MacDuffie Lisesi

MacDuffie Lisesi

THE MACDUFFIE HIGH SCHOOL

MacDuffie Lisesi

Şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 – 12 arası ise Upper School (Lise)  olarak adlandırılır. MacDuffie Lisesi mevcut durumda 280 i aşkın öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ile övünür. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Okulda mevcut durumda 9 Türk öğrenci bulunmaktadır ve okul %48 Amerikalı, %52 yabancı şeklinde benzersiz bir öğrenci karışımına sahiptir. Diğer eyaletlerden ve farklı 19 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar.

Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School’ un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinsel alışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarını iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkı bir Üniversite Hazırlık okuludur.

ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN  ÖZEL BİR LİSE; MACDUFFIE LİSESİ

Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internete bağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harika spor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, öğrencilerine yıllık 10.000 $’ı aşkın varan eğitim bursları ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip ayrıcalıklı bir eğitim kurumudur. MacDuffie Lisesine sadece lise demek yetersizdir. MacDuffie köklü ve Amerikan Üniversiteleri tarafından tanınan, saygın bir yere sahip Eğitim kurumudur. MacDuffie Lisesi mezunu öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde Amerika’ nın en büyük üniversitelerine kolaylıkla başlayabiliyorlar.

Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise 9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğun eğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie` de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, Münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie’ de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia (yıllık), Unicorn (edebi makaleler)

MacDuffie mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins… Sadece bazılarıdır!

Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Öğrenciler MacDuffie’ de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç ya da 4 kişilik odalardadır.

Okulumuzun Resmi Tanıtım Videosu

Okuldaki Türk Öğrencilerimizin Videosu: 

 

Okulumuzun WEB Sayfası: www.macduffie.org

FACEBOOK: https://www.facebook.com/MacduffieHighSchool

TWITTER: https://twitter.com/MACDUFFIETURKEY

Okulun 2014 yılı senelik programı + tüm ders materyalleri + ek İngilizce dersleri + yurt konaklama + tam pansiyon günde 3 öğün yemek+ geziler dahil Toplam ücreti: 40.000 USD ( BURSLU FİYATDIR!!)

Uluslararası öğrenci ücreti + Sağlık Sigortası: 5,000 USD; Toplam 45.000 USD.

Burs miktarı 11.500 USD (Okulun normal ücreti 56.500 USD dir)

Not ortalamana bakıldıktan ve bir Skype görüşmesi yapıldıktan sonra kabulün için çalışmalara başlanmaktadır. Okulumuzda yandan İngilizce desteğimiz ek ücret olmadan verilecektir, bu anlamda kabul kolaylığı sağlanacaktır.

Ders kitapları ücrete dahil değildir. Yıllık 800-1,000 USD kitap materyal ücretleri vardır.

*MacDuffie Lisesi ile ilgili bilgi almak için Yurtdışında lise yerleştirmelerinde uzman danışmanımız Aylin Karataş Hanım’ dan 0212 259 60 75 ve 0212 259 60 76 no’ lu ofis telefonumuzu arayarak asistanından randevu almanız yeterlidir. Ön görüşmeye çocuğunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

Yurtdışında Lise hakkında detaylı bilgi içi IHS STUDY websitemizi inceleyebilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU