Cairns Dil Okulları Avustralya

1876 yılında kurulan bu şehir zamanında ismini Queensland valisi William Wellington Cairns’ten almıştır. Şehir Hodgkinson nehri’nin altın yatakların da çalışan madencilere hizmet etmek amacıyla kurulmuştur. Avustralya’nın ve Queensland eyaletinin kuzeydoğu kıyısında yer alıp Cairns şehri Great Barrier Resifleri’ne yakınlığı ve tropikal iklimi sebebiyle her yıl farklı ülkelerden gelen turistler tarafından ziyaret edilmekte olup ülkede bu alanda Sydney, Melbourne ve Brisbane’in ardından 4. sırada yer almaktadır. Ekonomisinin önemli kısmı turizm sektörüne bağlı olan şehre turist çeken diğer nedenler ise bölgenin doğal güzellikleri arasında bulunan Atherton Yaylası ve Wet Tropics of Queensland’a yakınlığıdır. Şehirde İngilizce dilinden sonra en çok konuşulan diller Mandarince (Çince) ve Japonca’dır. Doğu Avustralya’nın önemli tatil bölgelerinden biri olan Cairns ve çevresini ziyaret için en iyi zaman (Haziran-Ağustos) mevsimidir. Cairns’te İngilizce eğitimini bu mevsimde gerçekleştiren öğrenciler eğitimin yanında bölgenin güzelliklerini de yaşama şansı fırsatını bulacaklardır.

Cairns’de dil okulu fiyatları seçilem dil okuluna göre farklılık göstermekte olup ortalama 291AU$’dır.Konaklama fiyatları ise konaklama tipine ve merkeze yakınlığa göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 363AU$’dır.

Cairns her yere uzaktır. Ona en yakın devlet veya eyalet başkenti Port Moresby yani Papua Yeni Gine başkentidir. Darwin, Brisbane ve Alce Spirings bu şehre 2000 km uzaklıktadırlar. Ulaşım araçları gelişmiş de olsa şehir kendini bir izolasyon duygusundan kurtaramamıştır. Orijinal ismi Trinity Bay olan Cairns Port Douglas ile Queensland’ın kuzeyinde daha etkili olabilmek için mücadele vermiş ve trenyolu kavşağı olması sebebiyle bundan galip çıkmıştır. Ama daha fazla arazi pek fayda getirmemiş ve şehrin ana gelirleri gene de turizmden elde edilmiştir. Bir çok turisti çeken şey tabi ki büyük mercan kayalığı olmuştur. Cairns’te kayalığa en kolay geçişlerden bir vardır ama ayrıca şehir hem içeri hem de sahile doğru bir çok güzel şirin kasabaya gitmek için de yol üstünde bulunmaktadır.

İklim

Kuzeyde olup tropik ve yağışlı bir iklimi bulunmaktadır. Turistlere yeşil veya gökkuşağı olarak verilen yağmurlu sezon Aralık ayından Mart ayına kadar sürmektedir. Eğer bir yaz turu düşünüyorsanız Cairns’te ıslanırım diye düşünüp onu rotanızın dışında bırakmayın. Yağmur ani sağanaklar halinde gelip ve geçmektedir, ayrıca deniz meltemleri nemi düşük tutmaktadır.

Cairns dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için BİLGİ İSTEK FORMUNU doldurduğunuzda ofis asistanımız gün içerisinde sizi arayacaktır. Ön bilgilendirmeler ücretsizdir. Embassy CES İngilizce dil okulları hakkında ücretsiz bilgi, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için 0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71

  • ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı,2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir. ALL STUDY, ön danışmanlık için ücretsiz görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır. YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL
DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

AVUSTRALYA DİL OKULLARI LİSTESİ 

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Avustralya’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’de ki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI    ŞUBELER    GENEL BİLGİLER 
ILSC Sydney,Brisbane,Melbourne Sydney,Melbourne,Bribane'de bulunan ve 20 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan dil okulu
UIT Melbourne Melbourne'de bulunan dil ve sertifika programı sunan kurum
EMBASSY
ENGLISH
Sydney, Brisbane,
Melbourne vb.
Surfers Paradise, Avustralya’nın da en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biridir.
HAWTHORN Melbourne Avustralya’nın en eski dil okullarından birisidir.Bir çok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilen bir dil okuludur.
EUROCENTRES Sydney, Melbourne, Brisbane vb. Bir dili mümkün mertebe kapsamlı öğrenmek ister misiniz? Eurocentres size konuşma, yazma, dil bilgisini en iyi şekilde öğretecektir.
KAPLAN Sydney, Brisbane, Melbourne vb. 80 yılı aşkın süredir eğitim veren Kaplan çok güçlü ve köklü bir dil okuludur
ILSC Sydney, Brisbane her zaman en iyi teknolojiyi kullanarak uzun yıllardır eğitim vermektedir
LSI  Brisbane İngilizceyi ana dili ingilizce olan yerlerde öğrenebilirsiniz.LSI dil okulları oldukça donanımlı ve konforludur.
SHAFSTON
COLLEGE
Brisbane, Gold Cost 2014 yıllarında Ryugaku Journal tarafından Avustralya’da bir numaralı ingilizce kursu seçilip bir çok övgü almıştır.