Kanada’ da özel Lise Eğitimi

Bodwell Lisesi

Kanada’da özel lise yerleştirmelerinde çalıştığımız 3 farklı dil okulunun bilgilerini aşağıda görebileceksiniz. Bodwell Lisesi Vancouver şehrinde, Royal Elit lisesi Toronto şehrindedir. Kanada özel liselerin ücretleri 1 yıllık 20binCA$ dan başlamaktadır. Bu fiyatlara konaklama ve yemeklerde dahildir. Öğrencilerimizin not ortalaması minimumda 65 olması zorunluluktur. Yurtdışında lise ücretlerini karşılaştırdığımızda Kanada kurunun düşüklüğünden dolayı Kanada liseleri çok uygun maaliyetli gelmektedir. Kanada Lisesinde eğitim almak istiyorsunuz fakat İngilizcem yeterli değil endişesine sahipsiniz. Bu durumda ESL – İngilizce hazırlık sınıfları-English Second Language derslerinizi yine biz organize ediyoruz. Sadece lise eğitimine gidecekler için Kanada İngilizce hazırlık Program ücretleri şu şekildedir. Kanada-ingilizce- ESL-Programlari-allstudy-2018

BODWELL HIGH SCHOOL, Vancouver, Kanada

Bodwell Lisesi 1991’de Kanada’nın, Kuzey Vancouver şehrinde kurulan, 8. ve 12. sınıflar arası eğitim veren yatılı bir özel lisedir. Ministry of Culture of Columbia (Kolombiya kültür bakanlığı) tarafından düzenli olarak denetlenen Bodwell, 30’dan fazla ülkeden gelen bir öğrenci portföyüne sahiptir. Bu uluslararası çeşitlilik okulun hem kültürel zenginliğini arttırmakta hem de her bir öğrenciye dünya standardında bir kimlik kazandırmaktadır.  400 öğrenciye sahip olan Bodwell, öğrencilerine sınırsız imkânlar sunmaktadır. Bunlardan bazıları; spor salonları, kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, tiyatro, müzik odaları, kütüphane ve kafeterya olmakla beraber 160 öğrenci kapasiteli konforlu ve gelişmiş yurt olanağı da mevcuttur. Ayrıca okul günde 3 öğün yemek hizmeti de vermektedir. Yurtta kalmak istemeyen öğrenciler için okula yakın olan aileler özenle seçilmekte ve program koordinatörü tarafından da düzenli olarak teftiş edilmektedirler.

Bodwell Lisesi’nin,  Kanada’da lise eğitimi veren en iyi okullar arasında yer almasını sağlayan en önemli faktörlerden biri de verilen derslerdir. Temel olarak; Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Güzel Sanatlar, Uygulamalı dersler olmak üzere seçmeli olarak da Muhasebe’den İletişim’e, Ekonomi’den Girişimciliğe kadar birçok alanda dersler verilmektedir. Bodwell’i öne çıkaran bir diğer etmen de; 1 eğitim-öğretim yılı içerisinde 3 dönemden oluşan bir eğitim sistemine sahip olmasıdır. Kanada’ da Vancouver şehrinde bulunan Bodwell Lisesi “Aktif öğrenen ve dünyaya katkıda bulunan çok yönlü bireyler yetiştirmek” misyonuyla kapılarını tüm dünya ülkelerine açmaktadır.

Eğitim yılı başlangıç tarihi:  Term   I :     2 Ocak – 10 Nisan /2019
Term II :   23 Nisan – 1 Ağustos /2018
Term III:     2 Eylül  –  13 Aralık /2018

Kayıt için hazırlanması gereken evraklar:

  1. Diploma
  2. Transcript (ders notu çizelgesi)
  3. Özgeçmiş(CV)

Bodwell High School hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen öğrenci ve ailelerin, yurtdışında lise yerleştirmelerinde uzman danışmanımız Aylin KARATAŞ Hanım ile görüşmek üzere 0212 259 60 75 numaralı telefondan arayarak asistanından randevu almaları veya Bilgi ve İstek Formunu doldurmaları gerekmektedir.

*****

Royal Elit Lisesi, Toronto –  Royal Elite International Academy, Toronto Canada
Royal Elite International Academy, Kanada Ontario Eyaletinin Niagara On The Lake antik ve turistik şehrinde bulunmaktadir. Toronto Havaalanına 1 saat mesafededir. Küçük bir şehirde olan yerleşkemiz bir önceki e-mailimde bahsettiğim üzere öğrencilerimize Kanada kültürünü tam anlamıyla yaşayabilecekleri, güvenli, temiz ve diger şehirlere oranla yaşam masraflarının cok düşük olma avantajlarını sunmaktadır.  9. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflarımız mevcut olmakla birlikte, sadece lise son sınıfta (12.sınıf) dahi eğitim alan öğrencilerimize Ontario Lise Diplomasi hak etmeleri sağlanmaktadır. Bu diploma ile diledikleri Universite veya Koleje kayıt imkanlari bulunmaktadır. Şimdiye dek Üniversite yerleştirme konusunda okulun başarısı %100 dür. üniversiteye hazırlık dersleri verildiginden, eğitim en üst kalitededir. Öğrenci ile birebir eğitim hizmeti de gerekli oldukça ayrıca sunulmaktadir. Ailelere 3 haftada 1 öğrenci hakkında detaylı başarı durum raporu gönderilecektir. Her akademik donemde 4 ders alınarak 8 aylık 1 akademik yılda 8 ders tamamlanmaktadır. Bu 8 dersten notları en yüksek 6 dersin ortalaması ile üniversite girişi yapılmaktadır. 130 öğrencili küçük bir okul olan Royal Elite International Academy bu sebeple her ögrenciyle birebir ilgilenmektedir. Hatta, ögrencilerin banka hesap açılışları, telefon hattı alımları gibi şahsi ihtiyaçlariına da destek vermekte. Sınıfları 8-10 kişiliktir.
Konaklamalar okul residansında veya aile yanında verilmektedir.  Okul turistik bir bölgede bulunduğu için okul öğrencileri  yerel kutlamalar ve kültürel etkinliklere katılıyor. Bunun yanında şehir dısı gezileri de mevcut. Okul saatleri dışında ögrencilerin katılabilecekleri kulüpler, sanat ve spor olanakları ile bilim ve teknoloji alanında etkinlikler gerçekleştirmektedir. Akademik yıl programları  dışında, 4 haftalık programları ve yaz kampları 13-17 yaş (8-29 Temmuz) seçenekleri vardır. Öğrenciler Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında akademik programlara başlangıç yapabilirler.
Kanada liseleri fiyatları :
  • 1 Akademik yıl : CAD 14,400    -sadece eğitim ücretidir.diğer giderler için bilgi alınız-
  • Yarım Akademik yıl: CAD 7,200    -sadece eğitim ücretidir.diğer giderler için bilgi alınız-
  • 4 Haftalık Program: CAD 1,600-2,700    -her şey dahildir-
  • Yaz Kampı: CAD 1000/haftalık        -herşey dahildir-
Eksta olarak: Başvuru, konaklama (yemek dahil), transfer, kitap, uniforma, saglık sigortası, aktiviteler gibi ayrıca extra ücretleri vardır. Tarafımızdan bilgi alınız.

Royal Elite Lisesi farklı ülkelerden gelen yabancı öğrenciler için Kanada’nın önde gelen özel liselerinden biridir. Royal Elite International Akademi Kanada’nın Ontario eyaletinde, Niagara Şelalesine 15 dakika uzaklıkta tarihi bir kent olan St. Catharines’de yer almaktadır. Royal Elite International Academy, özel bir lise olup, karma eğitim sunmakta, gündüzlü veya yatılı öğrenci kabul eden Royal Elite International Academy’de lise eğitimi 9. sınıftan 12. sınıfa kadar toplam 4 yıl sürmektedir. Okulun akademik takviminde her yıl 3 sömestr vardır. İlk sömestr Eylül-Aralık, ikinci sömestr Ocak-Nisan ve üçüncü sömestr Mayıs-Haziran olarak düzenlenmiştir. Royal Elite International Academy Canada Lisesi, sakin ve doğayla iç içe olan geniş bir kampüste eğitim sunmaktadır. Kampüs içinde ayrıca İlkokul bulunmaktadır. Lise, iki katlı bir binada bulunmakta ve laboratuvar, sanat odası, müzik odası, bilgisayar laboratuvarı, tiyatro sahnesi, kapalı spor salonu, kafeterya, mutfak ve açık spor alanını bünyesinde barındırmaktadır. St. Catharines kenti, yemyeşil parkları, bahçeleri ile ünlü Niagara Bölgesi’nin en büyük şehridir. Şehrin stratejik konumu Kanada’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne karayolu ulaşımı güzergahı üzerindedir. Şehir Toronto’ya 1 saat uzaklıktadır.

Royal Elite International Academy, Canada Lise Eğitimi  Royal Elite International Academy Canada lisesinde 9. ve 10. sınıflara verilen eğitimler 11. ve 12. sınıflara hazırlık sağlayan temel içerik derslerinden oluşmaktadır. Öğrenciler, 11. ve 12. sınıflarda ise üniversite ve kolej programlarının giriş gereksinimlerini karşılamak için gereken akademik becerileri kazanmaktadırlar. Lisede her öğrenci, bireysel akademik danışmanlık hizmeti almaktadır. Royal Elite International Academy’de 9. sınıftan 12. sınıfa kadar 4 yıllık dönemde öğrenciler toplam 30 ders almaktadırlar. Derslerin 18’i zorunlu ve kalan 12’si seçmelidir. Derslerin dışında okulun öğrencilerine sağladığı 40 saatlik gönüllü toplumsal hizmet üniversite başvurularında öğrencilere avantaj sağlamaktadır.12. sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilere Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından Ontario lise diploması verilmektedir. Royal Elite International Academy Canada lisesinde dersler hafta içi her gün saat 09.00’da başlamakta ve 1 saatlik öğle arasından sonra 15.40’da sonlanmaktadır. Royal Elite International Academy Canada lisesinde 4 yıllık olan lise eğitimini öğrenciler, her yıl yazın (Mayıs-Haziran) 2 ay ilave ders alarak 3 yılda tamamlayabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, 4 yıllık lise eğitiminin sadece 1 yılını ya da 1 dönemini Royal Elite International Academy Canada lisesinde tamamlayabilmektedirler. Royal Elite International Academy Canada lisesi, Türkiye’den lise mezunu öğrencilere fark dersleri vererek Kanada’dan lise diploması almasına da olanak sağlamaktadır. Yurtdışında dört yıl lise eğitimi alan öğrenciler üniversite sınavına girmeden ülkemizdeki vakıf ve devlet üniversitelerine başvurabilmektedir. Royal Elite International Academy Canada lisesinde 4 yıllık olan lise eğitimini öğrenciler, her yıl yazın (Mayıs-Haziran) 2 ay ilave ders alarak 3 yılda tamamlayabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, 4 yıllık lise eğitiminin sadece 1 yılını ya da 1 dönemini Royal Elite International Academy Canada lisesinde tamamlayabilmektedirler. Royal Elite International Academy Canada lisesi, Türkiye’den lise mezunu öğrencilere fark dersleri vererek Kanada’dan lise diploması almasına da olanak sağlamaktadır.

Royal Elite International Academy, Canada Lise Giriş Koşulları   Royal Elite International Academy Canada lisesinin giriş koşulları arasında İngilizce dil yeterliliği bulunmaktadır. Öğrencilerin İngilizce dersleri takip edebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri ve IELTS’ten minimum 5.5 puanına sahip olmaları gerekmektedir. IELTS puanına sahip olmayan öğrenciler, lisenin İngilizce mülakat sınavına girerek İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilmektedirler. Mülakat sınavında zorlanan öğrenciler, 9. sınıfta İngilizce ders takviyesi almaktadırlar. İngilizce bilgisi hiç olmayan ve Royal Elite International Academy Canada lisesine gitmek isteyen öğrencilere ise İngilizce hazırlık programı sunulmaktadır. Lisenin kabul şartları arasında 8 yıllık temel eğitim hayatını bitirmiş olmak ve öğrencilerin öğretmenlerinden 2 adet referans mektubu almış olmaları da bulunmaktadır. Referans mektubu ile ilgili gerekli açıklama tarafımızdan öğretmenlere yapılmaktadır.

Royal Elite International Academy, Canada İngilizce Hazırlık Programı   Royal Elite International Academy Canada İngilizce hazırlık programında 10 ile 18 yaş arası gençlere yıl boyunca İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Program özellikle Royal Elite International Academy, Canada lisesinde eğitim almak isteyen ama bunun için gerekli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin İngilizce ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Öğrenciler, programa sadece İngilizce dil eğitimi almak amacıyla da katılabilmektedir. Genel İngilizce kursu yanında IELTS ve TOEFL gibi İngilizce sınavlara hazırlık programları da bulunmaktadır. Royal Elite International Academy Canada okulu aynı zamanda IELTS test merkezi olduğundan öğrenciler kurs sonrası aynı merkezde sınava da girebilmektedirler.

Royal Elite International Academy, Canada Konaklama   Royal Elite International Academy Canada lisesi öğrencilerine yurt ya da aile yanı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Öğrenciler, okula 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Royal Mansion yurdunda konaklayabilmektedir. Yurtta iki ya da üç kişilik odalar bulunmaktadır. Ayrıca internet bağlantısı, kapalı yüzme havuzu, temizlik hizmeti ve okul sonrası ve hafta sonu aktivite hizmeti de sunulmaktadır.Aile yanında konaklamak isteyen öğrencilere yönelik okul civarında pek çok ev seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler aile yanında tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvalet alanları genel olarak aile ile ortak kullanım alanları olsa da öğrencinin talebine bağlı olarak özel banyo ve tuvaletli evler de ayarlanabilmektedir. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Royal Elite International Academy, Canada Ücretleri  Royal Elite International Academy Canada’da 4 yıl süren lise eğitiminde Türk öğrencilere burs imkânı sunulmaktadır. Burs başvurusunda ailenin yıllık geliri, öğrencinin motivasyonu ve başarısı göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilerin burs başvuru ALL STUDY yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla yapılmaktadır. Öğrencinin 1 eğitim dönemini ve okul içerisindeki başarı notunu özellikle görmek istiyoruz burs başvurusu yapabilmek için.

Royal Elite International Academy, Canada Ulaşım  St. Catharines kentinde havaalanı bulunmamakta ama şehir Toronto Pearson havaalanına 1 saat uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler, İstanbul’dan yaklaşık 12 saat süren uçak yolculuğu ile Toronto Pearson havaalanına ulaşabilmektedirler. Toronto havaalanına ulaşan öğrenciler okulun araçları ile karşılanmaktadır.St. Catharines şehir içi ulaşımda yerel otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Kentte toplu taşımalar oldukça düzenli olup, her yere ulaşım mümkündür.

Royal Elit Lisesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen öğrenci ve ailelerin, yurtdışında lise yerleştirmelerinde Mentor yetkilimiz ile görüşmek üzere 0212 259 60 75 /76 ‘dan arayarak asistanından randevu almaları veya, Bilgi ve İstek Formunu doldurmaları gerekmektedir. Ofis görüşmelerimiz için danışmanlık ücreti alınmaktadır. Gerçek adaylara ulaşmak ve doğru bilgilendirme yapabileceğimiz adayları netleştirebilmemiz adına ön görüşme, bilgi alma ücretini ofis asistanlarımızdan öğrenebilirsiniz. 0212 259 60 75/76 – 0544 259 60 73

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU