Bu yaz Amerika’ ya mı gitmek istiyorsunuz?

Bu yaz Amerika' ya mı gitmek istiyorsunuz?

Bu yaz Amerika' ya mı gitmek istiyorsunuz?

Vize başvurusu yapmak için yaz ayları çok geç olabilir!

ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu, göçmen olmayan vize başvurusunda bulunmak isteyen herkesi erken başvuru yapmaya çağırıyor.

Şu anda ABD Ankara Büyükelçiliği’nde ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda göçmen olmayan vize randevuları için yalnızca bir hafta bekleme süresi bulunuyor. Ancak yoğun yaz aylarının (Nisan – Ağustos) yaklaşmasıyla randevu bekleme süresinin önemli ölçüde uzaması bekleniyor.Başvuru sahiplerine seyahatlerinin başlamasından uzun zaman önce, seyahat planları kesinleşmemiş olsa bile, Amerika vizesi almak için başvurabileceklerini hatırlatmak isteriz. Erken davranın, yaz yoğunluğuna kalmayın!

Amerika F1 öğrenci vizesine başvuru yapmakta geç kalmayın!

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ‘dan  Amerika’ da dil okullarını tercih ederek, profosyonel vize desteği ile bu yaz dönemini Amerika’ da İngilizce konuşarak geçirebilirsiniz. Danışmanlarımız indirimli dil okulları listesini dikkate alarak bireysel bütçe çıkartacaklar. En çok tercih edilen şehirlerden New York, Chicago, Boston, Los Angeles ve Florida ‘ da bulunan özel kampanyalarımızdan faydalanmanız mümkün. Amerika Büyükelçiliği tarafından 05 Mart tarihinde biz Yurtdışı Eğitimcilere geçilen özel bilgilendirmeye göre ” Yaz dönemlerinde Amerika’ ya gidecek öğrencilere bu olası yoğunluğu bildirerek şimdiden önlem almalarını sağlamaktır. Örneğin; Haziran 1 tarihinde  Amerika’ da dil okuluna başlayacak  bir öğrencinin Konsoloslugun sisteminden en geç Vize Randevusunu için Mayıs 20′ de alabilmesi şartı ile belirtilen tarihte eğitimine başlayabileceğidir.

Detaylı bilgi ve danışmanlık için ALS STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Istanbul-Beşiktaş merkez ofisimizi ziyaret edebilir, 0212 259 60 75′ ten sorularınızı sorabilirsiniz.
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın İstanbul Başkonsolosluğu internet sayfasından (www.istanbul.usconsulate.gov/visas.html)  ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Öğrenci görüşleri:

Merve Taber: Istanbul’ da üniversite öğrencisiyim. Amerika’ da Los Angeles’ ta yazın 3 aylık dil okuluna gitmek istiyordum. Mersin’ de yaşayan ailemde benimle beraber acentelere görüşmeye geldi. ALL STUDY ile işlemlerimizi yapmaya karar verdik. Temmuz ayında okuluma Embassy English dil okuluna  başlayacağım. Erkenden okul kaydımı yaptığım için acentem vize randevumu aldı bile. Nisan ayında randevum var. Şimdiden Amerika’ ya gideceğim için mutluyum.

Cem İshak Gurur: İngilizce bölümde okuyorum. 3. sınıftayım ve ilk defa yurtdışına çıkacağım. Amerika hep görmek istediğim bir ülkeydi. New York’ ta LSI dil okuluna kaydımı yaptırdım. Çok beklemek, risk yaşamamak için acentem ALL STUDY vize randevumu hemen aldı. Mayıs ayında vize görüşmem var. Çok heyecanlıyım. Tüm işlemlerim acentem yaptı. Ben sadece vize evraklarını toparladım. Herkese acentemi tavsiye ederim.

Laila Deniz Saner: Fort Lauderdale’ de TALK dil okulunda Haziran ayında okuluma başlayacağım. 2 ay Amerika’ da olacağımı düşünmek bile beni mutlu ediyor. ALL STUDY Yurtdışı Eğitimdeki danışmanım A. Karataş hanım’ ın tavsiyelerini dinledim. Okul, şehir tercihi, program seçeneğimi…kısacası herşeyimi danışmanıma sorarak belirledim. Nisan ayında Aemrika Konsolosluğunda vize randevum olucak. Yine acentemin önerilerini dinleyeceğim. Karşılıklı vize mülakatı yaparak heyecanımı yenmeme yardımcı oluyorlar.