Newcastle Yaz Okulu

Newcastle Yaz Okulu

ASL ORGANİZASYONU İLE NEWCASTLE’ DE

5 YILDIZLI OTEL STANDARTINDA VE EKONOMİK FİYATLA BÖLGESİ, DERSLİKLERİ, KONAKLAMASI, AKTİVİTELERİ VE YAZ OKULLARINDA GENELDE OLMAYAN ATL ‘İN YENİ UYGULAMASI CONVERSATION CLASSLARIYLA MUHTEŞEM BİR YAZ OKULU

NEDEN NEWCASTLE?

Son yıllarda İngiltere de tüm öğrenciler arasında yapılan anketlerde en güvenli, en ucuz, en seçenekli ve en kaliteli başlıklarında yer aldığı anket çalışmalarında ilk sırada Newcastle Upon Tyne yer almıştır. Şehrin 250.000 kişilik nüfusunun 90.000’ni öğrenci, öğretim görevleri ve okul çalışanları oluşturmaktadır. Londra’ya hızlı trenle 2 saat 45 dakika, Edinburg ve York’a 1 saat 30 dakika mesafedeki Newcastle okyanusa, plajlara, Durham’a ve Sunderland’e 10-15 dakika mesafededir. İngiltere’nin en güvenli şehirlerinden olan Newcastle aynı zamanda tüm İngiltere’nin hem ucuz yaşamı hem de ucuz alışveriş imkânları nedeni ile akın ettiği bir şehirdir. İngiltere’deki büyük sayılabilecek tüm şehirlerdeki ortalama %30 hatta bazı bölgelerde %60’lara çıkan homojen olmayan nüfus yapısı %95 homojen nüfus yapısı ile dil eğitimi ve pratik imkânında önemli bir faktördür.

Newcastle Yaz OkuluDİL OKULU – HAYATİ ÖNEMDE OLAN DİLDE PRATİK UYGULAMASI CONVERSATİON CLASS

Şuana kadar yaz okullarında pek görülmeyen ALS’ nin yeni ve özgün uygulaması Conversation Class dil pratik sınıfları İngilizce öğrenimini maksimuma çıkaracaktır. Zira PRATİK DİL KULLANIMI eğitimin temelidir. Akşamları özel salon masa düzeninde haftada 6 saat katkıyla dil eğitimini 15 saatten haftada 21 saate çıkarmaktadır. ASL yaşanan pratik sorununa rasyonel çözüm getirmiştir. Bu nedenle DİL EĞİTİMİNDE devrim niteliğinde bu yaz formatını ASL uygulamaya sokmuş olmaktadır.

NEDEN ÜNİVERSİTE YURDU KONAKLAMASI?

Üniversite konaklama yurtlarımız TV odaları, mutfakları, güvenlik sistemleri ve binaları ile 5 yıldızlı otel görünümünde ve diğer tüm alternatif seçeneklerden çok daha farklıdır. Konaklamada kızlar ve erkekler ayrı ayrı bloklarda olup ana girişte, her blok girişlerinde ve koridora içeride mevcut dört odanın sahibinden başkası giremez. Odalar, tuvalet-banyolu ve tek kişiliktir. Ayrıca 24 saat güvenlik görevlisi ve kamera sistemleri devrede ve kayıttadır. Konaklama ve dersliklerin entegre, yakın ve aynı kurumsal alanı paylaşması sayesinde zaman ve enerji kaybı yaşanmamaktadır.

NEDEN ŞEHRE ENTEGRE BİR ÜNİVERSİTE TERCİH EDİYOR?

İngiltere’deki yaz okullarının sadece %5’i üniversite ve dolayısıyla kampüs imkânlarında iken kalan %95’i mütevazı bina ve kolaylık tesisleri ile faaliyet gösteren ilk-orta ve lise okullarından oluşur. ASL’in hem şehir hem de üniversite residence konaklama denklemi tüm İngiltere’de sayılı yaz okulu oluşumundan biridir. ASL Newcastle International Summer School, Newcastle’ın tam göbeğinde derslikleri, konaklaması, spor salonu ve diğer tüm kampüs imkânları ile yer alan üniversite bünyesindedir. Tel örgüler içerisinde değil, şehrin ana caddelerine yakın, konaklama derslikler arası birkaç yüz metre içerisindedir. Güvenlik, disiplin ve zamanı optimal kullanma açısından çok hayati ve bu projenin GÖZBEBEĞİ özelliğidir.

Newcastle Yaz OkuluYEMEKLER

Yine yıllardır Junior Yaz Okullarının genelde en büyük sıkıntılarından biri çeşitli damak zevklerine uygun olmayan ve porsiyonları küçük yemeklerdi. ASL olarak bu sorunu temelden çözüyoruz. Hem bol miktarda ve çeşitli yemek hem de damak zevine uygun yemekler ASL tarafından uygulamaya sokulmuştur.

TAM GÜN GEZİ AKTİVİTELERİ EĞİTİM MOTİVASYONUNUDA ARTIRIYOR

Öğrenci memnuniyeti odaklı olmaktan öte klasik yaz okulunun imkânları ile sınırlı aktiviteler ASL tarafından en renkli ve optimal şekle dönüştürülmüştür. Newcastle, Londra’ya hızlı trenle 2 saat 45 dakika, Edinburg ve York’a 1 saat 30 dakika mesafededir. İngiltere’de gezseniz hangi üç yeri gezersiniz sorusunun cevabı olan bu yukarıdaki yerlere cumartesileri tam gün gezileri planlanmıştır.

GÜN İÇİ – AKŞAM AKTİVİLERİ EĞİTİMİN VE SOSYALLEŞMENİN ANAHTARI

Hafta içi beş gün her öğleden sonra klasik dil okullarındaki aktiviteleri yerine daha renkli ve öğretici aktiviteleri ve konuşma – pratik clubları sağlanmıştır. Uluslararası FUTBOL turnuvası ise planı, rekabeti ve eğlencesiyle en gözde aktivitelerden biri olacaktır. Dans, üniversite kapalı havuzunda yüzme, voleybol, basketbol diğer aktivitelerimizdir. Haftada 4 gün akşam aktiviteleri yine zengin ve gelişkin olarak organize edilmiştir. Konuşma – pratik clubları özel yuvarlak masa düzeninde gruplar halinde yapılacaktır. International nightlar ile her ülke kendi yerel kültürlerini ifade eden halk oyunları gibi gösteriler yapabilecektir.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEKTEKİ ÜNİVERSİTE VE MESLEK SEÇİMİNE KATKIMIZ BU YAZ PROGRAMININ EN BÜYÜK KAZANCI OLACAKTIR.

ASL’ nin ana menüsünü oluşturan üniversite ve yurtdışında çalışma paketini haftalarca beraber yaşadığı öğrencilerini gözleyerek; genel yetenek ve eğilimleri ile ilerde seçecekleri meslek ve kariyer konusunda mülakatlar yaparak bunları rapor halinde velileri ile paylaşacaktır. Bizce tüm gezinin en değerli çalışması olacak ve ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEKTEKİ YAŞAM STANDARTLARINA IŞIK TUTACAKTIR.

ASL NEWCASTLE INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL

11- 17 YAŞ

Temmuz – Ağustos 2013

ASL FİYAT LİSTESİ

”ASL HERŞEYİ DAHİL EDEREK FİYATLANDIRMA YAPMIŞTIR.”

NELER DAHİL;

 • 3 hafta (15saat/hafta) dil okulu
 • 3 hafta haftada 2 kez (3 saat) Conversation Class (Toplam18 saat)
 • Üniversite yurdu konaklaması (5 yıldız standartında – Banyo tuvalet içinde tek kişilik odalar)
 • Her gün sabah, öğle, akşam yemekleri, gezilerdeki tüm yemeler
 • Haftada bir tam gün Londra, Edinburg, York gezileri
 • Her gün sabah-öğlen aktiviteleri

Toplam 6 gün; Uluslararası Futbol Turnuvası

Toplam 6 gün; Dans

Toplam 11 gün; Salon Futbolu – Yüzme – Voleybol – Basketbol

Akşam Aktiviteleri

Toplam 3 gün; International Nights

Toplam 6 gün; Conversation Class

Toplam 1 gün; Good-Bye parti ve sertifika seromonisi

Toplam 2 gün; Film gösterimi.

 • Toplam 2 yarım gün çevre gezileri
 • Kurs bitirme sertifikası
 • Tüm kurs materyalleri
 • Tüm gezilerdeki transferler
 • Havaalanı transferleri
 • Özel Araç servisiyle Tam teşekkülü hastanede ATL grup sorumluları nezaretinde her konuda tam sağlık hizmeti.
 • Gezilerdeki giriş ücretleri.
 • Vize harçları ve vize hizmet bedelleri
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Cep telefonu hattı ve cep telefonu internet bağlantısı ve sınırsız internet erişimi
 • Uçak bileti (Gidiş – Dönüş)

HERŞEY DAHİL 2595 GBP

KONTEJAN SINIRLI SAYIDADIR. BAŞVURU TARİHİ BAZ ALINARAK KADRO OLUŞTURULACAKTIR.

Detaylı Bilgi ve Danışmanlık için Istanbul  Merkez ofis telefonlarımızdan  0212 259 60 75′ den aramanız ya da  Bilgi istek formunuDoldurmanız yeterlidir. Yaz okulları konusundaki uzman danışmanımız gün içerisinde size dönüş yaparak bilgilendirmede bulunacaktır.

YAZ OKULU FİYATLARI
BİLGİ İSTEK FORMU