Work And Study Nedir? Hem Çalış Hem Dil Öğren

Work And Study Nedir? Hem Çalış Hem Dil Öğren. WS Fiyatları ne kadar? Çalışarak yurtdışında eğitim alabilirsin. Dubai, İrlanda, Malta, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda.

Websitemiz Ana dili İngilizce olan ülkelerde Çalışma programları konusunda tam bir KÜTÜPHANEDİR. Ana markamızın çatısı altındaki acentelerimiz ve danışmanlarımız ise work and study vizesi başvurularında UZMANDIR.  19 – 36 yaş arasında lise/önlisans/üniversite mezunu herkes yurtdışında Work and Study programlarına katılmak üzere bekliyoruz. Dubai’ de yaş sınırı uygulanmaz.

İrlanda, Malta ve Dubai, Kanada,Avustralya, Yeni Zelanda’ da eğitim programlarında yasal çalışma izni verilmektedir. Fakat her ülkenin kendi içinde dinamikleri farklı şekildedir. Aşağıda bu saydıgımız ülkelerdeki work and study programı fiyatlarını ve yurtdışında çalışma programı içeriklerini okuyarak hangi programın size uygun oldugunu kolayca belirleyeceksiniz.

 

WORK AND STUDY PROGRAMI NEDİR? 

 

1- DUBAİ WORK AND STUDY ŞARTLARI NELERDİR?

Dubai work and study programı nedir? Dubai’de minimum 6 aylık İngilizce dil okuluna kayıt oldugunuzda 1 yıllık çalışma izninizi alıyoruz.

 

Dubai Work and study vizesi kolay mı? Dubai vizesine konsolosluga gitmenize gerek yok. Dubai vize başvurusu online olarak Dubai Konsolosluguna yapılır. Dubai vizesi koşulları geregince öncelikle temiz bir sicile sahip olma şartı vardır. Okulun work and study paket ücretini ödeyebilecek durumda olma şartı istenir. Aşağıda diger work and study programı saglayan ülkeler içerisinde Türklere en kolay ve hızlı veren ülke Dubai’ dir. Eğer vize riski yaşamak istemiyor ve muhteşem İngilizce konuşmak istiyorsanız Dubai’de İngiliz ve Amerika’lı hocalardan İngilizce öğrenebilirsiniz.

 

Dubai’ de İngilizce dil okulu fiyatları ne kadar? Dubai’ de 1 yıl çalışma izni almak istiyorsanız kesinlikle Dubai’ de 6 ay İngilizce dil okuluna kayıt olmanız şarttır. Dubai work and study paketi standart bir pakettir. İçinde 6 ay dil okulu ücreti, 4 hafta konaklama ücreti, kayıt ücretleri, 1 yıllık saglık sigortası, Dubai vizesi başvuru ücreti, Havalimanından karşılama ve 1 kitap ücreti dahil edilir. Şuan 2024 Dubai work and study paket ücreti 6359 Amerika dolarıdır.

 

 

 

2- İRLANDA WORK AND STUDY ŞARTLARI NELERDİR ? Ana dili İngilizce olan ülkeler içerisinde en uygun ücretli İngilizce dil eğitimi veren ülkelerden biri İrlanda’dır.  İrlanda work and study programı Minimum 6ay yani 25 haftalık İngilizce dil okuluna kayıt olmak demektir  Fakat İrlanda vizesi 8 aylık verilir.

İrlanda dil okulunda çalışma izni nasıl alınır?  Dil okuluna giderken haftada 20 saat , son 2 ay full time veya Over time İrlanda’da çalışma hakkınız oluyor. Eger geçerli bir mesleginiz var ise mühendis, spor egitmeni, satış elemanı, mimar, yazılımcı…..etc çok rahatlıkla hemen İrlanda’da mesleginizi yapmaya başlayabiliyorsunuz.

 

İrlanda Vizesi şartları nelerdir? İrlanda’da work and study vizesine başvuru yapmanın temel şartları vardır. Bu şartları sağlayabilen sicili temiz her adayın İrlanda vizesini başarıyla alıyoruz. İrlanda’da yaşam masrafınızı İrlanda Konsololsugu 8 aylık work and study vizesi için 10.000euro olarak belirlenmiştir. İrlanda vizesi başvurunuzu yaptıgımız gün bu 10.000euro sizin veya ailenizin banka hesabında 6 ay boyunca beklemiş olmalıdır. -BU BİR İRLANDA VİZESİ KOŞULUDUR ”OKUL ÜCRETİ DEĞİLDİR” https://www.allstudy.com.tr/irlanda-work-and-study/

 

İrlanda work and study ücretleri nelerdir? İrlanda’da ingilizce dil okuluna giderken çalışabileceginiz programı için 25hafta dil kursuna kayıt olmanız gerektigini artık biliyorsunuz. İrlanda’nın genelinde 28 farklı dil okulu vardır ve bunların 18 tanesi Dublin şehir merkezindedir. Work and Study bir pakettir. Ve içerisinde 25 hafta dil okulu, 4 hafta konaklama, kayıt ücretleri, ders kitapları, saglık sigortası ve IELTS sınav ücreti dahil edilerek okullar work and study paket ücretlerini belirlemiştir. standart work and study paket ücretleri 4150€ – 7000€ arasında okuldan okula değişmektedir. Burada dikkat ediniz. Bu verilen ücret dil kursu ücreti degil tamami ile tam bir work and study paket fiyatıdır.

 

 

3- MALTA WORK AND STUDY ŞARTLARI NELERDİR?

Malta’da çalışma izni nasıl alınır? 6 ay ve üzerinde Malta’da dil okuluna kayıt olmuşsanız Malta’da çalışma hakkı kazanıyorsunuz. Fakat Malta’da yasal çalışma izniniz Malta’daki 91.günde başlamaktadır. Yani eger 6 aylık İngilizce dil okuluna kayıt olmuşsanız 3 ay Malta’da çalışma izniniz olur. Bu demektir ki Mühendis iseniz Malta’da Mühendislik yapabilirsiniz. Mimar iseniz aynı kendi vatandaşı gibi Malta’da Mimarlık yapabilirsiniz. Bu süre içerisinde eger çalıştıgınız firma sizin işinizden memnun kalmışsa Malta Öğrenci vizeniz kolaylıkla yasal çalışma iznine dönüştürülebilir.

 

Malta work and study ücretleri nasıldır? Malta küçük bir tatil adasıdır. İtalya ezgileri vardır. Malta’da İngilizce dil okuluna kayıt oldugunuzda genellikle 6 ay konaklamanızı da Malta’daki okuldan satın almanız önerilir.Tatil adası oldugu için kendim gideyim de Malta’da kalacagım yeri ben kendim ayarlayayım diye bir seçeneginiz olmaz. Malta’ da 6 ay dil okulu ücretleri 2500€  – 4500€ arasında değişir. Eger 6 ay konaklama ücretini de bu İngilizce dil paketine eklemeyi düşünüyorsanız 6ay İngilizce kursu, 6 ay yurt konaklama dahil Malta eğitim paketi ücreti 4500€ – 7000euro arasında değişir.

 

Malta Vizesinin avantajları nelerdir? Malta’daki yasal çalışma izni olması, diger ülkelerle kıyaslandıgında Malta dil okulları fiyatlarının çok uygun ücretli olması, uzatılabilir vize olması ve serbest Avrupayı serbest dolaşım hakkı vermesi diger ülkelerden ayıran en büyük avantaklardır.  Ayrıca Malta vizesi koşulları gereginde Malta work and study vizesine sahip öğrenciler tüm Avrupayı dolaşım hakkına sahip olurlar. Bu nedenle Malta öğrencilerimizin tümü 6 aylık Malta İngilizce kurs egitimi sürecinde minimum 6 tane Avrupa ülkesi gezerek Türkiye’ye gelirler. Yandaki Malta fotografı öğrencimiz Dogukan Kalyoncu’ya aittir.  https://www.allstudy.com.tr/malta-work-study/

 

 

4- KANADA WORK AND STUDY NEDİR?

Kanada sertifika programlarında ve akademik eğitimlerde yasal çalışma izni vardır.

Bu nedenle Kanada’da sertifika eğitimleri Work and Study olarak adlandırılır. 2 farklı Kanada sertifika programı vardır. Bu 2 programın özellikleri birbirinden çok farklıdır. Websitemizden gelen başvurularda her ne kadar Kanada göçmenligi almak için firmamızla iletişime geçerek Kanada devlet kolejlerinde egitim almak istiyorum deseniz de aşağıda okulların egitim ücretlerini gördügünüzde yörüngenizin tamamen değişmek durumunda oldugunu görüyoruz.

 

1- Özel Kanada Kolejlerinde Kanada diploma eğitimleri göçmenlik veriyor mu?

Kısaca hayır. Kanada göçmenligini özel kolejler kanalı ile verilmiyor.  Bu programlar İngilizce dil okurlarının yan binasındaki ILAC College, Greystone College, Toronto School of Management kurslarında verilir. 1 Yıllık eğitimlerdir.  1 yıllık ILAC College sertifika ücreti 8000 Kanada dolarıdır. 1 yılın sonunda Kanada’daki kursunuz bittiginde vizenizde biter. Fakat bu Kanada öğrenci vizesi uzatılabilir vizedir. Tekrardan bir diploma programına kayıt olabilir veya kalifiyeli bir mesleginiz var ise bir işveren size sponsor olabilir. Ancak Kanada vizenizi bu şekilde uzatabilirsiniz. Bu tür 1 yıllık özel sertifika ve diploma programları Kanada Göçmenlik başvurusu için uygun degildir.Kanada özel kolejleri Program gereğince kendi öğrencilerini maaşlı staja yerleştirir. İlk 6 ay teorik, son 6 ay pratik uygulamalı egitim alarak 1 yılın sonunda diploma sahibi olursunuz. Bu eğitimler sadece Pazarlama, İşletme, Turizm ve Otelcilik, Bilgisayar  alanında verilir.

 

2- Kanada’da devlet kolejlerinde Postgraduate Diploma programı nasıl? Kanada Göçmenligi almak isteyenlerin başvurabilecegi program budur.Üstelik bu programa ailecek te gidebiliyorsunuz. Kanada genelinde 30 adet Kanada devlet koleji vardır. Bu kolejlerde 1 yıllık ve 2 yıllık programları verilir. Kanada devlet koleji eğitim ücreti 1 yıllık 16.000 Kanada doları’dır. Mezun oldugunuzda size ve ailenize ekstra 2 yıl daha çalışma ve yaşama hakkı verilir. Kanada devlet kolejleri Program gereğince kendi öğrencilerini maaşlı staja yerleştirir. Bunun adı COOP’ tur.

 

Kanada’da Yüksek Lisans programında çalışma izni alabiliyor muyum? Evet. Şartları tamamen Kanada devlet kolejleri ile birebir aynıdır. Kanada’da  master egitimi 2 yıl sürüyor aynı Türkiye’deki gibi. 1 yıllık egitim ücretleri 35.000 Kanada dolarından başlar. Üniversitelerin direk kabul şartında finansal yeterlilik dışında, ELTS 6,5 belgeleme şartı vardır. Mezun oldugunuzda size ekstra 2 yıl daha çalışma ve yaşama hakkı verilir. Mezun olundugunda yasal göçmenlik başvurusu yapılabilir. Detayları danışmanınızdan ögreniniz.

Kanada Vizesi almak kolay mıdır? Kanada Vize başvurusunun temel şartları vardır. Okul ücretleri vizeden önce ödenmez. fakat kolejler kesinlikle bir peşinat alırlar. Kanada Konsoloslugu Kanada vizesi başvurusunda kurs ücreti + 1 yıllık yaşam masrafı + uçak bileti, vize ücreti DAHİL toplam bir banka mevduatını belgeleyebilmenizi şart koşar. Yani sadece okul ücreti ile vize başvurusu yapmanız yeterli degildir. Kanada vizesine ailecek başvuru yapıldıgında dosyaya her bir aile bireyi eklendiginde her 1i için 1 yıllık yaşam masrafı + uçak bileti, vize ücreti DAHİL eklenmesi istenir. Kanada vizesini almak kolay degildir. Bu nedenle Kanada’ya gitmek ve Kanada göçmenligini almak isteyenlerin bizlerle birebir iletişime geçmeleri ve vize alabilmeleri için bireysel özelliklerini anlatarak öncesinde danışmanımızla bir program çizmesi ve bu planı uygulaması istenir. İletişim için bilgi talep formunu buradan doldurabilirsiniz.

Kanada kolejlerinden kabul alma şartları nelerdir? İstenilen banka mevduatını belgeleyebiliyor olmanız, ve IELTS 6,5 belgelemeniz halinde direk Kanada Kolejine veya Kanada’da Yüksek Lisans egitimine başlamanızı saglıyoruz.

 

İngilizcem yetersiz. Kanada’da çalışma izni almak için bu egitime başvurabilir miyim? İngilizceniz yetersiz veya IELTS skorunuz düşük ise sadece 8 ay İngilizce dil okuluna kayıt yaptırabilirsiniz. Sadece bilmeniz gerekiyor ki; Kanada dil okullarında çalışma izni yoktur. Veya eger finansal olarak güçlü iseniz, yurtdışındaki egitiminiz sürecinde sizi destekleyecek bir aileniz var ise;  Kanada dil okulu ve Sertifika/Diploma programı kaydınız aynı anda yapılır.  En fazla tercih edilen şehirler Toronto, Vancouver şehirleridir. Kanada Konsolosluğu Kanada vizesi Başvurusunda Ailenizin veya sizin banka hesabında eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceginizi belgelemenizi şart koşar..-BU BİR VİZE KOŞULUDUR ”OKUL ÜCRETİ DEĞİLDİR”  https://www.allstudy.com.tr/kanada-work-and-study/

 

 

5- AVUSTRALYA WORK AND STUDY NEDİR? 

Avustralya dil okullarında çalışma izni var mı?                                                                                 

 Evet. Avustralya dil okullarında yasal çalışma izni vardır. Avustralya’da en az 24 haftalık dil okuluna katıldıgında yasal çalışma izni  verilir. Bu nedenle Tüm Avusturalya’daki eğitimleri Work and Study olarak adlandırılır. 24 hafta Avustralya dil okulu ücretleri 9000Avustralya dolarından başlar. İngilizceniz ileri düzeyde ise Avustralya’da Diploma programına katılmanızı öneriyoruz. Her zaman Avustralya’da öğrencinin iş bulması çok kolaydır.

 

Avustralya’da sertifika programlarında çalışma izni varmı? Evet var. Avustralya’da sertifika programına DİREK başlamak için IELTS 6.0 belgelenmesi istenir. Eger Üniversitedeki egitim diliniz İngilizce ise bu da destekleyici belgedir. Eğer IELTS skorunuz düşük ise sertifika kursu öncesinde ihtiyacınız kadar İngilizce kursu da kaydınıza ilave edilir.

Avustralya’da sertifika ücretleri ne kadar? 1 yıllık Avustralya’da sertifika ücretleri 6000 Avustralya dolarıdır.

Avustralya’daki okullar taksitlendirme yapıyor mu? Evet bazı okullar öğrencilerimize çok cazip taksit seçenekleri sunuyor. Fakat Avustralya vizesi koşulları geregince Avustralya Konsoloslugu yine banka hesabınızda 1 yıllık egitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabildiginizi görmek ister. Şuan minimum enalt banka mevduat sınırı 25.000AU$’ dır.Biz herkese lütfen siz bu rakamı 30.000aud ve yukarısında belgelemeye çalışın deriz. –BU BİR VİZE KOŞULUDUR ”OKUL ÜCRETİ DEĞİLDİR” https://www.allstudy.com.tr/avustralya-dil-okullari/

Avustralya’da göçmenlik başvurusu nasıl yapabilirim? Avustralya’da eğitim sonrasında GÖÇMENLİK başvurusu yapılabilmesi için a) Eğitiminiz sürecinde size sponsor olacak bir firma bulmanız b) veya 2yıllık Master eğitiminden Mezun olmak gerekir.

Avustralya vizesini almak kolay mı? Hayır Avustralya Konsoloslugu herkese Avustralya vizesi vermiyor. Sadece bankada paranızın olması da başarıyla Avustralya vizesi almanızı saglamaz. Öncelikle İngilizce dil egitimi alabileceginiz veya bir diploma programına katılabileceginiz Türkiye’ye yakın enaz 5 tane İngilizce konuşan ülke varken sizin 28 saat mesafede bir ülkeye gitmek istiyor olmanız Avustralya Konsoloslugu tarafından çok samimi karşılanmaz. Eger pasaportunuzda farklı ülkelere giriş/çıkış yaptıgınızı Vizelerinizle belgeleyebiliyorsanız (Amerika, İngiltere, Almanya, İspanya, Çin, Kanada, Fransa…..gibi) Avustralya’da egitim alma isteginiz kendi adınıza bir nebze inandırıcı olacaktır. Ayrıca Kurs sonunda Türkiye’ye döneceginizin kanıtı istenir. Bu kanıtların neler olabilecegi hakkında danışmanınızdan bilgi almak üzere bilgi istek formunu doldurunuz.

 

 

6- YENİ ZELANDA WORK AND STUDY NEDİR?

Yeni Zelanda dil okullarında çalışma izni var mı? Evet Yeni Zelanda’ da dil okullarında çalışma izni vardır. Bu nedenle adı Work and Study olarak ta geçer. Yeni Zelanda dil okulları başvurusu ve Yeni Zelanda vize başvurusu tamamen Avustralya Konsoloslugunun istedigi şartlarla birebir aynıdır. Avustralya’ya komşu olan Yeni Zellanda ülkesi küçük bir adadır ve en bütük şehri Auckland’dır. Auckland dil okulları toplam 5 tanedir. En uygun ücretli Yeni Zelanda dil okulu LSI International’ dır. Yeni Zelanda Dil okulu alternatifleri çok azdır. LSI dil okulu, NZLC dil okulu, EC english. Ayrıca Christchurch şehrinde CCEL College of English kursu mevcut. Yeni Zelanda’da yüksek lisans yapmak istiyorum diyenler için Auckland Üniversitesi ELA dil okuluna’ da kayıt alıyoruz. 6 aylık Yeni Zelanda dil okulu ücreti 8000 yeni zelanda dolarıdır.

 

Yeni Zelanda’da diploma programı varmı? Politeknik okul nedir?  

Evet Yeni Zelanda’da diploma programları vardır. Bu okulların adı Yeni Zelanda Politeknik okul diye geçer. Direk Mesleki egitimler verilir. Aynı Kanada Coop Postgrad programların birebir aynısıdır. Devlet kolejlerinde,  120 ana bilim dalında eğitimler verilir. Bunların tümü Yeni Zelanda devlet kolejleridir ve yurtdışından direk yabancı öğrencileri bu okullara kayıt etme hakkı vermezler.  Sadece İngilizce dil okulu vizesi ile Yeni Zelanda’ya gidebilir ve dil okulu sonrasında bu 2 yıllık Yeni Zelanda mesleki kolejlerden eğitim alabilirsiniz. Mezun olduktan sonra yasal Göçmenlik başvurusu yapma hakkı verilir. Yıllık egitim ücretleri 14.000yeni zelanda dolarıdır.

 

Yeni Zelanda vizesini almak kolay mı? Maalesef Hayır. Yeni Zelanda Konsoloslugu ülkesini steril tutmak ve mesleksiz insanlarla doldurmak istemedigi için her bir vize başvurusunuzu titizlikle incelemektedir. Sadece kurs ücretini ödeyebiliyor olmanız başlı başına yeterli olmaz. Türkiye’ye 30 saat uçuş mesafesinde ki Yeni Zelanda’da egitim alma isteginizi  ve kurs sonunda Türkiye’ye döneceginizi belgelerle kanıtlamanız istenir. Doğası güzel, refah düzeyi yüksek bu yüzden Yeni Zelanda’da İngilizce dil okuluna gitmeyi tercih ediyorum demeniz samimiyetle karşılanmaz. Eger kendinize güveniyor ve kanıtlar sunabilirim diyorsanız  kanıtların  danışmanınızdan bilgi almak üzere bilgi istek formunu doldurunuz.

 

 

Yukarıdaki bilgiler programları anlayabilmeniz için özet olarak hazırlanmış hap bilgilerdir. Detaylı bilgiler ise ilgili linklerdedir. Kendinize en uygun programı ve ülkeyi bulmanızda aşağıdaki hap bilgiler size yardımcı olacaktır. Yukarıdaki soruların cevabını yazarak  başvuru formunu doldurmanız halinde mail veya telefonla size daha detaylı bilgi dönüşü yapılacaktır.

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz.

Bilgi İstek formunu detaylı doldurunuz. Yukarıdaki bilgiler dahilinde Bilgi İstek formunu doldururken formu boş geçmeyiniz. Size özel bir mail hazırlanmasını talep ediyorsanız forma detaylarınızı ekleyiniz.

***Yurtdışında Göçmenlik hedefleyen bireysel veya ailecek başvuru yapmak isteyenler Hukuk danışmanımızdan ücretli Skype görüşmesi talep edebilir.