İngiltere Yüksek Lisans Kabul Şartları

İngiltere Yüksek Lisans Kabul Şartları

Dünya çapında kabul gören bir eğitim almak ister misiniz? İngiltere eşsiz yaratıcı öğrenim teknikleri ile heyecan ve eğlence dolu bir yaşam deneyimini size sunuyor. İngiltere’ de eğitim ve yaşam ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz yenilenen yüzüylehttp://www.ingiltereegitimfirsati.com/ web sitemizde.

Lisansüstü Eğitim

Bilimsel araştırma kaynaklarının ve eğitimin teknolojik gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımla sunulduğu İngiltere’ de lisansüstü eğitim yapanlar bu başarının bir parçası olma fırsatını yakalıyor.

Tüm dünyada yayınlanan bilimsel yayınların yüzde dokuzunu üreten İngilizce üniversiteleri lisansüstü eğitimde, öğrencilerin farklı beklentilerine cevap verebilecek çeşitlilik ve esnekliğe sahip. Bir yıl süren İşletme (MBA) ve hukuk (LLM) programları dahil pek çok alanda dersli master programların bulunur. Kısa sürede lisansüstü derecesi alıp kariyer planında odaklanmak isteyenler için bu yüksek lisans programları ideal bir seçenektir. Bilimsel araştırma alanında uzmanlaşmak veya doktora yapmak isteyenlere araştırma master programları daha uygun olabilir.

Alanınızda uzmanlaşarak akademi dünyasının öncü bilim adamlarına katılmak istiyorsanız, öğrencilerine benzersiz imkanlar sunan ve dünyanın seçkin üniversiteleri arasında yer alan İngilizce üniversitelerinden birinde doktoranızı yapabilirsiniz. ALS STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı İngiltere’ de bulunan tüm üniversitelere kayıt ve yerleştirme işlemlerinizi başarı ile yapmaktadır. İngiltere ülke olarak üniversite sayısı ile en zengin ülkedir. 368 tane üniversitesi vardır.

 • 326 Britain terriority
 • 20 Scottish terriority
 • 17 Wells terriority
 • 5 Northern Irish terriority/bölgesi

Toplam 368 farklı Üniversitesi ile İngiltere, kaliteli Üniversite çokluğu ile en zengin üniversite ülkelerinden biridir. İngiltere’ den alacağınız yüksek lisans diploması ile ister gelecekte iyi bir Akademisyen olmayı hedefleyin, ister çok uluslu bir şirkette üst düzey profesyonel bir çalışan olmayı…..Doğru karar, doğru plan, doğru gelecek, doğru acente ile işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Türkiye İngiltere’ ye yüksek akademik programlar için öğrenci gönderen, öğrenci sayısı ile Rusya ve Çin’ den sonra gelen 3. ülke konumundadır. Geçtiğimiz sene yani 2012 yılında 7621 tane Türk öğrenci İngiltere’ ye eğitim için vize alarak gitmişlerdir. 2590 tane Türk öğrenci postgraduate yani yüksek lisans ve master eğitimi almışlardır. Türkiye’ de kendisine farkındalık katmak isteyen Türk gençleri sayesinde her sene bu sayı giderek artmaktadır. ALS STUDY olarak İngiltere’ de yüksek lisans yerleştirmelerinde lider bir firma olma özelliğini korumakta ve bizlerde her sene İngiltere yüksek lisans başvuru sayımızı artırmaktayız. İngiltere’ de Yüksek lisans başvurularında en çok tercih edilen bölümlerden ilk 5 sırası ile:

 • İşletme: 1060 öğrenci kabul edilmiştir
 • Social Study/Tarih, Psikoloji/Sosyoloji: 545 öğrenci
 • İngilizce öğretmenlik: 445 öğrenci
 • Hukuk/LLM: 275
 • Diğer dillerde ilgili alanlarda: 265

İngiltere’deki master programları öğrenciye profesyonel alanda bir yeterlilik kazandırmayı amaçlamaktadır. 9 ay ile 1 yıl arasında süren yüksek lisans programları kabul şartı olarak ileri seviyede İngilizce bilgisi, transkript, referans mektubu ve niyet mektubuyla birlikte bazı programlar iş tecrübesi de istemektedir. İngilizce seviyenizin yeterliliğini belgelemek için IELTS minimum skorunuz 6,5 ve TOEFL sonucunuz minimum 80 olmalıdır.

Yüksek Lisans başvurularında gerekli evraklar

 • Diploma
 • Transcript
 • 3 adet referans mektubu – Recommendation Letter
 • 1 adet iyi niyet mektubu – Statement of Purpose (Uzman danışmanlarımız bu konuda hizmet bedeli karşılığında, plarigismden uzak 1000 ile 4000 kelime arasında olacak iyiniyet mektubunuzu yazmanızda  yardımcı olmaktadırlar.)
 • IELTS skor (Direk yerleştirmelerde en az IELTS 6,5- dil bilginiz yeterli değil ise  okulun kendi sınavını yapabiliyoruz.)

*Diploma ve transcriptinizin yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılmış onaylanmış olmalıdır.

YÖK Denkliği

Programların ve üniversitelerin denklik ve tanınırlık sorgulaması online olarak Yüksek Öğrencim Kurumu’nun (YÖK) web sitesinden şahsi başvuru ile yapılmaktadır. Bilgi için: http://www.yok.gov.tr

Burslar

İngiliz Hükümeti ve eğitim kurumları tarafından uluslararası öğrencilere sağlanan tüm burslara Education UK web sitesinde bulunan burs veri tabanından ulaşabiliriz.

Uzaktan Eğitim

Yenilikçi öğrenim tekniklerinden yararlanarak farklı tercihleri olan öğrenci adayları için etkin çözümler üreten İngiliz eğitim kurumları, başarısı kanıtlanmış uzaktan eğitim programları sunar. Kampüste eğitime alternatif olarak sunulan uzaktan eğitim imkanı ile uluslararası alanda saygınlığı olan bir programa işinizde ayrılmadan ve aile düzenini bozmadan katılarak İngilizce eğitiminin ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. ALS STUDY yurtdışı eğitim danışmanlığı her sene uzaktan eğitim programlarına en fazla öğrenci sayısı ile 2012 yılında 50 öğrenci kaydı gerçekleştirebilen tek acentedir. Ana sayfamızda göreceğiniz Uzaktan eğitim ile ilgili tüm detayları ile okumanızı önermekteyiz.

ALS STUDY University placement form

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU