İngiltere Foundation Programı

İngiltere Foundation Programı

İngiltere’de Hazırlık (Foundation) programı nedir?

Hazırlık (Foundation) programı İngilizce derslerinin yanında sizi, eğitimini alacağınız bölümün derslerine de hazırlamak amacıyla verilir.

Bu program sonrasında, Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi gibi İngiltere’ nin ve İskoçya’ nın en köklü ve kaliteli Üniversitelerine giriş hakkı elde edersiniz.

3 sene süren lisans programlarına başlayacak olan uluslararası öğrencileri 1 yıl süren bu programla İngiliz Eğitim Sistemi ‘ne hazırlar. Üniversiteye başlarken öğretmenlerinizden alacağınız referans mektupları ve not ortalamanız üniversiteye kabul aşamasında oldukça önemlidir. IELTS skorunuz 5,5 ise eğitiminize Ocak döneminde başlayarak lisans eğitiminize daha çabuk geçebilirsiniz. IELTS sonucunuz 6,0 ve lise mezuniyet not ortalamanız da iyiyse Nisan’da başlayıp 3 ay süren programlara da katılabilirsiniz. Eğer IELTS skorunuz 4,5 ise programa giriş hakkı kazanırsınız. Yalnız 4,5 IELTS ile bir akademik yıl Pre-Master programı almak zorunda kalırsınız.

Foundation programı, öğrenciyi lisans hayatına hazırlama konusunda, İngiliz Eğitim Sistemine geçişte alışma sürecini hızlandırma ve lise sonrası hemen başladıkları lisans dersleri yerine hazırlık dersleriyle hafifleştirmesine olanak verdiği için oldukça faydalı bir programdır. Öğrencinin lise mezuniyet ortalamasını yükseltmesine yardımcı olur. Bu program sonrasında rahatlıkla Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi gibi İngiltere’ nin en iyi üniversitelerine giriş hakkı elde edersiniz.

Bu konu hakkında detaylı bilgi için İngiltere’ de Eğitim Fırsatları websitemizi okumanızı önermekteyiz.

İngiltere’de Hazırlık (Foundation) programı hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak için Bilgi İstek Formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir.

Twin Üniversite Hazırlık Programları için tıklayınız.

Twin Üniversite Hazırlık Programları ücretleri için tıklayınız.

 

Buckswood St George’s Lisesi, Hasting

İngiltere’ de Üniversite Hazırlık Kursları – University Foundation Course in UK

İngiltere üniversitelerinde okuma şansı veren program, uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerin, üniversite giriş kriterlerine uygun olarak hazırlanmasını sağlamaktadır. Program İşletme İngilizcesi ve IELTS hazırlık dersleriyle desteklenmektedir.

Eğitimler, uluslararası öğrencilerden sorumlu İngiltere Yükseköğretim resmi kuruluşu UCAS rehberliği ve desteği ile verilmektedir. Eğitim sonunda öğrencilere 5 üniversite seçme hakkı tanınmaktadır.

Üniversite hazırlık eğitimleri modüler dersler sunmaktadır. Öğrenciler eğitim yılı içerisinde 5 modül tamamlamaktadırlar. Eğitim sonunda kendi seçtikleri bir şirkete dayalı 3500 kelimeyi içeren proje tasarlamaları gerekmektedir. Tüm eğitimleri içeren bu proje ile kendilerine uygun üniversite ve bölüme yerleşmeleri sağlanmaktadır.

Öğrenciler, 12 kişiden oluşan sınıflarda ders alırlar. Öğrenciler, haftalık ve bire bir derslerle gerekli olan ilgi ve desteğe sahip olurlar. Üniversite hazırlık sınıflarında öğrencilerin başarılı olmaları hedeflenmektedir.

 Giriş Koşulları:

–  17 yaş ve üzeri olmak

–  Lise mezunu olmak

–  IELTS sınavı tüm bölümlerden en az 4,5 puanına sahip olmak

*Çoğu üniversite için IELTS sınavında tüm bölümlerden 6,5 puana sahip öğrenciler üniversite doğrudan yerleşebilmektedir. Tüm bölümlerden 5,5 veya altında puan alan öğrencilerin IELTS dersi alması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU