TOEFL

TOEFL

TOEFL

TOEFL Nedir?

TOEFL Sınavı İngilizce bilgisi yeterliliğini ölçmek için hazırlanan Amerika New Jersey temelli bir sınavdır.  New Jersey Educational Testing Service (ETS)tarafınan hazırlanan sınav eş zamanlı olarak dünyanın birçok yerinde uygulanmaktadır.

TOEFL sınavı dünyanın birçok ülkesinde lisans, yüksek lisans yerleştirmelerinde ve uluslar arası dil bilgisi gerekliliği bulunan iş başvurularında kullanılmaktadır. İngilizce bilgisini uluslararası bir düzeyde kanıtlamak isteyen herkes TOEFL’e girebilmektedir.

TOEFL Sınav Yapısı

TOEFL Sınavı dört bölümden oluşmaktadır. Testin süresi yaklaşık 3,5-4 saat arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bilgisayarla yapılan (IBT) sınavlarında öğrencilerin yanına bir rehber ve gözetmen öğretmen atanmaktadır. Tüm TOEFL sınavları Reading, Writing, Listening ve Speaking bölümlerinden oluşur. Soruların birçoğu çoktan seçmeli olsa da son yıllarda ucu açık yorum ve açıklama soruları da sorulabilmektedir.

TOEFL Sınavı sonuçlar açıklandıktan sonra iki yıl süreyle geçerlidir.

TOEFL Sınavı hakkında daha detaylı bilgi almak için Bilgi İstek Formumuzu doldurmanız yeterlidir. Ayrıca 0212 259 60 75′ ten bize ulaşabilirsiniz.

[otw_shortcode_button href=”#” size=”medium”  shape=”radius” color_class=”otw-red” css_class=”width:100%” ]Programlar[/otw_shortcode_button]