Diğer Kanada Dil Okulları

Calgary Dil Okulları

Calgary Kanada’nın Alberta eyaletine bağlıdır. 1 milyon 300 bin nüfusu olan bir şehirdir. Bir petrol şehri olmakla beraber birkaç yıldan beri dünyanın en temiz seçilen şehridir. Günümüzde Calgary, Kanada`da, Toronto `nun ardından en çok şirket merkezine sahip olan kent unvanına sahiptir; bu şirketler petrol endüstrisiyle yakından ilgilenmektedir.  Kent, ünlü Kanada Dağları `na 1 saat uzaklıkta olup kent merkezi dağların eşsiz manzarasına sahiptir.  Kent, turistlere sunduklarıyla da her yıl 4.5 milyon ziyaretçi çekmektedir. Büyük festival döneminde kent milyonlarca ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Calgary  Kış Olimpiyatları `na ev sahipliği yapmıştır. Calgary iklimi ılıman geçmektedir. Calgary kentinde belirgin yağış görülmekte olup en kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır.

Calgary Kuzey Amerika’da en hızlı gelişen şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu şehir diğer büyük şehirlerde sunulan tüm özelliklere sahiptir. Şehrin sunduğu çok şey olmasına rağmen, öğrencilere göre yaşam maliyetleri düşüktür. 1988 Kış Olimpiyat Oyunları bu şehirde  yapıldığından beri, şehir atletler için bir buluşma noktası haline gelmiştir. Bu şehirde bulunan dil okulları’nın sundukları programlar şu şekildedir; Genel İngilizce programları, Akademik İngilizce programları, İş İngilizcesi programları, Standart testlere hazırlık programları, Birebir İngilizce programlarıdır. Ülkeye dil eğitimi veya yükseköğrenim için gelenlerin haftalık çalışma izni bulunmamaktadır.Yüksek standartlarda ve daha uygun fiyatlarda dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, farklı kültürleri bir araya getiren Kanada’nın en sıcak şehirlerinden Vancouver’u seçmesi, öğrencilere beklentilerinin üstünde bir dil eğitimi sunacaktır.

Halifax Dil Okulları

Halifax Kanada’nın Nova Scotia eyaletinin başkentidir. Nüfusun yoğunluğu İngilizlerden oluşur. Şehirde ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Metro yoktur. Bisiklet kullanımı oldukça yaygındır. Burada yaşayan halka Haligonians denir. Yaşam kalitesi yüksek bir şehirdir. İklimi diğer Kanada bölgelerine göre daha yumuşaktır. Titanik Gemisi’nin batığına en yakın liman buradadır ve felakete ilk yarımda buradan gelmiştir. Halifax Doğu Kanada’nın üniversite merkezi olarak görülmektedir. Şehirde birçok köklü üniversite bulunmaktadır.

Halifax genç, canlı ve öğrenci şehridir. Birçok köklü üniversitesinin yanında şehir merkezinde dil okulları vardır. Dil eğitimine gelenler bu genç şehirde öğrenci hayatını yeniden tecrübe edebilecekler. Ayrıca Kanada’da İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler ek olarak Fransızca da alabilirler. Öğrenci şehri Halifax öğrencilere bir çok imkan sunmaktadır. Halifax’da dil okulu fiyatları haftalık ortalama 370 Kanada Dolarıdır. Konaklama fiyatları ise merkeze yakınlığı ve konaklama tipine göre değişmekte olup haftalık ortalama 260 Kanada Dolarıdır. Şehirde gençler için olan birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Bu misafirperver ve genç şehirde dil eğitimi almak size yeni heyecanlar katabilir.

Ottawa Dil Okulları

Ottawa Kanada’nın başkentidir. Şehir Ottawa Nehri yakınları kurulmuştur. Şehrin İngilizce ve Fransızca olmak üzere 2 tane resmi dili vardır. Bu 2 resmi dili tüm şehir yaşamında görebilirsiniz. Mağazalarda, reklam panolarında, trafik levhalarında ve hukuksal alanda çift dil eşitliği vardır. Şehrin iklimi kışlar soğuk ve karlıdır. Yazları ise sıcak ve yağışlıdır. Ottawa’da bir çok müze ve park vardır. Parliament Hill, Gatineau Park, Kanada Savaş Müzesi, Rideau Kanalı, Notre Dome Katedrali şehrin görülmesi gereken yerleridir. Şehir içi ulaşım için toplu taşıma araçlarını ya da bisiklet kullanabilirsiniz. 110 km bisiklet ve koşu parkuru vardır.

Sakin ve güvenli bir şehirde dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıklar tercih ettiği Ottawa’da okullar şehir merkezinde yer almaktadır. Ottawa’da dil okulu fiyatları haftalık ortalama 310 Kanada Dolarıdır. Konaklama fiyatları ise merkeze yakınlığı ve konaklama tipine göre değişmekte olup haftalık ortalama 260 Kanada Dolarıdır. Kanada’da dil eğitimine gelen öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Sakin bir şehir olmasına rağmen aktivite ve eğlence olarak öğrencilerine bir çok imkan sunmaktadır. Ders bitiminde arkadaşlarınızla şehrin görülmesi gereken yerlerine gidebilir veya kafelerinde oturup dinlenebilirsiniz. Ottawa huzurlu ortamı ve kaliteli eğitimi ile öğrencilerini beklemektedir.

Prince Edwards Dil Okulları

Şehrin ekonomisi büyük oranda kamu sektörüne dayanmaktadır. Bölge kirmizi topraği, kumsalları ve 800 km uzunluğunda ki plajlarıyla ünlüdür. 137 bin kişilik nüfusu ile Charlottetown adasının tek sehir merkezi konumundadır. Prens Edward Adası oldukça genç nüfusa sahiptir. 31 Mayis 1997’de, Prince Edward Island, Bridge Konfedarasyonunun resmi açılışını kutlamıştır. 12.9 km uzunluğundaki köprü, Northumberland Bogazını kapsar. Feribot ve hava ulaşımının yanında anakaradan adaya kolay ulaşım olanağı sunmaktadır.

Ucuz maliyetli olması sebebi ile Prince Edwards’ ta dil okullarına gitmek öğrenciler için uygun bir seçenektir. Prince Edwards’ ta sunulan programlar şu şekildedir; TOEIC, TESL Canada,Province of Prince Edward Island (Certification as Private Language School).

Victoria Dil Okulları

Victoria, Kanada’nın Britanya Kolumbiyası eyaletinin başkentidir. Şehir doğası ve kültürel alanlarıyla cazibe merkezidir. Victoria, Vancouver Adası’nın  Juan de Fuca Boğazı kıyısında yer almaktadır. Şehir merkezinde nüfus ise 74.000 civarındadır. Eyaletin en büyük onüçüncü belediyesi arasındadır. Şehir turizm ve teknoloji ile ünlüdür. İklimi ve toprağıyla yemyeşil ve çiçek dolu bir doğaya sahiptir. Şehirde en çok kullanılan ulaşım aracı ise otobüstür. Nüfus az olduğundan ulaşım gayet kolaydır. Turist pubları, kahve barları, parlak boyalı bohem mağazaları ve restorantlarıyla da dikkat çekmektedir.

Şehir de buluna dil okulları genellikle merkeze yakın yerlerde bulunmaktadır. Bir çok kafenin, restoranın ve barların bulunduğu yerler dil okulları merkezlerine yakın olup yürüme mesafesindedir. Bu şehirde ki dil okulları öğrencileri, Kanada yaşamına alışabilmeleri ve İngilizcelerini geliştirebilmeleri için hem Victoria içerisinde hem de farklı şehirlerde çeşitli aktivite programları düzenlemektedir. Dil okullarında sunulan programlar ise şu şekildedir; Genel ingilizce, yoğun ingilizce, iş ingilizcesi, akademik amaçlar için ingilizce, birebir ingilizce, FCE hazırlık kursu, CAE/CPE hazırlık kursu gibi programlar yer almaktadır.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU