Almanya’da Ücretsiz Yüksek Lisans

Almanya’ da ücretsiz yüksek lisans yapabiliyorsunuz. Almanya’da Türkiye temsilciliğini yürüttüğümüz  Istanbul ofisimiz sayesinde garantili kayıt ve garantili Almanya vizesi işlemlerinizi yapıyoruz. Eğitim acentemiz 2004 yılından bu yana Almanya’ da bulunan tüm Devlet üniversitelerinin birebir Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Öğrencilerimizin üniversiteye ulaşım ve oturumlarının uzatma işlemleri tamamen Türk danışmanlarımız tarafından Almanya’ da yürütülmektedir.  Aşağıda detaylıca Almanya’da Yüksek Lisans yerleştirmeleri ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz. Aşağıda Almanya’ da Yüksek lisans hakkında detaylı bilgileri görebilirsiniz..​ Almanya’da Yüksek Lisans kayıt işlemlerini en güncel hali ile  Facebook sayfamızdan, yurtdışında master programlarına katılanların görüşlerini İnstagram sayfamızdan takipte kalabilir siniz.Kayıt için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır:

 1. Pasaport -ön fotograflı sayfası-
 2. Diploma
 3. Transcript
 4. Rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanacaktır-
 5. var ise TestDAF skorunuz -Almanca bölümler için- yok ise 9 ay Almanca TestDAF hazırlık kursu kaydınızı yapıyoruz Üniversite/Master başvurunuzla beraber
 6. var ise IELTS skorunuz -İngilizce bölümler için-
 7. CV
 8. Kısa bir iyiniyet mektubu
 9. Aşağıda kayıt ücretinizin ilk taksiti olan 1350euro (750euro vzie başvuru esnasında ödenecektir.)
Almanya’ da Master için her ay kayıt işlemi alabilmekteyiz. Üniversiteler her yılın Eylül ayında başlar. Üniversite kayıt, dil okulu kayıt, bloke hesap açılımı ve Almanya vizesi işlemlerinizin tümü minimumda 5,5 ay sürmektedir. Bu tarih planını lütfen danışmanınızla karşılıklı konuşunuz.  Almanya üniversitelerine kayıt ücretlerimiz şu şekildedir.
 • Almanya’ da üniversite /  Almanya’ da yüksek lisans kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedeli toplam 2100euro’dur. 2 taksit olarak alınır. 135o euro ve 750euro olarak taksitlendirme yapılır. TOPLAM : ​2100EURO
Almanca Hazırlık yılınızla beraber ilgili Üniversitenizden şartlı kabul mektubunuzu getirerek Almanya vizenize başvuru yapmaktayız. Almanya Elçiliği dosyanızı en kısa 2 ay içerisinde sonuçlandırmaktadır. Almanya’ da yüksek lisans kayıt/danışmanlık/bloke hesap açılımı/vize işlemlerinizi yürütmekten memnun oluruz. Websitemiz akademik yerleştirmelerimizle ilgili bir kütüphane özelliği taşımaktadır. İlgili linklerden alanınızla ilgili detaylarımızı inceleyebilir, ön bilgi edinebilirsiniz.
 1. Almanya Frankfurt merkezli bir Akademik firmanın Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz.
 2. Almanya’da üniversitelerinde eğitimler ücretsizdir.
 3. ilgili üniversitelerden 100% kabul alabileceğimiz öğrencilerin başvuruları kabul edilmektedir. Kabul alamayacak hiçkimsenin dosyası işleme konulmamaktadır.
 4. Eğer üniversitenizde ilk 10  derece bulunabilirseniz yaşam masraflarınızı dahi karşılamaktadırlar.
 5. Almanya’ da 9 ay TestDAF hazırlık  ücretlidir. 4500euro-550euro arasında değişmektedir.
 6. Konaklama satın almak zorunda değilsiniz fakat okuldan konaklama satın alırsanız 1ay için 800euro ilave ediniz.
 7. Almanya Konsoloslugu Bloke hesap için bankanızda 10.236euro bulundurmanız gerekmektedir. Bu ücret size -Öğrenciliğiniz devam ettiüği sürece Almanya’ya gittiginizde Alman Konsolsolugu ve Devlet bankası aracılıgı ile aylık halde  maaş şeklinde ödenecektir. Eger bankada böyle bir paranız yoksa Almanya’ da yaşayan Alman vatandaşlıgı olan akraba, komşu, arkadaşınız size kendi evinde kalacağınıza dair sponsorluk belgesi sunabiliyor. Bu durumda Bloke hesap zorunlulugu ortadan kalkmaktadır.
 8. Almanya ulusal vize şartları gereğince enaz A2 düzeyinde Almanca bildiginizi sertifikalı belgelemelisiniz. Bu bir zorunluluktur. Almanya’da yüksek lisans kayıt işlemlerini gerçekleştiren tüm adaylar Almanya Konsolosluğunun dayattığı bu resmi şartı  bilir ve kayıt aşamasında kabul etmiş sayılır. Alman Üniversiteleri bu nedenle şartlı kabul mektubu göndermektedir. 
 9. Almanya’da Yüksek lisans eğitimi alabilmeniz için Alman Konsolosşugunun temel bir şartı vardır. Alman Konsoloslugunun adayların A2  düzeyinde Almanca bildiklerini sınav skoru ile belgelemelerini zorunlu tutar. Eğer henüz A2 sınav skorunuz yok ise; Yüksek lisans Kayıt işlemlerinizi başlattıgınız gün Geothe kursundan A1-A2 kurs kaydınız tarafınızdan online yapılmalıdır. Istanbul Ankara ve Izmir de Geothe Yoğun Almanca kurs ofisleri vardır. Ücreti 2500TL’dir. Kayıt öncesinde bu sınavı almanızı önermekteyiz. Kayıt esnasında Sınav skorunu belgeleyemeyen adaylar  Konsolosluğa Vize başvuru esnasında muhakkak Minimum A2 belgesini ibraz etmek zorundadırlar. Aksi takdirde vize almanız mümkün değildir.
 10. Kayıt, danışmanlık, vize başvuru ve vize sonuçlanma işlemleri net 6ay sürmektedir. Almanca TestDAF  sınıfları her ay başlar. Üniversiteler sadece her sene Eylül ayında açılmaktadır.
 11. TestDAF skorunuzu belgelediginizde tüm üniversitelerden aynı anda kabul getirmekteyiz.
***Üniversite başvurusu için maksimum 24, Yüksek Lisans başvurusu için 29 maksimum yaş sınırı mevcuttur. Yaşı büyük adayların başvuruları kendi insiyatifleri dahilindedir.
**** Geçerli A2 sınavını ön kayıttan sonra  teslim edemeyen adayların kendilerine Üniversiteden kabul getirtilmes için ödedikleri Ön ücretin iadesi yapılamamaktadır.Zira ücret ön danışmanlık hizmet bedeli olarak ödenmiş,  karşılıgında size Üniversiteden Ön kabul/Şartlı Kabul mektubu getirtilmiştir. 
****Eğer talep ederseniz okuldan gelen kabul mektubunuzla beraber vize başvurunuzu kendiniz de Almanya Konsolosluğuna yapabilir siniz.

Almanya’ da yüksek lisans başvuruları Almanca dil yeterliliği olmayan adaylar her dönem başvuru yapabilirler. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları Almanya’ da Yüksek lisans için en uygun başvuru tarihleridir. Üniversiteler Eylül ayında eğitimlerine başlar. Almanya Üniversitelerinden şartlı kabul getirme süreci 1-2 ay sürmektedir. Bu nedenle erken ve zamanında üniversite başvurusu ve vize başvuru tarihleri bizler için çok önemlidir. Aşağıda özetle bilgi vermemiz gerekirse; Almanya Devlet Üniversitelerine  akademik yerleştirme hizmet sistemi sırası ile şu şekilde işlemektedir.

 1. Yukarıda belirtilen evrakları tarafımıza teslim edersiniz. Önkayıt işleminiz gerçekleşir. 1350euro kayıt, danışmanlık ücreti olarak ilk taksitinizin ödemesi yapılır. Tarafımızdan kayıt formlarınız düzenlenir. 
 2. İlgili üniversiteden Sartlı kabul Mektubu Almanya’dan gelmiş olur. Üniversiteye kabul edilemeyecek öğrencilerin kaydı kesinlikle alınmamaktadır.- Mezuniyet ortalamanızı sorduğumuzda anında size kabul alabilirsiniz veya alamazsınız denmektedir. Üniversiteden şartlı kabul geldiginde kayıt ücretinizin 2.taksiti ödenir ve hesabınız kapanır. (750euro-2.taksit tutarıdır).
 3. Bu aşamada A2 sınav skorunuzu belgelemeniz istenir. Türkiye’de A2 sınavını alamayanlar Almanya’da 12 haftalık Almanca TESTDAF kursuna kayıt yaptırarak belgeyi elde etmektedir. Genel itibari ile Almanya’da Yüksek lisans eğitim almak isteyenlerin %80’nin yakın akrabası, komşusu muhakkak Almanya’ da yaşamaktadır. Bu aşamada bu işlemler için yakınlarınızla iletişime geçebilir siniz. Eğer isterseniz ekstra bir ücret talep etmeden, sadece biran önce Üniversite yerleşme işlemlerinizi hızlandırmak için Almanya’da 12 hafta dil okulu kayıt ve vize işlemlerinizde tamamen gönüllülük dahilinde yardımcı ve destek olabiliriz. 
 4. Üniversite kaydınızdan sonra Almanca dil kurumunda TestDAF hazırlık kursu kaydınız yapılır. Almanca dil kursu ücretinin ödemesi yapılır. TestDAF dil eğitiminizin ücreti ödenir. Okuldan Kabul mektubunuz/Acceptance gelir.
 5. Konsolosluga vize başvurumuzu yaparız.
 6. Bloke hesap açılır. Bu işlem konsolosluk tarafından 1-2 hafta sürmektedir.
 7. Vize başvurumuz kabul edilir.
 8. İsteğe bağlı olarak konaklama rezervasyonunuz yapılır.

Almancanız yoksa üzülmeyin! Üniversite öncesinde Almanya’ da kayıtlı  oldugunuz üniversitenin bağlı oldugu kurumda Almanca hazırlık  dersleri alabiliyorsunuz. Bu süre hiç Almanca bilmeyenler için 1 Akademik Almanca Hazırlık yılı 9 aydır. Almanca hazırlık yılı ücretleri şehirden şehre 3500Euro-4500Euro arasında değişmektedir. Kayıtlı oldugunuz Üniversitenin ilgili Hazırlık okulunda Almanca TestDAF eğitimi almanız sağlanır. Kayıt işlemleriniz yapılır. İsteğe bağlı havaalanı karşılama hizmeti sağlanır.   Okul ücretlerinin ödendiğini Makbuz/Banka dekontunuzu vize başvuru esnasında Konsolosluğa beyan etmek zorunludur.

Ayrıca B2 düzeyinde Almancası olanlar 6 ay Almanca hazırlık programına katılabilirler. Almancam var diyen arkadaşlar için aşağıdaki evraklara ilaveten TESTDAF skorunu beyan ettiklerinde direkt üniversite başvurularını/yerleştirmelerini de yapmaktayız. Yukarıdaki ücretler dâhilinde Almanya’ da akademik bir kurumda/Üniversitede Akademik bir eğitime  başlamak istediğiniz takdirde size sağlıklı bilgi ve Üniversite ismi önerebilmemiz için aşağıdaki evrakları​n ALMANCA olarak ​​tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

 

ALMANYA KONSOLOSLUGUNA VİZE BAŞVURU ÖNCESİNDE TARAFIMIZDAN BLOKE HESAP  İŞLEMİNİZ YAPILIR.

Bloke Hesap Nedir: Almanya öğrenci vizesi koşullarınca * Akademik programa kayıt yaptıran 1 öğrenci 1 yıllık yaşam masraflarını Almanya’ da Deutsche Bank Hesabına bloke etmek zorundadır. Almanya Hükümetinin belirlemiş olduğu 1 öğrencinin 1 yıllık net yaşam gideri 8640 Euro’ dur. Deutshce Bank’ a yatıracağınız 10.236Euro, Almanya’ da eğitime başladığınızda HER AY size cep harçlığı/konaklama/yemek/yol harcamalarınızın karşılıgı olarak  853€ şeklinde bankadan harçlık olarak siz öğrencilere/öğrenciliğiniz devam ettiği sürece ödenir. *Bu işlem Almanya Konsoloslugu tarafından zorunlu tutulmaktadır.  Yani sizin kendi paranız yıl boyunca size iade edilir. Bu hesabın adı BLOKE HESAPTIR. Almanya’ da yaşayan akraba/arkadaşlarınız devletten herhangi bir yardım almıyor ve ülkede yasal vatandaşlık hakkı ile yaşama hakkına sahipse size bu konuda sponsor olabilir.

***Vize başvurusu esnasında ödeyeceğiniz 10,236euro aslında sizin kendi paranız olarak öğrenciye ilk eğitim yılında aylık 853Euro harçlık şeklinde ödenir. Yani bu rakam tekrardan size geri dönmektedir.  Sadece Almanya Hükümeti bu ücreti sizden alarak sizin eğitiminizi garantilemekte ve yaşam maaliyetlerinizi ödeyebilecek durumda oldugunuzu garantilemekte ve kesin hale getirmektedir.

 

Öngörüşme hizmetimiz tamamen ücretsizdir. Frankfurt ofisimiz aracılıgı ile Almanya’ da eğitim alan öğrencilerimizin dosyaları rahatlıkla takip edilebilmektedir. Istanbul dışında yaşayan adaylarımızın on-line olarak ta kayıt işlemlerini yapmaktayız. Yukarıdaki şartların size uygun olduğunu düşünüyorsanız sizlere Almanya’ da ücretsiz Yüksek Lisans yapabilme şansı sunuyoruz. Mühendislik, teknoloji, sanat, işletme, sosyal bilimler alanlarında en köklü devlet üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz. Almanya’ da 120 tane devlet üniversitesi var ve tüm Alman Üniversitelerinin Türkiye temsilcilik ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Almanya’ da üniversiteler ücretsiz çünkü tüm eğitim hizmetlerini Almanya devleti kendisi tarafından finanse eder.  Almanya’ da üniversiteler büyük sanayi kuruluşları ile beraber çalışırlar. Kurumsal şirketlerle entegre bir şekilde personel yetiştirmek amacı ile öğrencilerini eğitimleri sürecinde bu kurum ve kuruluşlarda staj ve projelere teşvik ederler. Mezun olan aday böylece uygulamalı eğitim almış olup, dünyanın dev şirketlerinde çalışma hakkı edinerek bu firmalarda kendisine yer edinebilir. Mezuniyetiniz sonrasında size 1 sene süreli yaşama ve tam zamanlı çalışma hakkı verilir. Bu süreçte mesleğinizle ilgili çalıştığınızı beyan edebilirseniz önünüze mesleğini icra edebilen bir profesyonel olarak Avrupa’ da çalışma şansı yakalabilirsiniz.

 

ALMANYA’ DA İNGİLİZCE YÜKSEK LİSANS YAPABİLİRSİNİZ.
Almanya’ da İngilizce bölümlerede Yüksek Lisans yapabilirsiniz fakat mezuniyet ortalamanızın en az 3.00 olması kesin bir şarttır. Ayrıca Almanya Üniversitelerinde İngilizce hazırlık yılı verilmez. Yani mezuniyet ortalaması uygun adaylar TOEFL 70 veya IELTS 6,5 sınav skoru ile beraber tarafımıza başvurularını yapabilirler. Almanya’ da İngilizce Yüksek Lisans yapmak isteyen adaylar ofis görüşmemize özellikle IELTS6,5 /TOEFL 79 Sınav skor belgeleri ve minimum mezuniyet ortalaması 3.00 ile gelmek zorundadırlar. 

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinin Türkiye temsilcisi olarak hizmet vermekteyiz. 2004 yılında kurulmuş olan firmamız,  vermiş olduğu danışmanlık hizmetlerinden dolayı öğrencilerin​e sınırsız hizmet anlayışı ile Almanya Devlet Üniversitelerine üniversite ve Yüksek lisans kayıt işlemlerini yapar, vizelerini almalarına yardımcı olur veAlmanya ofisi ile destek ve danışmanlığını eğitim hayatınız boyunca devam ettirir. 

****Üniversite başvurusu için maksimum 24, Yüksek Lisans başvurusu için 29 maksimum yaş sınırı mevcuttur.****

ALL Study yurtdışı eğitim websitemiz sürekli güncellenmektedir. Almanya’da Yüksek Lisans kayıt işlemlerini en güncel hali ile  Facebook sayfamızdan, yurtdışında master programlarına katılanların görüşlerini İnstagram sayfamızdan takipte kalabilir siniz.

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar.Bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için Bilgi İstek formunu doldurabilir siniz. 

On-Line başvuru için formu doldurunuz. Danışmanlarımız gün içerisinde size dönüş yapacaklar.