Kanada Tarihi

Kanada’ya ilk yerleşim kıtaların birleşik olduğu zamanlarda Asya’dan ve Kızılderililerin yaşadığı güneyden olmuştur. Ülkeye gelen ilk Avrupalıların Vikingler olduğu tahmin edilmiştir. Toprakların resmi keşfini Jacques Cartier yapmıştır. Ülkeye temelli yerleşimler 16. ve 17. yüzyıllarda Fransızlarla başlamıştır.Ülkede sık sık Fransız ve İngiliz çekişmesi yaşanmıştır. 18. yüzyılda İngiltere’den Kanada’ya yapılan göçler ülkede İngiliz nüfusunun çoğalmasını ve gücün İngilizlere geçmesini sağlamıştır.

 Kanada Birinci ve İkinci Dünya Savaşı’na katılmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda İtilaf Devletleri’ne teçhizat ve mühimmat yardımı yapmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın bitmesiyle İngiltere Kanada’yı kendine eşit bir ülke olarak tanımıştır ve imparatorluğun üyesi bağımsız bir ülke olarak kabul etmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın karşısında yer alan ülke bu savaştan daha da güçlenerek çıkmıştır.

 Kanada 2003 Irak Savaşı’na katılmayı reddetmiş, eşcinsel evlililiği ve küçük miktarlarda marihuana bulundurmayı yasallaştırmış ve uluslararası bir tartışmanın konusu olmuştur. Bu durum Kanada’nın serbestçi bir görüşe sahip olmasına ve Amerika’ya göre toplumun daha  sol görüşlü olmasına bağlamaktadır.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATON Montreal Sadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLC Toronto, Halifax, Ottawa Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC  Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELS Toronto, Vancouver Toronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISH Toronto Toronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERS Toronto, Vancouver Dünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGE Victoria, Vancouver, Toronto vb. Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILAC Toronto, Vancouver Sadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILI Halifax Resmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSC Toronto, Vancouver, Montreal Toronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International English Toronto, Vancouver Uluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULU Toronto, Vancouver Kanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFE Toronto, Vancouver, Montreal vb.  Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILES Toronto Toronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERY Toronto Öğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERS Vancouver, Toronto Vancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.