Kanada Sertifika ve Diploma Programları

Kanada Co-Op sertifika ve Kanada Co-Op Postgraduate Diploma programlarına Türk gençliğinden çok yoğun talep gelmesinin nedeni Kanada Göçmenlik başvurusu ile bağlantılı olmasıdır. Kanada’da diploma programları kısaca Kanada Göçmenlik olarak adlandırılır. Kanada sertifika programları ise Work and Study Kanada olarak adlandırılır. 2 program arasındaki fark burada özetle anlatılmıştır.

İngilizceniz yetersiz veya elinizde henüz bir IELTS sınav skorunuz olmasa dahi Kanada’da eğitime başlamanızı sağlıyoruz.

Akademik İngilizce skrounuz düşük ise Diploma/Çalışma programlarına DİREK başlamak için yetersiz ise Kanada’da eğitime başlamak için 3.sırada anlatılan Kanada dil okulları eğitimini dikkate alınız. Türkiye sisteminde kolej kelimesi özel lise gibi kullanılır. Kanada ve Amerika’da ise Kanada devlet üniversitesi olarak geçer.  Kanada kolejlerine kayıt için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır;

1- Pasaport
2- Rezervasyon formları -tarafımızdan hazırlanır-

Aşağıdaki standartlara sahip oldugunuzu, eğitim masraflarınızı karşılayabileceğinize inanıyorsanız; Programa kayıt ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız Bilgi İstek formunu eğitiminiz ve gelecek planlarınızı detaylandırarak bilgiler vererek doldurunuz. Var ise IELTS/TOEFL skorunuz, Yok ise İngilizce dil Leveliniz, Yaş, Üniversitenizin adı, Öğrenci iseniz kaçıncı sınıftasınız, Çalışansanız Mesleğiniz, Hangi alanda sertifika eğitimi almak istediğiniz, Eğitiminize ne TARİH/ne zaman başlamak istiyorsunuz, Var ise Pasaportunuzda bulunan vizeli ülke seyahatleriniz, yurtdışı eğitim ve yaşam için ailenizin veya sizin ayırabileceğiniz bütçe…… ve diğer bireysel detaylarınızı belirtmiş olsaydınız çok daha fazla ve hızlı bir şekilde Kanada eğitim danışmanlarımız yardımcı olabilir.

1- KANADA DEVLET KOLEJLERİ, KANADA’DA 2 YILLIK ÜNİVERSİTE, ÇALIŞMA İZNİ VE KANADA GÖÇMENLİK HAKKINDA

 • Kanada devlet kolejlerinde eğitimler verilir.
 • Bu diploma programları kısaca Kanada Göçmenlik Diploması olarak adlandırılır.
 • Mezun oldugunuzda Kanada göçmenlik başvurusu yapma hakkınız olur.
 • Eğitim süresi 2 yıldır.
 • Eğitiminiz boyunca Yasal çalışma izniniz vardır.
 • 2 senelik diploma programından Mezun oldugunuzda 2 yıllık Önlisans Diploması alırsınız.
 • Bu ders programı Türkiye’deki 2 senelik ön lisans üniversitesinin aynısıdır.
 • Co-op postgraduate diploma programlarında kolejiniz sizi işe yerleştirir. Eğitim sürecinde Maaşlı çalışırsınız. 
 • Kanada devlet kolejlerinin Yıllık eğitim ücreti :16.000CA$
 • Kanada devlet üniversitelerinden Mezun olduğunuzda 2-3 sene Kanada’da yasal çalışma ve yaşama hakkı kazanırsınız.
 • Kanada devlet kolejine DİREK başlamak için Akademik İngilizcenizin oldugunu IELTS 6,5 sınav skoru ile belgelemek şarttır.
 • IELTS sınavından düşük bir skor almışsanız yine Devlet kolejinize başlatıyoruz.
 • Eğer İngilizceniz henüz yetersizse, kolejin eğitim ücretini ödemekte zorlanmıyorsanız önce Kanada’da İngilizce dil okuluna kaydınızı yapıyoruz.
 • Okuldan 2 tane şartlı kabul mektubu getiriyor (dil ve kolej) vize başvurunuzu yapıyoruz.
 • Kanada vizesi bu başvuru ile %90 garanti altına alınır.

 

2- KANADA’DA ÖZEL KOLEJLER, WORK AND STUDY, ÇALIŞMA İZİNLİ PROGRAMLAR

 • Bu dersler Kanada’da özel kurs merkezlerinde verilir. Özel kolejlerdir.
 • Eğitim süresi 1-2 yıl arasında değişen programlardır.
 • Yasal çalışma izniniz vardır.
 • 1 Diploma ücreti Toplamda: 8000CA$ – 10.000CA$ arasında değişir. (1 veya 2 yıl değişmez)
 • Yurtdışında alınabilecek en ucuz diploma programıdır.
 • Mezun olduğunuzda 2-3 sene Kanada’da yasal çalışma ve yaşama hakkı kazanırsınız.
 • Kanada devlet kolejine DİREK başlamak için Akademik İngilizcenizin oldugunu IELTS 6,0 sınav skoru ile belgelemek şarttır.
 • IELTS sınavından düşük bir skor almışsanız yine Özel koleje başlatıyoruz.
 • Eğer İngilizceniz henüz yetersizse, kolejin eğitim ücretini ödemekte zorlanmıyorsanız önce Kanada’da İngilizce dil okuluna kaydınızı yapıyoruz.
 • Okuldan 2 tane şartlı kabul mektubu getiriyor (dil ve kolej) vize başvurunuzu yapıyoruz.
 • Kanada Göçmenlik başvurusu yapma hakkınız yoktur.

 

3- KANADA DİL OKULLARI HAKKINDA

 • Kanada devlet Koleji veya Kanada Özel kolejlerde eğitime başlayabilmeniz için takip etmeniz gereken ilk eğitim seçeneğidir.
 • 1 akademik yıllık Kanada dil eğitimi 7000CA$ ‘dan başlar, okulun eğitim kalitesine göre yukarı doğru gider.

 

Kanada İngilizce dil okulları: SSLC-SPROTT SHAW Dil Okulları, OHC Dil Okullar,  LSI-Language Studies International dil okulu,  St.Giles Dil okulu Vancouver, ILSC Dil Okulları,  LAL DİL OKULU,  Sprachcaffe Dil okulları,  Eurocenters dil okulu, GV-Global Village English Centres, International House Vancouver, inlingua Vancouver, ILAC Dil Okulları, CES Dil okulu,  Eurocenters Dil Okulları,  ELS Vancouver,  CLLC Dil okulu Toronto, Stafford House Dil okulları,  European English School Toronto, TLC-Tamwood Dil Okulları,  KAPLAN dil okulu, 

Kanada Fransızca dil okulları: ALC- Académie Linguistique Charlemagne Montreal, ANNE’S Language House Calgary, BLI-Bouchereau Lingua International Montreal, College Platon, Camber College Powell River,  English Encounters Burlington,  Halifax Language Institute of Canada,   Heartland International English School Missisauga, inlingua Victoria College of Languages Metropolitan College Hamilton,  Interlangues English Academy Ottawa, London Language Institute,  Montreal International Institute of Language Arts,  Upper Madison College Toronto,

Kanada Devlet Kolejleri şunlardır:  120 ana bilim dalında kolej eğitimleri mevcut. Seneca College,  College, Sheridan College, Centennial College, Conestoga College, Fanshawe College, Algonquin College, George Brown College, Georgian College, Humber College, King’s University College, Lakehead College, Mohawk College, Niagara College, Sheridan College, St. Lawrence College, St. Clair College, Huron University College, Cambrian College, Fleming College, Laurentian University, OCAD University, Tren University, University of Ontario Institute of Technology, Wilfrid Laurier University, University of Toronto International Foundation,’ LaSalle College, Vancouver Community College, Okanagan College, Vancouver Film Academy, Douglas College, Camosun College, Capilano University, Art Institute of Vancouver, Fairleigh Dickinson Universitesi, Fraser International College, Simon Fraser Üniversitesi, North Island College, University of the Fraser Valley’ dir.

Ayrıca kanada’ da eğitim alırken çalışmakla ilgilenenlere  Kanada work and study sayfamızı da okumanızı öneriyoruz. Kanada çalışma programları nında ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.
Kanada devlet kolejine örnek olarak  St. Lawrence College, Business, Health Sciences, Human Studies, Applied Arts, Technology, Trades and Tourism alanlarında 100’den fazla Sertifika, Diploma, Diploma ve Lisansüstü Sertifika programına kayıtlı, 8000 tam gün öğrenciye uygulamalı eğitim veriyor. SLC’de her yıl 45’in üzerinde ülkeden 800’in üzerinde uluslararası öğrenci okumaktadır. Üç kampüsünde – Kingston, Brockville ve Cornwall – Toronto, Ottawa ve Montreal’e yakin mesafaler de yer alır. Bu güvenli, çekici ve tarihi şehirler, uygun bir yaşam masrafı ile yüksek bir yaşam kalitesini bir arada sunar. St. Lawrence College’nin sundugu bazi programlar şunlardır; Supply Chain Management, Business Analytics, User Experience Design, Health Care Administration, Instrumentation and Control Engineering, Energy Systems Engineering, Advertising and Marketing Communications, Business-Marketing, Autism and Behavioral Science, Culinary Management, Bachelor of Business Administration. Uluslararasi öğrenciler için St. Lawrance koleji Kanada sertifika program listesine bu linktenulasabilirsiniz. Ayrıca, Kingston Kampüsünde Akademik Amaçlı İngilizce eğitimi verilir. Bu program öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine, Kanada kültür anlayışlarını geliştirmelerine ve üniversite düzeyindeki programlara hazırlanmalarinda onlara yardımcı olur. Öğrenciler okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini genel, akademik ve işletme düzeyinde geliştirirler Programi başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenciler, St. Lawrence College’ta dogrudan akademik egitimlerine baslayabilirler. Modern kampüsleri, kişisel destekleri , deneyimli profesörleri  ve% 86.5’lik Yüksek istihdam Oranı, St. Lawrence College‘ı ideal bir seçim haline getirmektedir.  Öğrencilerinden aldığımız feedbackler tamamen bu şekildedir. St Lawrence hakkinda daha detayli bilgi icin okulun web sitesi
Great Plains College , Saskatchewan bölgesinde üniversite sisteminin öncüsüdür. Üniversite, batı Saskatchewan’daki öğrencilerin, işverenlerin ve toplulukların ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmıştır. Bölgedeki işverenlerin ve hükümetin desteği ile okula başladıgınız anda işinizi garantilemiş oluyorsunuz. Bölgeyi güçlendirebilmek için daha güçlü liderler, kariyer, ortaklıklar ve topluluklar oluşturmak için çalışan bölgenin temsilcisi gücündeki bir okuldan söz ediyoruz. Hepsi Saskatchewan Bölgesinde Kindersley, Swift Current , Warman, Biggar, Maple Creek ve Rosetown’da kampüsleri bulunmaktadır. Batı Saskatchewan’daki konumlarımız boyunca, bir dizi ortaöğretim sonrası sertifika, diploma ve lisans programlarının   yanı sıra üniversite eğitimleri, güvenlik eğitimi, Yetişkin Temel Eğitim ve İngilizce eğitimi de sunmaktadır. https://www.greatplainscollege.ca/programs-courses

ALL Study Yurtdışı Eğitim Websitemiz sürekli güncellenir. Ön bilgilenme için websitemizi okuyabilir, Yurtdışı eğitim ve programların Güncel fiyatlarını ve promosyonlarını takip için Facebook ve Yurtdışındaki öğrencilerimizin görüşlerimizden faydalanmak üzere İnstagram sayfalarımızı takipte kalabilir siniz.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATON Montreal Sadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLC Toronto, Halifax, Ottawa Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC  Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELS Toronto, Vancouver Toronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISH Toronto Toronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERS Toronto, Vancouver Dünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGE Victoria, Vancouver, Toronto vb. Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILAC Toronto, Vancouver Sadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILI Halifax Resmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International English Toronto, Vancouver Uluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULU Toronto, Vancouver Kanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFE Toronto, Vancouver, Montreal vb.  Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILES Toronto Toronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERY Toronto Öğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERS Vancouver, Toronto Vancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.