Kanada Community Kolejler

Kanada’da Community College’lar devlet kolejleridir. Kanada’ Devlet kolejlerinde 2 yıllık diploma programları veya 1 yıllık Sertifika eğitimlerine katılmanız mümkündür. Hatta birçok Kolejde 3 yıllık Üniversite diploması eğitimleri de vardır. Kanada devlet kolejlerinde eğitimler Co-Op olarak verilir. Yani Kanada Kolejlerinde maaşlı staj yapma imkanı verilir. Üstelik kolejiniz sizi işe yerleştirir. Uygulamalı derslerinizi reel hayata geçirebilmenizi ve bu sürede maaş kazanmanızı sağlarlar. Kanada devlet kolejlerinden mezun oldugunuzda 2 yıl çalışma izni verilir. Kanada devlet kolejlerinde okumanın En büyük avantajı mezun oldugunuzda Kanada Göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanmanızdır.  Kanada Community College ücretleri Toronto Kolejleri, Vancouver Kolejleri fix aynı fiyattadır. Kanada devlet kolejleri 16,000CA$. (Yıllık eğitim ücretidir.)Yabancı öğrencilerden talep görmeyen ve çok soğuk şehirlerdeki kanada devlet koleji ücretleri 10,000CA$-14.000CA$ arasında değişir. 2 senelik Eğitim sonrası Kanada Göçmenlik almanızı sağlayan Kanada DEVLET kolejleri için OVERALL 6,5 IELTS AKADEMİK şartı vardır. KANADA CO-OP POSTGRADUATE DİPLOMA olarak geçer. Eğer İngilizceniz yetersiz ise İngilizce dil okuluna başlamanız ve İngilizce dil seviyenizi ileri düzeye getirmeniz istenir. 8 aylık Kanada dil okulu ücretleri 7000CA$’dan başlar.

Özel kolejlerden mezun oldugunuzda göçmenlik başvurusu yapma hakkınız yoktur. Bunlar ILAC College, Vancouver International College, Toronto  Eğer Kanada’da göçmenlik alarak kalmak istiyorsanız MUHAKKAK Kanada’da 2 yıllık Community College yani Devlet kolejinden mezun olmak zorunlulugu var. https://www.allstudy.com.tr/kanadada-sertifika-programi/

KANADA DEVLET KOLEJLERİ VE GÖÇMENLİK HAKKINDA: 

Kanada Devlet kolejlerinde  2 yıllık programdan mezun olma halinde GÖÇMENLİK başvurusu yapma hakkı verilir. Mezunlara Advanced Diploma/Önlisans Diploması verilir. Genç, Kanada’yı seven, enerjik Göçmen adaylarını Ülkeye Kazandırma Eğitimidir. Teknik ve Mesleki kalifiye kazandırma amaçlıdır. Kanada devlet kolejlerinde 1 Yıllık sertifika programları da vardır. Devlet Kolejlerinin Yıllık eğitim ücreti 16.000CA$. Devlet Kolejleri İlk sene için değil ama 2.sene için ülke içerisinde ikameti olan her öğrenciye taksitlendirme yapar. 2 yıllık eğitim sonunda Göçmenlik başvurusu yapılır. CO-OP yani program sürecinde yasal çalışma izni  olur. Kolejler kendi öğrencilerini işe yerleştirerek uygulamalı dersleri bu şekilde almasını sağlar. 1 öğrenci aylık Minimum 1200ca$ kazanır.

**Devlet kolejlerinde, 1 yıllık eğitim programı sonrası 1 yıl; 2 veya daha uzun alınan bir eğitim sonrası için ise 3 yıl olarak sunulan post-grad work permit (kalma ve çalışma izni hakkı) özel kolejler için geçerli değildir.

*Eş ve çocuklarla beraber beraber Kanada’ya gidenlerin tercih etmesi gereken Postgrad sertfikilardır.

Kanada Devlet Kolejleri şunlardır:  120 ana bilim dalında kolej eğitimleri mevcut.  Seneca College,  College, Sheridan College, Centennial College, Conestoga College, Fanshawe College, Algonquin College, George Brown College, Georgian College, Humber College, King’s University College, Lakehead College, Mohawk College, Niagara College, Sheridan College, St. Lawrence College, St. Clair College, Huron University College, Cambrian College, Fleming College, Laurentian University, OCAD University, Tren University, University of Ontario Institute of Technology, Wilfrid Laurier University, University of Toronto International Foundation,’ LaSalle College, Vancouver Community College, Okanagan College, Vancouver Film Academy, Douglas College, Camosun College, Capilano University, Art Institute of Vancouver, Fairleigh Dickinson Universitesi, Fraser International College, Simon Fraser Üniversitesi, North Island College, University of the Fraser Valley’ dir. Okumak isterseniz buradaki link size Kanada’da ki 2 farklı kolejler hakkında daha detaylı bilgi almanızı sağlayacaktır. https://www.allstudy.com.tr/kanada-work-and-study/

Staj ve sürekli eğitim dersleri içeren mesleki programlar, giriş seviyelerini ve teknolojiden yaratıcı sanatlara uzanan programlarını değiştirmeye ve çeşitlendirmeye devam eder. Kolejler, enformasyon teknolojileri, madencilik, çevre ve turizm gibi alanlarda oldukça başarılı olarak bilinir. Sağlık, işletme, uygulamalı sanatlar, üniversiteye hazırlık, sosyal hizmetler, yetişkinlere yönelik eğitim programları ve akademik eğitimler ile diğer tam zamanlı ve yarı zamanlı programlarıyla öne çıkmaktadırlar.  Kolejler, kamunun çalıştığı alanlardaki ekonomik ve sosyal ihtiyaçları karşılamak amacıyla sürekli olarak değişen dinamik kurumlardır. Birçok kolej ISO sertifikasını almıştır ve toplumun değişen eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mükemmeliyeti öne çıkarmışlardır.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATON Montreal Sadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLC Toronto, Halifax, Ottawa Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC  Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELS Toronto, Vancouver Toronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISH Toronto Toronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERS Toronto, Vancouver Dünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGE Victoria, Vancouver, Toronto vb. Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILAC Toronto, Vancouver Sadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILI Halifax Resmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International English Toronto, Vancouver Uluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULU Toronto, Vancouver Kanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFE Toronto, Vancouver, Montreal vb.  Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILES Toronto Toronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERY Toronto Öğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERS Vancouver, Toronto Vancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.