Başarının Sırrına Ulaşın

Malta, 400,000 nüfusu olan, üçü büyük, ikisi küçük toplam 5 takımadadan oluşan küçük bir ülkedir. Uzun dönem İngiltere sömürgesi altında kalan ülke halkı, sömürgeden dolayı İngilizceyi net şekilde konuşmaktadır. Ülke, dil okulları bakımından kaliteli okullara sahip olmanın yanı sıra ev sahipliği yaptığı dil okullarının geneli İngiltere ve Amerika merkezli okullardır. Eğitimde sunduğu kalite, uluslararası öğrencilere sunduğu hak ve imtiyazlardan dolayı son zamanlarda Türkiye’den de öğrenci çekmeyi başaran bir destinasyon haline gelmiştir. Malta dil okulları eğitmenleri, dünyaca bilinen dil okulları bünyesinde hizmet veren eğitmenler oldukları için “kaliteli İngilizce” öğrenmek isteyenler için güzel bir fırsattır. Akademik İngilizce, yoğun İngilizce, temel İngilizce gibi pek çok program eşliğinde hizmet veren dil okulları, ülkenin coğrafi yapısı ve doğal güzellikleri sayesinde öğrencilerin dil eğitimi alırken aynı zamanda ülke güzelliklerinden en iyi şekilde istifade etmelerine de olanak tanımaktadır. Adalar ülkesi olması, turizm dünyasınca çok fazla tercih edilen bir ülke şeklini almasını etkilemiştir. Ancak genel anlamda sosyal hayatta İngilizce dili konuşulduğu için burada dil eğitimi alan öğrenciler herhangi bir zorlama ile karşılaşmamaktadır ve sosyal hayata aktıklarında pratik yapma açısından farklı alternatifleri değerlendirebilmektedir. Öğrenci vizesi konusunda ülkenin esnek davranması, diğer ülkelerin koştuğu şartlardan çok azını koşması gibi önemli etkenler, Malta’da dil eğitimi almak isteyenlerin sayısında önemli bir artışın yaşanmasını sağlamaktadır.

Malta’da yaşam koşulları

Akdeniz ülkesi olması sebebiyle yumuşak bir iklime sahip olan Malta, müthiş plajlara sahiptir ve bu güzel yönleri, turizm dünyasınca çok fazla beğeni almasını sağlamıştır. Uluslararası öğrenciler, hangi dönemde buraya gelirse gelsin, deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını rahatlıkla çıkartabilmektedir. Malta, coğrafi konum olarak Akdeniz’de bulunan ve Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir bu da buraya dil eğitimi için gelen öğrencilerin Schengen ülkelerinde kolaylıkla gezmelerine imkan tanımaktadır. Yaşam koşulları arasında en önemli detay ulaşım imkânıdır, Malta bu konuda da ileri teknolojilere sahip yollara ve ulaşım araçlarına sahip bir ülkedir. Bu sayede burada eğitim alan öğrenciler gitmek istedikleri yerlere kolaylıkla ulaşabilmekte ve ülke içinde istedikleri şekilde gezebilmektedir. Tabi ki dil okullarına kayıt olmadan önce öğrencilerin üzerinde en çok durdukları konulardan biri de öğrenci vizesi konusudur. Malta dil okulları ile eğitim almak isteyenler,  bu konuda da son derece şanslıdırlar. Çünkü diğer İngilizce dil eğitimi veren ülkelere göre çok daha esnek şartları bulunmaktadır, sadece doğru araştırma yapmak ve okul dönemlerini iyi seçmek, eğitim almanın en püf noktalarıdır bu konuda da gerek internet sitelerinden gerekse de yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmamızdan destek alarak kolaylıkla kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce öğrenme sırası sizde!

Günümüzde iş hayatının temel prensibi haline gelen yabancı dil eğitimi ile daha kariyerli olabilmek ve daha kaliteli iş alanlarında rol almak kolaydır. Ancak İngilizcenin hangi seviyede bilindiği de son derece önemlidir. Birçok dil eğitimi programı ile uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan Malta dil okulları ile istediğiniz seviyede İngilizce öğrenebilirsiniz. Okullar hakkında bilgi, ülke hakkında bilgi ve sosyal yaşamının ne şekilde seyrettiği ile ilgili detaylı bilgileri alabileceğiniz uzman danışmanlarımıza ulaşarak Malta’da dil eğitimi almak için gerekli hazırlıkları yapabilirsiniz.