Kanada Üniversitelerin’de Eğitim

Kanada’da büyük çoğunluğu devlete bağlı olmak üzere yüze yakın üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin YÖK ile denkliği bulunmaktadır. Yani yüksek lisans eğitiminizi Kanada’da tamamlayıp Türkiye’ye geri döndüğünüzde diplomanız geçerliliğini korumaya devam ettiği anlamını taşır. Kanada’da üniversiteler lisans, yüksek lisans, doktora ve sertifika programları derecelerinde eğitim vermektedir. Üniversitelerin eğitim ücretleri bulundukları bölgeye, kuruma ve programlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Üniversitelerin öğretim yılları kuruma bağlı olarak 2 ya da 3 dönemden oluşur.

 Kanada’da yükseköğrenim gören öğrencilere eğitim dönemi içinde haftada 20 saat yaz aylarında tam zamanlı çalışma izni verilmektedir.

 Kanada’da üniversiteye girişlerde tek bir merkezi üniversite sınavı yapılmamaktadır. Bazı üniversitelerin kendi belirlediği öğrenci kabul şartları bulunmaktadır. Bu şartlar arasında uluslararası öğrenciler için en önemlileri İngilizce yeterlilik seviyesi ve not ortalamasıdır.

 Eğer yükseköğreniminizi Kanada’da görmeye karar verirseniz İngilizce yeterlilik seviyenizi belgelemek zorundasınızdır. Bunun için TOEFL, IELTS veya CAEL sınavlarını kullanabilirsiniz. Hangi sınava girmeniz gerektiği ve almanız gereken minimum puan girmek istediğiniz üniversiteye bağlı olarak değişmektedir. Eğer yükseköğreniminizi Fransızca yapacaksanız yeterlilik için üniversitelerin öğrencilerden talep ettiği herhangi bir standart test tipi bulunmamaktadır. Bunun için Fransızca eğitim veren her okulun kendi belirlediği yeterlilik kriterlerini karşılamanız gerekmektedir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATON Montreal Sadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLC Toronto, Halifax, Ottawa Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC  Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELS Toronto, Vancouver Toronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISH Toronto Toronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERS Toronto, Vancouver Dünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGE Victoria, Vancouver, Toronto vb. Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILAC Toronto, Vancouver Sadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILI Halifax Resmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International English Toronto, Vancouver Uluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULU Toronto, Vancouver Kanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFE Toronto, Vancouver, Montreal vb.  Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILES Toronto Toronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERY Toronto Öğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERS Vancouver, Toronto Vancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.