Kanada Göçmenlik

Kanada’ya direkt göçmen olarak gidebilmek için belirli koşulların sağlanması gerekmektedir. Bu koşullar göçmenlik tipine göre değişmektedir. Nitelikli göçmen başvurusuyla Kanada’ya gidebilmek için; Kanada Göçmenlik Testi ile yapılan değerlendirmeden 100 üzerinden en az 67 almanız, nitelikli bir işte en az bir yıl tam zamanlı iş deneyimine sahip olmanız, lisans eğitimi almış olmanız, 21-49 yaş aralığında bulunmanız, İngilizce ya da Fransızca dillerinden birine çok iyi derecede hakim olmanız, sağlıklı olmanız, sabıkasız ve maddi açıdan yeterli olmanız gerekmektedir.

Kanada vatandaşı ya da Kanada vizesi olan bir yakınınızın olması nitelikli göçmenlik için onay almanızda size avantaj sağlamaktadır. Göçmenlik vizeleri Kanada Konsolosluğu Ankara tarafından verilmektedir. Göçmenlik başvurularını ALS STUDY olarak yürütebilmekte ve takip etmekteyiz.

Kanada vatandaşları ya da Kanada vizesi olan kişiler aile fertlerine 10 yıllığına sponsor olmak koşuluyla yakınlarını yanlarına alabilirler.

Kanada ekonomik açıdan güçlü bir ülkedir. Uluslararası yatırımcıları ülkesinde barındırmak için yatırımcılara göçmenlik hakkı vermektedir. İş adamları için 3 farklı göçmenlik çeşidi vardır. Yatırımcılar için oluşturulan göçmenlik başarılı ve sermaye sahibi kişileri Kanada’ya getirmeyi planlar. Bu haktan yararlanmak isteyen yatırımcıların, minimum 800 bin CAD değerinde varlığının olması ve 400 bin CAD değerinde yatırım yapacak olmaları gerekmektedir. Müteşebbisler için oluşturulan göçmenlik Kanada’da şirket sahibi olmak isteyen ve şirketi faal bir şekilde yönetecek kişileri çekmeyi amaçlar. Bu haktan yararlanmak isteyen müteşebbislerin en az 300 bin CAD olması, iş tecrübesinin olması gerekmektedir.

Kanada kendini istihdam edenler için oluşturulan göçmenlik türünde bu kişilerden Kanada’nın kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlamalarını istemektedir.

Kanada aynı zamanda üniversitelerinde okuyan uluslararası öğrencilere de göçmenlik hakkı vermektedir.

Kanada’dan göçmenlik onayınızı aldıktan sonra vatandaşlık için de başvurabilirsiniz. Kanada vatandaşlığına başvurabilmek için; 18 yaşından büyük olmanız, oturma hakkına sahip olmanız, başvuru tarihi itibariyle son 4 yılın 3 yılını Kanada’da geçirmiş olmak, İngilizce ya da Fransızcayı akıcı bir şekilde bilmek, Kanada hakkında genel kültür bilgisine ve Kanada hak ve sorumluluk bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Kanada’ya öğrenci olarak gidebilmek için 3 çeşit vize bulunmaktadır.

1. Genel öğrenci Vizesi (Study Permit)

Öğrenci vizesi Kanada’da altı ay veya daha fazla süreyle eğitim alacak öğrencilere verilmektedir. Bu vize ülkenizde başvurunuzu yaptıktan sonra Kanada’ya giriş yaparken havaalanında verilmektedir. Giriş vizenizi aldıktan sonra Kanada’ya istediğiniz zaman giriş-çıkış yapabilirsiniz. Giriş vizenizi gösterdiğiniz zaman öğrenci vizeniz hazırlanmaktadır. Kanada genel öğrenci vizesi ücreti 150 Kanada dolarıdır.

2. Kısa Dönem Öğrenci Vizesi

Kısa dönem öğrenci vizesi Kanada’da altı aydan kısa süreli eğitim alacak öğrencilere verilen vizedir. Vize onayınızı aldıktan sonra ülkeye giriş vizeniz aynı zamanda sizin öğrenci vizeniz olacaktır. Bu vize Kanada’ya tek bir giriş hakkı sağlamaktadır. Vize süreniz dolmasa da ABD gidiş amaçlı çıkışlar dışında ülkeden çıkarsanız bir daha giriş hakkınız bulunmamaktadır. Eğer çok girişli vize istiyorsanız bunu vize başvurunuzda belirtmeniz gerekmektedir. Kanada kısa dönem öğrenci vizesi sadece 100 Kanada dolarıdır. Yaz tatilinde Kanada’ya dil okuluna gidecek öğrencilerin aldığı vize türüdür.

3. Quebec Öğrenci Vizesi ( CAQ )

Eğer Kanada’nın Quebec eyaletinde okumak istiyorsanız, Kanada vize başvurusuna ek olarak Quebec’ ede vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bunun için istenilen evrakları Quebec’ teki ilgili merkeze posta ile göndermeniz gerekmektedir. Quebec’ ten alacağınız vize Quebec Kabul Sertifikası olarak kabul edilmektedir. Vizeniz hazır olduğunda bir kopyası size, diğer kopyası ise faks aracılığıyla Ankara’daki Kanada Konsolosluğu’na iletilir. Tüm işlemlerden sonra elinizde pasaportunuza basılı olan giriş vizeniz, Quebec Kabul Sertifikanız ve Kanada’ya giriş yaparken alacağınız öğrenci vizesi bulunacaktır.

Yurtdışı Eğitim Firması olarak ana faaliyetimiz Kanada’ya eğitim odaklı göçmenlik yapmaktır. Kanada vatandaşlığını almak isteyen adayların Kanada Work and Study sayfamızı dikkatle okumalarını önermekteyiz. Kanada devletinden oturum almak isteyenlerin Kanada’ da enaz 2 senelik bir akademik programdan mezun olmaları zorunludur. Bu 18-22 yaş grubu için 2 senelik ön lisans veya lisans tamamlama programlarıdır. 23- 35 yaş grubu içinse Yüksek Lisans veya Postgraduate Certificate Programlarına devam ederek diploma almaktır. Bu 2 senelik program sonrasında size verilen 3 seneye kadar uzatılabilen Kanada yaşam ve çalışma hakkı sürecinde Kanada oturum başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu programlara katılabilmeniz için 30bin TL bütçe ayırabilmelisiniz. Konu hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için websitemizden Bilgi istek formunu doldurabilir, ofis telefonumuzdan arayarak ön bilgi alabilirsiniz. 0212 259 60 75

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

Kanada Dil Okulları Listesi

ALS Study Yurtdışı Eğitim olarak Kanada’daki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’deki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

DİL OKULLARIŞUBELERGENEL BİLGİLER 
COLLEGE PLATONMontrealSadece ingilizce değil bir çok dilde eğitim veren güzel bir dil okulu
CLLCToronto, Halifax, OttawaKanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir.
EC Toronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan en iyi dil okullarından birisi
ELSToronto, VancouverToronta ve Vancouver'de bulunan ve ingilizce programı bittiğinde Amerika'da ki üniversitelere sınavsız başvuru yapılabiliyor
EMBASSY ENGLISHTorontoToronto'da bulunan ve eğitim metaryellerine önem veren güçlü dil okullarından bir tanesi
EUROCENTERSToronto, VancouverDünya'nın her yerinden bünyesinde öğrenci barındıran uluslararası bir dil okulu
GLOBAL VILLAGEVictoria, Vancouver, Toronto vb.Global Village “Ciddi Eğitim ve Hakiki Eğlence” konseptine dayanan eşsiz bir okuldur. 
ILACToronto, VancouverSadece Kanada'da bulunan ve çok başarılı bir dil okulu.
ILIHalifaxResmi dil eğitim merkezi ve Nova Scotia eyaletinin en eski özel dil okullarındandır.The Lyn Howes ödülü almış bir okuldur.
ILSCToronto, Vancouver, MontrealToronto,Vancouver ve Montreal'de bulunan çok kaliteli bir dil okulu
Kaplan International EnglishToronto, VancouverUluslararası kurum olup kaliteli bir dil okulu
LSI DİL OKULUToronto, VancouverKanada'da kendisini ispat etmiş büyük bir dil okulu
SPRACHCAFFEToronto, Vancouver, Montreal vb. Rahat bir ortamda, hata yapmaktan korkmadan öğreneceksiniz.
ST. GILESTorontoToronto'da bulunup eğitim metaryellerine önem veren çok güçlü dil okullarından bir tanesi
THE LANGUAGE GALLERYTorontoÖğrencilerde kendine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi hedefler.
ZONI LANGUAGE CENTERSVancouver, TorontoVancouver şehrinin en gözde mekânlarına çok yakın mesafede yer alır, tüm ulaşım hizmetlerine oldukça yakındır.