Dubai Work & Study

Dubai Work And Study All Study

Dubai’de İngilizce dil okuluna giderken yasal çalışma izniniz vardır.  Bu nedenle bütçe sorunu yaşayan veya İngilizce dil okuluna çok fazla ücret ödemek istemeyenler için tercih edilecek yegane ülkedir.  İngilizce dil okulları Dubai’nin kalbi Jumairah Lakes Towers bölgesinde bulunmaktadır. Dubai’de kullanılan dil tamami ile İngilizce’dir.

Kurslar: 12 HAFTA PAKET PROGRAM– (Haftada 15 ders kurs ücreti, Kayıt ücreti, Konaklama Kayıt ücreti, 2 haftalık paylaşımlı konaklama, havaalanı karşılama ve Vize masrafları dahildir -1 Eylül 2019- 31 Aralık 2019 tarihleri arasında
12 Hafta Dil okulu : 2950.00 USD
Konaklama/lar : Jumeriah Beach Residence konaklama- paylaşımlı oda : 2 hafta :  220 USD

İndirim- konaklama indirimi: – 404.00 USD

TOPLAM: 2766 USD
******************
Kurs/lar : 24 HAFTA PAKET PROGRAM- (Haftada 15 ders kurs ücreti, Kayıt ücreti, Konaklama Kayıt ücreti, 2 haftalık paylaşımlı konaklama, havaalanı karşılama ve Vize masrafları dahildir -1 Eylül 2019- 31 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerlidir-
24 Hafta Dil okulu : 4775.00 USD
Konaklama/lar : Jumeriah Beach Residence konaklama- paylaşımlı oda : 2 hafta :  220 USD

İndirim- konaklama indirimi: – 404.00 USD

TOPLAM: 4591 USD
*-1 Eylül 2019- 31 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerlidir-

 

Dubai Jumairah Lakes Towers bölgesi Amerikan ve İngiliz ve diğer Avrupalı milletlerin ikamet ettiği ve  birçok iş merkezinin bulunduğu gelişmiş bir bölgedir. ES okulu Dubai marinaya yürüyerek 15 dakika, Jumeirah beach residence sahiline yürüyerek 20 dakikada rahatlıkla ulaşabilirler. Dubai %87 lik göçmen nüfusuyla dünyanın en kozmopolit bölgerlerinden biridir.Bu durum Dubai’yi farklı kılmakta.Bu sebepten dolayı   Hayatın her noktasında İngilizce öncelikli ve zorunlu dil konumundadır. DUBAİ’ de  İngilizce dil eğitimi alırken diğer yandan yasal olarak çalışabilmeniz de mümkün oldugundan ekonomik olarak bütçe sorunu yaşayan veya İngilizce dil okuluna çok fazla ücret ödemek istemeyenler için tercih edilecek yegane ülkedir.

ES Dubai dil okulu Dubai’nin ilk ve tek uluslararası çapta eğitim veren ve öğrenci vizesi sağlayabilen dil okuludur. Okulumuzda başlangıç seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcuttur. IELTS hazırlık sınıfımızda bulunmaktadır. Dersler Sabah 9.00 – 12.00 ve 12.15 – 3.00 ve 3.15 – 6.15 arasında olmaktadır. Öğrenci testlerini tamamladıktan sonra ders saatini hocası belirler.Okulumuz öğrencilere vize sponsorluğu yapabilmekte ve tüm vize işlemlerini öğrenci adına yerine getirmektedir. Öğrencinin herhangi bir konsolosluğa gitmesine, banka hesabı göstermesine ve benzeri birçok evrak işlemleri ile uğraşmasına gerek yok. Kayıt ve  Dubai vizesi için şu evrakları talep etmekteyiz.

  • 1-Fotoğraf
  • 2-Pasaport kopyası
  • 3-Doldurulmuş başvuru formu

Öğrencinin vizesini ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanır ve vizesi teslim edilir. Şu ana kadar Dubai vizesi başarı oranımız %100. Dubai vize konusunda Türk vatandaşlarına yeterince esnek.Vizeler 3 ay + 3 ay verilir. 6 aydan sonra öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Vize ne sizin nede öğrencinin birşey yapmasına gerek yok. Tüm işlemler okullarımız ve bizler tarafından yapılmaktadır. Vize konusunda sizi en rahat ettirecek olan ülke konumundadır. Dubai dil okulları vize öncesinde okul ücretini tamamen talep edilmektedir. çünkü herhangi bir vize riski söz konusu değildir. Devlet ve okullar bu konuda tamamen birebir çalışarak öğrencilerimizin konforu üzerine hizmet vermektedirler. Okulumuz içerisinde kafeterya, kütüphane, bilgisayarlar, ücretsiz ve sınırsız wifi bulunmaktadır. Bina da aynı zamanda market bulunmaktadır. Okulumuzun bütün hocaları natıve english speaker dir. Tüm sınıflarımızda akıllı tahtalar bulunmaktadır. Okulumuzda Beginner seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcut bulunmaktadır.Okulumuzda aynı zamanda speaking ve İELTS hazırlık sınıfımız bulunmaktadır. Kurslarımız Pazar günü başlayıp perşembe günü son bulmaktadır.Öğrenciler herhangi bir Pazar günü başlayabilirler.Okulumuz aynı zamanda her hafta öğrenciler için sosyal aktivite sağlamaktadır. *Dubai’ de okulun öğrenci vizesi sağlayabilmesi için öğrencinin en az 8 haftalık kayıt olması gerekmektedir.

DUBAİ’ DE  KONAKLAMA NASILDIR? Dubai’ de eğitim alırken konaklama sadece yurtlarda mümkündür. Diğer ülkeler gibi Dubai’ de aile yanı konaklama verilmez. Yurdun resimleri  kayıt anında verilmektedir. Yurtta yemekhane yok sadece kafeterya mevcuttur. Yurdun yakınlarında yemek yiyebilecek mekanlar mevcuttur. Okulda öğlen yemeği oluyor okulda iken kursun kafeteryasından faydalanabilirler. Yurdun okula ücretsiz servisi bulunmaktadır. Normal bir araçla yaklaşık 25 dakikak süren yol  shuttle ile  30 dakika ile 45 dakika civarında sürmektedir. Yurdun olanakları çok iyidir. Yüzme havuzu,spor salonu,film izleme alanı,ders çalısma alanı,bilgisayarlar vb. Olanaklar bulunmaktadır. Yurda ortalama 2 hafta kayıt almanızı öneririm. En fazla 4 haftalık yurt kaydı alıyoruz.4 haftadan sonra öğrenciler dilerse haftalık olarak uzatabilirler. İlk etapta sadece anlaşmalı olduğumuz yurdu önerebiliyoruz.

İkinci konaklama alternatifi olarak Jumeirah lakes Towers, Jumeirah beach rezidance ve Marina bölgelerinde paylaşımlı odalarda konaklayabilirler ki mevcut öğrencilerin %90 ı bu bölgelerde konaklamaktadır. Bu konaklamalar okula ortalama 10 ila 23 dakika yürüme mesafesindedir. Bu konaklamalarda ortalama 600$ aylık öderler ve bu fiyata elektrik, internet vb. faturalar, yüzme havuzu ve spor salonu ücretleri de bu fiyata dahildir.Öğrencilerden ortalama 140$ ve 280$ arası deposit talep edilir. Bu deposit konaklamadan ayrıldıklarında iade edilir. Evden çıkış tarihi ev sahiplerine 1 ay önceden haber verilmelidir ki ev sahibi ayrılacak kişinin yerine başkasını ikame edebilsinler.Evler değişmekle beraber genelde 3 veya 4 odalıdır. Öğrenci odalardan birinde odayı 1 yada 2 yada 3 kişiyle paylaşabilir. 600$ olan odalar genel olarak 2 kişiliktir. Odalar büyüklüğüne göre 3 veya 4 kişiyi barındırabilir ki kişi sayısının artması fiyatları 600$ ın altına çekmektedir. Ama siz her zaman 600$ olarak konaklama gideri hesaplasınlar.

Enaz 4 hafta olmak şartı ile bu yeni konaklama Middelesex Üniversitesinin Dubai kampüsünün konaklamasıdır. Konaklama Mall of the Emirates metro istasyonuna 10-15 dakika yürüme mesafesindedir. Odalar 3 er kişiliktir. Aylık 700$. Konaklamanın linki https://www.mdx.ac.ae/accommodation/the-residences-gallery  Çok özel bir dipnot; herhangi bir sebepten dolayı öğrenci kursunu iptal etmek isterse Dubai’ de para iadesi söz konusu değildir. Öğrenci özel sebeplerden dolayı kursunu dondurabilir ve daha sonra tekrar gelip devam edebilir.

DUBAİ’ DE YAŞAM GİDERLERİ NE KADARDIR? Dubai bir arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir.Fakat  Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok ingiliz, amerikan ve avrupalı milletlerle beraber  dünyanın her yerinden milletin birarada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Dubai”de dilediğiniz gibi giyinebilir ve gece kulüplerinde ve birçok restaurantlarda alkol tüketimi serbesttir. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur.Hatta yemeklerde % 60 lara varan indirimler de mevcuttur. Erkeklerde katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oaranı çok azdır.Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda yada sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.

Suç oranı %0 olan Dubai”de  evinizin aracınızın kapısını kitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3 e giren bir ülkedir.Ve çok temiz bir ülke olan Dubai”de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır.İstisnasız olarak heryer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.  Sürekli olarak festival,fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçılarıın konserlerini yada sergilerini görebilirsiniz. Yeme içme vb yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 350-400 USD yeterli olacaktır.

Hava sıcaklığı haziran temmuz agutos aylarında biraz yüksektir fakat her yerde klima olması duraklar metro istasyonları taksiler kısacası heryerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalisabilecegi part-time işler çok fazladır.

DUBAİ’ DE ÇALIŞMA HAKKI VE OLANAKLARI NASILDIR?  Dubai’nin vereceği vize ile gelen öğrencilerin part-time olarak çalışma hakkı vardır. En az 12 hafta ve üstü kayıt olan öğrenciler öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelir ve yeterli ingilizceye sahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okulumuzda iş bulma konusunda full time olarak biri çalışmaktadır ve öğrencilerin CV lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır.Ama dil okulları asla iş garantisi vermemektedir. Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermediate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. İntermediate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha uzun bir zaman almaktadır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin ingilizce yetenegine ve karakterine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır. Not olarak belirtmeliyiz ki birine bağırmak bile 6 ay cezadan başlar. Bu yüzden okullarda ayrıca öğrencilere kibar olmaları üzerine eğitimlerde verilmektedir. Dubaid’de öğrenciler haftada 20 saat çalışabilecekleri Part-time işlerde ortalama 6$- 8$  arası kazanabilirler.

Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000aed-2500aed net maaş önermektedir. Dubai de iş konusunda birçok şey müzakereye açıktır konuşup daha fazlasını elde etmek mümkündür. Çalışmak isteyen öğrenciler gelmeden önce ingilizce test olup ingilizce CV lerini hazırlamalıdırlar ki buraya gelip bununla vakit kaybetmemeliler.

Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren destinasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli ingilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle Designer ve mühendisler için çok ideal bir destinasyondur hatta başka bir ülkeye gitmek yeni mezun ve mezun olacaklar için zaman kaybı olacaktır. Dubai de İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda şehri ve ülkeyi yakından tanıyacaklardır ki buda işe başlama süreçlerini hızlandıracaktır.

DUBAİ’ DE SOSYAL AKTİVİTELER NASILDIR? Dubai okulları sosyal etkinliklerin dil öğrenme sürecinde önemli bir etken olduğuna inanmaktadır. Bu sebepten ötürü ayda 5 veya 6 kez sosyal etkinlik düzenlemektedir. Bu aktivitelerin fiyatları dışarıdan birey olarak giden birine göre çok daha ucuzdur.   1 AED DİRHEM 1.5636

Dubai’de hangi dersleri alabilirsiniz ?Dubai’ de İngilizce eğitimler ve İngilizce diploma ücretleri ne kadardır? UKCBC * Dubai Kampüsünde İngilizce dil eğitiminizden sonra alabileceğiniz Dubai diploma programları şunlardır.

Dubai’ de Diploma programlarıSüresiÜcreti
BTEC Level 2 Diploma Foundations in Business or Computing12 ayAED 24,000/38,880TL
BTEC Level 2 Diploma Foundations in Engineering12 ayAED 30,000
BTEC Level 3 Extended Diploma in Business or Computing (Regular 2 years)24 ayAED 27,000 per year
BTEC Level 3 Extended Diploma in Business or Computing (Fast Track)12 ayAED 39,000
BTEC Level 3 Extended Diploma in Engineering (Fast Track)12 ayAED 42,000
HND Business – equivalent to 1st and 2nd year of the bachelor’s programme18 – 24 ayAED 30,000 per year
HND Computing – equivalent to 1st and 2nd year of the bachelor’s programme18 – 24 ayAED 33,000 per year
HND Engineering – equivalent to 1st and 2nd year of the bachelor’s programme18-24 ayAED 45,000 per year
Bachelors (top up) with Bath Spa University, UK or another partner university in UAE12 ayStarts at £11,000* per year
(varies per university)
ACCA qualification18-36 ayStarts at AED 2200/paper
İngilizce ders ücretleri1 – 6 ayBaşlangıç fiyatı aylık 400AED/648TL Aylık ücreti
Sadece özel IELTS ders ücreti paketidir.5 haftaAED 1650 /2673TL

Yukarıdaki şartların size uygun oldugunu düşünüyorsanız ücretsiz detaylı bilgi ve danışmanlık için Bilgi istek formunu doldurabilirsiniz. İlgili danışmanlarımız gün içerisinde sizler arayacaktır.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU