LSBF – London School of Business and Finance

LSBF - London School of Business and Finance

LSBF – London School of Business and Finance

LSBF – London School of Business and Finance İngiltere, Kanada ve Singapur ’da eğitim alabileceğiniz Dünya’ nın en kaliteli okullarındandır.  LSBF’ in başlıca amacı öğrencilerini liderliğe, başarıya ve mükemmeliğe hazırlamaktadır. Okulun İngiltere Londra, Manchester ve Birmingham`da kampüsleri bulunmaktadır.  Londra’ da 3 farklı kampüste eğitim vermektedir.

LSBF Programları

 1. Yüksek Lisans Programları
 2. Lisans Programları
 3. Higher National Diploması
 4. Postgraduate Sertifika Programları-Kısa süreli Sertifika Programları-
 5. Profesyonel Nitelikli Programlar
 6. Online Master ve Sertifika Programları
 7. İngilizce Kursları

1.Yüksek Lisans Programları: LSBF özellikle Business alanında bölüm çeşitliliği ve kaliteli eğitimiyle tanınmaktadır. Yüksek lisans alanında bulabileceğiniz program türleri şunlardır:

 • Global MBA (İşletme Master) : Başlangıç tarihleri Ekim, Ocak, Nisan ve Temmuz aylarıdır. Londra, Manchester ve Birmingham kampüslerinde eğitim verilmektedir. Full time eğitim süresi 15 aydır. İngilizce Yeterlilik için IELTS minimum 6,0, TOEFL minimum 79’ dur. GMAT şart değildir ancak bir avantaj olarak değerlendirilebilir. GMAT istenilen minimum skor 550’dir. İş deneyimi şart olmamakla beraber  en az 3 yıl full time iş deneyimi gösterilmesi program kabulünde bir avantajdır.
 • MSc Finance and Investment (Finans Master): Başlangıç tarihleri Ekim, Ocak, Nisan ve Temmuz aylarıdır. Londra, Manchester ve Birmingham kampüslerinde eğitim verilmektedir. Full time eğitim süresi 15 aydır. İngilizce Yeterlilik için IELTS minimum 6,0, TOEFL minimum 79’ dur. GMAT şart değildir ancak bir avantaj olarak değerlendirilebilir. GMAT istenilen minimum skor 550’dir. MSc Finance and Investment; Risk Management, Accounting and Financial management, Investement banking and Capital Markets, Retail Banking and Money Markets, Mergers, Acquisitions and Private Equity, Islamic Banking and Finance gibi alanlarda uzmanlasabileceginiz Yüksek Lisans Programıdır.
 • MSc Strategic Marketing (Pazarlama Master) :  Başlangıç tarihleri Ekim, Ocak, Nisan ve Temmuz aylarıdır. Londra, Manchester ve Birmingham kampüslerinde eğitim verilmektedir. Full time eğitim süresi 15 aydır. İngilizce Yeterlilik için IELTS minimum 6,0, TOEFL minimum 79’ dur. GMAT şart değildir. Ancak GMAT bir avantaj olarak değerlendirilebilir. GMAT için istenilen minimum skor 550’dir.MSc Strategic Marketing;  Global Marketing, Digital Marketing and Social Media, Integrated Marketing Communications, Sales Management ve Luxury Brand Management gibi alanlarda uzmanlaşabileceğiniz Yüksek Lisans Programıdır.
 • LLM in International Business Law (Uluslararası İş Hukuku master) : Başlangıç tarihi sadece Eylül’ dür. Londra kampüs Full-time eğitim verilen bir programdır. İngilizce Yeterlilik; IELTS minimum 6,5 TOEFL minimum 93’ tür.  GMAT şart değildir ancak bir avantaj olarak değerlendirilebilir. GMAT istenilen minimum skor 550’dir.

2.Lisans Programları: LSBF bünyesinde sunulan lisans programları International Business, Business Administration, Business Administration Marketing, Accounting and Financial Studies, Law, Law with Criminolgy, Human Resources Management bölümlerinden oluşmaktadır.

Programlara başvuru yapabilmek için lise mezuniyet ortalamasının 4.5 ve IELTS Akademik sınav skorunun 6.0 olması gerekmektedir. Eğitim süresi 3 yıl olup tüm programlar Londra kampüsünde verilmektedir. Eylül ve Şubat olmak üzere iki başlangıç tarihi vardır.

3.Higher National Diplomas ( HND):  Higher National Diploma programı LSBF bünyesinde sunulan 2 yıl eğitim süresi olup 3. yılında öğrencilerine Üniversite tamamlama imkanı sunan bir programdir.  HND programi uluslararasi tanınırlığı olan Edexcel tarafindan awarded edilmektedir.

HND programında sınav sistemi bulunmamakta öğrenciler sadece ödev ve projelerden sorumlu tutulmaktadırlar. Bu program için IELTS Akademik sınav skorunun 5,5 olması istenmektedir. Programın başlangıç tarihleri Eylül, Ocak ve Mayıs aylarındadır.

4.Kısa süreli Sertifika Programları – Postgraduate Certificate Programs:  Lisans mezunu olup, yüksek lisans yapmak istemiyorsanız ancak belli bir alan üzerine uzmanlaşabileceğiniz kısa süreli kurslar arıyorsanız 3 aylık sertifika programları sizin için en uygun seçenek olacaktır. LSBF Finance, Management alanlarında ayrı ayrı veya ikisini birlikte alabileceğiniz 3 aylık sertifika programları sunmaktadır. Programın süresi 3 ay olup, Şubat,Mayıs ve Eylül aylarında başlangıç yapılmaktadır. İngilizce seviyesi ileri düzeyde-Upper Intermediate seviyesi kabul edilmektedir. İngilizce seviyesinin Pearson Test, IELTS veya TOEFL benzeri sınavlarla ispat edilmesi tercih edilmektedir. Programın 3 aylık eğitim ücreti Finance ya da Management alanlarının ayrı ayrı seçilmesi durumunda 3300 GBP, her ikisinin birlikte seçilmesi durumunda 3600 GBP’ dir.

5.Online Master ve Sertifika Programları: Çalışan profesyonellerin iş düzenlerini bozmadan on-line olarak alabilecekleri Yüksek lisans ve sertifika programlarıdır. Programa başlayabilmek için IELTS Akademik sınav skorunun 6,0 olması gerekmektedir.

6.İngilizce Dil Eğitimi:  LSBF Londra, Birmingham, Manchester, Singapur ve Toronto merkezlerinde Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Sınavlara Hazırlık kursu, Konuşma Sınıfları, Birebir İngilizce dersleri ve Özel Amaçlar (Medya, Law, Oil and Gas, Tourism, HR, Finance, Fashion and Engineering ) icin İngilizce kursları sunmaktadır. Özel Amaçlar icin olan İngilizce programı haricinde diğer kurslar için her Pazartesi başlangıç tarihi mevcuttur.  Bir ders 60 dakika’dır. Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Sınavlara Hazırlık kursu ve Özel Amaçlar icin İngilizce kursu icin öğrencinin İngilizce seviyesinin Intermediate olması istenmektedir. Genel İngilizce programlarında 15, 20, 25 veya 30 ders seçenekleri mevcut olup; 25 ve 30 ders seçenekleri Genel İngilizce ile Conversation veya IELTS veya Business English kombinasyonu şeklinde olabilir. Genel İngilizce kursları için miminum seviye Başlangıç üzere dediğimiz Elementary’ dir.

Lisans ya da Yüksek Lisans Diploma programına başvuru yapacaklardan TOEFL 79 / IELTS 6 İstenmektedir. Bu sınavlardan istenilen yeterliliğe sahip olmayan ya da İngilizce dil yeterliliği olmayan adaylar yine LSBF kampüslerinde İngilizce derslere katılarak Üniversiteye geçiş yapabilirler.

Programlar Genel İngilizce,Akademik İngilizce,İş İngilizcesi Ve IELTS ve Konuşma sınıflarına ait fiyatlama şu şekildedir:

Okulun Sunduğu 2013 Yılı Promosyonları:

30 Nisan 2013 tarihine kadar  Genel İngilizce,Akademik İngilizce,IELTS ve İş İngilizcesi Kurslarına kayit olunması halinde 8 hafta ve üzeri kurslarda bedava haftalar ve saatler kazanın. Bu promosyon Manchester ve  Birmingham kampüslerini kapsamaktadır.

 

8 Hafta kayıt ol 10 Hafta Eğitim al!

16 Hafta kayıt ol 20 Hafta Eğitim al!

32 Hafta kayıt ol 40 hafta eğitim al!

Ve

15 saatlik programa kayıt ol 20 saatlik Dil okulu al!

 

Konaklama Opsiyonları:

Sadece Londra merkez için geçerlidir.

 1. Aile Yanı Konaklama:

Konaklama Türü Tek Kişilik Oda/haftalık Çift Kişilik Oda/haftalık
Yemeksiz £135-165 £ 125-155
Oda+Kahvaltı £ 130-155 £ 125-145
Oda+Yarım Pansiyon £160-175 £ 150-160

2. Ev veya Daire Paylaşımı:

Konaklama Türü Tek Kişilik Oda/haftalık(ekonomik) Çift Kişilik Oda/haftalık(ekonomik)
Londra Zone1 ,2/3 Daire Paylaşımı Yemeksiz £ 160-180 £ 145-155

3. Yurt Konaklaması: LSBF Londra merkeze yakın üniversite yurtlarında kendinize ait odanız ve paylaşımlı banyo şeklinde olan bu konaklama türü de tercih edilebilir.

Konaklama Türü Tek Kişilik Oda Özel Banyolu/hafta Çift Kişilik Oda Paylaşımlı Banyosuz/hafta
Londra 1. Ve 2. Bölge £ 210-260 £ 125-200

 Havaalanı Transfer Hizmetleri:

 • Londra Gatwick,Stansted  £ 95 (tek yön)
 • Londra Luton £ 90 (tek yön)
 • Londra Heathrow £ 75 (tek yön)

Kayıt Ücreti: £ 40

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU