Putnam Science Academy

Putnam Science Academy

Boston’a bir saat, New York’a 2,5 saat uzaklıkta olan Connecticut`ta dır. New England olarak adlandırılan bu bölge Harvard, MIT, Yale, Stanford, Brown ve Boston üniversiteleri gibi Amerika’nın en prestijli üniversitelerinin bir arada bulunduğu eğitim bölgesi olarak bilinmektedir.

Bir okulu tercih etmek için yalnızca sosyal imkânlarını incelemek yeterli değildir. ALS STUDY olarak çalıştığımız okulları seçerken mutlaka akademik başarıları da gözönüne almaktayız. Putnam Science Academy I-SWEEP Proje Yarışması Dünya birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü, dört yıl üst üste Connecticut Fen Bilimleri Olimpiyat şampiyonlukları ve Eyalet çapında Bilim Proje Olimpiyatında en fazla madalya alan okul olarak başarılarıyla Amerika’daki okullar arasında da saygın bir yer elde etmiştir.

Putnam Science Academy Üniversite başvuru sürecinde öğrencileri ile birebir ilgilenen danışman öğretmenleri sayesinde %100 üniversiteye yerleştirme başarısına sahiptir. Putnam Science Academy ÖğrencileriCalifornia Institute of Technology University of Pennsylvania, Dartmouth College, Rice University, Boston College, Lehigh University, University of Texas at Austin gibi Amerika ve dünyada isim yapmış birçok üniversitelerden kabul almıştır.

Putnam Science Academy 75 dönüm arazi üzerine kurulmuştur. Okulkampusu  içerisinde 3 adet yurt, kapalı spor salonu, orijinal ebatlarda çimfutbol sahası, açık ve kapalı basketbol sahası, kütüphane, fen ve bilgisayar laboratuvarları ve  dinlenme alanları bulunmaktadır.

2011 yılı içerisinde kazandığı başarılar şunlardır. 2010-2011 Gold Medal in International I-SWEEEP Olympiad,  2011 NortheastPrepChampions, One 1st PlaceAward in Connecticut Science Fair, Two 2nd PlaceAwards in Connecticut Science Fair, 4 Finalist Projects in Connecticut Science Fair, Fourspecialawards in Connecticut Science Fair, tockholm Junior Water Prize Regional Award, Northeast Utilities: Environmental Management Special Award, Air and Waste Management Association, Connecticut Chapter Special Award, Society of WomenEngineers – Hartford Section Special Award, One 2nd PlaceAward in Turkish Language Olympiads, One 3rd PlaceAward in Turkish Language Olympiads.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU