Kanada Üniversitelerin’de Eğitim

Kanada’da büyük çoğunluğu devlete bağlı olmak üzere yüze yakın üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin YÖK ile denkliği bulunmaktadır. Yani yüksek lisans eğitiminizi Kanada’da tamamlayıp Türkiye’ye geri döndüğünüzde diplomanız geçerliliğini korumaya devam ettiği anlamını taşır. Kanada’da üniversiteler lisans, yüksek lisans, doktora ve sertifika programları derecelerinde eğitim vermektedir. Üniversitelerin eğitim ücretleri bulundukları bölgeye, kuruma ve programlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Üniversitelerin öğretim yılları kuruma bağlı olarak 2 ya da 3 dönemden oluşur.

 Kanada’da yükseköğrenim gören öğrencilere eğitim dönemi içinde haftada 20 saat yaz aylarında tam zamanlı çalışma izni verilmektedir.

 Kanada’da üniversiteye girişlerde tek bir merkezi üniversite sınavı yapılmamaktadır. Bazı üniversitelerin kendi belirlediği öğrenci kabul şartları bulunmaktadır. Bu şartlar arasında uluslararası öğrenciler için en önemlileri İngilizce yeterlilik seviyesi ve not ortalamasıdır.

 Eğer yükseköğreniminizi Kanada’da görmeye karar verirseniz İngilizce yeterlilik seviyenizi belgelemek zorundasınızdır. Bunun için TOEFL, IELTS veya CAEL sınavlarını kullanabilirsiniz. Hangi sınava girmeniz gerektiği ve almanız gereken minimum puan girmek istediğiniz üniversiteye bağlı olarak değişmektedir. Eğer yükseköğreniminizi Fransızca yapacaksanız yeterlilik için üniversitelerin öğrencilerden talep ettiği herhangi bir standart test tipi bulunmamaktadır. Bunun için Fransızca eğitim veren her okulun kendi belirlediği yeterlilik kriterlerini karşılamanız gerekmektedir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATONMontrealSadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLCToronto, Halifax, OttawaKanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC Toronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELSToronto, VancouverToronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISHTorontoToronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERSToronto, VancouverDünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGEVictoria, Vancouver, Toronto vb.Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILACToronto, VancouverSadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILIHalifaxResmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSCToronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International EnglishToronto, VancouverUluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULUToronto, VancouverKanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFEToronto, Vancouver, Montreal vb. Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILESTorontoToronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERYTorontoÖğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERSVancouver, TorontoVancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.