Dubai Work & Study

Dubai Work And Study All Study

Dubai work and study başvuru ofisi. Dubai dil okulları ücretleri, başvuru şartları, kabul koşulları, vize şartları bilgilerini ALL Study tecrübesiyle edinebilirsiniz.

DUBAİ WORK AND STUDY PROGRAMI HAKKINDA BİLGİLER:

BAE ve YHD Dubai’deki deneyiminizin eksiksiz olması için aşağıda paylaştığımız bilgileri dikkatlice okumanız bizim için çok önemlidir:

 • Okul, öğrenciye iş bulma konusunda destek olur, ancak öğrencinin işe yerleştirilmesinden sorumlu değildir. ASLA İŞ GARANTİSİ VERMEMEKTEDİR. Şayet yeterli ingilizce (intermediate seviye) ye sahip değilseniz 2-3 aylık bir süreç boyunca iş bulmakta zorlanacağınızı biliniz. Dubai”de iş bulmak için ingilizce zorunludur. İngilizce tek başına iş bulmak için yeterli değildir.
 • Birleşik Arap Emirlikleri’nde iş bulmak, İngilizce seviyenize, iş deneyiminize ve öğrencinin seyahat ettiği yıldaki zaman dilimine bağlıdır. Özellikle yaz ayalarında iş bulma oranı ciddi olarak düşmektedir. Öğrenciler ingilizcesi yeterli ise ortalama 1-2 ayda iş Fakat bazı öğrencilerin 3 hatta 6 ay sonunda dahi iş bulamadıkları olabilmektedir.
 • Dubai’de iş fırsatları açısından en iyi dönemler Eylül ve Mayıs ayları arasındadır.
 • Çalışma ücretleri çalışılan şirkete göre değişmektedir. Kullanılan ödeme şekli nakit, banka taransferi ve çektir. Genel olarak yaşamsal giderleri karşılayacak kadar olur. Tam zamanlı çalışma ile Aylık 2000 AED – 5000 AED arası gelir elde edilir.
 • Konaklama Staybridge ve Holiday inn konaklamaları servis ile 30-45 dakika arası sürmektedir.
2024 DUBAİ İNGİLİZCE DİL OKULU FİYATLARI
 • 1 AY İNGİLİZCE DİL KURSU :  2361 US$
 • 2 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 3262 US$
 • 3 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 3983 US$
 • 4 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 5022 US$
 • 5 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 5470 US$
 • 6 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 5820 US$ 

*Kısa Dönem Dubai Öğrenci vizesi alınacak ders programlarıdır.

*fiyatlar 31 mart 2024 tarihine kadar geçerlidir.

*Dubai kısa dönem vizelerle ilgili detaylar aşagıdadır.

 

Dubai Ögrenci vizesi paketi neleri kapsıyor?

 • Kayıt Ücreti
 • İngilizce kursu
 • Konaklama kaıt ücreti
 • 4 hafta yurt konaklama, 2 kişilik oda ve Özel banyolu
 • DXB havaalimanı karşılama hizmeti
 • İlk seviye için kitap
 • Dubai Vizesi masrafları

2024 DUBAİ WORK AND STUDY PROGRAM ÜCRETLERİ

Dubai Work and Study programına katılarak Dubai’de  1 yıl çalışma izni kazanıyorsun.

Dubai Work and Study vizesi almak için;  Dubai’de 6 ay ingilizce dil okuluna gidiyorsun. İngilizce dil okuluna giderken haftada 20 saat çalışma iznin oluyor. 6 ay sonra ise okulunuz bitiyor ve diger 6 ay boyunca da Dubai’de tam zamanlı çalışma iznine sahip oluyorsun. Bu sürede çalıştıgınız kurumun size 3 yıllık sözleşme yapmak istemesi çok büyük olasılık oluyor.

 •  6 AY İNGİLİZCE DİL KURSU :  6956 US$ 
 •   7 AY İNGİLİZCE DİL KURSU :  7509 US$
 •   8 AY İNGİLİZCE DİL KURSU :  8085 US$
 •   9 AY İNGİLİZCE DİL KURSU :  8750US$
 • 10 AY İNGİLİZCE DİL KURSU :  9480 US$ 
 • 11 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 10.160US$ 
 • 12 AY İNGİLİZCE DİL KURSU : 10.840 US$ 

Dubai Work and Study vizesi paketi neleri kapsamaktadır?

 • Kayıt Ücreti
 • İngilizce kursu
 • Konaklama kaıt ücreti
 • 4 hafta yurt konaklama, 2 kişilik oda ve Özel banyolu
 • DXB havaalimanı karşılama hizmeti
 • İlk seviye için kitap
 • Dubai Vizesi masrafları

 

 

 

DUBAİ’DE ÖĞRENCİ KONAKLAMASI NASILDIR?

Staybridge Konaklama içerisinde öğrenciler 2+1 dairelerde kalırlar. Burada her dairede 2 oda vardır, biri tek kişi diğeri iki kişi veya 2 oda da 2 kişi olacak şekilde en fazla 4 kişiliktir. Her odanın kendi banyosu vardır. Mutfak ve salon paylaşımlıdır. Mutfak bütün ekipmanlara sahiptir. Staybridge’de one bedroom daire seçeneği de mevcuttur ve fiyat litesinde Premium Room diye geçer. İçerisinde özel banyo ve mutfağı bulunan 1 kişilik daire şeklinde en fazla 2 kişiliktir. Konaklama uzatması yapmak isteyen öğrenciler daha sonrasında depozito ödemesi yapacaklardır.

Dubai Okulu alternatif olarak Grand Mercure ve Mercure Al Barsha otellerine de öğrenci yerleştirmesi yapabilmektedir. Bu oteller metroya yakındır. Mercure Al barsha okula 20 dakika uzaklıktadır(servis yoktur metro ile gelinir ve metro ücreti öğrenci tarafından ödenir). Grand Mercure oteli ise 45 dakika uzaklıktadır. Okul konaklama değiştirme hakkını kendinde saklı tutar. Eğitime başlamadan önce veya eğitime başladıktan sonra okul zorunlu gördüğü takdirde öğrencinin konaklamasını değiştirebilir. Dubai’de Öğrenci konaklama uzatma onayını ve ödemesini konaklaması bitmeden 2 hafta öncesinde ödemek zorundadır aksi takdirde konaklaması bir başkasına tahsis edilir. Konaklamadan bir kez çıkış yapıldıktan sonra okul öğrencinin yeniden dönüş talebini kabul etmeyebilir. Konaklamada satın alınan eğitim süresince kalınabilir. 24 haftalık eğitim alan bir öğrenci en fazla 24 hafta konaklamada kalabilir. Okul yıl içerisinde konaklama fiyatlarında artış yapma hakkını saklı tutar.

 

DUBAİ’YE GİDERKEN YANIMDA NE KADAR PARA GÖTÜRMELİYİM?

 • Dubai’de ki ilk 3 ay için, eğitim görecek öğrencilerimizin (konaklama, yemek ve ulaşım dahil) harcamaları adına minimum 3.600 USD, Şayet eğitim 6 ay ise 7200 USD getirmesini öneriyoruz. Aşağıdaki örneklere göre:

 

DUBAİ’DE YAŞAM GİDERLERİ NE KADAR?

2024 yılı için DÜŞÜK sezon dikkate alınarak Dubai’de ortalama yaşam giderleri şu şekilddir:

 • Dubai’de Stüdyo daire ise, kira ortalaması 000 AED (1920 USD) olacaktır.
 • Dubai’de Paylaşımlı apartman dairesinde tek kişilik oda ise, Dubaide kiralar aylık 500 AED’den (960 USD) başlamaktadır.
 • 2-3 kişilik oda fiyatı 750 AED (750SD) (kişi başı fiyatıdır)
 • (dubizzle.com sitesi üzerinden güncel ilanları kontrol edebilirsiniz. Arama kısmında konum olarak dubai marina, JLT ve JBR yazarak okula yakın konumları görebilirsiniz.)
 • Dubai’de yiyecek ücretleri :  Ayda 700 ila 1100 AED (190 ila 300 USD)
 • Dubai’de Ulaşım ücretleri : Ayda 280 AED (75 USD)

 

DUBAİ’DE İNGİLİZCE EĞİTİMLERİ NASIL?

Dubai’de Yarı yoğun kurslar için geçerli saatler aşağıdaki gibidir: Öğrenci düzeyine ve sınıf mevcudiyetine bağlı olarak 09:00 – 11:45 veya 12:00 – 14:45 veya 15:00 – 17:45. Program, Dubai’ye ulaşığında öğrenciye iletilecektir. Okul olarak asla belirli bir saat garantisi veremiyoruz. Tüm öğrencilerimiz okul tarafından verilen saatlerde eğitim almak zorundadır. Yoğun kurslar için geçerli saatler aşağıdaki gibidir: Öğrenci düzeyine ve sınıf mevcudiyetine bağlı olarak 09:00 – 14:45 veya 12:00 – 17:45. Zaman çizelgesi, Dubai’ye vardığında öğrenciye iletilecektir. Öğrenci ingilizce testlerini Dubai’ye gelmeden önce tamamlamak zorundadır. Öğrenci saat değişimi talep ederse bunu öğrenci portal sistemi üzerinden yapabilir, müsaitliğe göre destek olunur ama asla değişim garantisi

Yarı-yoğun İngilizce programlar haftada 15 ders, yoğun programlar ise haftada 30 dersten oluşur. Her ders 45 dakika sürmektedir. Genel olarak ilk 2 ders blok şeklinde işlenir.

Dubai’ de dil okuluna Kayıt yaptıracak olan öğrencilerin Sabıka Kaydı beyan etmesi gerekmektedir.

 

DUBAİ’DE KISA SÜRELİ ÖĞRENCİ VİZESİ HAKKINDA BİLGİLER

 1. Kısa süreli Dubai öğrenci vizesi (90 veya 180 gün) tek girişlidir. Öğrenci ülkeden çıkış yaptığında otomatik iptal edilir ve kişinin tekrar vizeye başvurması gerekicektir.
 2. Dubai Kısa dönem öğrenci vizesi (90 veya 180 gün) ile BAE’de banka hesabı açmak mümkün değildir. Ve vize tek girişlidir. Dubai’den çıkış yapınca vize otomatik iptal olur.
 3. Dubai’de Öğrencinin vizesi ülke içerisinde Turist Vizesine dönüşemez. Mutlaka BAE’den çıkış yapmalıdır.
 4. Eğer öğrenci, vize bitiminden önce Dubai’den ayrılmaya karar verirse vizesi otomatik olarak iptal Böyle bir durumda, yeni bir vizenin nasıl alınacağını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 5. Öğrenci eğer isterse ülke içerisinde Öğrenci veya Turist vizesi varken 1 yıllık vizeye geçiş 24 haftalık yeni bir kurs alma ve vize değişim bedellerini ödemek şartıyla.

Uzun veya Kısa süreli Dubai Vizesinin üzerinde “ NOT ALLOWED TO WORK” yazar, bu öğrencinin okuldan izin almadan yasal olarak çalışamayacağını belirtir. Öğrencilerin çalışabilmesi için okuldan NOC letter(çalışma izni onayı) belgesi alması zorunludur. Bu belgeyi öğrenci portal sistemi üzerinden talep edebilirsiniz.+Yukarıda da belirtildiği gibi bu belge ile işçi kabul eden ve etmeyen birçok firma vardır.

DUBAİ WORK AND STUDY VİZESİ HAKKINDA

 1. Bir yıllık oturum izinli vize sahipleri oturum kartları gelene kadar ülkeden çıkış yapamaz (Oturum kartı çıkış süreci 1 – 2 ayı bulabilir.) 1 yıllık oturum izinli vizelerin bitmesi durumunda iptali zorunludur, öğrencinin eğitimi bittiğinde veya 1 yıl sonunda iptal işlemleri için, danışmanınız ile iletişime geçmek zorundadır. Şayet 1 yıl bitmeden erkenden vize iptali istenirse okula mail yoluyla talepte Vize iptal sürecinde de ülkeden çıkış yapılamaz.
 2. Oturum izinli vize almak için Dubai’de öğrenci olmak zorunda değilsiniz. Amacınız sadece oturum izni almaksa lütfen freelance visa veya şirket açarak vize alma gibi yöntemleri araştırınız.

Dubai’de  birçok firma işçi alımında mevcut öğrenci veya turist vizesinin iptalini isteyip kendi vizesini verebiliyor. İş bulmak için oturum izinli vizeye muhtaç olmadığınızı biliniz.İşverenlerin oturum izinli veya kısa dönem vizelerin iptalini isteyip kendi sponsorluklarında vize sunduklarını biliniz. Öğrenci vizesi ile de çalışan ciddi sayıda öğrenci vardır, nihai karar işveren ve öğrenci arasındaki anlaşmaya bağlıdır.

 

YEŞİL PASAPORTLULARIN DUBAİ VİZESİNE BAŞVURU İŞLEMLERİ NASILDIR?

Yeşil pasaport sahipleri de turist statüsündedir ve şuan için en fazla 90 gün ülkede Bu pasaporta herhangi bir öğrenci vizesi yada çalışma izni verilmez (Diplomatik pasaport olarak geçtiği için). Bu sebeple, öğrenci vizesi, oturum veya çalışma vizesi isteyen yeşil pasaport sahipleri, bordo pasaport çıkarmak zorundalar.

DUBAİ’DE SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMAK ZORUNDA MIYIM?

Dubai’ de Okul kısa dönem kurslarda sağlık sigortası hizmeti vermemektedir. Öğrencilerin Dubai’ye gitmeden sağlık sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Oturum izinli programlarda ise I Dkart çıktıktan sonra sağlık sigortası okul tarafından sağlanır, bu yüzden oturum kartları gelene kadar geçerli olacak şekilde sağlık sigortası yaptırmalarını tavsiye Okulun sunduğu sağlık sigortası basit bir sigortadır ve kapsamlı değildir bu yüzden sağlık konusunda endişeli veya ilaç kullanımına bağlı bir hastalıgı olan bireylerin kapsamlı sigortalarını yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

 

DUBAİ VİZESİNİ ALDIKTAN SONRA OKULA GİTMEKTEN VAZGEÇEBİLİR MİYİM?

 • Evet tabii ki vazgeçebilirsiniz. Okulun iptal ve iade koşulları okulun websitesinde detaylı olarak yazmaktadır. https://esdubai.com/refund-policy/
 • Dubai’de İngilizce Kurs hakkı hiç bir şekilde devredilemez veya satılamaz. Öğrenciler eğitime katılamayacakları noktada 6 ay süreyle eğitim haklarını dondurabilirler. Bu süre sonunda kursa geri dönmeyen öğrenciler var olan eğitim haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

 

DUBAİ’DE YÜKSEK LİSANS YAPMAK

Şehir: Hamburg, Dubai
Semester: 3 dönem
Başlangıç tarihleri : Mart, Eylül
2024 Dubai’ de Yüksek Lisans ücreti : € 12,332 Dubai’de 1 yıllık Master eğitim ücretidir.

Dubai’de master yapacagınız bölümler şunlardır:

 1. MBA Financial Risk Management
 2. Master of Business Administration
 3. MBA Diplomacy
 4. MBA Shipping & Logistics
 5. MBA Management Consulting
 6. MBA International Business
 7. MBA Sales Management
 8. MBA Project Management
 9. MBA Marketing Management
 10. MBA Investment Banking
 11. MBA Financial Management
Avrupa Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ndeki (UE) eğitiminizle başarılı geleceğinize yatırım yaparsınız.
Çalışma programlarımız ve çalışma içeriğimiz mümkün olan en iyi eğitimi garanti eder. Mezunlarımızın %93’ü AE’den mezun olduktan sonraki ilk 12 ay içinde iş buluyor.
Dubai’de Öğrenim ücreti şunları içerir:
 1. Gerçek dünya deneyimine sahip fakülte tarafından ileri düzey öğretim
 2. Kariyer Gelişim Merkezi çalışanlarımızdan kişisel kariyer planlama desteği
 3. Kayıt ücreti, sınav ücreti, lisans veya yüksek lisans tez ücreti
 4. Öğretim odalarında ve teknoloji ödünç verme tesisinde (Arsenal) en son teknolojiye sahip ekipmanlar Müfredatınızın bir parçası olarak diğer programlardan bireysel olarak modül seçme imkanı
 5. JobTeaser’a erişim
 6. UE’nin sizi uygulama ortakları ve bölgesel şirketlerle buluşturduğu çevrimiçi platform
ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU