The Quarry Lane Lisesi

The Quarry Lane Lisesi

THE QUARRY LANE HIGH SCHOOL / California, ABD

Kaliforniya, Dublin’de yer alan The Quarry Lane;  öğrencilerine tam akademik başarı için hizmet eden profesyonel eğitmenlerden oluşan kadroya sahip bir lisedir. Eğitim öğretime 1991 yılında başlamıştır.

Elit bir ortamda 10-20 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir.
The Quarry Lane Lisesi, Dünyanın en seçkin üniversitelerine öğrenci yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam etmektedir. Bundan dolayı Amerika’da lise eğitiminde öne çıkan liselerden biridir. Temel bilimlere büyük önem verilen bu okuldaki temel dersler; Matematik , Sosyal Bilimler , Fen Bilimleri , Yabancı Dil , Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi’dir.

Teknolojiyi öğrenciyle buluşturmayı hedefleyen The Quarry Lane Lisesinde; matematik ve fen laboratuvarları, teknoloji laboratuvarları, kütüphane, tenis kortu, açık spor salonları ve performans sanatları stüdyosu da bulunmaktadır.

Öğrenciler isterlerse çeşitli kulüp faaliyetlerine katılabilirler. Bilimden sanata, müzikten girişimciliğe, ekonomiye kadar bir çok dalda kulüp çalışmaları mevcuttur.  Ayrıca basketbol, futbol, voleybol, badminton gibi birçok spor programlarına da katılabilirler. Öğrencilerin %15’i farklı ülkelerden gelmiştir. Bu elit ortamda ortalama her 12 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan biridir.

Eğitim yılı başlangıç tarihi:    2 Eylül – 4 Haziran /2014

Kayıt için hazırlanması gereken evraklar:

  1. Diploma
  2. Transcript (ders notu çizelgesi)
  3. Özgeçmiş(CV)

The Quarry Lane Lisesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen öğrenci ve ailelerin, yurtdışında lise yerleştirmelerinde uzman danışmanımız Aylin KARATAŞ Hanım ile görüşmek üzere 0212 259 60 75 numaralı telefondan arayarak asistanından randevu almaları veya,

Bilgi ve İstek Formunu doldurmaları gerekmektedir

Etiket: The Quarry Lane high school , the quarry lane lisesi , Amerika’da lise eğitimi

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU