Kanada Vizesi

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim, Kanada vizesi için turistik, iş, eğitim ve çalışma amaçlı olmak üzere tüm vize işlemlerinizde yardımcı olmaktadır. Kanada vizesi partnerliğimizi www.merkezvize.com ile beraber yürütmekteyiz. Merkez Vize’ nin 1996 yılından bu yana yurtdışı vize işlemlerindeki uzmanlığı Kanada öğrenci ve Kanada turist vizelerimizdeki gücümüzü artırmıştır. Bundan böyle Kanada vizesi reddi almaya SON diyoruz.  İlk Kanada vizesi sizler için çok önem taşır. İlk defa vize başvurusunda bulunacak boş bir pasaport için Kanada vize başvurusu sonraki yurtdışı çıkışları için yapacağı vize başvurularında çok büyük referans olmaktadır. Adayların vize alma gücünü artırdığı kesinlikle bilinmektedir. Kanada vize dosyanızı güvenle ALL STUDY danışmanlarınıza teslim edebilir, profesyonel destekle başvurunuzu yapabilir siniz. Kanada’da eğitim ve turist vizesi alabilmek için iki tip vize bulunmaktadır. Kanada vizeleri konusunda websitemizden Kanada turist vizesi ve Kanada öğrenci vizesi detaylarını okumanızı tavsiye ediyoruz. Sayfa güncelleme tarihi : 23 Ocak, 2019′ dur. İnternet üzerinden yapmış oldugunuz araştırmalarınızda özellikle bilgilerin güncel olmasına dikkat ediniz.

Kanada Vizeleri hakkında

Firmamızı arayan birçok kişi çalışarak eğitim ücretini ödeyeceğini, yani taksitli eğitim alabileceğini hayal ediyor. Maalesef ki eğitim ücretiniz vize başvurusu öncesinde peşinen ödenmekte ve okuldan gelecek vize mektubunuz sonrasında eğitiminize başlayabilmektesiniz. Yani böyle bir durum mevcut değil. Kanada’ da eğitim alabilmek için öncelikle yukarıda belirtilen eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi beyan etmeniz istenmektedir. Siz adaylar tarafından arabamı satacağım, evimi satacağım ve yurtdışında eğitime gideceğim….. gibi kelimeleri çok defa duymaktayız. Yukarıda verdiğimiz bilgiler dahilinde bizlerden bilgi almak isteyen adayların mevcut şartlarını uygun hale getirdikleri halde bizlerle görüşme aşamasına geçmelerini talep ediyoruz. Firmamıza Kanada  eğitimle ilgili bilgi almak üzere her yıl internet üzerinden 1000 farklı başvuru almakta bunların sonucunda ancak uygun görülen  300 kişi ye ofis randevusu verile sureti ile birebir görüşme yapılmakta, bu sayısı bir hayli olan başvurulardan sadece 100 tanesini Kanada için kayıt ve vize aşamasına getirebilmekte, uygun görmediğimiz adayları ya farklı ülkelere yönlendirmekte veya başvurularını henüz bize inandırıcı gelmedikleri için başvurularını ret etmekteyiz. ALL STUDY olarak garantili vize kapsamında çalışıyoruz. Öğrencilerimizin bir çoğu ‘World of mouth’ yani kulaktan kulağa firmamızın kalitesini duyarak gelmektedir.  Birçok adayın arkadaşı, kuzeni, yeğeni, akrabası, komşusu… aracılığımızla yurtdışına gitmiş ve bu konudaki uzmanlığımızı tasdik etmiş şekilde gelmektedir. Özellikle Istanbul’ da bulunan 5 farklı üniversite ile birebir çalışmakta ve yaz tatillerinde veya mezun olduklarına Kanada dil okulları, Kanada Yüksek Lisans programlarına kayıtlarını yapmakta ve başarılı bir şekilde vizelerini alarak Kanada’ya uğurlamaktayız.

Yurtdışında dil okuluna aileler beraber gidebilirler mi? Kanada dil okulları ve Kanada sertifika programları için birçok aile tarafımıza başvuru yapmaktadır. Eşler buna karşın ikimiz birden ”Kanada’ da 2 farklı dil okuluna/ sertifika programına katılsak veya birimiz sertifika diğerimiz dil okuluna/ birimiz master diğerimiz dil okuluna gidecek şekilde başvuru yapmak istiyoruz” diyerek ofisimize geliyorlar. Oysa bizleri internet üzerinden ulaşan ailelere sitemizde net yanıt verilmektedir. Böyle bir başvuru şekli yoktur. Çiftler ayrı ayrı dahi 2 farklı programa kaydolmak istiyorlar olsalar dahi bu şekilde bir vize verilmemektedir. Kanada’ ya sadece Yüksek Lisans başvurularında eşinizle beraber gitme hakkınız vardır. Eşi ile beraber Kanada’ ya yüksek lisans amacı ile gitmek isteyen aileleri özenle seçmektedir. Her 2 çift için çok başarılı bir mesleki kalifiye, banka hesaplarında beyan ettikleri minimum 100binTL nakit mevduatın kaynağını ve nakit mevduatın akışkanlığını ve güçlü pasaportlarını(daha önce vizeli ülkelere giriş/çıkış/travel history) sunmak zorundadırlar.

Bu sene ki görüşmelerimizin sayılarını minimuma düşürmek ve sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık. Kanada’ da eğitim almak istiyorum talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların aşağıda belirtilen özelliklere sahip olmalarını zorunlu tutuyoruz. Yukarıda belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler. 0212 259 60 75/76  . Bunun dışında  Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapabiliyorsunuz. İçerik belirtilmeyen başvuru formları değerlendirilmeye alınmamaktadır. Hangi üniversitenden mezun oldugunuzu, kaç yaşında oldugunuzu, pasaportunuzdaki vizelerinizi, eğitim talebiniz için ne kadar bütçe ayırdığınızı, banka hesabınızda ne kadar nakitinizin oldugunu ve hangi tarihte eğitim almak istediğinizi tüm detaylarınızla yazmanınız istiyoruz. Akabinde gün içinde  ofis asistanımız sizi arayacak bilgilerinizi alacak ve  Kanada hakkında uzman danışmanımız tarafından uygun görüldüğünüz takdirde randevu verilecektir. Bazen oluyor ki sadece uygun bütçeyi beyan etmeniz dahi yeterli olamayabiliyor. Zira İngilizce öğrenebileceğiniz komşumuz kadar yakın ülkeler İngiltere, İrlanda, Malta veya herkesin algısında yer etmiş klasik Amerika gerçeğinin çok dışına çıkarak ülkemizden 12-15 saat uzaklıkta bir ülkeye dil okuluna neden gitmeniz gerektiğini çok geçerli sebeplerle sunabilmeniz istenmektedir. %100 Kanada vizesi  alabilmeniz için sunmanız gereken temel şartlar vardır. Bunlar

1- Travel history : son 1 yıl içerisinde pasaportunuzda başka vizeli ülkelere giriş/çıkış yaptıgınızı beyan edebilmelisiniz. Vize memurları pasaportunuzdaki vize, giriş/çıkışlarınızla dünya üzerindeli vize tarihçenize bakarak seyahat geçmişinizin ne kadar temiz olduğunu kontrol edebilmelidirler. Yurtiçinde trafik çevirmesinde GBT’ nize bakan polislerimiz var ken, yurtdışına çıkışınızda yapılacak GBT kontrolünün yapılmasının istenmesi gayet doğal karşılanmalıdır.  Kanada vizesi, Avustralya vizesi ve Yeni Zelanda vizelerine sıfır vizesiz bir pasaportla başvuru yapmanız ve minimumda 15saat – maksimumda 30 saat uzaklıkta olan ve minimum sorunun yaşandığı bir ülkeye kabul edilmeyi beklemeniz hayal olmalı. Kısaca  bu 3 ülke için başvuru yapacaksanız muhakkak pasaportunuzda son 1 sene içerisinde Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Amerika, İngiltere vizelerinden en az birini almış ve minimumda 3gece/gün giriş/çıkış yaptığınızı pasaportunuz ve geçmiş vizelerinizle belgelemeniz gerekmektedir. Bunun adı seyahat geçmişi olarak adlandırılır.

2-Eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi Banka hesaplarınızla belgelemek. Banka hesabınızda belgelemeniz gereken minimum rakamlar yukarıda belirtilmiştir. Lütfen minimum rakamlara takılmadan bankanızda maksimumda en fazla nakit beyan etmeye çalışınız.. Ayrıca bu paranın kaynağını ve akışkanlığını sunmanız istenmektedir. Detayları Kanada vizesi sayfamızdan okuyabilirsiniz.

3- Sponsorunuz anne/baba gibi 1.derece yakınınız veya kurumsal bir şirket olmalıdır. Hala, teyze, amca gibi 2. derece akraba sponsorluğu kabul edilemez.

4- Aile bütünlüğünüzü ve bağlarınızı sunabilmek adına aileniz ve varlıkları ile ilgili evraklarınızı sunabilmeli, ailenizden sponsorluk belgesi beyan etmek zorundasınız.

5- Kanada’ da alacağınız dil eğitiminin size ne katacağı hakkında geçerli bir sebep sunabilmeli ve bunu iyi niyet mektubunuzda tüm içtenliğiniz ve gerçekliği ile sunabilmelisiniz. İyiniyet mektup örneği kayıt işleminiz esnasında öğrencilerimize ALL STUDY danışmanınız tarafından verilecektir.

6- Lise mezunu olan adaylar 18-22 yaş arasında olmalı ve dil okulu+üniversite paketine kayıt yaptırmak zorundadır. Bu yaş dışında lise mezunlarının başvurusu asla kabul edilmemektedir. Adaylarımız minimum Üniversite mezunu olmak zorunda veya 2 senelik üniversite mezunu ise henüz çok yeni mezun olmak zorundadır. Kısaca yaşla orantılı olarak eğitiminiz  Kanada vizesi için çok önemlidir.

7- Kanada’ ya dil okuluna giderek eş ve çocuklarımı da götürmek istiyorum diyen adaylar maalesef böyle bir durum mümkün değil. Sitemizden veya telefonla bu şekilde birçok başvuru almaktayız. Yoğunluktan dolayı cevap dahi veremiyoruz. Zira web sitemizde detaylı olarak belirtiyoruz. Kanada eğitimlerinde aile başvurusu mümkün değildir.

8- Istanbul dışında yaşayanlar için Kanada vize başvurunuz için tüm istenen resmi evraklarınızı tarafımıza Yurtiçi kargo, Aras Kargo ile göndermenizi veya elden teslim etmenizi istemekteyiz.

9- Tüm evraklarınız yeminli tercüme edilmek zorundadır. Firmamız bu alanda hizmet vermekte ve evraklarınızı ücretlendirmektedir.

Yukarıdaki fiyat tabloları  dahilinde çıkan net ücret tarafınıza okuldan düzenlenecek resmi fatura tutarınızdır. Ön kabul belgeniz gelir gelmez ödemenizi yapmak zorunludur. Ödemeniz sonrasında okulunuzdan vize mektubunuz LoA gelir ve Kanada vizenize başvuru yapılır. Kanada Hükümeti öğrencilere geleceğin vatandaş adayı olarak baktığı için, öğrencilerine yaratıcı ve bağımsız düşünmeyi öğretmek ve  güçlü akademik becerilerini geliştirmeyi hedefler.

Yılın herhangi bir zamanında İngilizce dil okullarına kayıt yaptırılabilmektedir. Tam zamanlı dil okulları 4 hafta ile 36 hafta arasında değişmektedir. Sınıfta harcanan zaman toplamda 30 dersi geçmemektedir.

ALL STUDY danışmanınızın yorumu:

 1. ALL STUDY yurtdışı eğitim Kanada vizesi konusunda uzmandır. Adaylar uzun süreli eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabilecek/1 sene için durumda ise banka hesaplarında minimum 80binTL beyan etmelerini şart koşuyoruz.
 2. Bankanızdaki paranın kaynağını muhakkak beyan edebilmelisiniz. Örneğin; Hesaba yatırılmış büyük rakamlar için Kira geliri, Maaş geliri, ev satışı, araç satışı….gibi
 3. 35 yaşından küçük, bekar adayların aile bütünlüğünüzü ve birliğini beyan etmesini şart koşuyoruz. Aile büyüklerinizin ayrıca sponsorluk ve desteğini gösterecek evraklar talep ediyoruz.
 4. 23 yaşından büyük adayların Pasaportunda seyahat geçmişi/Travel History sunması isteniyor. Travel History sizin yurtdışı GBT nizdir. Hangi ülkeye giriş/çıkış yaptınız, size verilen yasal tarihler içerisinde mi kaldınız, bir suça karıştınız mı….. nın belgesi niteliği taşımaktadır. Bu konuda tabii ki pasaportunuzda var ise son 1 yıl içerisinde alınmış olması şartı ile Amerika, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda vizeleri öncelikli olmakla beraber A+plus Schengen ülkeleri olan Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda ülkelerine ait minimum 3gece/4günlük giriş/çıkış yapılmış bir vize isteniyor. Bu ülkelerin haricinde ülkeler sunmayınız, sormayınız. Bilgi net ve açıktır. Örneğin ; Fransa yok ama Yunanistan vizem var, İspanya vizem var ama 3 sene önce almıştım… gibi

ALL STUDY ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir!

ALL STUDY yurtdışı eğitimin Kanada’ da İngilizce kursuna kayıt yaptırmak isteyen yukarıdaki şartlara uygun olduğunu netleştirmiş tüm adaylarımıza verdiği hizmetler şöyledir :

 • Öğrencilere en uygun şehir seçimi,
 • Ders programının belirlenmesi,
 • İngilizce seviyenizin ölçülerek eğitim sürecinizin belirlenmesi,
 • İş deneyimlerinizin gözden geçirilerek kalifiyeli göçmenliğe uygun olup olmadığınız,
 • İngilizce kurs+ Üniversite, İngilizce kurs+ Yüksek Lisans /MBA, kayıtları. Kanada’ da doktora kayıtları almamaktayız. Doktora çok bireysel bir başvurudur. Doktora başvurusu onaylanmış adayların sadece vize başvurularını yapmaktayız.
 • Kariyer ve hedef planlama,
 • En uygun konaklama tercihinin yapılması,
 • Seyahat sağlık sigorta işlemlerinizin yürütülmesi,
 • Ekonomik uçak bileti rezervasyonu ve havaalanı karşılama hizmetleri,
 • Vize işlemleri
 • Kanada’ da eğitiminiz sonrasında göçmenlik işlemlerinizin yine Kanada’ da bulunan avukatlarımız aracılığı ile yürütülmesi ve takibi

ALL STUDY Kanada vizesi danışmanlığı için başvuru sahiplerine birçok şekilde yardımcı olunmaktadır:

 • Kanada kurs/okul kabul mektuplarınızın/turist vizeleriniz için Vize davetiyelerinizin vize dosyanıza eklenmesi
 • Kanada vize başvurusu için Vize formlarının on-line olarak doldurulması,
 • Kanada vizesi için evrakların İngilizce ‘ye tercüme ettirilmesi,
 • Kanada vizesi için Kanada büyükelçiliğine online teslimatı, elden teslim edilmesi
 • Uçak bileti rezervasyonunuzun yapılması
 • Konaklama detaylarınızın yapılması ve vize dosyanıza detayların eklenmesi
 • Seyahat sağlık sigortanızın yapılması
 • İyiniyet mektubu ve CV’ nin yazılmasına yardım etmesi
 • Kanada vize dosyanızın tasnif edilmesi
 • Kanada vize dosyanız tamamen tarafımızdan yürütülmekte ve vize merkezine tarafımızdan sunulmakta ve yine teslim alınmaktadır. Kanada vizesine tarafımızdan başvuru yapan adaylar bizler için  oku/vize başvuru formunu imza etmek ve vize için resmi evrakları tarafımıza teslim etmekle yükümlüdür.

ALL SSTUDY Yurtdışı Eğitim olarak öğrenci ve turist vizesi başvurusu yapmak isteyen adaylara; Kanada vize konusunda güvenle vize başvuru yapma rahatlığını sunuyoruz. Kanada Vizesi evrak dosyanız için hazırladığınız belgeleri danışmanınıza elden teslim edebilir veya kargo ile gönderebilir siniz. Evraklarınızın zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi vize alımında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Vize başvuruları adaylar tarafından İngiltere vize ofislerine elden yapılmaktadır.

 • KANADA VİZESİ BAŞVURU MERKEZİ –  Kanada Büyükelçiliği: Cinnah Caddesi No: 58 06690 Çankaya – Ankara
 • Tel:  0 312 409 27 00 Fax: 0 312 409 28 11  Web: www.dfait.gc.ca/canada-europa/turkey/

ALL STUDY  vize merkezinin vize danışmanlığı yapmış olduğu ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Avusturya, Macaristan, Polonya ve tüm Schengen ülkeleridir.

****

KANADA 350BİN GÖÇMENİ ALACAĞINI DUYURDU.
Kanada Göçmenlik Bürosu, Sığınmacılık ve Vatandaşlık Bakanı Ahmed Hussen Kanada’nın 2021 yılında 350,000 göçmene kapılarını açacağını söyledi.  Kanada’da Türkçe yayın yapan Perfectgazete.com’un aktardığı habere göre, her kategoriden göçmenin dahil edildiği yeni gelen sayısı 310.000’den 350.000 kişiye yükseltilecek. Hükümetin önümüzdeki 3 yılı kapsayacak göçmenlik planına göre, Kanada nüfusunun yaklaşık %1’ine denk gelen bir nüfus artışına evsahipliği yapacak. Ekonomik göçmenlik programları ve kalifiye işçi programları aracılığıyla ülkeye yeni gelen göçmenlerin birçoğunun işgücü açığını kapatması bekleniyor. Bakan Hussen, göçmenlerin ülke genelindeki çeşitli işgücü ihtiyacını karşılamakla birlikte artan yaş ortalamasının yükünü de hafifleteceğini söyledi.
Kanada’nın birçok bölgesinde ciddi şekilde işçi açığı olduğununun altını önemle çizen Bakan Hussen, Kanada Göçmenlik, Sığınmacılık ve Vatandaşlık Bakanlığı’ nın planının etkili bir şekilde uygulanması halinde Kanada’ nın göçmenlere kucak açan bir ülke olmakla kalmayıp, global ekonomide liderlik yarışında yükseleceğini de belirtti.Bakan Hussen aynı zamanda Liberal Hükümetin yeni gelenlerin yerleşme süreçlerine yapılan mali katkıyı %30 oranında arttırdığını hatırlatarak, göçmen sayısına paralel olarak ihtiyaçların artması halinde devlet desteğinin de artacağını sözlerine ekledi. Göçmenlik avukatları, aktivist gruplar ve ekonomistlere ilaveten federal hükümetin ekonomik danışma kurulu da alınacak göçmen sayısının ülkeye fayda sağlayacağı görüşünde. Bununla birlikte son yapılan araştırmalara göre başkent Ottawa’da bulunan evsizlerin çeyreğini yeni gelen göçmen ve sığınmacıların oluşturduğu gözlemlendi.
06 Kasım 2018  tarihli Birgün gazetesinden alıntıdır.