MacDuffie Lisesi, Boston

MacDuffie Lisesi

THE MACDUFFIE HIGH SCHOOL, BOSTON LİSESİ

MacDuffie Lisesi, Boston

MacDuffie Lisesi  Boston, Massachusetts’ de 1890 yılında kurulmuş en köklü özel bir okuldur. Boston şehir merkezine 90 dakika, New York şehrine 2,5 saat uzaklıktadır. Okulda 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 – 12 arası ise Upper School (Lise)  olarak adlandırılır. MacDuffie 198 kişilik öğrenci sayısı  ve  en fazla 12 kişilik sınıfları ile övünür. Her 6 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde tüm eğitim teknolojilerini kullanarak eğitim verir. Diğer eyaletlerden ve farklı 16 ülkeden gelen yabancı öğrenciler kampüste bulunan iki yurtta kalırlar. Okul bir dine bağlı değildir. MacDuffie School’ un eğitim misyonu bütün öğrencilerin zihinsel alışkanlıklarını yüksek etik standartlara gelmesini sağlamak ve kendi kişisel ve zihinsel alışkanlıklarını iş yaşamından ziyade dünyadan sorumlu, etkin ve ahlaki  bireyler olmaları için teşvik etmek olan sıkı bir Üniversite Hazırlık okuludur. Boston ve New York şehir merkezlerine yakınlığı ile harika lokasyonu, Teknolojik donanımı, internete bağlı akıllı tahtaları, ferah sınıfları, özel güvenlik sistemlerinin kurulu olduğu korunaklı yurtları, harika spor salonları, spora önem vermesi, özel sporcu bursları ile öğrencilerini ayrıca desteklemesi, dev kütüphanesi, Boston ve New York’a düzenlediği gezileri, üstün başarılının da başarılısı, okul birincisi, ikincisi ve üçüncülerine öğrencilerine yıllık 20.000 $’a varan eğitim bursları ile 120 yıldır eğitim veren Amerika Birleşik Devletlerinin en yüksek standartlara sahip eğitim kurumudur.

Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) sınıfları vardır.  Öğrenciler Lise 9. Sınıftan itibaren İngilizce, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri, Dünya Dilleri, Sanat alanlarında yoğun eğitim alırlar. Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Laboratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie` de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie’ de öğrencilere özel 3 yayın bulunmaktadır. Magnet (okul gazetesi), Magnolia (yıllık), Unicorn (edebi makaleler)… Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır. Yıllık eğitim   3 farklı taksitle ödenebilmektedir.

 

ÜSTÜN BAŞARILI ÇOCUKLAR İÇİN  ÖZEL BİR LİSE; MACDUFFIE SCHOOL  

MacDuffie Lisesi mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinde okumayı hak kazanır. Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins… sadece bazılarıdır!  Çocuğunuzun özel olduğuna ve önüne dünyanın en büyük üniversitelerine serilmesini istiyor ve çocugunuza harika bir gelecek sunmak istiyorsanız beklentilerinizi karşılayacak okullarımızdan biri  MacDuffie Lisesi’ dir.

Diğer Amerika’daki Üstün başarılı çocukların eğitim alabileceği liseler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Aşağıda özellikle en fazla talep alan eyaletlerden üstün başarılı çocuklarımızın eğitim alabilecegi liselerden örnekler veriyoruz. Bu eyaletlerin dışında ilgilendiginiz farklı eyaletler var ise üstün zekalı çocunuz için yine özel lise danışmanlıgımızdan faydalanabilirsiniz.

 

  • Dunn School, California
  • North Broward Preparatory School, Florida
  • Bard College at Simon’s Rock, Boston Massachusetts
  • Northfield Mount Hermon School, Boston Massachusetts
  • Lawrence Academy, Boston Massachusetts
  • Worchester Academy, Boston Massachusetts
  • LeMan Manhattan Preparatory School, New York
  • The Storm King School, New York

MACDUFFİE LİSESİNDE OKUMANIN AVANTAJLARI NELERDİR? 

Amerika’da çok özel başarılı, Seçkin çocuklar için, Seçilmiş özel bir Lise. Çocuğunuz Harvard Üniversitesinde Genetik Bilimi veya Stanford Üniversitesinde Uzay bilimi veya MIT’ de Yazılım Mühendisi mi olmak istiyor?  İşte çocuğunuzu bu hedefler doğrultusunda okutabileceğiniz İlk lise tercihiniz bu okul olmalıdır.  Zaten öyle ki Boston, Massachusett kampüsünde öğrenciler yıl boyu okurken tüm bu Üniversiteleri gezerek, kampüslerinde yaz kamplarına katılarak zaten yıllar öncesinden okuyacağı Üniversitenin havasını solumaya başlar. Aileler dilerse bu kamplara ve gezilere çocukları ile katılma hakkına sahiptir.

 

AMERİKA ÜNİVERSİTELERİNDE BURSLU OKUMA ŞANSINI YAKALA!

Çocuğunuzu yıl boyunca tüm bireysel becerilerini, ders notlarını, kişisel uygunluklarını dikkate alarak ilk 20 Üniversite içerisinden yerleşecegi üniversite ve hatta eğitim alacagı bölüm dahi Lise 3.sınıfta netleşir.  MacDuffie Amerika’nın en iyi üniversiteleri Boston şehrinde oldugu için en fazla tercih edilen Boston Lisesidir. Çocugunuzun başarılı bir şekilde liseden mezun olması Amerikan üniversitesinden burs almasını saglayacaktır.

 

ÇOCUĞUM AMERİKA LİSELERİNDE YARIM DÖNEM OKUYABİLİR Mİ?

Evet. Eger çocugunuzdan ayrı kalmak veya çocugunuzun sizden ayrı kalabilecegi hakkında endişeleriniz var ise yarım dönem kayıt yaptırabilirsiniz.

 

ÇOCUĞUM LİSE SON SINIFI AMERİKA’DA OKUYARAK MEZUN OLABİLİR Mİ?

Bu sorunun cevabı hem Evet hem Hayır diyebiliriz. Türkiye’de okudugu liseden aldıgı ders içerikleri ile Amerika’daki liseden alması gereken 4 yıllık lise dersleri karşılaştırılır. Türk okullarında alınan İngilizce dersi, tarih, din kültürü….. gibi derslerin  karşılıgı Amerika liselerinde yoktur. Dolayısı ile uyumlu kredilerin karşılaştırılması sonucu çocugunuz son sınıfta lise egitimine başladıgında belki de 1,5 yıl egitim alarak mezun olması söz konusu olabilir. Fakat bunun karşılıgında Amerika’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinde uygun ücretle Üniversite okuyacagının güveni vardır.

Çocuğunuz son sene MacDuffie Lisesinde okuyarak Amerika Diplomasına sahip olabilir ve Amerika’ da, dünyada ve Türkiye’ de en kaliteli Üniversitelere sınavsız giriş imkanından faydalanabilir. Özel çocukların Lisesi MacDuffie lisesinde sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır.

 

LİSE EGİTİMDE KONAKLAMA NASILDIR?

Öğrenciler MacDuffie’ de yurt konaklamada kalırlar. Yurtlar tek, çift ve üç kişilik odalardadır. Odalar Banyoludur. Ve full yemeklidir.

*MacDuffie Lisesi ücretleri ve kabul şartları hakkında ile ilgili bilgi almak için Yurtdışında lise yerleştirmelerinde uzman hocamızdan randevu almanız yeterlidir. Ön görüşmeye çocuğunuzu beraberinizde getirmeniz gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU