Kanada’da Üniversite Egitimi

Güvenli ve harika kültürel aktivitelere sahip, cazip yasam tarzı sunan Kanada; göçmenleri ve öğrencilere kendi vatandaşından ayırmadan aynı imkanlara sahip olmaları sağlamaktadırlar.

Birleşmiş Milletlerin yapmış oluğu araştırmalar Kanada’ nın dünyadaki en iyi ülke olduğunu göstermektedir. Bu nedenle eğitime dayalı göçmenlik vermekte ve kalifiyeli öğrencileri vatandaşı yapmaktadır. Toronto, Vancouver, Montreal ve Ottowa ve birçok şehiri her sene kişilerin yaşam kalitesine bakılarak yaşanılası şehirler seçilmektedirler. Bu nedenle Kanada’ da eğitim almak çok ekonomiktir.

Kanada'da Üniversite EğitimiHer yıl dünyanın her yerinden binlerce öğrenci kitaplarını, eşyalarını ve neredeyse tüm hayatlarını toparlayıp Eğitim için Kanada’ ya geliyor. Gitmeyi seçtiğiniz yer ve eğitim süreniz ne olursa olsun Kanada’ nın harika fırsatlar sunduğunu daha da önemlisi hayatınızı daha iyiye taşıyacak fırsatı bulacağınızı göreceksiniz.

Kanada, 33 milyondan fazla nüfusa ve iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip çok geniş bir ülkedir. Bu nedenle tam olarak nerede eğitim almak istediğinizi bilmek çok önemlidir. Büyük metropol şehirler mi, dümdüz çiftlik arazilerimi ilginizi çekiyor? Tercihlerinizi belirlemede ALS STUDY bünyesinde Kanada’ da eğitimini almış ve uzun yıllar yaşamış eğitimli Akademik Danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

Kanada, Güçlü ve güvenilir devlet politikası, düzgün şehir yapısı, yemyeşil bitki örtüsü, sıcakkanlı insanları, suç oranının yok denecek kadar düşük olması, Kaliteli eğitim sistemi, Öğrenciye ve göçmene gelecek vadeden devlet sistemi ile önerebileceğimiz yaşanılası en güzel ülkedir.

Kanada Eğitim sistemi, ana okuldan üniversiteye kadar uzanan kategorilerde hem devlet okullarını hem de özel okulları kapsamaktadır. Kanada’ da Eğitim, eyaletlerin sorumluluğundadır. Bu nedenle her eyalet de eğitim sistemi farklıdır. Buna karşın Kanada’ da eğitim dünya genelinde en yüksek standarttadır.

Uluslararası öğrenci statüsünde olduğunuz için almak istediğiniz eğitim dönemi başlamadan en az 8 ay veya 2 sömestır öncesinde başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. En iyi tercihiniz olmaması durumunda seçeneklerinizi geniş tutmak açısından birden fazla kuruma başvurmanız gerekebilir.

Kanada ÜniversiteEğer İngilizceniz (ya da Fransızca) yeterli ise TOEFL sınavına girerek İngilizce derecenizi sunmanız gerekmektedir. Eğer İngilizceniz yeterli değil ise Üniversite öncesi yine Kanada içerisinde bir hazırlık programına yazılabilir siniz. Bu işlemleri ALS STUDY olarak öğrenci adına yürütmekte ve en kısa zamanda kabul mektubunu getirmekteyiz. Kanada Üniversiteleri ve yüksekokullarındaki birçok programa katılmak için lise diploması, lisans diploması veya eşdeğeri gibi bazı dereceler gerektirir. Okula bağlı olarak transkript (aldığınız dersler ve notlar listesi) , sertifikalar, standart sınav puanları ve diğer tüm resmi belgelerinizi İngilizce’ ye çevrilmiş olarak sunmanız gerekmektedir.

2 Yıllık Ön lisans proğramı veren kolejleri ve 4 yıllık üniversiteleri ile hemen hemen tüm alanlarda eğitim imkanı sunabilmektedir.  Eğitim ücretleri yıllık 11.000 CAD – 16.000 CAD arasında değişmektedir.

Kanada’ da Üniversiteye kaydolmak için YGS gibi bir sınava girmek gerekmez! Adayların mezuniyet not ortalamaları istediği Üniversitesine kaydolmasında en önemli faktördür. ALS STUDY olarak Kanada’ da bulunan tüm Üniversitelerle anlaşmalı olup İngilizce yeterliliğiniz olsun ya da olmasın başvurularınızı zahmetsizce yapabilmekteyiz.  Üniversite, Master veya Postgraduate Sertifika Eğitiminiz sonrası göçmenlik başvurunuzda yine ALS STUDY olarak sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Kanada’ da Yüksek Lisans ise çok farklı şekilde öğrencilere alternatifler sunmaktadır. Üniversite Mezuniyet ortalamanız düşük ise sorun yapmanıza gerek yok!

Kaydınızı yapacağımız Postgraduate Sertifikası Proğramları ile not ortalamanızı yükseltmenizi sağlıyoruz. Bu proğram sonrası adaylar dilerse Masterin ikinci senesine devam ediyor,  gerekirse mevcut full-time çalışma hakkını almış biri olarak profosyonel iş hayatına devam ediyor.

EĞİTİM SONRASI VATANDAŞLIK HAKKI

Kanada’ya  ‘’dünya üzerindeki yaşanılası birinci ülke’’ denmesi boş yere değil!

Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar.

Kanada’ da eğitimini tamamlamış, mesleki kalifiyeye sahip olmuş, eğitimi sayesinde mükemmel bir İngilizceye sahip, Kanada kültür ve yasasını benimsemiş bir mezun olarak mezun olarak,  eğitiminiz sonrası oturum başvurusu hakkı vererek ikinci bir vatandaşlığa sahip olabilir siniz!

İngilizce kursu süresince öğrenciler çalışma hakkına sahip değildirler. Fakat Üniversite ya da Master eğitimlerine başladıklarında part-time yani haftada 20 saat çalışma hakkına sahip olabilmektedirler. Bu çalışma hakkı öğrencilerin kendilerine zenginlik sağlamaları için değil, mesleki alanda becerilerini geliştirebilmeleri için tanınmıştır. Öğrenciler mezuniyetleri sonrası eğitim aldıkları sene kadar full-time çalışma hakkına başvurabilir ya da ülkelerine dönebilirler. Eğer aday full-time çalışma hakkını kullanmayı tercih ederse bundan sonraki sistem, adaya vatandaşlık başvurusu yapabilme hakkını vermektedir. ALS STUDY olarak uzun yıllardır Kanada’ da birçok Üniversite ve Master Programlarına yerleştirmeler yapmaktayız. Öğrencilerimizden birçoğu bu aşamalardan geçerek Vatandaşlık başvuru sürecinde bulunmaktadır.

Kaplan International ile Kanada Üniversitelerine yerleştirme işlemleri hakkında

Kanada’ da yerleştirme yaptığımız üniversitelerin listesi

Kanada’da Çalışmış Olduğumuz Üniversiteler Alfabetik Olarak Aşağıdaki Gibidir.

1.            Arbutus Collage

2.            Algoma University

3.            Algonquin College

4.            Centennial College

5.            Conestoga College

6.            Douglas College

7.            Durham College

8.            Fairleigh Dickinson University

9.            Fanshawe College

10.            George Brown College

11.          Georgian College

12.          Humber College

13.          Huron University College

14.          International College of Manitoba

15.          Kwantlen Polytechnic University

16.          Laurentian University

17.          Mohawk College

18.          New Image College of Fine Arts

19.          Niagara College Canada

20.          Nimbus School Of Recording Arts

21.          North Island College

22.          Northern Alberta Institute of Technology

23.          Red River College

24.          SAIT Polytechnic

25.          Seneca College

26.          Sheridan College

27.          St. Clair College

28.          St. Lawrence College

29.          Thompson Rivers University

30.          Trent University

31.          University Canada West

32.          University of Manitoba

33.          University of Prince Edward Island

34.          University of Regina

35.          University of Windsor

36.          University of Winnipeg

37.          Vancouver Film School

38.          Vancouver Island University

39.          Mount Saint Vincent University

40.          Saint Mary’s University

41.          University of New Brunswick

42.          Vancouver Community College

43.         Simon Fraser University

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU