GMAT

GMAT

GMAT

GMAT Nedir?

GMAT sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçen ve Amerika’da öğrenim görmek isteyen öğrencilerin işletme gibi alanlarda yüksek lisans almaları için gerekli olan bir sınavdır. GMAT yurtdışı haricinde Türkiye’deki üniversitelerde de ALES yerine geçebilmektedir.

GMAT Sınav Yapısı

GMAT sınavı bilgisayar ile uygulanmaktadır. Sözel, sayısal ve analitik olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır. Sınava dair en önemli detay her bir soruya verilen doğru cevap sonrası daha zor bir soruyla karşılaşılmasıdır. Yanlış cevap verilen sorular da ise bir sonraki soru daha kolay bir şekilde sorulmaktadır. Bu durumda sınav sonuçları hem doğru yanlış sayısına göre hem de soruların zorluk düzeyine göre hesaplanmaktadır. Bilgisayar sisteminde yapılan sınavda cevaplanan sorulardan sonra bir önceki sorulara dönülmemektedir.

GMAT Sınavı hakkında daha detaylı bilgi almak için Bilgi İstek Formumuzu doldurmanız yeterlidir. Ayrıca 0212 259 60 75′ ten bize ulaşabilirsiniz.

[otw_shortcode_button href=”#” size=”medium”  shape=”radius” color_class=”otw-red” css_class=”width:100%” ]Programlar[/otw_shortcode_button]