Ukrayna Üniversitelerine Başvuru İşlemleri

Ukrayna Üniversitelerine Başvuru İşlemleri

Ukrayna Üniversitelerine Başvuru İşlemleri

UKRAYNA’ DA ÜNİVERSİTE OKUMANIN AVANTAJLARI

  • Ukrayna’ da 50 farklı alanda Üniversite Programları
  • Yılda 1400 USD’ den başlayan Öğrenim ücretleri
  • Yıllık ortalama USD 2500 ‘ ya gelen Üniversite Programları
  • Yılda 400 USD dan başlayan konaklama/yurt fiyatları

UKRAYNA ÜNVİERSİTELERİNE BAŞVURU TARİHLERİ
Son başvuru tarihi: 1 Ağustos
Ders başlangıç tarihleri: 1 Eylül
Tüm yıl üniversite bölümleri hazırlık ve İngilizce sınıfları mevcuttur.

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİNE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Kabul prosedürü 2014 hakkında daha fazla bilgi için danışmanlarımızla 0212 259 60 75 ‘ ten iletişime geçebilirsiniz. Ön görüşme sonrasında detaylı bilgi için istenilen evraklar -Yeminli tercüman tarafından Rusça bölümlerde okuyacaklar Rusça’ ya, İngilizce bölümlerde okuyacaklar İngilizce’ ye çevrilmiş olarak danışmanlarımıza teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca firmamızda ücret karşılığında çeviri işlemleri yapılmaktadır. Evraksız görüşmelere dönüş yapılmamaktadır. 

  1. Pasaport
  2. Diploma
  3. Transkript
  4. CV
  5. 100 USD veya karşılığı TL Ön bilgi ve danışmanlık ücreti (bu ücret kayıt ücretinden düşülmek üzere tahsil edilmektedir.)

7 İşgünü içerisinde Üniversitenizden cevap alınır.  Orijinal Üniversite kabul belgeleriniz için okula banka aracılığı ile ödemeniz yapılır. 1 ay içerisinde Üniversitenizden kabulleriniz getirtilir. Vize işlemleriniz hemen başlatılır. Vize işlemleriniz sonuçlanır sonuçlanmaz hemen uçak biletiniz alınır. İlk yıl okul ücretiniz, konaklama ve havaalanı karşılama ücretlerinizin ödemesi banka aracılığı ile yapılır. Ve eğitiminize başlayabilirsiniz.

Not: Pasaportunuzun en az 1,5 sene geçerlilik süresi olmalıdır.

Üniversite kayıt, vize, uçak bileti, konaklama rezervasyonu gibi tüm işlemleriniz ALL STUDY Yurtdışı Eğitim danışmanlarınız tarafından hazırlanacaktır. Gerekli bilgi ve danışmanlık almak isteyenlerin Bilgi istek Formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. İlgili danışmanımız aynı gün sizlere dönüş yapacaktır.

10 Ocak 2017- NOT: 2016 Şubat ayından itibaren Ukrayna’ da üniversite başvuru işlemlerini takip ve yürütme hizmetlerini durdurduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ukrayna’ da üniversite ve Ukrayna’ da Yüksek lisans ile ilgili başvuruları bundan böyle süresiz bir tarihe kadar yapmayacağız. Sitemizdeki bilgileri adaylara bilgi verme amaçlı olarak tutmaktayız.

Ukrayna Üniversitelerine Kabul İşlemleri İçin TIKLAYINIZ

 

UKRAYNA’ DA YABANCI DİPLOMA TANINMA İŞLEMLERİ 

Ukrayna’da yabancı eğitim belgelerin tanınması için prosedür hakkında detaylar şöyledir.

Yurtdışında okumuş ama Ukrayna’da da uzmanlık alanı içinde eğitim ya da iş devam planlıyorsanız , tanıma ( denklik ) için eğitiminize dair belgeleri göndermeniz gerekmektedir.


Information and Image Center
” -(Bilgi ve Görüntü Merkezi) tarafından, akademik hareketlilikleriniz bir ulusal bilgi merkezi ( Çözünürlük 31 Ağustos 2011 tarihli Ukrayna Bakanlar Kabinesi Hayır 924 , ) incelenir. Özellikle , Merkezin yetkileri, yabancı ülkelerin eğitim kurumları tarafından verilen eğitim belgelerin doğruluğunu teyit  etmenin yanı sıra, yabancı ülkelerin eğitim kurumları tarafından verilen eğitim belgelerine göre verilen niteliklerin denklik uyumluğunu sağlayabilmek için uzman sınavlarına düzenlenmesi yer alıyor.

Sonuç olarak; Bu belgenin doğruluğunu doğrulama ve yeterlilik denklik onayı Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından onaylanır.

Bilgi ve Görüntü Merkezi, ve Eğitim ve eğitim belgeleri Ukrayna Bilim Bakanlığı tarafından uygulanan tanıma prosedürünün şeffaflığı için maksimum kolaylık sağlamak için ” tek pencere ” prensibine göre çalışır. Önce tanıma işlemi için belgeleri hazırlamak için , aşağıdaki bölümleri okuyun lütfen :

UKRAYNA’ DA ÜNİVERSİTE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bir eğitim belgesi için tanımlama onayı almak için başvuru yapmak gerekmektedir.  Belgeler bölümünde Listesi listelenen belgelerin bir paket

1. Evraklar: AŞAĞIYA DETAYLICA EKLENMİŞTİR. DANIŞMANLARIMIZDAN DESTEK ALINIZ.

2. Başvuru belgeleri bu paketi teslim edebilir :
Devlet şirketi ” Bilgi ve Görüntü Merkezi ” , Box 147 , Kiev , 01135 posta ile .

veya

 “Information and Image Centre” – 01135 , Kiev şehir , 26/41 Pavlovská street

Lütfen Dikkat! Özgün eğitim belgeleri ( bölümüne “Belgeler Listesi ” bölümünde listelenen ) posta gerektiğini lütfen unutmayın . 

Belgelerin paket kendi makbuz ve kayıt andan itibaren 10 ofis gün içinde takip edilmektedir . O zamandan beri Merkezin uzmanları belgeleri paketi ve belge düzeni doğruluğunun eksiksiz kontrol edecektir .

Belgelerin tam olarak ya da yanlış belge düzeni ile başvuru sahibi tarafından sunulan değilseniz , bu mesaj ile esasının sınavsız başvuru sahibine iade edilecektir .

Lütfen Dikkat ! Uygulamada aktif E-posta adresi , geçerli iletişim numaralarını ve posta adresi belirtmek için emin olun .

Lütfen Dikkat ! Eğer Kiev’de değilseniz , kişisel yabancı kimlik asılları sunmak için gezi zaman harcamak zorunda değilsiniz . Sen 240,00 UAHek miktar ödeme , uzaktan form gönderme ( hiç ziyaret ) kullanabilirsiniz . Bu prosedürün ayrıntıları belgelerin bölümüne Listesi adlandırılan belgelerin bir paket aldıktan sonra Merkezi’nin uzmanları tarafından belirlenir .

 

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİNE BAŞVURU EVRAKLARI

Aşağıdaki belgelertanıma işlemi için gereklidir: 

1. Başvuru: Belge tanıma (başvuru formu ve tamamlanmış örnek web sitemizde mevcuttur) .Herhangi bir düzeltme olmadan , açık ve okunaklı olarak doldurulmalıdır. İletişim bilgileriniz eklenecektir.

2. Consent:  Eğitimini Rusya’da veya Rusça dilinde tamamlamış olanlar için, Rusça başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir .Diğer kişiler için , İngilizce başvuru formu sitemizde bulunabilir .

3. Diploma: Eğitim belgelerinin noter tasdikli sureti ( belgenin belgelerin tanınması sağlayan hükümler içeren ikili ya da çok taraflı sözleşmelerde Ukrayna ile olan ülkeler dışında , Ukraynaca çeviriye Apostil onayı gereklidir. 

4. Transcript: Yabancı dilde eğitim belgesi ve noter onaylı Ukraynaca çeviri ile noter onaylı kopyası  gerekir.  Bu belgede türüne ve çalışma dönemine ait bilgi , eğitim kursları ( konular ) , sınıfının toplam ( hafta) miktarı ve kendini çalışılmış saat ( kredi) , dönem sayısı ve çalışma programının diğer ayrıntıları listesinden söz edilmelidir .

Rusçaya çevirilen belgelerin  noter tasdikli kopyası ekte zorunlu bulunmalıdır.

5. Copies : Daha önceki yüksek öğretim veya orta mesleki eğitim (varsa ) doğrulayan belgelerin  kopyası 

Başvuran adaylar kendi eğitim paketlerini hazırlamakla sorumludur. 
Lütfen Dikkat ! Toplanan belgelerin paketi eksiksiz olarak  teslim edildiğinde,  sınavsız olarak Ukrayna Eğitim Bakanlığının resmi sürecine göre  kayıt tarihinden itibaren 10 iş günü süresince sahibine iade edilecektir .

Başvurular yazılı olarak bu konuda bilgilendirilir.

Ukrayna’ da eğitim ve YÖK Denklikleri hakkında detaylı bilgi için 0212 259 60 75 no’lu ofis telefonumuzdan aramanız ya da Bilgi İstek formunu doldurmanız yeterlidir. Gün içerisinde danışmanlarımız size dönüş yapıcaklardır.

ALl STUDY Türkiye’ nin en çok ziyaret edilen yurtdışı eğitim portalı https://www.allstudy.com.tr ’nin kurucusudur. Güncel kampanyalarımızı ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Rusça ve İngilizce Üniversite hazırlık yılı okulları kayıt ve danışmanlık işlemlerimiz ücretsizdir.  

[otw_shortcode_button href=”https://www.allstudy.com.tr/ukrayna-da-universite/” size=”medium”  shape=”radius” color_class=”otw-red” css_class=”width:100%” ]Ukrayna’da Üniversite[/otw_shortcode_button]