Melbourne Dil Okulları Avustralya

Sydney’den daha küçük olmasıyla birlikte Avrupa tarzı bir hayatı vardır. Melbourne birçok sanatsal ve kültürel etkinliğin merkezi gibi düşünülebilir. Victoria Eyaletinin başkenti olan Melbourne aynı zamanda Avustralya’nın ikinci büyük şehridir.Güzel bir iklime,dağlara,ormanlara ve muhteşem spor ve eğlence olanaklarına sahiptir.Sayısız parkları ve bahçeleri,zarif kuleleri ve modern gökdelenleri ile şehre keyif ve ferahlık vermektedir.

Melbourne’de bulunan Embassy CES,International House,Universal Institute of Technology ve Eurocenters gibi bir çok dil okulu seçeneğine sahiptir. Melbourne’de dil okulu fiyatları seçilem dil okuluna göre farklılık göstermekte olup ortalama 398AU$’dır.Konaklama fiyatları ise konaklama tipine ve merkeze yakınlığa göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 285AU$’dır. Melbourne’de en az 12 hafta giden bir öğrencinin haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.3 ay ve daha kısa süreli dil kursuna gitmek isteyen kişiler için ise turist vizesi yeterli olacaktır.Kısa süreli vize ile giden öğrenci Avustralya’da iken  turist vizesini öğrenci vizesine çevrilmesi izin verilmemektedir.Eğer 3 ay süreden daha fazla gidecekseniz ancak bu şekilde öğrenci vizesi alıp oturum sağlayacağınızı bilmenizi isteriz. Melbourne’de yapabileceğiniz bir çok aktivite bulunmaktadır.Bunların başında Helikopter turları,balon turları ve kataraman turları bu aktivelerin sadece birkaç tanesidir.Şehirde görülecek yerler arasında özellikle Victorian Arts Centre,Collins Street,Rialto Towers,St. Paul Katedrali,Captan Cooks Cottage,Parlamento Binası,Melbourne Museum,Queen Victoria Marketi,Melbourne Akvaryumu,Kensington ve Kraliyet Botanik Bahçeleri gelmektedir.

Avustralya’nın spor şehri olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin çok büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda sanat, drama,müzik, mimari, müzikal gibi pek çok alanda gerçekleştirilen büyük etkinlikleri ve festivalleriyle uluslararası kültür merkezi haline gelmiştir.Sürekli Avustralya’nın kültürel başkenti olarak adlandırılan Melbourne, Australian Film gibi kültürel kuruluşların da doğum yeri olmuştur. The Economist dergisi tarafından 2011 yılında yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde iklim, kültürel nitelik, sağlık ve yaşama ücreti, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilen bu şehirde bir dil okuluna gitmek, size hem kültürel zenginlik hem de kaliteli bir eğitim fırsatı sunacaktır. Türk sayısının diğer ülkelere kıyasla daha az olması öğrenciler için en büyük avantajlarındandır. Melbourne, kış aylarında Avustralya’da ki diğer eyalet başkentlerinden daha soğuktur. En düşük sıcaklık 4 Temmuz 1901’de  kaydedilmiştir. Melbourne halkı kış mevsiminde genellikle don olaylarına ve sise maruz kalmaktadır. Yazları ise bazı günlerde görülen aşırı sıcaklıklar dikkat çekmektedir.

Neden Kaplan Melbourne dil okulunu seçmelisiniz?

Avustralya Melbourne’deki yeni İngilizce okulumuz dünyanın en canlı şehirlerinden birinde eğitim alma imkanını sizlere sunuyor. Melbourne’de İngilizce öğrenin ve evinizden uzakta bir ev konforu yaşayın. Dost canlısı insanlara sahip rahat ve eğlenceli bir şehir arıyorsanız, burası tam size göre bir yer.

 • Melbourne Docklands’in merkezinde yer alan okul, sizlere dünyanın her yerinden gelen insanlarla tanışma fırsatını sunuyor. Kozmopolit bir şehir olan Melbourne tıpkı restoranlarında ve sosyal hayatında görüldüğü gibi heyecan verici bir kültür çeşitliliği sunmaktadır.
 • IELTS veya Cambridge Sınavı hazırlık kurslarında ya da esnek süreli programlarımızdan biri arasından seçiminizi yapabiliyorsunuz.
 • Unilodge yurdunda kalarak Melbourne’nin tam kalbinde yaşamanın tadını çıkarın: Mağazalar, ulaşım, sinema, restoran ve dükkanlar ayağınızın altında olsun.

b. KAPLAN dil okulu, Melbourne dil okulu fiyatları

 • 25 ders-haftada 21 saat- yoğun İngilizce fiyatı : 7290au$
 • Kayıt ücreti: 230au$
 • Ders kitap materyal ücreti: 300au$
 • Zorunlu OSHC Sigorta-6ay için: 336au$
 • 1ay yurt konaklama/yemeksiz: Melbourne: 1120au$
 • Konaklama kayıt ücreti: 250au$
 • TOPLAM 9526AU$ (26,634TL)
Avustralya vizesi koşulları gereğince vize başvurunuz esnasında sizin veya ailenizin banka hesabınızda minimum 55binTL beyan etme zorunlulugunuz vardır. Diğer genel giderleriniz şu şekildedir:
 • Uçak bileti : 3000TL
 • Vize ücreti: 550aud
 • Yeminli tercüme : 300TL
 • TOPLAM : 5000TL

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı,2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır. YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Melbourne dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için Bilgi İstek Formunu doldurduğunuzda ofis asistanımız gün içerisinde sizi arayacaktır. Ön bilgilendirmeler ücretsizdir. Melbourne dil okulları hakkında ücretsiz bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için 0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

AVUSTRALYA DİL OKULLARI LİSTESİ 

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Avustralya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’de ki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI    ŞUBELER    GENEL BİLGİLER 
ILSC Sydney,Brisbane,Melbourne Sydney,Melbourne,Bribane'de bulunan ve 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan dil okulu
UIT Melbourne Melbourne'de bulunan dil ve sertifika programı sunan kurum
EMBASSY
ENGLISH
Sydney, Brisbane,
Melbourne vb.
Surfers Paradise, Avustralya’nın da en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biridir.
HAWTHORN Melbourne Avustralya’nın en eski dil okullarından birisidir.Bir çok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilen bir dil okuludur.
EUROCENTRES Sydney, Melbourne, Brisbane vb. Bir dili mümkün mertebe kapsamlı öğrenmek ister misiniz? Eurocentres size konuşma, yazma, dil bilgisini en iyi şekilde öğretecektir.
KAPLAN Sydney, Brisbane, Melbourne vb. 80 yılı aşkın süredir eğitim veren Kaplan çok güçlü ve köklü bir dil okuludur
ILSC Sydney, Brisbane her zaman en iyi teknolojiyi kullanarak uzun yıllardır eğitim vermektedir
LSI  Brisbane İngilizceyi ana dili ingilizce olan yerlerde öğrenebilirsiniz.LSI dil okulları oldukça donanımlı ve konforludur.
SHAFSTON
COLLEGE
Brisbane, Gold Cost 2014 yıllarında Ryugaku Journal tarafından Avustralya’da bir numaralı ingilizce kursu seçilip bir çok övgü almıştır.