Neden İrlanda?

Neden İrlanda’ da Eğitim alınmalıdır?

 • İrlanda’nın anadili İngilizce’ dir.
 • İrlanda’da öğrencilerin yasal çalışma izni vardır.
 • İrlanda’da yüksek lisans mezuniyetinizden sonra  3 seneye kadar yasal çalışma izni edinebilirsiniz.
 • İrlanda’da maaşlı staj olanakları vardır.
 • Uluslararası kabul görmüş eğitim kurumlarına sahiptir.
 • Yabancılar için Avrupa’da en güvenli ülkelerden biridir.
 • Türkiye’den ulaşım çok kolaydır. Uçuş süresi 40 dakikadır.
 • İrlanda halkı eğlenceli ve sıcakkanlıdır.
 • İrlanda’da kurs ücretleri ve İrlanda yaşam giderleri dikkat çekecek kadar düşüktür.
 • Henüz fazlası ile Türk öğrenciler tarafından keşfedilmediği için İrlanda Hükümeti Türk öğrencilere özel davranmaktadır.
 • Talep edilen vize evraklarının azlığı ve vizenizin 3 günde sonuçlanması bunun en güzel örneğidir.
 • İrlanda’da konaklamalar kurs merkezlerine 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.
 • İrlanda halkı İngilizce kursları ve Aile yanı konaklama seçeneklerini,  aynı zamanda bu ülke tanıtımına katkı olarak gördükleri için öğrencilere ilgi ve itina ile davranmaktadırlar. Aile konaklamalarda İrlanda aileleri çok seçkin ailelerden oluşur.
 • İrlanda’da nüfus yoğunluğu azdır. Bu nedenle olsa gerek tüm cadde ve sokakları tertemizdir.
 • İrlanda doğa ile bütünleşmiş harika bir adadır.
 • Nüfusun %36’ sı 25 yaşın altındadır.
 • Şehir ve Kırsal hayatı harika, çok modern bir ülkedir.
 • Yeşil bir doğası ve tarihi zenginlikleri ile çok ünlüdür.
 • İrlandalılar yenilikçi ve yaratıcı kültürleri ile ünlüdür.
 • İrlanda’ da sanat, sinema, şiir, tiyatro…her türlü sanatsal etkinlikler yoğun yaşanır.

 

Her köşesinde bir efsane olan ülke! İrlanda…

İrlanda büyük kentleri, denizi, dağı ve tabii ki, yemyeşil kırsalı dahil olmak üzere 1000 yıllık zengin gelenek ve tarihini, zarif Gürcü tarzı mimarisi, canlı Kelt müzik kültürü, canlı gece hayatı ve birçok doğal harikaları ile sıcak kanlı insanların bulunduğu bir ülkedir. İrlanda’da sanatın tüm renkleri ile modern hayatın birleştiğini görmek isterseniz kendinizi Dublin şehrinde bulmanızı öneririz. Dublin’ de herkese hitap edecek bir şeyler vardır. Heyecan verici bir şehirdir. Dublin, genç nüfusu sayesinde canlı bir şehir olmasına rağmen gelenekselliğini onursal ve çağdaş bir şekilde devam ettiren yegane şehirlerdendir. Çağdaş, Müzeler, mağazalar, restoranlar, parklar, tiyatro ve müzik: Öğrenciler de dahil olmak üzere tüm bu etkinliklere katılmaları, yapmaları ve görmeleri için sınırsızca mevcuttur. Bu güzel ülkeyi, İrlanda’yı turist gibi gezerek ömrünüzün sadece 3-5 gününü değil, bir öğrenci gibi uzun süreli kalarak hayatınızın bir döneminde yaşamanızı önermekteyiz.

Mutluluğun ne olduğunu İrlanda’da  öğreneceğinizi garanti ediyoruz!

****

2019 Mayıs tarihli The Pie News gazetesinden tarafımızca çevrilerek eklenmiş bir İrlanda’da eğitim hakkındaki bir yazıdır.

İRLANDA; AVRUPA BİRLİĞİ ÜYE ÜLKESİ OLMAYAN ÖĞRENCİ SAYISI SON 5 YILDA %45 ARTTI.
Artan sayıda Avrupalı ​​olmayan ülkelerden VE Ekonomik uygunluğa dikkat eden öğrenciler yüksek öğrenimleri için İrlanda’yı seçiyor. Bu sayı 2013-2017 arasında% 45 oranında artmış bulunmaktadır. Bununla birlikte, İrlanda’nın bu ilginç cazibe haline gelmesi ileride göçmenlik prosedürleri, konaklama ve istihdam konusundaki büyük zorluklarla karşı karşıya gelmesine neden olacaktır. Avrupa Göç Ağı tarafından yürütülen “Uluslararası Öğrencileri Çekme ve Elde Etme” başlıklı bir rapora göre, İrlanda’daki AEA üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencilerin oranı 2013’te 9,325’ten 2017’de 13,519’a çıkmıştır.
 
Buna karşılık, rapora göre, AB öğrencileri tarafından temsil edilen öğrenci kitlesinin oranı bu dönemde “2013 ve 2017 yılları arasında sadece yüzde 0,1 oranında büyüyerek” sabit kalmıştır. 2017 yılında tam zamanlı bir yüksek öğretim programında öğrenim görmek için öğrencilerden izin verilenlerin% 25’i ABD’den,% 17’si Hindistan’dan,% 15’i Brezilya’dan,% 14’ü Çin’den ve% 5’i Kanada’dandı. Genel olarak, Çin, her yıl 2013-2017 yılları arasında tam zamanlı yüksek öğrenimde kayıtlı olan Avrupa Birligine kayıtlı olmayan ülkelerin başını çekmiştir. Bir bildiride, raporun baş yazarı Sarah Groarke, İrlanda’nın “AEA’dan daha yüksek öğrenci sayısının artmasıyla başarılı bir şekilde ilgisini çektiği ve tuttuğu” sonucuna vardı. İrlanda Uluslararası yetenekli mezunları elinde tutmak için; EEA öğrencisi olmayan öğrencilere onur derecesi ya da daha yüksek bir dereceye sahip öğrencileri Üçüncü Seviye Lisansüstü Programı kapsamında iş aramaları için eğitimlerinden sonra 12 ila 24 ay boyunca kalmalarına izin vermektedir.
2012 yılında bu sayı 650, 2013 yılında 871 iken; 2017 yılında 2.090 kişi -EEA olmayan öğrenciler- TLGP kapsamında olan ülkede kalma izni verilmiştir.
Groarke diyor ki “Bununla birlikte, raporumuz, göçmenlik kayıtlarında gecikmeler, uygun fiyatlı öğrenci konaklamalarını güvence altına alma ve mezun olduktan sonra istihdama geçiş gibi bazı öğrenciler için engellerin altını çiziyor” dedi. EEA üyesi olmayan öğrencilerin iş bulmakta zorlandıklarını, çünkü İrlandadali şverenlerin her zaman yabancı öğrencilerin TLGP kapsamında yasal çalışmayı hak kazandıklarını bilmediklerini söyledi.
İrlanda’da Avrupa Birliği üyesi olmayan öğrencilerin iş bulmakta zorlandıklarını, çünkü işverenlerin her zaman TLGP kapsamında yabancı öğrencilerin yasal çalışmayı hak kazandıklarını bilmediklerini söyledi. Ek olarak, yazar, istihdam izinleri için asgari gelir eşiğine dikkat çekti; “yeterli gelir ve yeterli iş deneyimi elde etmek isteyen mezun yabancı öğrenciler için bir yıldan fazla zaman olanağı tanıyan tanımasına rağmen bu durum önlerine engel olarak çıkmaktadır.
 
Groarke, göçmenlik kayıtlarındaki gecikmelerin de önemli bir sorun olduğunu söyledi: “Genellikle Online rezervasyon sisteminde randevu bulunamıyor” dedi. “Öğrenciler de bu gecikmelerden doğan durumun yasal iş izni durumlarıyla ilgili olarak stres ve endişe yarattığını ve İrlanda’daki akademik deneyimlerini de olumsuz yönde etkilediklerini bildirmişlerdir.”
 
University College Dublin Colum Cronin Uluslararası Öğrenci danışmanı The PIE News ile konuşan EMN raporunu memnuniyetle karşıladığını ve İrlanda’nın göçmenlik sistemindeki (örneğin, yeniden giriş vizesinin kaldırılması gibi) olumlu değişikliklerin İrlanda’ya dönüş yolunda yardımcı olmasının diğer rekabetçi ülklere arasında İrlanda’ ya ivme kazandırabileceğini söyledı. söyledi.  “İrlanda’nın İrlanda’ya gelen öğrenci sayısındaki artışla kanıtladığı çok şey var, ancak burada çalışırken bu öğrencilerin karşılaştığı zorlukları görmezden gelemeyiz” dedi.
 
“Bu yıl olumlu göç değişiklikleri gördük ve umarız ki bunlar devam edecek ve rezervasyon ve göçmenlik randevusunu kolaylaştırmak için çözümler bulunacaktır ” dedi.
 
@The PIE
https://thepienews.com/…/ireland-non-eea-student-numbers-…/…
 
Posted on May 22, 2019 by Kerrie Kennedy
Posted in News, under Europe.
Tagged with EMN, INIS, Ireland.
Bookmark the permalink

ALL Study Yurtdışı Eğitim danışmanlığı dil okulları danışmanlık ve kayıt işlemlerini ücretsiz olarak yapmaktadır. Detaylı bilgi almak isterseniz Bilgi İstek Formunu doldurmanız  yeterlidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İRLANDA DİL OKULLARI LİSTESİ

ALL STUDY  Yurtdışı Eğitim olarak İrlanda’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUE Dublin İrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CES Dublin 30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUE Dublin
DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ATLAS LANGUAGE INSTITUE Dublin İrlannda dil okulları içinde köklü bir kurumdur
CES Dublin 30 yıllık tecrübesi ile kendini kanıtlamış dil okuludur.
EMERALD CULTURAL INSTITUE Dublin Son yıllarda aldığı ödüller ile başarısını kanıtlamış dil okuludur.
GRIFFITH COLLGE Cork, Dublin, Limerick İrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Dublin Uluslararası zincir dil kurumudur.
GRIFFITH COLLGE Cork, Dublin, Limerick İrlanda'dan kampüs içi eğitim kalitesi ile öne çıkan dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Dublin Uluslararası zincir dil kurumudur.