Avrupa’ da uygun ücretle Yüksek Lisans şansı

POLONYA’ DA YÜKSEK LİSANS

Polonya’ da uygun maaliyetle çok ucuza devlet üniversitelerinde Yüksek Lisans yapabiliyorsunuz. ALL STUDY Yurtdışı Eğitim olarak 2004 yılından bu yana Polonya’ da bulunan tüm Devlet üniversitelerinin birebir temsilciliğini yürütmekteyiz. Öğrencilerimizin üniversiteye ulaşım ve oturumlarının uzatma işlemleri tamamen Varşova şehir merkezinde bulunan ALL Study temsilcilik ofisimizde çalışan Türk danışmanlarımız tarafından yürütülmektedir. Bu nedenle tüm danışmanlık kayıt, vize hizmetlerimizi ücretsiz olarak yapıyoruz. Polonya’ da yüksek lisans başvuruları engeç Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında yapılır. Bazı üniversiteler Ağustos ayında dahi kayıt kabul etmezler. Bazı üniversitelerin kontenjan sorunları olabiliyor, bu nedenle öğrenci alımlarını erkenden kapatabiliyorlar. Bu nedenle erken ve zamanında üniversite başvurusu ve vize başvuru tarihleri sizler için çok önemlidir. Aşağıda özetle bilgi vermemiz gerekirse:

 • Varşova​ şehir merkezinde​ ALL STUDY danışmanlık ofisimiz ofisimizde Türkçe konuşan danışmanlarımız vardır.
 • Polonya Yüksek Lisans danışmanlık işlemlerimizin tümü ücretsizdir.
 • Polonya’ da Yüksek öğrenim dili İngilizce’ dir.
 • İngilizce hazırlık yılı eğitiminiz 1 akademik yıl/ 9 ay sürer. Ücreti 4200 euro’ dur.
 • Polonya’ da eğitim yılı Ağustos 15- Eylül 05 tarihleri arasında başlar.
 • Polonya’ da İngilizce Hazırlık yılı ücreti Varşova’ da kai kampüslerde verilir.
 • Polonya’ da sadece devlet üniversitelerine yerleştirme yapmaktayız.
 • Üniversite yurtlarında aylık konaklama ücreti 150 euro’dur. ​Odalar paylaşımlıdır.
 • ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz​ öğrencilerimizin eğitim süresi boyunca ücretsiz olarak devam eder.

Bologna anlaşması kapsamında Türkiye’ de 4 yıllık üniversiteden mezun olan her aday, mezuniyet ortalaması uygun ise Polonya’ da Yüksek Lisans yapabilir. Lazarski Üniversitesi, Lodz Üniversitesi, Lodz Tıp Üniversitesi, Poznan Üniversitesi, Poznan Tıp Üniversitesi, Poznan Güzel Sanatlar Akademisi, Varşova Üniersitesi, Varşova Teknik Üniversitesi, Krakow Teknoloji Üniversitesi, Vrocklaw ekonomi üniversitesi ve dünya sıralamasında ilk 500 sıralamasında bulunan Jagiellonian Üniversitesi….Bu üniversitelerin geçmişleri 10 yıl değil 100 yıllık ve içlerinden sayısız Nobel ödüllü bilim adamları çıkarmışlar. Mezuniyet sonrasında mezunlarını bırakmaz, sürekli iletişimlerini sürdürürler. Polonya’ da master mezuniyetiniz sonrasında 2 sene süreli yaşama ve tam zamanlı çalışma hakkı edinebiliyorsunuz. Bu 2 senelik süreçte mezun oldugunuz alanla ilgili çalıştığınızı beyan ettiğinizde, Avrupa Birliği ülkelerinde farklı kariyer seçeneklerini önünüze serilmiş olarak görebilirsiniz. Polonya’ da yüksek lisans yapmak geleceğiniz için kendinize yapacağınız en büyük yatırımınızdır. Polonya halkı son derece sıcak kanlı ve pozitif insanlardır ve Türkleri ayrıca severler, önyargıları yoktur. Polonya’ da üniversite tercihinde bulunurken en ucuz üniversite seçeneğinden daha çok size ve geleceğinize ileride birşeyler katabilecek, sizi şuan ki mevcut durumunuzdan ileri götürecek üniversiteye odaklanmanızı öneriyoruz. Polonya’ da yapacağınız yüksek lisans başvuruları eğitim aldığınız lisans diplomanızdaki bölümünüzle ilgili  ilgili olmalıdır. Yani İşletme mezunu biri Sosyoloji yüksek lisansı yapamaz. Bölüm tercihlerinizde ALL STUDY Istanbul ofisimizdeki danışmanlarımız size yardımcı olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaklardır. Türkiye’ den yurtdışında Yüksek Lisans için almış oldugumuz başvurularda adayların 80%’inin İngilizcesi Pre-Intermediate düzeyinde veya  IELTS/TOEFL sınavlarından istenilen skorları alabilecek düzeyde olmamaktadır. Bu düzeyde İngilizcesi olanlar 9 ay/1 akademik yıl İngilizce dil eğitimi alırlar. B2 düzeyinde İngilizcesinin oldugunu belgeleyen sertifika veya sınav belgesi sunanlar 6 ay/yarım yıl ingilizce dil hazırlık eğitimi alırlar.

*Polonya’da  yüksek lisans başvurularındaIELTS 6,5 veya TOEFL 79 akademik İngilizce dil yeterliligini sunabilen adayların dosyaları farklı sistemde işlemektedir. Program ücreti ve işleyişi çok detaylı ve farklıdır. Konu hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için IELTS skorunuzu belgelemeniz istenmektedir. 2 ay sonra alacağım, 5 ay sonra Türkiye’ de sınava gireceğim şeklinde yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır. IELTS 6.0 skorunu belgeleyen adayların başvuruları üniversiteden üniversiteye değişkendir ve çok detaylıdır. Bilgilendirme talebi için danışmanlarımız sizden 2 sene geçerliliği olan IELTS 6.0 skor belgenizi görmek ve akabinde adınıza araştırma yapmak durumundadırlar. Bu konu ile ilgili  Bilgi İstek Formunu detaylıca doldurdugunuzda ilgili danışmanımız size dönüş yapacaktır.

Polonya’ da Master ön kaydınız için hazırlamanız gereken öncelikli   Kayıt  evraklar şunlardır;

 • Pasaport
 • Üniversite diplomanız veya Öğrenci belgeniz
 • Ders notlarınızı gösteren Transkript/ders notları
 • Rezervasyon formları -Tarafımızdan hazırlanmaktadır-
Polonya’da yüksek lisans başvurunuzu yaptığımızda  ilgili üniversiteden şartlı kabul mektubu getirtebilmemiz için 2.aşamada hazırlamanız gereken  evraklar şu şekildedir:
 1. Pasaport
 2. 1 adet Fotograf
 3. Üniversite Diploması > Valilik yada kaymakamlık Apostille mührü onaylı versiyonu – Diploma mezuniyet notunuz en düşük 2.45 olabilir.
 4. Üniversite transkripti > Islak imzalı ve mühürlü
 5. Var ise İngilizce bölümler için IELTS/TOEFL 6.0 Skor
 6. IELTS dil yeterliliğiniz yoksa Polonya’ da 9 ay veya 6 ay süreli Üniversite hazırlık yılı eğitimi almanız gerekmektedir. -Detaylar aşağıdadır.
 7. Mezun oldugunuz Üniversitede alanınızla ilgili  alınmış hocalarınızdan alınmış  iki referans mektubu
 8. CV/Özgeçmiş / tarafımızdan örnek verilir.
 9. İyiniyet mektubu / tarafımızdan örnek verilir.
 10. Rezervasyon formu / tarafımızdan düzenlenir. İsim/İmza/Tarih atılmış halde
 11. İngilizce dil okulu ücreti ödemesi 2 taksit halinde yapılır./ Banka hesap no verilecektir.

B2 düzeyinde İngilizce dil bilgisi oldugunu belgeleyen bir sınav skoru veya sertifikanız var ise her yılın Mart ayında açılan 6 ay ingilizce hazırlık yılı programına kayıt yaptırabilirsiniz. İngilizce hazırlık yılı eğitimi Varşova’ da verilmektedir. 6 ay Polonya’ da İngilizce hazırlık yılı ücreti 3900euro’ dur.

İngilizcesi yetersiz olan adaylar Polonya’ da İngilizce dil okulunu 9 ay yani tam 1 akademik yıl şeklinde almaları gerekmektedir. Program Üniversitelerin açılış tarihi olan Ağustos 15- Eylül 5 tarihlerinde açılır. 9 ay hazırlık yılı ücreti 4200€ ‘dur.

Polonya’ da konaklama  ücretleri aylık 150€’ dur. Yurda girişinizde nakit olarak yurt merkezine bizzat ödenir. 3 aylık rezervasyonunu ilk girişinizde yapmanızı önermekteyiz.3 ayın sonunda 3 öğrenci birleşerek ev kiralarlar. 3 kişilik bir evin aylık kirası 500euro’dur. Kiralamalarda ALL STUDY Polonya temsilcilik ofisimiz sizlere yardımcı olmaktadır.

Ücretler 2017 eğitim ücretlerini kapsamaktadır.

Polonya’ da kredi saydırma, eğitim, yaşam, çalışma, vatandaşlık ve oturum alma hakkında bilgilendirme için 0212 259 60 75 / 76  –  0544 259 60 71 no’ lu telefonlarımızdan danışmanlarımıza ulaşabilir  veya Bilgi İstek formunu doldurarak ilgili danışmanlarımızın sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.
YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgilerinize…

Polonya’ da Üniversite ücretleri üniversite ve bölümlerine göre yıllık 2500 euro-4500 euro arasında değişmektedir. Aylık 1 öğrencinin Polonya’ da yaşam maaliyeti 350Euro’ dur. Öğrenciler ilk 6 ay Üniversite yurtlarında ikamet edip, sonrasında birkaç arkadaş biraraya gelerek bir eve taşınmaktadırlar. Bu durumda aylık kira, elektrik su, gideri olarak bir öğrenci 600€ ödemektedir. Ulaşım Türkiye ile hemen hemen aynıdır. Polonya’ da eğitime başlayana kadar masraflarınız şunlardır:

Yukarıda belirtilen şartlarda danışmanlık, kayıt ve vize işlemlerimizden faydalanmak isterseniz 0212 259 60 75 / 76  – 0544 259 60 71 den arayabilir, Bilgi istek formunu detaylıca doldurarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Öncesinde okumak istediğiniz bölümler hakkında konuşacak ve not ortalamanıza uygun olarak yerleşebileceğiniz Üniversiteleri, netleştirecek ve Üniversitenize başvurumuzu yapacağız. İlgili Üniversiteden şartlı kabul mektubu geldiğinde Polonya vizesine başvuru yapıyoruz. Ayrıca Polonya vizesi işlemleriniz tarafımızdan yürütülmektedir. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimizi gidene kadar değil, Polonya’ da eğitim hayatınız devam ettiği sürece ücretsiz olarak devam etmektedir.Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN CAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ-ISTANBUL