 • University of Waikato
 • University of Otago
 • Eastern Institute of Technology (EIT)
 • Lincoln University
 • University of Canterbury
 • Massey University
 • University of Auckland
 • Victoria University of Wellington

Yeni Zelanda’ da üniversiteler programına göre 3 veya 4 sene olarak değişebilir.  Tüm Üniversitelerin YÖK denkligi vardır. Yeni Zelanda’ da bulunan mevcut 8 üniversitenin tümü dünya rank değerlendirmesinde ilk 500′ dedir. Massey Üniversitesi, Auckland Üniversitesi ve Canterburry Üniversitesi sırasıyla ülkenin 3 büyük üniversitesidir. Auckland Üniversitesiyıllık üniversite ücretleriniburadan görebilirsiniz.

Yeni Zelanda’ da Üniversite, Yeni Zelanda Yüksek Lisans ve Master konularında uzman danışmanımız Aylin Karataş’tan  bilgi almak için 0212 259 60 75 no’ lu ofis telefonumuzu arayabilir veya  Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.

Yeni Zelanda’ da Üniversite için yerleştirme yaptığımız üniversiteler şunlardır.

Üniversite

Kampüs

Kuruluş Tarihi

Auckland University of Technology

CBD, Auckland

2000

Lincoln University

Lincoln

1878

Massey University

Palmerston North

1927

University of   Auckland

CBD, Auckland

1883

University of Canterbury

Christchurch

1873

University of Otago

Dunedin

1869

University of Waikato

Hamilton

1964

Victoria University of Wellington

Wellington

1897

Yeni Zelanda vizesi

Yeni Zelanda’ nın dostane bir vize politikası vardır. Prosedürler açıktır ve sistem verimli çalışmaktadır. Vize görevlilerine doğru ve yeterli bilgi sunan öğrenciler kolaylıkla vizelerini alabilmektedirler. Yeni Zelanda vize formları bir hayli detaylıdır. ALS STUDY Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak Yeni Zelanda vizesi hakkında profosyonel ekibimizle tüm Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerinde bulunan kişilere ve kurumlara 8 seneden fazla hizmet vermekteyiz.

Yeni Zelanda’ da Meslek Yüksek Okulları – POLİTEKNİK EĞİTİM KURUMLARI

Lise Mezunu iseniz ya da halihazırda çalışıyor ve yükseköğrenim de görmek istiyorsanız, Yeni Zelanda Politeknik okulları oldukça çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Yeni Zelanda’ da Politeknik okullar denen bu tip eğitim kurumları, Medya ve İletişim, Anaokulu Öğretmenliği diplomaları, Mühendislik ya da Dil Kursu Sertifikaları gibi pek çok seçenekler sunmaktadır. Eğitim 2 senedir.

Neden Yeni Zelanda’ da Politeknik öğrenim?

Eğer Liseyi bitirdikten sonra bir meslek sahibi olmak ve çalışma hayatına devam etmek istiyorsanız, Yeni Zelanda Politeknik okulları geniş bir yelpazede sizlere imkanlara sunmaktadır. Yeni Zelanda Politeknik okulları Türkiye’ de 2 senelik ön lisans programlarına denk gelen mesleki fakültelerdir.  Medya ve iletişim, hemşirelik diplomalarının yanında mühendislik sertifikaları ve dil kursları dahil birçok Politeknik Okullar vardır. Yeni Zelanda’ da uzun süre yaşamak istiyorsanız 2 senenin sonunda oturum ve vatandaşlık için  başvuru yapabilirsiniz.

Yeni Zelanda Politeknik Eğitimi Neler Sunuyor?

Teknik okullar nitelik sahibi her yaş ve geçmişe sahip herkes için uygundur.  Ayrıca sertifika, diploma ve tüm yüksek, ulusal ve uluslararası kabul edilen kısa süreli kursları da mevcuttur. Tüm Politeknik / programları Yeni Zelanda Yeterlilik Kurumu (NZQA) tarafından dış kalite güvencesine tabidir. Teknik okullarda bulunan çoğu nitelikleri çok pratik ve eller-yani, meslek vardır. Örneğin, Teknoloji Waikato Enstitüsü (Wintec) . Mühendislik, sıhhi tesisat, mekanik, inşaat zanaatkarlıklarını öğretmek içinbir kampüsü vardır. Politeknikkurumlar sanayi kuruluşları ile yakın bir çalışmalar içerisindedir. Eğitim kurumları Mesleki kalifiyeye erişmiş mezunlarına, henüz öğrencileri mezun olmadan işlerini bulmakta ve iş yerleştirilmeleri yapmaktadırlar!

Meslek okulları alanları

Eğer bakım, terapi ya da spor bilimleri ilgileniyorsanız; fotoğrafçılık, sanat ya da grafik tasarım alanında bir kariyer yapmak istiyorsanız, ya da bir galeri ya da kendi inşaat şirketinizi isterseniz;  önce Yeni Zelanda’ da Politeknik eğitimi almanız size yardımcı olacaktır. Talep edildiğinde ALS STUDY tarafından İngilizce dil okuluna başvuran herkese en uygun ön lisan programı belirlenecek ve şartlı kabul mektubu getirtilmektedir. Yeni Zelanda Politeknik Eğitim kurumlarında sunulan çalışma alanlarından bazıları şunlardır:

 • Küçük işletme yönetimi
 • Çiçekçilik ve tarım
 • Turizm ve seyahat
 • Sanat ve tasarım
 • İnşaat
 • Esnaf ve mühendislik
 • Eğitim ve toplum hizmetleri

Yeni Zelanda’ da vatandaşlık almak isteyenlere bu programları önermekteyiz. Çok fazla maliyet gerektirmeyeceği gibi, 2 senelik mesleki eğitimin sonunda vatandaşlık için başvuru yapabilecek duruma geleceksiniz. Bu konuda Yeni Zelanda’ da eğitim, yeni zelanda’ da yaşam, yeni Zelanda çalışma hakkı, yeni Zelanda vatandaşlık, yeni Zelanda oturum, yeni Zelanda dil okulları, yeni Zelanda üniversite, yeni Zelanda yüksek lisans programları uzmanımız ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

Yeni Zelanda’ da ucuz ön lisans programları – Yeni Zelanda Politeknik Okulları

 1. Aoraki Polytechnic
 2. Bay of Plenty Polytechnic
 3. Christchurch Polytechnic Institute of Technology
 4. Eastern Institute of Technology (EIT)
 5. Manukau Institute of Technology
 6. Nelson Marlborough Institute of Technology
 7. North Tec
 8. Open Polytechnic
 9. Otago Polytechnic
 10. Southern Institute of Technology
 11. Tai Poutini Polytechnic
 12. Tairawhiti Polytechnic
 13. Telford Rural Polytechnic
 14. Te Wānanga O Aotearoa
 15. Te Wānanga O Raukawa
 16. Te Whare Wānanga O Awanuiārangi
 17. Unitec New Zealand
 18. Universal College of Learning (UCOL)
 19. Waiariki Institute of Technology
 20. Waikato Institute of Technology (Wintec)
 21. Wellington Institute of Technology
 22. Western Institute of Technology Taranaki
 23. Whitireia Community Polytechnic
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU