Avustralya’da Eğitim

Avustralya’da,  hedeflerinize uygun bir çok kurs seçeneği vardır. Hangi İngilizce dil okulunu seçerseniz seçin sadece Avusturalya’da bulunmak dahi sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır. Avustralya eğitim sistemi güçlü bir uluslararası üne sahiptir. Ülke etkili yapısı ve yenilikçi politik gelişmeleri ile tanınır.

Avustralya’da öğrenciler  yenilikçi, yaratıcı ve bağımsız düşünmeye teşvik etmektedir.

Avusturalya’ nın eğitim odaklı yaşam tarzı, bir takımın parçası olarak çalışmak, başkalarıyla etkili iletişim kurmak ve pratik hayat becerilerini kullanmak için gereken tüm insana dair yetenekleri geliştirmeyi öğretmektedir. Bunlardan en önemlisi, inisiyatif kullanmayı öğretmektedir. Avustralya’ da öğretmenler derslerde verdiği ünitelerdeki konuları ile gerçek dünya sorunlarına özgün, pratik çözümler düşünmeye teşvik edecektir. Çünkü Avusturalya dünya üzerindeki en çevreci ve doğal afetlere en duyarlı ülkedir.Avusturalya teknoloji ile doğal hayat arasındaki bağı başarılı bir şekilde kurabilmiş,  yaşama sunabilmiş, halkına bu yaşam biçimini kabul ettirmiş en başarılı ülkedir. Avusturalya Devleti, ülkeye giriş yapan turist, öğrenci ve göçmenlere sunduğu güzelliklerle doğal hayatın sürekliliğini korumayı amaçlamıştır. Avustralya aynı zamanda yaşamak için en iyi yerlerden biridir. Öğrenciler için yaşamak, öğrenmek ve büyümek için canlı ve dost bir ülkedir. Eğer ”kaliteli bir eğitim ve iyi bir yaşam tarzı istiyorum” diyorsanız başlangıç olarak uzun süreli Avustralya’ da İngilizce dil okuluna gitmek en güzel seçenektir. Ayrıca ülke içerisindeki zengin kültürel zenginlikler ve hoşgörülü halkı sayesinde kendi ülkenize ne kadar yakın olduğunuzu yakında görebileceksiniz.

Avusturalya’ da Göç politikası ve Eğitim ilişkisi

Avustralya öğrenci vizesi; yetenekli göçmenlik ile tamamen ayrı bir süreçtir. İngilizce dil okuluna yazılıyor olmak göçmenlik başvurusu yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Nitelikli Meslekler Listesine ait bir mesleğe sahip olmanız gerekmektedir.  Uzmanlar, yardımcı profesyonel meslek mensupları ve tradespersons ve ilgili işlerde çalışanlar müdür ve yöneticiler bu gruba aittir. Avustralya Devleti Avustralya işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yanıt veren bir hedefe yönelik, yüksek değeri, talep odaklı, vasıflı göçmen programı yürütmektedir.  Bu ihtiyaç listesi her sene değişmektedir. Bu programa uygun olup olmadığınızı konusunda uzman ve bizzat ülkesinde yaşamış  ve vatandaşlığını almış danışmanlarımızdan öğrenebilir, başvuru işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Avustralya’ da dil okuluna giden öğrencilerin dahi çalışma hakkı vardır!

Avusturalya iş ihtiyacını karşılayacak bir Ülkedir! Öğrencilere haftada 20 saate denk gelen yarı zamanlı çalışma izni vermektedir. Avustralya Mesleki eğitim ve öğretimde inovasyon ve kalitede dünyaya öncülük etmektedir.  Öğrenciye sunulan çalışma hakkı ile öğrencilere sınıfların dışında kendi iş becerilerini uygulama fırsatı bulabilmektedir. Bu yeni mezunlar üzerinde bir avantaj sağlamaktadır. Avustralya 2 senelik bir akademik program sonrasında Avustralya’ da oturum hakkı kazanma şansı veriyor. Bu nedenle Avustralya’ da eğitime gönderdiğimiz her öğrenci 42 hafta dil okulu sonrasında bir akademik programa katılmaktadır. Bu ya 2 senelik TAFE, ya bir üniversite ya da yüksek lisans olmaktadır.

Her yerde Mükemmellik! Avustralya eğitim ve öğretimin her alanında mükemmellik uluslararası bir üne sahiptir. Avustralya’ da İngilizce dil okulları, sertifika okulları ve üniversiteleri yaygın öğretim ve araştırma kaliteleri ile bilinmektedirler.  Avustralya’ da konusunda uzman  öğretmenlerden ders alınır. İngilizce dil okulları sıradan bir dil okulu olarak görülmez. Bu nedenle İngilizce dil okullarında öğretmen olabilmenin kuralları çok katıdır. Avustralya Hükümeti öğrencilere geleceğin vatandaş adayı olarak baktığı için, öğrencilerine yaratıcı ve bağımsız düşünmeyi öğretmek ve  güçlü akademik becerilerini geliştirmeyi hedefler.

Avustralyalı bilim adamları ve araştırmacılar dünyada önemli buluşlar ve teknolojik gelişmelerden sorumlu olmuştur. En iyi bilinen başarı sekiz Nobel ödülü dahil olmak üzere uluslararası ödül kazanmıştır.

Avustralya’ da İngilizce dil okullarının size katacakları Avustralya’da İngilizce dil okuluna gitmek her gün İngilizce kullanmak ve geliştirmek için size fırsat verir.  Avustralya sınıfları son teknoloji ile donatılmıştır. Laptoplar ile konferans ortamında dersler yapılır.

Avusturalya eğitiminde kalite güvencesi Avustralya’da İngilizce eğitim kalite garantilidir. Avusturalya dünyanın en titiz tüketici koruma haklarına sahip bir ülkedir. 2000 yılında, Avustralya Denizaşırı Öğrenciler Yasasını hizmete sunmuştur.  Kayıt şartları kapsamında tüm kuruluşlar denizaşırı öğrenciler için gerekli dil okullarını CRICOS ve kamuya açık Commonwealth programında listelemiştir. Avustralya ‘ da bir okulun pazarlama faaliyetleri, eğitim sistemi, tesisleri ve öğrenci destek hizmetleri standartlara uygun değilse hizmet vermelerine olanak tanınmamaktadır.

Avusturalya’ da Tüketici hakları İngilizce kursları ve Üniversite ücretleri yasalar ile belirlenmekte ve takip edilmektedir.

ALS STUDY ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir!  ALS STUDY olarak Avusturalya’ da İngilizce kursuna kayıt yaptırmak isteyen adaylara verdiğimiz hizmetler;

 • Öğrencilere en uygun şehir seçimi,
 • Ders programının belirlenmesi,
 • İngilizce seviyenizin ölçülerek eğitim sürecinizin belirlenmesi,
 • İş deneyimlerinizin gözden geçirilerek Kalifiyeli göçmenliğe uygun olup olmadığınız,
 • İngilizce kurs+ Üniversite, İngilizce kurs+ Yüksek Lisans /MBA, Doktora kayıtları
 • Kariyer ve hedef planlama
 • En uygun konaklama tercihinin yapılması,
 • Seyahat sağlık sigorta işlemlerinizin yürütülmesi,
 • Ekonomik uçak bileti rezervasyonu ve havaalanı karşılama hizmetleri,
 • Vize işlemleri
 • Göçmenlik işlemlerinizin yürütülmesi ve takibi

Avustralya’ da Eğitim görüşmelerimiz ”Eğitim Odaklı Göçmenlik” başlığı altında yapılmaktadır. Görüşmelerimiz yarım saat ile 45 dakika arasında sürmektedir. Detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmeniz için 0212 259 60 75 ten İstanbul merkez ofisimizi arayarak, hafta içi mesai saatleri içerisinde randevu talep edebilirsiniz.- Türkiye temsilcisi olduğumuz Avustralya dil okulları ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALS STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofis asistanımızın size ulaşarak randevu vermesini talep ediyorsanız oldurmanız yeterlidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

AVUSTRALYA DİL OKULLARI LİSTESİ 

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Avustralya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’de ki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI    ŞUBELER    GENEL BİLGİLER 
ILSC Sydney,Brisbane,Melbourne Sydney,Melbourne,Bribane'de bulunan ve 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan dil okulu
UIT Melbourne Melbourne'de bulunan dil ve sertifika programı sunan kurum
EMBASSY
ENGLISH
Sydney, Brisbane,
Melbourne vb.
Surfers Paradise, Avustralya’nın da en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biridir.
HAWTHORN Melbourne Avustralya’nın en eski dil okullarından birisidir.Bir çok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilen bir dil okuludur.
EUROCENTRES Sydney, Melbourne, Brisbane vb. Bir dili mümkün mertebe kapsamlı öğrenmek ister misiniz? Eurocentres size konuşma, yazma, dil bilgisini en iyi şekilde öğretecektir.
KAPLAN Sydney, Brisbane, Melbourne vb. 80 yılı aşkın süredir eğitim veren Kaplan çok güçlü ve köklü bir dil okuludur
ILSC Sydney, Brisbane her zaman en iyi teknolojiyi kullanarak uzun yıllardır eğitim vermektedir
LSI  Brisbane İngilizceyi ana dili ingilizce olan yerlerde öğrenebilirsiniz.LSI dil okulları oldukça donanımlı ve konforludur.
SHAFSTON
COLLEGE
Brisbane, Gold Cost 2014 yıllarında Ryugaku Journal tarafından Avustralya’da bir numaralı ingilizce kursu seçilip bir çok övgü almıştır.