Royal Elite International Academy, Toronto

Royal Elit Lisesi, Toronto

Toronto’ la Lise

Royal Elite International Academy, Toronto Canada

Royal Elite International Academy Canada, farklı ülkelerden gelen öğrenciler için Kanada’nın önde gelen özel liselerinden biridir. Royal Elite International Academy, Kanada’nın Ontario eyaletinde, Niagara Şelalesine 15 dakika uzaklıkta tarihi bir kent olan St. Catharines’de yer almaktadır. Royal Elite International Academy, özel bir lise olup, karma eğitim sunmakta, gündüzlü veya yatılı öğrenci kabul eden Royal Elite International Academy’de lise eğitimi 9. sınıftan 12. sınıfa kadar toplam 4 yıl sürmektedir. Okulun akademik takviminde her yıl 3 sömestr vardır. İlk sömestr Eylül-Aralık, ikinci sömestr Ocak-Nisan ve üçüncü sömestr Mayıs-Haziran olarak düzenlenmiştir. Royal Elite International Academy Canada Lisesi, sakin ve doğayla iç içe olan geniş bir kampüste eğitim sunmaktadır. Kampüs içinde ayrıca İlkokul bulunmaktadır. Lise, iki katlı bir binada bulunmakta ve laboratuvar, sanat odası, müzik odası, bilgisayar laboratuvarı, tiyatro sahnesi, kapalı spor salonu, kafeterya, mutfak ve açık spor alanını bünyesinde barındırmaktadır. St. Catharines kenti, yemyeşil parkları, bahçeleri ile ünlü Niagara Bölgesi’nin en büyük şehridir. Şehrin stratejik konumu Kanada’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne karayolu ulaşımı güzergahı üzerindedir. Şehir Toronto’ya 1 saat uzaklıktadır.

Royal Elite International Academy 2017 yılı eğitim ücretleri şu şekildedir.

  • Eğitim ücreti: 14.400ca$
  • Aile yanı konaklama ücreti: 8000ca$
  • İlave ek giderler: 2100ca$
  • Yemek: 1920ca$
  • TOPLAM NET: 26,420CA$

royal-elite-international-academy-lisesi-2017-fiyatlari-allstudy 001

Royal Elite International Academy lisesi kısa dönem eğitim ücretleri şu şekildedir.

  • 1ay için eğitim/konaklama/yemek dahil : 3720ca$
  • 2ay için eğitim/konaklama/yemek dahil :  6570ca$
  • 3ay için eğitim/konaklama/yemek dahil: 10260ca$

royal-elite-lisesi-2017-fiyatlari-allstudy 001

Royal Elite International Academy, Canada Lise Eğitimi

Royal Elite International Academy Canada lisesinde 9. ve 10. sınıflara verilen eğitimler 11. ve 12. sınıflara hazırlık sağlayan temel içerik derslerinden oluşmaktadır. Öğrenciler, 11. ve 12. sınıflarda ise üniversite ve kolej programlarının giriş gereksinimlerini karşılamak için gereken akademik becerileri kazanmaktadırlar. Lisede her öğrenci, bireysel akademik danışmanlık hizmeti almaktadır. Royal Elite International Academy’de 9. sınıftan 12. sınıfa kadar 4 yıllık dönemde öğrenciler toplam 30 ders almaktadırlar. Derslerin 18’i zorunlu ve kalan 12’si seçmelidir. Derslerin dışında okulun öğrencilerine sağladığı 40 saatlik gönüllü toplumsal hizmet üniversite başvurularında öğrencilere avantaj sağlamaktadır.12. sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilere Ontario Eğitim Bakanlığı tarafından Ontario lise diploması verilmektedir. Royal Elite International Academy Canada lisesinde dersler hafta içi her gün saat 09.00’da başlamakta ve 1 saatlik öğle arasından sonra 15.40’da sonlanmaktadır. Royal Elite International Academy Canada lisesinde 4 yıllık olan lise eğitimini öğrenciler, her yıl yazın (Mayıs-Haziran) 2 ay ilave ders alarak 3 yılda tamamlayabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, 4 yıllık lise eğitiminin sadece 1 yılını ya da 1 dönemini Royal Elite International Academy Canada lisesinde tamamlayabilmektedirler. Royal Elite International Academy Canada lisesi, Türkiye’den lise mezunu öğrencilere fark dersleri vererek Kanada’dan lise diploması almasına da olanak sağlamaktadır. Yurtdışında dört yıl lise eğitimi alan öğrenciler üniversite sınavına girmeden ülkemizdeki vakıf ve devlet üniversitelerine başvurabilmektedir. Royal Elite International Academy Canada lisesinde 4 yıllık olan lise eğitimini öğrenciler, her yıl yazın (Mayıs-Haziran) 2 ay ilave ders alarak 3 yılda tamamlayabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, 4 yıllık lise eğitiminin sadece 1 yılını ya da 1 dönemini Royal Elite International Academy Canada lisesinde tamamlayabilmektedirler. Royal Elite International Academy Canada lisesi, Türkiye’den lise mezunu öğrencilere fark dersleri vererek Kanada’dan lise diploması almasına da olanak sağlamaktadır.

Royal Elite International Academy, Canada Lise Giriş Koşulları

Royal Elite International Academy Canada lisesinin giriş koşulları arasında İngilizce dil yeterliliği bulunmaktadır. Öğrencilerin İngilizce dersleri takip edebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri ve IELTS’ten minimum 5.5 puanına sahip olmaları gerekmektedir. IELTS puanına sahip olmayan öğrenciler, lisenin İngilizce mülakat sınavına girerek İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilmektedirler. Mülakat sınavında zorlanan öğrenciler, 9. sınıfta İngilizce ders takviyesi almaktadırlar. İngilizce bilgisi hiç olmayan ve Royal Elite International Academy Canada lisesine gitmek isteyen öğrencilere ise İngilizce hazırlık programı sunulmaktadır. Lisenin kabul şartları arasında 8 yıllık temel eğitim hayatını bitirmiş olmak ve öğrencilerin öğretmenlerinden 2 adet referans mektubu almış olmaları da bulunmaktadır. Referans mektubu ile ilgili gerekli açıklama tarafımızdan öğretmenlere yapılmaktadır.

Royal Elite International Academy, Canada İngilizce Hazırlık Programı

Royal Elite International Academy Canada İngilizce hazırlık programında 10 ile 18 yaş arası gençlere yıl boyunca İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Program özellikle Royal Elite International Academy, Canada lisesinde eğitim almak isteyen ama bunun için gerekli İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin İngilizce ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Öğrenciler, programa sadece İngilizce dil eğitimi almak amacıyla da katılabilmektedir. Genel İngilizce kursu yanında IELTS ve TOEFL gibi İngilizce sınavlara hazırlık programları da bulunmaktadır. Royal Elite International Academy Canada okulu aynı zamanda IELTS test merkezi olduğundan öğrenciler kurs sonrası aynı merkezde sınava da girebilmektedirler.

Royal Elite International Academy, Canada Konaklama

Royal Elite International Academy Canada lisesi öğrencilerine yurt ya da aile yanı konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Öğrenciler, okula 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Royal Mansion yurdunda konaklayabilmektedir. Yurtta iki ya da üç kişilik odalar bulunmaktadır. Ayrıca internet bağlantısı, kapalı yüzme havuzu, temizlik hizmeti ve okul sonrası ve hafta sonu aktivite hizmeti de sunulmaktadır.Aile yanında konaklamak isteyen öğrencilere yönelik okul civarında pek çok ev seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler aile yanında tek veya iki kişilik odalarda kalmaktadırlar. Banyo ve tuvalet alanları genel olarak aile ile ortak kullanım alanları olsa da öğrencinin talebine bağlı olarak özel banyo ve tuvaletli evler de ayarlanabilmektedir. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini aileler ile birlikte yemektedirler.

Royal Elite International Academy, Canada Ücretleri

Royal Elite International Academy Canada’da 4 yıl süren lise eğitiminde Türk öğrencilere burs imkânı sunulmaktadır. Burs başvurusunda ailenin yıllık geliri, öğrencinin motivasyonu ve başarısı göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilerin burs başvuru ALL STUDY yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla yapılmaktadır. Öğrencinin 1 eğitim dönemini ve okul içerisindeki başarı notunu özellikle görmek istiyoruz burs başvurusu yapabilmek için.

Royal Elite International Academy, Canada Ulaşım

St. Catharines kentinde havaalanı bulunmamakta ama şehir Toronto Pearson havaalanına 1 saat uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler, İstanbul’dan yaklaşık 12 saat süren uçak yolculuğu ile Toronto Pearson havaalanına ulaşabilmektedirler. Toronto havaalanına ulaşan öğrenciler okulun araçları ile karşılanmaktadır.St. Catharines şehir içi ulaşımda yerel otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Kentte toplu taşımalar oldukça düzenli olup, her yere ulaşım mümkündür.

Yukarıda belirtilen ücretleri karşılayabileceğinizi beyan edebilen ve çocugunun yurtdışında okumasına bir engeli olmadıgını bilenler Royal Elite Lisesi kayıt işlemlerinizi başlatmak üzere firmamızla iletişime geçebilir, randevu alarak ofisimizi ziyaret edebilirler. Ofis randevunuzda özellikle çocugunuzun ders notlarını beraberinizde getirmeniz gerekmektedir. 0212 259 60 75