Almanya’da Ücretsiz Yüksek Lisans

Almanya’ da ücretsiz Üniversite eğitimi ve Ücretsiz yüksek lisans eğitimi almanızı sağlıyoruz.

Almanya ofisimiz Berlin’dedir. Aynı zamanda Almanca kurslarımız bu merkezde verilmektedir.   

Almanya’nın genelindeki tüm Alman Devlet Üniversitelerinin Türkiye Temsilciliğini yapıyoruz.

Eğitim acentemiz 2004 yılından bu yana Almanya’ da bulunan tüm Devlet üniversitelerinin birebir Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Öğrencilerimizin üniversiteye ulaşım ve oturumlarının uzatma işlemleri tamamen danışmanlarımız tarafından Berlin’den yürütülüyor. 

Aşağıda detaylıca Almanya’da Yüksek Lisans yerleştirmeleri ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz.

Almanya’da Üniversite okumak istiyorsanız yaşınız 22 ten büyük olmayacak. Ayrıca Türkiye’de hangi bölümü kazanmışsanız Almanya’da sadece o bölümde okuma hakkınız vardır.

Almanya’da Yüksek Lisans kayıt işlemlerini en güncel hali ile  Facebook sayfamızdan, yurtdışında master programlarına katılanların görüşlerini İnstagram sayfamızdan takipte kalabilir siniz. Kayıt için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır:

 1. Pasaport -ön fotoğraflı sayfası-                                                                 
 2. Üniversite Diploması -Sadece Mühendislik ve İşletme Başvurularını kabul ediyoruz.
 3. Üniversite Transkript/Ders Notları – Minimum GPA 2.80
 4. Rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanır.
 5. Zorunlu Almanca A2 sınav skorunuz- GEOTHE Enstitü’ den alınız. Almanca A2 skorunuz yok ise ; 
 6. Almanya’daki kurs merkezinden 10 hafta online Almanca  ve 8 ay Almanya’da Sınıf içi Almanca kurs kaydınızı yapıyor ve vizeye bu belge ile başvuruyoruz.
 7. var ise TestDAF skorunuz
 8. CV – örnek tarafımızdan verilir.
 9. Kısa bir iyi niyet mektubu – örnek tarafımızdan verilir.
 10. Ön kayıt ücreti
Almanya’ da Master için her ay kayıt işlemi alıyoruz. Almanya’da Üniversiteler her yılın Eylül ayında başlar. Üniversite kayıt, dil okulu kayıt, bloke hesap açılımı ve Almanya vizesi işlemlerinizin tümü minimumda 5,5 ay sürüyor. Bu tarih planını lütfen danışmanınızla karşılıklı konuşunuz.  Almanya üniversitelerine kayıt ücretlerimiz şu şekildedir.
Almanya’da yüksek lisans yapmak için birçok online başvuru alıyoruz. Almanya’da ücretsiz üniversite egitimi verildigini duyan gençler detayları bilmeden, henüz Almanya’da 1 ay kendilerini geçindirecek yaşam masrafı dahi olmadan Almanya’da ücretsiz yüksek lisans yapmak istiyorum demektedir. 1 euro’nun 30 TL oldugunu unutmayınız. Dolayısı ile Almanya Üniversiteleri ücretsiz olsa dahi barınma, beslenme, ulaşım gibi hayati giderlerinizin olacagını gözardı etmeyiniz.
 • Almanya' da üniversite /  Almanya' da yüksek lisans kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli toplam 2500€uro' dur. 
  2 taksit olarak alınır. 2000 euro ve 500euro şeklinde 2 taksit yapılır. TOPLAM : ​2500EURO
 • 1.taksit aşaması; İlk kayıt anında Yüksek lisans için üniversitelere yapılacak başvuru ve işlemler için alınır. 
  Yeminli tercüme, zorunlu sigorta ve Gerekli merci ve kuruluşlara ödeme yapıldığı için Üniversitenizden Bu aşamada kabul gelmiştir. Bu Almanya'ya gitmekten vazgeçme halinde  bu ücretin iadesi yapılamaz. Gelecek planlamanızı sağlıklı yapınız.
 • 2.taksit aşaması;  Üniversitenizden şartlı kabul mektubu gelmiş olur. 
  Almanca Hazırlık okuluna kayıt ve Vize işlemleri için yapılacak başvuru aşamasında ödenir.
 • 2021'den buyana sadece Almanya'da Mühendislik ve İşletme Yüksek Lisansı Başvurularını kabul ediyoruz. 
  
  
Almanca kurs merkezinden getirecegimiz TestDAF Hazırlık kabul mektubu ve Üniversiteden gelen Şartlı Kabul Mektubu ile beraber Almanya’da eğitim alırken çalışabileceğiniz
Uzun Dönem Ulusal Vizenize başvuruyoruz. Almanya Elçiliği Vize dosyanızı en kısa 4 ay içerisinde sonuçlandırıyor. Websitemiz akademik yerleştirmelerimizle ilgili bir kütüphane özelliği taşımaktadır. İlgili linklerden alanınızla ilgili detaylarımızı inceleyebilir, ön bilgi edinebilirsiniz.
 1. Almanya merkezimiz Berlin’dedir.  
 2. Almanya üniversitelerinde eğitimler ücretsizdir.
 3. ilgili üniversitelerden 100% kabul alabileceğimiz öğrencilerin başvurularını kabul ediyoruz.
 4. Üniversiteden kabul alamayacak hiçbir başvuruyu kabul etmiyoruz. 
 5. Eğer Alman üniversitesinde eğitim döneminde  ilk 10’da Honour List öğrencisi olursanız Üniversiteler yaşam masraflarınızı dahi karşılıyor.
 6. Almancanız yoksa üzülmeyin!  Almanya’ da 6 ay veya 9 ay TestDAF hazırlık  ücretlidir. 6500€uro – 12500€uro arasında değişir. Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih’te TestDAF Akademik Almanca eğitimler verilir.
 7. Almanya okullarından Konaklama satın almak zorunda değilsiniz. Eğer okuldan konaklama satın alırsanız 1ay için: 934,00 € ilave ediniz.
 8. BLOKE HESAP NEDİR? : Almanya Konsoloslugu Bloke hesap için; Türkiye’deki  bankanızda 11.208,00 €’ bulundurmanız gerekiyor. Bu Alman Konsoloslugunun temel şartıdır. Almanya’da öğrenciliğiniz devam ettiği sürece Alman Konsolsolugu, kendi Devlet bankası aracılıgı ile Size yaşam masraflarınızda kullanılmak üzere aylık 934,00 €  öder. (Eger bankada böyle bir paranız yoksa Almanya’ da yaşayan Alman Vatandaşı olup, devletten hiçbir şekilde yardım almayan, Vergisini düzenli ödeyen akraba, komşu, arkadaşınız size kendi evinde kalacağınıza dair sponsorluk belgesini bize postalar. Bu durumda Bloke hesap zorunlulugu ortadan kalkar.)
 9. Almanya ulusal vize şartları gereğince tüm ögrenci adayları a) A2 düzeyinde Almanca bildiğini belgeler VEYA b) Türkiye’de A2 eğitimi için bir kursa yazıldıgını belgeler VEYA c) Almanya’ya bir çok kez giriş/çıkış yaptıgını belgeler. Bu bir Vize zorunluluğudur. Almanya’da yüksek lisans kayıt işlemlerini gerçekleştiren tüm adaylar Almanya Konsolosluğunun dayattığı bu resmi şartı  bilir ve kayıt aşamasında kabul etmiş sayılır. Alman Üniversiteleri bu nedeni kabul ettiğinizi dikkate alarak şartlı kabul mektubu gönderiyor.

 

* Almancanız varsa Almanya Konsoloslugunun görmek istedği A2  belgesini Istanbul ve Ankara’da bulunan Geothe kursunda sınava girerek alabilirsiniz.

Almancanız henüz hiç yok ise yine bu 2 kursta Almanca dil eğitimine gidebilirsiniz. https://www.goethe.de/ins/tr/tr/sta/ist/kur/tup.cfm Tüm kayıt işlemlerini online yapıyor bu kurum.  Almanya Vizesi başvurusunda Adaylar Minimum A2 eğitimi aldıgını veya sınav belgesini  muhakkak ibraz etmek zorundadırlar.

Aksi takdirde vize almanız mümkün değildir. Burası çok önemlidir. Bu belge bir zorunluluktur.

Alman Konsoloslugunun katı kuralları ile  pazarlık yapılmaz.

 1. Kayıt, danışmanlık, vize başvuru ve vize sonuçlanma işlemleri net 6ay sürüyor.
 2. Almanca TestDAF  sınıfları her ay başlar. Her dönem kayıt olabilirsiniz.
 3. Türkiye’de TestDAF skorunuzu belgeleyebiliyorsanız üniversiteden anında kabul getiriyoruz.  
***Üniversite başvurusu için maksimum 24 yaş, Yüksek Lisans başvurusu için 27 yaş maksimum yaş sınırı vardır.
****Yaşı büyük adayların başvuruları kendi sormululukları dahilindedir. Bu nedenle bilgi olarak sayfamıza ekledik.
*****Geçerli A2 skorunuzu Türkiye’den alamadıgınız durumda Almanya’daki kurs merkezinden 10 hafta Online Almanca kursu kaydı yaptırmak zorundasınız.   
********** Üniversiteden şartlı kabul belgesi getirdildikten sonra Cayma veya Vize reddi hallerinde kayıt ücretleri iadesi yapılmaz.  Zira ön danışmanlık hizmet bedeli Üniversiteden kabul getirmemiz için ödenmiş ve hizmetimiz bu aşamada %100 verilmiştir. 
Almanya’da neden Bloke Hesaba ihtiyacınız var?
AB üyesi olmayan öğrencilerin, Alman öğrenci vizesine başvururken hem hükümetin hem de üniversitenin gerekliliklerini karşılaması gerekir.
Bu şartlardan biri de öğrencilerin elçiliklere sağlamaları gereken mali kaynakların kanıtıdır.
Bu da Almanya’da kaldıkları süre boyunca kendilerini finanse edebildiklerini gösteriyor.
En yaygın yöntemlerden biri bir Alman bankasında Bloke Hesap açmaktır.
Almanya vizesi için açılan Bloke Hesap ve oturma izni için gerekliliklerin farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın.
Bu nedenle, bu farklılıkları önceden tanımak ve tüm kurallara uyan bir Bloke Hesap sağlayıcısı seçmek çok önemlidir.
Gerekli Alman Bloke Hesap tutarı 2022 kış döneminden başlayarak, Almanya’da kalan öğrencilerin aylık 934,00 € bloke olması gerekir;
bu da bir yıl için toplam 11.208,00 €’dur.
Ancak gerekli tutarı yerel büyükelçiliğinizin veya ilgili makamınızın web sitesinden kontrol etmenizi önemle tavsiye ederiz.
Ayrıca, standart aylık bloke edilen tutarın %10 oranında artırılmasını gerektiren belirli vize türleri de vardır.
Bu, aşağıdaki vize türleri için geçerlidir: Yabancı niteliklerin tanınması için vize Dil edinimi için vize ve öğrenim veya
çıraklık kursuna başvurmak amacıyla vize (§§ 16d, 16f (1), 17 AufenthG – Alman İkamet Yasası)
Bu linkleri muhakkak inceleyiniz.
Almanya' da yüksek lisans

Almanya Devlet Üniversiteleri

Almanya' da ücretsiz Yüksek Lisans 

Almancanızı Türkiye’de geliştirebileceğinize inanmıyorsanız Almanya’da 12 haftalık Almanca TESTDAF kursuna kayıt yaptırarak A2 belgenizi almanızı sağlıyoruz.                       

Kayıt işlemleri sırası ile şu şekildedir:

 1. Üniversite başvurunuz yapılır.
 2. Almanya’da üniversitenin bağlı oldugu kurumdan Almanca TestDAF kaydınız yapılır.
 3. TestDAF kurs ücreti ödenir. TestDAF kurumundan Kabul mektubunuz/Acceptance gelir.
 4. Üniversite ve TestDAF = 2 KABUL mektubu ile Konsolosluga vize başvurumuzu yaparız.
 5. Bloke hesap açılır. Bu işlem konsolosluk tarafından 2 hafta sürüyor.
 6. Üniversiteden kabul gelmiş halde yapılan Almanya Ögrenci vizesi başvurusu 6ayda sonuçlanır.  
 7. İsteğe bağlı olarak konaklama rezervasyonunuz yapılır.

Neden Almanya’da üniversite eğitimleri ücretsiz?

Almanya’ da 120 tane devlet üniversitesi var ve tüm Alman Üniversitelerinin Türkiye temsilcilik ofisi olarak hizmet veriyoruz. Almanya’ da üniversiteler ücretsiz çünkü tüm eğitim hizmetlerini Almanya devleti kendisi tarafından finanse eder.  Almanya’ da üniversiteler büyük sanayi kuruluşları ile beraber çalışıyor. Kurumsal şirketlerle entegre bir şekilde personel yetiştirmek amacı ile öğrencilerini eğitimleri sürecinde bu kurum ve kuruluşlarda staj ve projelere teşvik eder. Mezun olan aday böylece uygulamalı eğitim almış olup, dünyanın dev şirketlerinde çalışma hakkı edinerek bu firmalarda kendisine yer edinir. Almanya’da eğitim alırken çalışma izniniz de var. 2 senelik yüksek lisans eğitimi sonrasında Almanya’da 1 sene süreli yaşama ve tam zamanlı çalışma hakkı verilir. Bu süreçte mesleğinizle ilgili çalıştığınızı beyan edebilirseniz önünüze mesleğini icra edebilen bir profesyonel olarak Avrupa’ da çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

ALMANYA’ DA İNGİLİZCE YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI ALMIYORUZ.

ALMANYA’DAKİ KURUMSAL EĞİTİM OFİSİMİZİN TEMEL TALEBİ BU YÖNDEDİR.

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinin Türkiye temsilcisi olarak hizmet veriyoruz.

2004 yılında kurulmuş olan firmamız,  vermiş olduğu danışmanlık hizmetlerinden dolayı öğrencilerin​e sınırsız hizmet anlayışı ile Almanya Devlet Üniversitelerine üniversite ve Yüksek lisans kayıt işlemlerini yapar, vizelerini almalarına yardımcı olur ve Almanya ofisi ile destek ve danışmanlığını eğitim hayatınız boyunca devam ettirir. 

 

Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek Formunu doldurabilirsiniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı OLARAK İNGİLTERE, İRLANDA, MALTA, AMERİKA, KANADA,  AVUSTRALYA, YENİ ZELANDA VE DUBAİ’DEKİ AKREDİTELİ DİL OKULLARI VE TÜM DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN ANA YETKİLİ KAYIT OFİSİ​DİR.
 
​AYRICA VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VEREN BİR ŞİRKETİMİZ DAHA VARDIR. İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN YETKİLENDİRİLMİŞ  ONAYLI VİZE ACENTESİYİZ! ÖĞRENCİ VİZESİ, TURİST VİZESİ, TİCARİ VİZE, AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ BAŞVURULARINIZ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SONUÇLANDIRILIR.
Yurtdışında akrediteli Tüm dil okulları,Liseler ve Üniversitelerle birebir çalışmakta ve onaylı egitim kurumlarının Türkiye temsilciliğini yapmaktayız. 2000 yılından bu yana yurtdışı egitim danışmanlığı ve Vize danışmanlığı faaliyetini kurumsalda yürütmekteyiz.
ALL Study Yurtdışı Eğitim yetkili bir acente olup aynı zamanda bünyemizde Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş Vize Danışmanlık şirketimizde mevcuttur.

Okulların güncel fiyatlarını ve promosyonlarını ve yurtdışında eğitime gönderdiğimiz öğrencilerimizin yurtdışı hayatlarından paylaşımları görmek isterseniz  INSTAGRAM  ve  FACEBOOK ​ve TWITTER  Sayfalarımızı takipte kalınız. ​ALL STUDY Yurtdışı Egitim Hizmetleri web sitemiz gerçek bir Kütüphanedir. Sürekli Güncellenir. Az ve özet içeriklerle yazılmıştır. Sıkılmadan okuyabilir, ilgilendiginiz ülke ve program hakkında Ön bilgiler edinebilirsiniz.


On-Line başvuru için formu doldurunuz. Forma yukarıda belirtildiği gibi;  Muhakkak bir Mühendislik bölümü mezunu, enaz GPA 2.80, Almanca dili ile daha önce ilgilenmiş, Bloke hesap ve TestDAF ücretlerini ödemekte zorlanmayacak Adaylar Online başvuru formunu detaylı şekilde doldurmalı ve hemen Türkçe CVsini info@alsstudy.com.tr adresine email etmelidir.

Almanya Ulusal Vizesi kolay bir vize tipi degildir.

Üniversiteden kabul almanız %100 Vize alacagınız anlamına gelmez.

Vize alabilecegine inanan, sicili temiz, Finansal yeterliliklere sahip, ön Almanca bilgisini belgeleyen, GPA 2.80 ve engeç 27 yaşında olan ve Vize dosyasında eksik beyanda bulunmayacak adayların kayıtları kabul edilir. Bu standartların dışında iseniz başvuru yapmayınız. Direk Vize ret nedenidir.