Almanya’da Ücretsiz Yüksek Lisans

Almanya’ da ücretsiz yüksek lisans yapabiliyorsunuz. Almanya’da Türkiye temsilciliğini yürüttüğümüz  Istanbul ofisimiz sayesinde garantili kayıt ve garantili Almanya vizesi işlemlerinizi yapıyoruz. Eğitim acentemiz 2004 yılından bu yana Almanya’ da bulunan tüm Devlet üniversitelerinin birebir Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Öğrencilerimizin üniversiteye ulaşım ve oturumlarının uzatma işlemleri tamamen Türk danışmanlarımız tarafından Almanya’ da yürütüliyor.  Aşağıda detaylıca Almanya’da Yüksek Lisans yerleştirmeleri ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz. Aşağıda Almanya’ da Yüksek lisans hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz..​ Almanya’da Yüksek Lisans kayıt işlemlerini en güncel hali ile  Facebook sayfamızdan, yurtdışında master programlarına katılanların görüşlerini İnstagram sayfamızdan takipte kalabilir siniz. Kayıt için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır:

 1. Pasaport -ön fotograflı sayfası-
 2. Diploma -Sadece Mühendislik Başvuruları yapıyoruz-
 3. Transcript -Minimum GPA 2.80
 4. Rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanacaktır-
 5. var ise TestDAF skorunuz -Almanca bölümler için- yok ise 9 ay Almanca TestDAF hazırlık kursu kaydınızı yapıyoruz Üniversite/Master başvurunuzla beraber
 6. CV
 7. Kısa bir iyi niyet mektubu
 8. Ön kayıt ücreti
Almanya’ da Master için her ay kayıt işlemi alıyoruz. Almanya’da Üniversiteler her yılın Eylül ayında başlar. Üniversite kayıt, dil okulu kayıt, bloke hesap açılımı ve Almanya vizesi işlemlerinizin tümü minimumda 5,5 ay sürüyor. Bu tarih planını lütfen danışmanınızla karşılıklı konuşunuz.  Almanya üniversitelerine kayıt ücretlerimiz şu şekildedir.
 • Almanya' da üniversite /  Almanya' da yüksek lisans kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli toplam 2500€uro' dur. 2 taksit olarak alınır. 175o euro ve 750euro şeklinde 2 taksit yapılır. TOPLAM : ​2100EURO
 • 1.taksit aşaması; İlk kayıt anında Yüksek lisans için üniversitelere yapılacak başvuru ve işlemler için alınır. Yeminli tercüme, zorunlu sigorta ve Gerekli merci ve kuruluşlara ödeme yapıldığı için Üniversitenizden Bu aşamada kabul gelmiştir. Bu Almanya'ya gitmekten vazgeçme halinde  bu ücretin iadesi yapılamaz. Gelecek planlamanızı sağlıklı yapınız.
 • 2.taksit aşaması;  Üniversitenizden şartlı kabul mektubu gelmiş olur. Almanca Hazırlık okuluna kayıt ve Vize işlemleri için yapılacak başvuru aşamasında ödenir.
 • ''2021 eğitim yılında sadece Mühendislik Başvurularını kabul ediyoruz. 2021'den itibaren İşletme, Psikoloji, Sosyoloji, Edebiyat, Öğremenlik, Sanat, Spor bölüm başvuruları almıyoruz.Sadece Mühendislik bölüm başvuruları kabul ediyoruz''
Almanca TestDAF Hazırlık kabul mektubu ve Üniversiteden gelen Şartlı Kabul Mektubu ile beraber Almanya’da eğitim alırken çalışabileceğiniz Uzun Dönem Ulusal Vizenize başvuruyoruz. Almanya Elçiliği Vize dosyanızı en kısa 2 ay içerisinde sonuçlandırıyor. Websitemiz akademik yerleştirmelerimizle ilgili bir kütüphane özelliği taşımaktadır. İlgili linklerden alanınızla ilgili detaylarımızı inceleyebilir, ön bilgi edinebilirsiniz.
 1. Almanya’da Almanya menşeli Frankfurt merkezli bir Alman Akademik firmanın Türkiye temsilciliğini yürütüyoruz.
 2. Almanya’da üniversitelerinde eğitimler ücretsizdir.
 3. ilgili üniversitelerden 100% kabul alabileceğimiz öğrencilerin başvurularını kabul ediyoruz. Kabul alamayacak hiç kimsenin dosyası işleme konulmaz.
 4. Eğer Alman üniversitesinde eğitim döneminde  ilk 10’da Honour List öğrencisi olursanız Üniversiteler yaşam masraflarınızı dahi karşılıyor.
 5. Almancanız yoksa üzülmeyin!  Almanya’ da 9 ay TestDAF hazırlık  ücretlidir. 4500euro-550euro arasında değişir. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih’te TestDAF Akademik Almanca eğitimler verilir.
 6. Almanya okullarından Konaklama satın almak zorunda değilsiniz. Eğer okuldan konaklama satın alırsanız 1ay için: 800euro ilave ediniz.
 7. BLOKE HESAP NEDİR? : Almanya Konsoloslugu Bloke hesap için; Türkiye’deki  bankanızda 10.236euro bulundurmanız gerekiyor. Bu Alman Konsoloslugunun temel şartıdır. Almanya’da öğrenciliğiniz devam ettiği sürece Alman Konsolsolugu, kendi Devlet bankası aracılıgı ile Size yaşam masraflarınızda kullanılmak üzere aylık 853€  öder. (Eger bankada böyle bir paranız yoksa Almanya’ da yaşayan Alman Vatandaşı olup, devletten hiçbir şekilde yardım almayan, Vergisini düzenli ödeyen akraba, komşu, arkadaşınız size kendi evinde kalacağınıza dair sponsorluk belgesini bize postalar. Bu durumda Bloke hesap zorunlulugu ortadan kalkar.)
 8. Almanya ulusal vize şartları gereğince tüm ögrenci adayları a) A2 düzeyinde Almanca bildiğini belgeler VEYAb) Türkiye’de A2 eğitimi için bir kursa yazıldıgını belgeler VEYA c) Almanya’ya bir çok kez giriş/çıkış yaptıgını belgeler. Bu bir Vize zorunluluğudur. Almanya’da yüksek lisans kayıt işlemlerini gerçekleştiren tüm adaylar Almanya Konsolosluğunun dayattığı bu resmi şartı  bilir ve kayıt aşamasında kabul etmiş sayılır. Alman Üniversiteleri bu nedeni kabul ettiğinizi dikkate alarak şartlı kabul mektubu gönderiyor.

* Almancanız varsa Almanya Konsoloslugunun görmek istedği A2  belgesini Istanbul ve Ankada’da bulunan Geothe kursunda sınava girerek alabilirsiniz. Almancanız henüz hiç yok ise yine bu 2 kursta Almanca dil eğitimine gidebilirsiniz. https://www.goethe.de/ins/tr/tr/sta/ist/kur/tup.cfm Tüm kayıt işlemlerini online yapıyor bu kurum.  Almanya Vizesi başvurusunda Adaylar Minimum A2 eğitimi aldıgını veya sınav belgesini  muhakkak ibraz etmek zorundadırlar. Aksi takdirde vize almanız mümkün değildir. Burası çok önemlidir. 

 1. Kayıt, danışmanlık, vize başvuru ve vize sonuçlanma işlemleri net 6ay sürüyor. Almanca TestDAF  sınıfları her ay başlar. Her dönem kayıt olabilirsiniz.
 2. Türkiye’de TestDAF skorunuzu belgeleyebiliyorsanız üniversiteden anında kabul getiriyoruz.  
***Üniversite başvurusu için maksimum 24, Yüksek Lisans başvurusu için 29 maksimum yaş sınırı mevcuttur. Yaşı büyük adayların başvuruları kendi inisiyatifleri dahilindedir.
**** Geçerli A2 beltesini ön kayıttan sonra  teslim edemeyen adayların kendilerine Üniversiteden kabul getirtilmes için ödedikleri Ön ücretin iadesi yapılmıyor. Zira ücret ön danışmanlık hizmet bedeli olarak ödenmiş,  karşılıgında size Üniversiteden Ön kabul/Şartlı Kabul mektubu getirtilmiştir. 

Bu linkleri muhakkak inceleyiniz.
Almanya' da yüksek lisans

Almanya Devlet Üniversiteleri

Almanya' da ücretsiz Yüksek Lisans 

Almancanızı Türkiye’de geliştirebileceğinize inanmıyorsanız Almanya’da 12 haftalık Almanca TESTDAF kursuna kayıt yaptırarak A2 belgenizi almanızı sağlıyoruz.                        Kayıt işlemleri sırası ile şu şekildedir:

 1. Üniversite başvurunuz yapılır.
 2. Almanya’da üniversitenin bağlı oldugu kurumdan Almanca TestDAF kaydınız yapılır. TestDAF kurs ücreti ödenir. TestDAF kurumundan Kabul mektubunuz/Acceptance gelir.
 3. Üniversite ve TestDAF = 2 KABUL mektubu ile Konsolosluga vize başvurumuzu yaparız.
 4. Bloke hesap açılır. Bu işlem konsolosluk tarafından 1-2 hafta sürüyor.
 5. Vize başvurumuz kabul edilir.
 6. İsteğe bağlı olarak konaklama rezervasyonunuz yapılır.

Almanya’ da 120 tane devlet üniversitesi var ve tüm Alman Üniversitelerinin Türkiye temsilcilik ofisi olarak hizmet veriyoruz. Almanya’ da üniversiteler ücretsiz çünkü tüm eğitim hizmetlerini Almanya devleti kendisi tarafından finanse eder.  Almanya’ da üniversiteler büyük sanayi kuruluşları ile beraber çalışıyor. Kurumsal şirketlerle entegre bir şekilde personel yetiştirmek amacı ile öğrencilerini eğitimleri sürecinde bu kurum ve kuruluşlarda staj ve projelere teşvik eder. Mezun olan aday böylece uygulamalı eğitim almış olup, dünyanın dev şirketlerinde çalışma hakkı edinerek bu firmalarda kendisine yer edinir. Almanya’da eğitim alırken çalışma izniniz de var. 2 senelik yüksek lisans eğitimi sonrasında Almanya’da 1 sene süreli yaşama ve tam zamanlı çalışma hakkı verilir. Bu süreçte mesleğinizle ilgili çalıştığınızı beyan edebilirseniz önünüze mesleğini icra edebilen bir profesyonel olarak Avrupa’ da çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

ALMANYA’ DA İNGİLİZCE YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI ALMIYORUZ. ALMANYA’DAKİ KURUMSAL EĞİTİM OFİSİMİZİN TEMEL TALEBİ BU YÖNDEDİR.

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinin Türkiye temsilcisi olarak hizmet veriyoruz. 2004 yılında kurulmuş olan firmamız,  vermiş olduğu danışmanlık hizmetlerinden dolayı öğrencilerin​e sınırsız hizmet anlayışı ile Almanya Devlet Üniversitelerine üniversite ve Yüksek lisans kayıt işlemlerini yapar, vizelerini almalarına yardımcı olur ve Almanya ofisi ile destek ve danışmanlığını eğitim hayatınız boyunca devam ettirir. 

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilirsiniz.

On-Line başvuru için formu doldurunuz. Forma yukarıda belirtildiği gibi;  Muhakkak bir Mühendislik bölümü mezunu, enaz GPA 2.80, Almanca dili ile daha önce ilgilenmiş, Bloke hesap ve TestDAF ücretlerini ödemekte zorlanmayacak Adaylar Online başvuru formunu detaylı şekilde doldurmalı ve hemen Türkçe CVsini info@alsstudy.com.tr adresine email etmelidir.

Ciddi adaylara dönüş sağlanır.