Kanada Tarihi

Kanada’ya ilk yerleşim kıtaların birleşik olduğu zamanlarda Asya’dan ve Kızılderililerin yaşadığı güneyden olmuştur. Ülkeye gelen ilk Avrupalıların Vikingler olduğu tahmin edilmiştir. Toprakların resmi keşfini Jacques Cartier yapmıştır. Ülkeye temelli yerleşimler 16. ve 17. yüzyıllarda Fransızlarla başlamıştır.Ülkede sık sık Fransız ve İngiliz çekişmesi yaşanmıştır. 18. yüzyılda İngiltere’den Kanada’ya yapılan göçler ülkede İngiliz nüfusunun çoğalmasını ve gücün İngilizlere geçmesini sağlamıştır.

 Kanada Birinci ve İkinci Dünya Savaşı’na katılmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda İtilaf Devletleri’ne teçhizat ve mühimmat yardımı yapmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nın bitmesiyle İngiltere Kanada’yı kendine eşit bir ülke olarak tanımıştır ve imparatorluğun üyesi bağımsız bir ülke olarak kabul etmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın karşısında yer alan ülke bu savaştan daha da güçlenerek çıkmıştır.

 Kanada 2003 Irak Savaşı’na katılmayı reddetmiş, eşcinsel evlililiği ve küçük miktarlarda marihuana bulundurmayı yasallaştırmış ve uluslararası bir tartışmanın konusu olmuştur. Bu durum Kanada’nın serbestçi bir görüşe sahip olmasına ve Amerika’ya göre toplumun daha  sol görüşlü olmasına bağlamaktadır.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATONMontrealSadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLCToronto, Halifax, OttawaKanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC Toronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELSToronto, VancouverToronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISHTorontoToronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERSToronto, VancouverDünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGEVictoria, Vancouver, Toronto vb.Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILACToronto, VancouverSadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILIHalifaxResmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSCToronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International EnglishToronto, VancouverUluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULUToronto, VancouverKanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFEToronto, Vancouver, Montreal vb. Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILESTorontoToronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERYTorontoÖğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERSVancouver, TorontoVancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.