İngiltere IELTS Sınavı

İngiltere IELTS Sınavı

IELTS Sınavı nedir?

İngilizce yeterlilik seviyesine belirlemeye yönelik bir diğer sınav olan IELTS, İngiltere, Yeni Zelanda ve Avustralya’ da öğrenim görmek isteyenlerin ilk tercihi durumunda. Yurtdışı eğitimi düşünmediği halde İngilizce yeterlilik seviyesini belirleyip işverenlerine belgelemek isteyenler de bu sınavı tercih ediyor.

Türkiye’de IELTS sınav sonucunu kabul eden üniversiteler arasında Boğaziçi, Bilkent, Yeditepe ve Bilgi Üniversitesi sayılabilirken Yapı Kredi, Akbank ve THY gibi kurumlar da bu sonuca bakarak değerlendirme yapmaktadır.2 saat 45 dakika süren sınav Genel Eğitim Formatı ve Akademik Format olmak üzere 2 formatta hazırlanmıştır.

Akademik Format, lisans ve lisansüstü eğitim görmeyi planlayanlar için uygunken Genel Eğitim Formatı daha çok mesleki eğitim görmeyi planlayan öğrenciler ya da göçmenliği düşünen kişiler için uygundur.

Sınavı sonucunuzu, sınava girdiğiniz tarihten itibaren 15 iş günü sonrasında kullanıcı adınız ve şifrenizle internetten öğrenebilirsiniz. Sınav için rezervasyonun çok önceden yapılması gerekmektedir.  Sınavdan 15 gün sonra sonuçlar adresinize postalanır. IELTS 6,5 Üniversite ve Master Diploma programlarının birçoğuna giriş için şart sayılmaktadır.

IELTS kursları hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık almak için Bilgi İstek Formunu eksiksiz doldurmanız yeterlidir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU