Green River Community College

Green River Community College

Washington Eyaleti Lise sistemine bağlıdır. Green River College Lise Eğitim programlarına 9. Sınıftan, 12. Sınıfa kadar uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Harika bir kampüste, üniversite öğrencileri ile bir arada lise eğitiminize devam edebilir, aile yanı ya da öğrenci evlerinde konaklayabilirsiniz.

Green River ’da lise eğitimi alan öğrenciler birçok avantaja sahiptir. Bunlar içerisinde kampüsü, spor ve sosyal faaliyetleri ile Amerika’da diğer devlet ve özel okullara göre fiyat avantajının aynı sıra en büyük avantajlarından biri öğrencilerin eğitim alırken üniversite 1 ve 2. Sınıftan da ders alabilmesidir. Böylece öğrencilerine üniversite eğitim sistemini tanımaya, alan seçiminde daha doğru karar verebilme yetisine,  hem de lise mezuniyeti sonrası alınan dersler ile üniversite eğitimini 2 yıla kadar kısaltma imkanı sağlar.

****

Los Angeles’ ta 1946 yılında kurulmuş olan  Besant Hill Lisesi’ nin videosunu buradan izleyebilir, Amerika’ da Lise Eğitimi dendiğinde neden bu kadar özel bir manaya geldiğini anlayabilirsiniz. http://goo.gl/Kh5uAm

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU