Almanya’da Ücretsiz Yüksek Lisans

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim 2004 yılından bu yana Almanya’ da bulunan tüm Devlet üniversitelerinin birebir temsilciliğini yürütmekteyiz. Almanya’ da Frankfurt şehrinde ALL STUDY ofisimiz ve ofisimizde Türkçe konuşan danışmanlarımız vardır. Öğrencilerimizin üniversiteye ulaşım ve oturumlarının uzatma işlemleri tamamen Türk danışmanlarımız tarafından Almanya’ da yürütülmektedir. Bu nedenle tüm danışmanlık kayıt, vize hizmetlerimizi ücretsiz olarak yapıyoruz. Almanya’ da yüksek lisans başvuruları Almanca dil yeterliliği olmayan adaylar her dönem başvuru yapabilirler. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları Almanya’ da Yüksek lisans için en uygun başvuru tarihleridir. Üniversiteler Eylül ayında eğitimlerine başlar. Almanya Üniversitelerinden şartlı kabul getirme süreci 1-2 ay sürmektedir. Bu nedenle erken ve zamanında üniversite başvurusu ve vize başvuru tarihleri bizler için çok önemlidir. Aşağıda özetle bilgi vermemiz gerekirse:

Almanya Devlet Üniversitelerinde  yüksek lisans eğitimleri ücretsiz verilmektedir. Almanya’ da Frankfurt şehir merkezindeki ofisimiz işbirliği ile Almanya’ daki tüm devlet üniversitelerine üstün başarı ile öğrencilerimizi yerleştirmekteyiz. Almancanız yoksa üzülmeyin! Üniversite öncesinde Almanya’ da kayıtlı  oldugunuz üniversitenin bağlı oldugu kurumda Almanca hazırlık  dersleri alabiliyorsunuz. Bu süre hiç Almanca bilmeyenler için 1 Akademik Almanca Hazırlık yılı 9 aydır. Almanca hazırlık yılı ücretleri şehirden şehre 3500Euro-4500Euro arasında değişmektedir. Kayıtlı oldugunuz Üniversitenin ilgili Hazırlık okulunda Almanca TestDAF eğitimi almanız sağlanır. Kayıt işlemleriniz yapılır. İsteğe bağlı havaalanı karşılama hizmeti sağlanır.   Okul ücretlerinin ödendiğini Makbuz/Banka dekontunuzu vize başvuru esnasında Konsolosluğa beyan etmek zorunludur.
Ayrıca B2 düzeyinde Almancası olanlar 6 ay Almanca hazırlık programına katılabilirler. Almancam var diyen arkadaşlar için aşağıdaki evraklara ilaveten TESTDAF skorunu beyan ettiklerinde direkt üniversite başvurularını/yerleştirmelerini de yapmaktayız.

Almanca Hazırlık yılınızla beraber ilgili Üniversitenizden şartlı kabul mektubunuzu getirerek Almanya vizenize başvuru yapmaktayız. Almanya Elçiliği dosyanızı en kısa 2 ay içerisinde sonuçlandırmaktadır. Almanya’ da yüksek lisans kayıt/danışmanlık/bloke hesap açılımı/vize işlemlerinizi yürütmekten memnun oluruz. Websitemiz akademik yerleştirmelerimizle ilgili bir kütüphane özelliği taşımaktadır. İlgili linklerden alanınızla ilgili detaylarımızı inceleyebilir, ön bilgi edinebilirsiniz. Özet olarak Almanya’ da Akademik Yerleştirme hizmet sistemi sırası ile şu şekilde işlemektedir. Aşağıda detaylıca Almanya’da Yüksek Lisans yerleştirmeleri ile ilgili bilgileri okuyabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi başlatmak veya bizlerle  iletişime geçmek, randevu alarak ofisimizde birebir görüşme yapmak için 0212 259 60 75 – 0544 259 60 71 ‘ den arayabilirsiniz. Kayıt için bize teslim etmeniz gereken evraklarınız şunlardır:

 1. Pasaport
 2. Diploma
 3. Transcript / Mezuniyet ortalamanız Mühendislik alanında minimum 2,40 olması zorunluluktur. İşletme alanlarında ise minimum 2.80 olması zorunludur. Bu notların altında olanlar lütfen firmamızla iletişime geçmeyiniz.
 4. Varsa TestDAF Skorunuz
 5. CV
 6. ALL STUDY Kayıt, danışmanlık, vize, bloke hesap açılım hizmetleri için ödeyeceğiniz 1.taksit 1000€
 7. 250€ Noter ve 100€ sigorta bedeli

Yukarıdaki ücretler dâhilinde Almanya’ da akademik bir kurumda/Üniversitede Akademik bir eğitime  başlamak istediğiniz takdirde size sağlıklı bilgi ve Üniversite ismi önerebilmemiz için aşağıdaki evrakları​n ALMANCA olarak ​​tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

ALMANYA’ DA YÜKSEK LİSANS YERLEŞTİRMELERİ HAKKINDA : 

 1. ​Almanya’ da Üniversite, Yüksek Lisans eğitimleri ücretsizdir.
 2. Frankfurt’ da ALL STUDY Yurtdışı eğitim şubemiz vardır.
 3. Almanya’ daki öğrencilerimize hizmetlerimiz eğitim hayatları boyunca  devam eder.
 4. Sadece Almanya Devlet Üniversiteleri ile çalışmaktayız.
 5. Almanca Hazırlık yılı programları Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih, Köln, Bremen, Dresden, Göttingen, Bielefield şehirlerinde mevcuttur.
 6. Yüksek Lisans kayıt/danışmanlık/vize hizmet bedelimiz 1750 Euro’ dur. ​1000€ ve 950€ olmak üzere ​2 taksitle ödeme yapılır.
 7. 250Euro Noter evrakları için ilave ediniz.
 8. 100Euro Zorunlu Sigorta hizmetleri için ilave ediniz.

Almanya’ da yüksek öğrencim için başvuran adaylarımızın %80 i Almanya’ da bir yakını muhakkak vardır. Almanya’ da konaklama talebi adayın isteğine göre verilir. Almanya vizesi başvurusunda konaklama satın almanız için bir vize şartı koymaz. İsteğe bağlı olarak satını alacağınız 1 aylık yurt konaklama ücretleri aylık 600Euro – 800Euro arasında değişmektedir.

ALMANYA KONSOLOSLUGUNA VİZE BAŞVURU ÖNCESİNDE TARAFIMIZDAN BLOKE HESAP  İŞLEMİNİZ YAPILIR.

Bloke Hesap Nedir: Almanya öğrenci vizesi koşullarınca * Akademik programa kayıt yaptıran 1 öğrenci 1 yıllık yaşam masraflarını Almanya’ da Deutsche Bank Hesabına bloke etmek zorundadır. Almanya Hükümetinin belirlemiş olduğu 1 öğrencinin 1 yıllık net yaşam gideri 8640 Euro’ dur. Deutshce Bank’ a yatıracağınız 8040 Euro, Almanya’ da eğitime başladığınızda HER AY size cep harçlığı/konaklama/yemek/yol harcamalarınızın karşılıgı olarak  720€ şeklinde bankadan harçlık olarak siz öğrencilere/öğrenciliğiniz devam ettiği sürece ödenir. *Bu işlem Almanya Konsoloslugu tarafından zorunlu tutulmaktadır.  Yani sizin kendi paranız yıl boyunca size iade edilir. Bu hesabın adı BLOKE HESAPTIR. Almanya’ da yaşayan akraba/arkadaşlarınız devletten herhangi bir yardım almıyor ve ülkede yasal vatandaşlık hakkı ile yaşama hakkına sahipse size bu konuda sponsor olabilir.

Öngörüşme hizmetimiz tamamen ücretsizdir. Frankfurt ofisimiz aracılıgı ile Almanya’ da eğitim alan öğrencilerimizin dosyaları rahatlıkla takip edilebilmektedir. Istanbul dışında yaşayan adaylarımızın on-line olarak ta kayıt işlemlerini yapmaktayız. Ofisimiz Beşiktaş sahilde Bahçeşehir Üniversitesi/Barbaros Kütüphanesi karşısındadır.  Yurtdışı Eğitim programları ile ilgili ​güncellemeleri ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. BEŞİKTAŞ’ TA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ BARBAROS KÜTÜPHANESİ KARŞISINDAYIZ. Adres:  Yıldız Mah. Çırağan Cad. Kartal Apt. No: 1  Kat:3  Beşiktaş  İstanbul

Kayıt ve danışmanlık için iletişim numaralarımız  ​​ 0212 259 60 75/76  –  0544 259 60 71

Bilgilerinize….
******

Yukarıdaki şartların size uygun olduğunu düşünüyorsanız sizlere Almanya’ da ücretsiz Yüksek Lisans yapabilme şansı sunuyoruz. Mühendislik, teknoloji, sanat, işletme, sosyal bilimler alanlarında en köklü devlet üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz. Almanya’ da 120 tane devlet üniversitesi var ve tüm Alman Üniversitelerinin Türkiye temsilcilik ofisi olarak hizmet vermekteyiz. Almanya’ da üniversiteler ücretsiz çünkü tüm eğitim hizmetlerini Almanya devleti kendisi tarafından finanse eder.  Almanya’ da üniversiteler büyük sanayi kuruluşları ile beraber çalışırlar. Kurumsal şirketlerle entegre bir şekilde personel yetiştirmek amacı ile öğrencilerini eğitimleri sürecinde bu kurum ve kuruluşlarda staj ve projelere teşvik ederler. Mezun olan aday böylece uygulamalı eğitim almış olup, dünyanın dev şirketlerinde çalışma hakkı edinerek bu firmalarda kendisine yer edinebilir. Mezuniyetiniz sonrasında size 1 sene süreli yaşama ve tam zamanlı çalışma hakkı verilir. Bu süreçte mesleğinizle ilgili çalıştığınızı beyan edebilirseniz önünüze mesleğini icra edebilen bir profesyonel olarak Avrupa’ da çalışma şansı yakalabilirsiniz.

ALMANYA’ DA İNGİLİZCE YÜKSEK LİSANS YAPABİLİRSİNİZ.
Almanya’ da İngilizce bölümlerede Yüksek Lisans yapabilirsiniz fakat mezuniyet ortalamanızın en az 3.00 olması kesin bir şarttır. Ayrıca Almanya Üniversitelerinde İngilizce hazırlık yılı verilmez. Yani mezuniyet ortalaması uygun adaylar TOEFL 70 veya IELTS 6,5 sınav skoru ile beraber tarafımıza başvurularını yapabilirler. Almanya’ da İngilizce Yüksek Lisans yapmak isteyen adaylar ofis görüşmemize özellikle IELTS6,5 /TOEFL 79 Sınav skor belgeleri ve minimum mezuniyet ortalaması 3.00 ile gelmek zorundadırlar. Kayıt, danışmanlık, vize hizmet bedelimiz 1750€’ dur.

Almanya vizesi için kişisel genel giderleriniz:

 • Yeni pasaport çıkartacak adaylar için pasaport harcı : 5/10 yıllık pasaport harcı 450’TL dir.
 • 270 euro gidiş dönüş uçak bileti
 • 90 euro vize ücreti Almanya konsolosluguna ödenir.

***Vize başvurusu esnasında ödeyeceğiniz 8640euro aslında sizin kendi paranız olarak öğrenciye ilk eğitim yılında aylık 720Euro harçlık şeklinde ödenir. Yani bu rakam tekrardan size geri dönmektedir.  Sadece Almanya Hükümeti bu ücreti sizden alarak sizin eğitiminizi garantilemekte ve yaşam maaliyetlerinizi ödeyebilecek durumda oldugunuzu garantilemekte ve kesin hale getirmektedir.

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinin Türkiye temsilcisi olarak hizmet vermekteyiz. 2004 yılında kurulmuş olan firmamız,  vermiş olduğu danışmanlık hizmetlerinden dolayı öğrencilerin​e sınırsız hizmet anlayışı ile Almanya Devlet Üniversitelerine üniversite ve Yüksek lisans kayıt işlemlerini yapar, vizelerini almalarına yardımcı olur veAlmanya ofisi ile destek ve danışmanlığını eğitim hayatınız boyunca devam ettirir.

Bu şartlarda Almanya’ da Yüksek Lisans programlarına danışmanlık, kayıt ve vize işlemlerimizden faydalanmak isterseniz 0212 259 60 75/760544 259 60 71 den arayabilir, işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Öncesinde okumak istediğiniz bölümler hakkında konuşacak ve not ortalamanıza uygun olarak yerleşebileceğiniz Üniversiteleri, netleştirecek ve Üniversitenize başvurumuzu yapacağız. İlgili Üniversiteden şartlı kabul mektubunuz geldiğinde Almanya vizesine başvuru yapıyoruz. Almanya vizesi işlemleriniz firmamız tarafımızdan yürütülmektedir. ALL STUDY olarak danışmanlık hizmetlerimizi gidene kadar değil, Almanya’ da eğitim hayatınız süresince ücretsiz olarak devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

ALL STUDY ADRES : YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN CAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ-ISTANBUL

On-Line başvuru için formu doldurunuz. Danışmanlarımız gün içerisinde size dönüş yapacaklar.