Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları

Rusça en başarılı şekilde Rusya’da öğrenilir! Rusya’ da iki farklı şehirde uluslararası öğrencilere Rusça ders veren kurslar bulunmaktadır. Moskova ve St. Petersburg. Öğrencilerin eğitim ve yaşamlarını tüm konforu ile rahatça yaşayabileceği Rusya şehirleridir.

ALS STUDY Yurtdışı eğitim danışmanları sizi Rusya’da Moskova ve St. Petersburg’ da bulunan Rusça dil okullarına herhangi bir ücret almadan işlemlerinizi yapar.

MOSKOVA

Gerçek bir tarihi müze niteliğinde şehirlerden biridir. Troya hazinesinin sergilendiği PushkinMuseum of Fine Arts, şehirin göbeğindeki State Historical Museum, iktidarın sembolü Kremlin Sarayı, ünlü Kızıl Meydan,  görülmeye değer Lenin Mozolesi ve Saint Basil’s Cathedral,Tretyakov Gallery, Bolşoy Tiyatrosu(Bolshoi) , Nazım Hikmet’in mezarı, Lenin tepeleri, Ostankino Kulesi, Tverskaya Caddesi, Arbat Sokağı, İzmaylovo Market mutlaka ziyaret edilmeli. 185 istasyonlu Moskova Metro’su dilediğiniz yere gitmenizde büyük kolaylık sağlar !

ST-PETERSBURGT

5 milyonluk nüfusuyla çok Avrupai’dir. “Avrupa’ya açılan kapı” olma düşüncesiyle şehir kurulmuştur. Geniş bulvarları, dingin suları, köprüleri vardır. Şehrin Kuzey’in Venedik’i olarak anılır. Şehirdeki ünlü Hermitage Müzesi çarların geniş özel sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapar ve dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Ayrıca Dostoyevski, Puşkin, AnnaAkhmatova ve Rimsky-Korsakov’un evleri de müze olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca Dostoyevski’nin romanları Suç ve Ceza ve Ezilenler de bu şehirde geçer. Şehirin kuzeyde olması nedeniyle kışın günler çok kısadır.Buna rağmen Haziran Temmuz arasında en uzun gündüzler yaşanır.2 hafta güneş hiç batmaz. Bu günler “beyaz geceler” olarak adlandırılır ve şehir merkezinde eğlenceler düzenlenir. Rusça Dil Okulları

Rusya‘ da Rusça dil Okulları

 • Liden & Denz Rusça Dil Kursu
 • Moscow Linguistic Center
 • Derzhavin Institute Rusça Dil Kursu:Moscow, St. Petersburg
 • Ya Language School: Novosibirisk

ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNDE 1 AKADEMİK YIL RUSÇA DİL EĞİTİMİ

Tomsk Politeknik Universitesi: 9 ay eğitim ücreti: 3000 usd – konaklama ücreti yıllık: 350 usd – havaalanı karşılama: 100 usd

Adres: Tomsk, Lenin Avenue, 30, office 127

RUSÇA DERS PROGRAMLARI

Rusya’ da Rusça Dil Okulları Eğitim Programları aşağıdaki gibidir:

 • Genel Rusça Kursu
 • Yoğun Rusça Kursu
 • İş için Rusça Kursu
 • TRKI Sınavı Kursları
 • Rusça Hazırlık senesi Kursları-Üniversite eğitimi için

RUSYA’ DA KONAKLAMA

Rusya Dil okullarında Konaklama seçenekleri çok zengindir. Herkes bütçesine ve isteğine göre konaklama satın alabilir.

 • Öğrenci Evi
 • Öğretmenin evinde
 • Daire/Apartman
 • Ev Sahibi Aile
 • Kampüs
 • Yurt

Hangi programa katılır, hangi çeşit vizeye başvurursanız başvurun, ALS STUDY sizden aldığı verilerle size uygun şehir seçeneklerini ve ders programlarını göz önüne alarak size önerilerde bulunacaktır. Kurs tercihi çok daha sonra gelmektedir. Rusya’ da kurslar devlet tarafından sıkı kontrollerden geçtiği için kalite konusunda hemen hemen aynıdır. Sadece ders programları Kurslara ve şubelerine göre değişebildiğinden tercihlerinizde bir hayli önemli olacaktır.

ALS STUDY yurtdışı eğitim Rusya’da Rusça kurs kaydınızla ilgili herhangi bir ücret almamaktadır. Şehir, kurs, ders programı, konaklama tercihi, vize, indirimli bilet, sigorta işlemlerinizi ücretsiz olarak yürütmektedir. Rusya’ da eğitim için güvenli ellerdesiniz!

ALS STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı – Istanbul Merkez Ofisi 0212 259 60 75

Rusya Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Rusya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER 
Derzhavin InstituteSt.PetersburgFarklı programları bulunup yıllardır ELT öğrencileri tarafından tercih edilen dil okulu
EducaSt.PetersburgRusça öğrenebileceğiniz en iyi dil okullarından bir tanesi
Liden & DenzSt. Petersburg, MoskovaYoğun rusça ve iş rusçası öğrenmek için ideal bir dil okulu
PRIVETKaliningradÖğrencilere verdiği değer ile kendini ispatlamış bir dil okulu
EUROCENTRESMoskava, ST. PetersburgEurocenter, Rusçayı öğrenebileceğiniz en doğru yerlerin biridir!
DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU