Polonya’da Yüksek Lisans

Polonya yüksek lisans programları Avrupa’ nın en iyi okullarında eğitim göre imkanları sunmaktadır. Varşova üniversitesi, Jagiellonian üniversitesi ve Krakow Teknik üniversitesi gibi birebir çalışmış olduğumuz üniversiteler tarihi dokusu ve deneyimli eğitim programları ve kadrosu ile birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Polonya Varşova şehir merkezinde ALL STUDY temsilcilik ofisimiz vardır. Ayrıca ofisimizde Türk danışmanlarımız mevcuttur. Havaalanı karşılama, okul transferleri, oturumlarınızın uzatılması Polonya ofisimiz tarafından yürütülmektedir. Kendi evine taşınmak isteyen öğrencilerimize ayrıca yardımcı olmaktayız. 2004 yılından buyana Polonya’ da devlet üniversitelerinin birebir temsilciliğini yürütmekteyiz. Öğrencilerden danışmanlık hizmet bedeli alınmamaktadır.

Polonya üniversitelerinde yüksek lisans dili genellikle İngilizce’ dir. Birçok ülkeye kıyasla ekonomik okul ücretleri ve düşük yaşam giderlerine sahiptir. Avrupa Birliği ülkelerinden biri olan Polonya’ da eğitim almanın bir diğer avantajı ise öğrenci okula giderken çalışma izni verilmesidir. Yüksek lisans programından mezun olduktan sonra öğrenciler 2 yıl Polonya’ da yaşama ve çalışma hakkında sahip olmaktadırlar.

Polonya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Eğitim dili olarak İngilizce tercih eden öğrenciler için bir yıl süren hazırlık eğitimi verilmektedir. İngilizce hazırlık yılınızı Polonya’ da alacağınız gibi, Malta, İngiltere, İrlanda gibi Avrupa ülkelerinde de tamamlayabilirsiniz. Polonya’ da yüksek lisans eğitiminizin sonunda 2 sene süreli çalışma hakkınız devam edecektir.

Polonya’ da Yüksek lisans eğitimi ön kaydınız için gerekli ön evraklar 

 • Pasaport
 • Diploma mezuniyet notunuz minimum GPA 2.45 olmalıdır.
 • Transcript

Polonya’ da yaşam maliyetleri Bir öğrencinin aylık gideri ortalama 400 € – 450 € civarındadır.  Polonya’da  3 kişilik bir evin aylık kirası 500euro’dur. Kiralamalarda ALL STUDY Polonya temsilcilik ofisimiz sizlere yardımcı olmaktadır.

Polonya’da  üniversitenizden şartlı kabul mektubu getirtebilmemiz için hazırlamanız gereken  evraklar şu şekildedir:
 1. Pasaport
 2. Fotograf
 3. Üniversite Diploması > Valilik yada kaymakamlık Apostille mührü onaylı versiyonu – Diploma mezuniyet notunuz en düşük 2.45 olabilir.
 4. Üniversite transkripti > Islak imzalı ve mühürlü
 5. Var ise İngilizce bölümler için IELTS/TOEFL 6.0 Skor
 6. IELTS dil yeterliliğiniz yoksa Polonya’ da 9 ay veya 6 ay süreli Üniversite hazırlık yılı eğitimi almanız gerekmektedir. -Detaylar aşağıdadır.
 7. Üniversiteden alınmış iki referans mektubu
 8. Özgeçmiş
 9. İyiniyet mektubu
 10. Rezervasyon formu -Tarafımızdan teslim edilecektir. İsim/İmza/Tarih atılmış halde
 11. İngilizce dil okulu ücreti ödemesi 2 taksit halinde yapılır./Banka hesap no verilecektir.

B2 düzeyinde İngilizce dil bilgisi oldugunu belgeleyen bir sınav skoru veya sertifikanız var ise her yılın Mart ayında açılan 6 ay ingilizce hazırlık yılı programına kayıt yaptırabilirsiniz. İngilizce hazırlık yılı eğitimi Varşova’ da verilmektedir. 6 ay Polonya’ da İngilizce hazırlık yılı ücreti 3900euro’ dur.

İngilizcesi yetersiz olan adaylar Polonya’ da İngilizce dil okulunu 9 ay yani tam 1 akademik yıl şeklinde almaları gerekmektedir. Program Üniversitelerin açılış tarihi olan Ağustos 15- Eylül 5 tarihlerinde açılır. 9 ay hazırlık yılı ücreti 4200€ ‘dur.

Polonya’ da konaklama  ücreti aylık 150€’ dur. Yurda girişinizde nakit olarak yurt merkezine bizzat ödenir. 3 aylık rezervasyonunu ilk girişinizde yapmanızı önermekteyiz.3 ayın sonunda 3 öğrenci birleşerek ev kiralarlar. 3 kişilik bir evin aylık kirası 500euro’dur. Kiralamalarda ALL STUDY Polonya temsilcilik ofisimiz sizlere yardımcı olmaktadır.

Ücretler 2017 eğitim ücretlerini kapsamaktadır.

Polonya’ da kredi saydırma, eğitim, yaşam, çalışma, vatandaşlık ve oturum alma hakkında bilgilendirme için 0212 259 60 75 / 76  –  0544 259 60 71 no’ lu telefonlarımızdan danışmanlarımıza ulaşabilir  veya Bilgi İstek formunu doldurarak ilgili danışmanlarımızın sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir.  ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.
YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Bilgilerinize…

****

Polonya’ da yüksek lisans yerleştirmeleri yaptığımız üniversiteler şunlardır.

Bölümlerle ilgili üniversiteleri öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Academy of Business in Dąbrowa Górnicza
Adam Mickiewicz University in Poznań
AGH University of Science and Technology
Bialystok University of Technology
Cardinal Stefan Wyszyński University in Warsaw
Collegium Civitas
Cracow University of Economics
Cracow University of Technology
Częstochowa University of Technology
Gdansk University
Gdansk University of Technology
Jagiellonian University  in Kraków
Kielce University of Technology
Kozminski University
Lazarski University
Lodz University of Technology
Maria Curie-Sklodowska University
Medical University of Gdańsk
Medical University of Lodz
Medical University of Warsaw
Nicolaus Copernicus University
Opole University of Technology
Polish-Japanese Institute of Information Technology
Poznan University of Economics
Poznan University of Medical Sciences
Poznan University of Technology
Pultusk Academy of Humanities
Rzeszow University of Technology
School of Economics, Law and Medical Sciences (WSEPiNM) in Kielce
Silesian University of Technology
The John Paul II Catholic University of Lublin
The Maria Grzegorzewska Academy of Special Education
University of Bialystok
University of Ecology and Management
University of Economics in Katowice
University of Lodz
University of Lower Silesia
University of Social Sciences (SAN)
University of Social Sciences and Humanities (SWPS)
University of Technology and Life Sciences in Bydgoszcz
University of Warsaw
Vistula University (formerly University of Economics and Computer Science in Warsaw)

Warsaw School of Economics (SGH)
Warsaw University of Life Sciences – SGGW
Warsaw University of Technology
Wroclaw Medical University
Wroclaw University of Economics
Wroclaw University of Technology

Polonya’ da eğitim ve çalışma detayları hakkında bilgilendirme için 0212 259 60 75 / 76 – 0544 259 60 71 ‘den ilgili danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Veya Bilgi İstek formunu detaylıca doldurarak danışmanlarımızın size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU