Kanada’da Hava Koşulları ve Giyim

Orta kuşak karasal ve tundra iklimi bir arada görülmektedir. Atlas Okyanu­su kıyısındaki eyaletler ile Ouebec’ in güney bölümleri ve Ontario’ da yazlar sıcak, kışlar ise dondurucu soğuk olur. Bu eyaletlerde, sıcaklık farklı­lıkları iç bölgelere göre daha azdır.

Vancouver ve Victoria kentlerinin de bulun­duğu güney kıyılar, en sıcak yörelerdendir. Kuzey Buz Denizi kıyıları ve bura­daki adalar ise en soğuk yerlerdendir. Burası altı ay gece, altı ay gündüz olur. Kışlar uzun, çok soğuk ve karanlıktır. Yazlar kısa ve serin geçer; hava genellikle açıktır.

Kanada’nın üzerinde üç ayrı hava akımı bulunmaktadır Büyük Okyanus’tan serin ve nemli hava, Kuzey Kutup Bölgesi’nden soğuk ve kuru hava, Meksika Körfezi ve Karayip Denizi’nden ise sıcak ve nemli hava akımları gelmektedir.

Bu nedenle Kanada’da kışlık olarak yünlü ve kalın palto, bere, atkı, kazak ve kaymaz bot gibi giysiler tercih edilirken yaz için çok ince olmayan ve daha çok bahar gibi geçiş mevsimlerinde giyilen hafif kalınlıkta giysiler tercih edilmelidir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATONMontrealSadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLCToronto, Halifax, OttawaKanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC Toronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELSToronto, VancouverToronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISHTorontoToronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERSToronto, VancouverDünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGEVictoria, Vancouver, Toronto vb.Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILACToronto, VancouverSadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILIHalifaxResmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSCToronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International EnglishToronto, VancouverUluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULUToronto, VancouverKanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFEToronto, Vancouver, Montreal vb. Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILESTorontoToronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERYTorontoÖğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERSVancouver, TorontoVancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.