Brooklyn Amity School

Brooklyn Amity School

New York’ ta havaalanına 20 dakika uzaklıktadır. Brooklyn Amity School Türk-Amerikan işadamları tarafından 1999 yılında kurulan bir özel okuldur. 2007 yılı itibariyle, 222 öğrenci kayıt yaptırmıştır. Okul un şu anda 14 farklı ulusal kökenden öğrencileri bulunmaktadır.

Brooklyn Amity Tarihçesi: Son 3 yıl Amity mezunları % 100 üniversite kabulü almıştır. Amity School, Bilim Olimpiyatı Yarışması içinde birçok başarı elde ederek,  Olympiad Competition, Mathcounts Competition, Future City Competition ve New York City’s Specialized yarışmalarında kendini göstermiştir. 2008 yılının Şubat ayında, Robotik Takımı Connecticut düzenlenen National Competition Yarışması’nda birincilik kazandı.  2008 Bölgesel Bilim Olimpiyatında- Regional Science Olympiad-Amity 15 takımla yarışmış ve 40 madalyadan 22 sine sahip olarak 1 numaraya yerleşmiştir.

Brooklyn Amity School’ a gelen uluslararası öğrenciler, Amerikalı öğretmenlerden aldıkları dil derslerini, Amerikalı sınıf arkadaşlarıyla pratik yaparak geliştirmektedirler. Amity School “bilimsel Eğitim’e verir. Öğrencilerin, gelecekte başarılı bireyler olabilmeleri için sağlam bir matematik ve fen bilgisi eğitimi almış olmaları çok önemlidir. Öğrencilere bu eğitimi verebilmek için Bilim Olimpiyatlarına katılmakla yetinmeyip, Brooklyn ’de bir “Bilim Olimpiyatı” organize etmektedir. Bilim olimpiyatlarının yanı sıra,  Future City, MathCounts, First Robotics gibi prestijli yarışmalara katılan öğrencilerinin aldığı madalyalarla New York şehrini ülke ve eyalet geneli yarışmalarda başarıyla temsil etmektedir.

Amity’ de, üniversite hazırlık eğitimi ve rehberliği (College Guidence) 9. Sınıftan itibaren başlamaktadır. Brooklyn Amity School’ un öğrencilerini  %100 üniversiteye yerleştirme başarısı vardır. Mezun olan öğrencilerini Amerika’nın önde gelen 4 yıllık üniversitelerinden burslu kabuller almalarına rehberlik etmektedir. Öğrenciler, Lisede verilen dört yıllık bir eğitimle, Amerikalı öğrencilerin bile girmekte zorlandıkları üniversitelerden burslu kabul alabilecek seviyeye gelmektedirler.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU