İngiltere’ de Doktora Programları

İngiltere' de Doktora Programları

Yüksek lisansın ardından gelen Doktora programı araştırma ve tez yazma ağırlıklı bir programdır ve genel olarak 3 sene sürmektedir. Öğrenci doktora programına kabul edilirken akademik alandaki başarıları, yüksek lisans tezi, referanslar ve iş tecrübeleri gibi kriterler baz alınmaktadır. PhD Doktora derecesi hemen hemen tüm İngiltere Üniversitelerinde vardır. Adayın uzmanlaşmayı tercih ettiği araştırma ve çalışmaları akademisyenlerin değerlendirmeleri ile,  aday doktora tezini yazmaya başlar.

Dünya çapında kabul gören bir eğitim almak ister misiniz? İngiltere eşsiz yaratıcı öğrenim teknikleri ile heyecan ve eğlence dolu bir yaşam deneyimini size sunuyor. İngiltere’ de eğitim ve yaşam ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz yenilenen yüzüylehttp://www.ingiltereegitimfirsati.com/ web sitemizde.

İngiltere’ de Doktora yapmak

Bilimsel araştırma kaynaklarının ve eğitimin teknolojik gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımla sunulduğu İngiltere’ de üniversite okuyanlar, İngiltere’ den bir diploma sahibi olanlar bu başarının bir parçası olma fırsatını yakalıyor.

Tüm dünyada yayınlanan bilimsel yayınların yüzde dokuzunu üreten İngilizce üniversiteleri doktora programları ile  öğrencilerin farklı beklentilerine cevap verebilecek çeşitlilik ve esnekliğe sahip. Bilimsel araştırma alanında uzmanlaşmak veya doktora yapmak isteyenlere, doktora öncesinde İngiltere’ de araştırma master programları almalarını önermekteyiz.

Alanınızda uzmanlaşarak akademi dünyasının öncü bilim adamlarına katılmak istiyorsanız, öğrencilerine benzersiz imkanlar sunan ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer alan İngilizce üniversitelerinden birinde doktoranızı yapabilirsiniz. ALS STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapmaktadır. İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

  • 326 Britain terriority
  • 20 Scottish terriority
  • 17 Wells terriority
  •   5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den yapacağınız doktora programı  ile gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin ….Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acente ile işlemlerinize başlayabilirsiniz. Türkiye İngiltere’ ye akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen 3. ülke konumundadır. Geçtiğimiz sene yani 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmişlerdir. 1190 tane Türk öğrenci İngiltere’ de lisans eğitimi almışlardır. 2590 tane Türk öğrenci Postgrad programları için gitmiştir. Bu rakamın henüz 10 da 1i İngiltere’ de doktora yapmayı tercih etmiştir.Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. ALS STUDY olarak İngiltere’ de lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere’ de akademik öğrenci başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere’ de akademik konularda  en çok tercih edilen bölümlerden ilk 5 sırası ile:

  • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir.
  • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
  • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
  • Hukuk/LLM: 275
  • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

YÖK Denkliği

İngiltere üniversitelerinin tümü YÖK tarafından onaylıdır. Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumu’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr

Burslar

İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK web sitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabiliriz. Burslar konusunu danışmanınıza sormanızda fayda var. Sorularınızı sorarken lütfen hayal dünyasında olmayınız. İngiltere üniversitelerinden burs alabilmek için çok ayrıcalıklı özelliklere sahip olmanız gerekmektedir. Lise mezuniyet notunuzun GPA 4 üzerinden enaz 3 şartı, beraberinde İngilizce dil yeterliliğinizin her banddan en az 6,5 olması temel şartıdır.

Doktora Programı kayıtlarımızla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız  Bilgi İstek formunu doldurmanız yeterlidir. İngiltere’ de doktora konusunda uzman danışmanımız Aylin Karataş ile birebir görüşmek üzere randevu alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti ücrete tabiidir.  www.alsstudy.com.tr

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU