SAT Sınavı

SAT Sınavı

SAT Nedir?

SAT Sınavı başta Amerika olmak üzere birçok ülkede yüksekokul ve üniversitelere girişte kullanılan bir sınavdır. Sınava hem yabancı hem de Amerikalı öğrenciler girebilir. “The College Board”ın düzenlediği SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa düzenlenmektedir. Her sınav 2 ayda bir uygulanmaktadır.

SAT Sınav Yapısı

Sınav eleştirel okuma, makale yazma, matematik ve geometri sorularından oluşmaktadır. SAT sınavında önemli olan sadece bilgiyi kullanmak değil aynı zamanda yorum yeteneğini de uygulamaktır. SAT Sınavı akademik öğrenim için gerekli olan düşünme becerilerini ölçer ve öğrencinin üniversite öğrenimine hazır olup olmadığına karar verir.

SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) sınavın iki ana bölümüdür. SAT 1 “Reasoning Test” 3 saat 45 dakika sürer ve sayısal ve sözel bölümlerden oluşur. SAT 2 “Subject Test” ise 1 saatlik bir testtir ve öğrencinin özel olarak belirli bir konu hakkındaki bilgisini ölçer.

SAT Sınavı hakkında daha detaylı bilgi almak için Bilgi İstek Formumuzu doldurmanız yeterlidir. Ayrıca 0212 259 60 75′ ten bize ulaşabilirsiniz.

[otw_shortcode_button href=”#” size=”medium”  shape=”radius” color_class=”otw-red” css_class=”width:100%” ]Programlar[/otw_shortcode_button]