Dubai Work & Study

Dubai Work And Study All Study

Dubai dil  okulu Dubai’nin en kalbi noktalaından biri olan Jumairah Lakes Towers bölgesinde bulunmaktadır.Bu bölge yoğunluklu olarak Amerikan ve İngiliz ve diğer avrupalı milletelerin ikamet ettiği ve  birçok iş merkezinin bulunduğu gelişmiş bir bölgedir.Okul Dubai marinaya yürüyerek 15 dakika, Jumeirah beach residence sahiline yürüyerek 20 dakikada rahatlıkla ulaşabilirler.

Dubai %87 lik göçmen nüfusuyla dünyanın en kozmopolit bölgerlerinden biridir.

Bu durum Dubai’yi farklı kılmakta.Bu sebepten dolayı Dubai’de birincil dil sanılanın aksine arapça değil ingilizcedir.Hayatın her noktasında ingilizce öncelikli ve zorunlu dil konumundadır.

ES Dubai dil okulu Dubai’nin ilk ve tek uluslararası çapta eğitim veren ve öğrenci vizesi sağlayabilen dil okuludur.Okulumuzda başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcuttur. IELTS hazırlık sınıfımızda bulunmaktadır. Dersler Sabah 9.00 – 12.00 ve 12.15 – 3.00 ve 3.15 – 6.15 arasında olmaktadır. Öğrenci testlerini tamamladıktan sonra ders saatini hocası belirler.Okulumuz öğrencilere vize sponsorluğu yapabilmekte ve tüm vize işlemlerini öğrenci adına yerine getirmektedir. Öğrencinin herhangi bir konsolosluğa gitmesine, banka hesabı göstermesine ve benzeri birçok evrak işlemleri ile uğraşmasına gerek yok. Okul öğrenciden vize için

1-Fotoğraf

2-Pasaport kopyası

3-Doldurulmuş başvuru formu

4-Ödeme dekontu

Talep etmekte ve öğrenciye ortalama 2 hafta içersinde vize alabilmektedir. Suana kadar vize başarı oranımız %100. Dubai vize konusundaTürk vatandaşlarına yeterince esnek.Vizeler 3 ay + 3 ay veriliyor. 6 aydan sonra öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Vize ne sizin nede öğrencinin birşey yapmasına gerek yok.Tüm işlemler okul tarafaından yapılmaktadır. Vize konusunda sizi en rahat ettirecek olan ülke konumundadır.Tüm ücret peşinolarak talep edilmektedir çünkü herhangi bir vize riski söz konusu değildir.Olmadı ama diyelim ki vize reddi olursa kayıt ücreti ve vize ücreti hariç tüm ödemeler iade edilir.

Herhangi bir sebepten dolayı öğrenci kursunu iptal etmek isterse para iadesi söz konusu değildir. Öğrenci özel sebeplerden dolayı kursunu dondurabilir ve daha sonra tekrar gelip devam edebilir.

Okulumuz içerisinde kafeterya, kütüphane, bilgisayarlar, ücretsiz ve sınırsız wifi bulunmaktadır. Bina da aynı zamanda market bulunmaktadır. Okulumuzun bütün hocaları natıve english speaker dir. Tüm sınıflarımızda akıllı tahtalar bulunmaktadır. Okulumuzda Beginner seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcut bulunmaktadır.Okulumuzda aynı zamanda speaking ve İELTS hazırlık sınıfımız bulunmaktadır. Kurslarımız Pazar günü başlayıp perşembe günü son bulmaktadır.Öğrenciler herhangi bir Pazar günü başlayabilirler.Okulumuz aynı zamanda her hafta öğrenciler için sosyal aktivite sağlamaktadır.

Ekte okulumuzun brosurlerini, fiyat listesini , basvuru formunu ve promosyonlarimizi gorebilirsiniz.

Okulumuz Turk ogrencilere yonelik her 5 haftaya 1 hafta ücretsiz kurs kampanyasini vermektedir.

Türk öğrencilere yönelik her 5 haftaya 1 hafta ücretsiz verilmektedir.

 6 hafta alan bir öğrenci 5 haftalık ödeme yapacaktır. 210*5=1050 USD

 8 hafta alan bir öğrenci 7 haftalık ödeme yapacaktır. 210*7=1470 USD

10 hafta alan bir öğrenci 9 haftalık ödeme yapacaktır. 195*9=1755 USD

12 hafta alan bir öğrenci 10 haftalık ödeme yapacaktır. 195*10=1950 USD

20 hafta alan bir öğrenci 17 haftalık ödeme yapacaktır. 170*17=2890 USD

24 hafta alan bir öğrenci 20 haftalık ödeme yapacaktır. 165*20=3300 USD

***Bunlar yalnızca kurs ücretleridir.

Diğer Genel Giderleriniz: 

  • Kurs Kayıt ücreti = 82 USD
  • Konaklama booking ücreti = 82USD
  • Konaklama haftalık 202 USD ( 4 * 202 = 808 USD )
  • Havalimanı transferi 65 USD
  • 3 aylık Vize ücreti 340 USD
  • Kitap ücreti 50 USD
  • Bedding pack 75 USD
  • 4 hafta ve daha az olan kayıtlar için 30 günlük turist vizesi sağlıyoruz. Ücreti 137 USD

***Okulun öğrenci vizesi sağlayabilmesi için öğrencinin en az 8 haftalık kayıt olması gerekmektedir.

DUBAİ’ DE  KONAKLAMA

Dubai’ de konaklama sadece yurtlarda mümkündür. Diğer ülkeler gibi aile yanı konaklama verilmez. Yurdun resimleri  kayıt anında verilmektedir. Yurtta yemekhane yok sadece kafeterya mevcuttur. Yurdun yakınlarında yemek yiyebilecek mekanlar mevcuttur. Okulda öğlen yemeği oluyor okulda iken kursun kafeteryasından faydalanabilirler.

Yurdun okula ücretsiz servisi bulunmaktadır. Normal bir araçla yaklaşık 25 dakikak süren yol  shuttle ile  30 dakika ile 45 dakika civarında sürmektedir. Yurdun olanakları çok iyidir. Yüzme havuzu,spor salonu,film izleme alanı,ders çalısma alanı,bilgisayarlar vb. Olanaklar bulunmaktadır. Yurda ortalama 2 hafta kayıt almanızı öneririm. En fazla 4 haftalık yurt kaydı alıyoruz.4 haftadan sonra öğrenciler dilerse haftalık olarak uzatabilirler. İlk etapta sadece anlaşmalı olduğumuz yurdu önerebiliyoruz.

  1. bir konaklama alternatifi olarak Jumeirah lakes Towers, Jumeirah beach rezidance ve Marina bölgelerinde paylaşımlı odalarda konaklayabilirler ki mevcut öğrencilerin %90 ı bu bölgelerde konaklamaktadır. Bu konaklamalar okula ortalama 10 ila 23 dakika yürüme mesafesindedir. Bu konaklamalarda ortalama 600$ aylık öderler ve bu fiyata elektrik, internet vb. faturalar, yüzme havuzu ve spor salonu ücretleri de bu fiyata dahildir.Öğrencilerden ortalama 140$ ve 280$ arası deposit talep edilir. Bu deposit konaklamadan ayrıldıklarında iade edilir. Evden çıkış tarihi ev sahiplerine 1 ay önceden haber verilmelidir ki ev sahibi ayrılacak kişinin yerine başkasını ikame edebilsinler.Evler değişmekle beraber genelde 3 veya 4 odalıdır. Öğrenci odalardan birinde odayı 1 yada 2 yada 3 kişiyle paylaşabilir. 600$ olan odalar genel olarak 2 kişiliktir. Odalar büyüklüğüne göre 3 veya 4 kişiyi barındırabilir ki kişi sayısının artması fiyatları 600$ ın altına çekmektedir. Ama siz her zaman 600$ olarak konaklama gideri hesaplasınlar.

1 Haziran 2018 ve 12 Ağustos 2018 tarihleri arasında yeni bir konaklama alternatifimiz mevcuttur.Son konaklama başlangıç tarihi 12 Ağustos 2018 ve en az booking 4 hafta olmalıdır. Bu konaklama Middelesex Üniversitesinin Dubai kampüsünün konaklamasıdır. Konaklama Mall of the Emirates metro istasyonuna 10-15 dakika yürüme mesafesindedir. Odalar 3 er kişiliktir. Aylık 600$. Konaklamanın linki https://www.mdx.ac.ae/accommodation/the-residences-gallery 

 

DUBAİ’ DE YAŞAM GİDERLERİ

Dubai bir arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir.Fakat  Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok ingiliz, amerikan ve avrupalı milletlerle beraber  dünyanın her yerinden milletin birarada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Dubai”de dilediğiniz gibi giyinebilir ve gece kulüplerinde ve birçok restaurantlarda alkol tüketimi serbesttir. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur.Hatta yemeklerde % 60 lara varan indirimler de mevcuttur. Erkeklerde katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oaranı çok azdır.Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda yada sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.

Suç oranı %0 olan Dubai”de  evinizin aracınızın kapısını kitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3 e giren bir ülkedir.Ve çok temiz bir ülke olan Dubai”de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır.İstısnasız olarak heryer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.

Sürekli olarak festival,fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçılarıın konserlerini yada sergilerini görebilirsiniz. Yeme içme vb yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 350-400 USD yeterli olacaktır.

Hava sıcaklığı haziran temmuz agutos aylarında biraz yüksektir fakat her yerde klima olması duraklar metro istasyonları taksiler kısacası heryerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalisabilecegi part-time işler çok fazladır.

DUBAİ’ DE ÇALIŞMA HAKKI VE OLANAKLARI

Dubai’nin vereceği vize ile gelen öğrencilerin part-time olarak çalışma hakkı vardır. En az 12 hafta ve üstü kayıt olan öğrenciler öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelir ve yeterli ingilizceye sahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okulumuzda iş bulma konusunda full time olarak biri çalışmaktadır ve öğrencilerin CV lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır.Ama asla iş garantisi vermemekteyiz. Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermediate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. İntermediate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha uzun bir zaman almaktadır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin ingilizce yetenegine ve karakterine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır. Not olarak belirtmeliyim ki birine bağırmak bile 6 ay cezadan başlar. Bu yüzden öğrencilerin kibar olmalarını beklemekte ve zorunlu tutmaktayız. Part-time işlerde ortalama 6$- 8$  arası kazanabilirler.

Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000aed-2500aed net maaş önermektedir. Dubai de iş konusunda birçok şey müzakereye açıktır konuşup daha fazlasını elde etmek mümkündür. Çalışmak isteyen öğrenciler gelmeden önce ingilizce test olup ingilizce CV lerini hazırlamalıdırlar ki buraya gelip bununla vakıt kaybetmemeliler.

Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren destinasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli ingilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle Designer ve mühendisler için çok ideal bir destinasyondur hatta başka bir ülkeye gitmek yeni mezun ve mezun olacaklar için zaman kaybı olacaktır. Dubai de İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda şehri ve ülkeyi yakından tanıyacaklardır ki buda işe başlama süreçlerini hızlandıracaktır.

DUBAİ’ DE SOSYAL AKTİVİTELER

Okulumuz sosyal etkinliklerin dil öğrenme sürecinde önemli bir etken olduğuna inanmaktadır. Bu sebepten ötürü ayda 5 veya 6 kez sosyal etkinlik düzenlemektedir. Bu aktivitelerin fiyatları yapmış olduğumuz anlaşmalar gereği dışarıdan birey olarak giden birine göre çok daha ucuzdur. Sizlere aylık olarak sosyal aktivite programımızı göndereceğim.

              1$ = 3.65AED(dirham) kur sabittir.

Yukarıdaki şartların size uygun oldugunu düşünüyorsanız ücretsiz detaylı bilgi ve danışmanlık için Bilgi istek formunu doldurabilirsiniz. İlgili danışmanlarımız gün içerisinde sizler arayacaktır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU