İngiltere’de Dil Okuluna Gitmek

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’ de İngilizce eğitimi

İngiltere’ de dil okulları dendiğinde akla ilk gelen şehir Londra olmasına rağmen yaşam giderlerinin pahalı oluşu ve sürekli yağmur alması nedeni ile öğrenciler eskiye oranla hedeflerini farklı İngiltere şehirlerine yönlendirmişlerdir.

Kısaca nasıl bir programla, hangi şehirleri tercih etmeniz gerektiğine dair küçük tüyolar vereceğiz. İngiltere’ deki bütün dil okullarını, şehirleri, ders ücretleri, konaklama ücretlerini dil okulları fiyat listemizden inceleyebilirsiniz.

 

                       İNGİLTERE’DE EĞİTİM İÇİN 10 NEDEN

  1. İngiltere dünya üzerinde en fazla İngilizce dil eğitimi veren kurumun bulunduğu ülkedir. IELTS hazırlık kursundan Genel İngilizceye her türlü dil okulları seçeneği bulabilirsiniz
  2. İngiliz eğitim sistemi uluslararası geçerliliği olan niteliklere sahiptir.
  3. İngiltere  dünya çapında en iyi İngilizce öğretme metotlarına sahip ülkelerdendir. Hangi eğitimi alırsanız alın İngiltere de en son eğitim metotlarını göreceğinizden emin olabilirsiniz.
  4. İngiltere’de eğitim süreniz boyunca sıcakkanlı ailelerin yanında, öğrenci yurtlarında veya özel odalarda ikamet edebilirsiniz. Eğitim kurumunuz bu seçiminizde sizlere yardımcı olacaktır.
  5. İngiltere’de eğitimin kişiye manevi getirisi yüksektir.
  6. İngiltere gezilip görülmesi gereken güzellikte bir ülkedir.
  7. İngiltere yeni güzellikler keşfedebileceğiniz bir ülkedir.
  8. İngiltere şehirleri dünyanın en kozmopolit şehirleri arasındadır.
  9. İngiltere’de eğitim ileriki aşamada bu ülkede üniversite ve İngiltere’ de Yüksek lisans eğitimi almanız için atılacak büyük bir adımdır.
  10. Ve İngiltere, elbette İngilizce dil eğitiminin merkezidir.

 

Londra Dil Okulları: 1 ay ile 4 ay arasında yani kısa süreli İngilizce dil okuluna gitmek ve İngilizcenizi geliştirmek  istiyorsanız, tüm İngiltere şehirlerine aynı mesafede olan ve Istanbul gibi kozmopolit büyük bir şehir olmasının getirdiği rengarenk yaşam nedeniyle önerilmektedir. İngiltere’ nin başkenti Londra’ dır. Öğrencilerin derste aldıkları İngilizce dersleri hayatın içerisinde kullanma imkanına fazlasıyla sahiptirler. Özellikle yazın sokaklarda sahne sanatçılarının kaliteli canlı performanslarındaki izlence kalabalığına karışmak, tüm günü dolu dolu yaşayan bir öğrencinin yaşanmışlıklarını artırarak İngilizce pratiğini profesyonel hale getirmesine yardımcı olur. Londra çok farklı kültürleri içinde barındıran, kültür, sanat aktiviteleri ile ünlü bir turistlere yönelik etkinliklerin en fazla olduğu, en yaşanılası Avrupa kentidir. Öğrenciler hafta sonu gezilerinde trenle Londra’ ya 45 dakika uzaklıktaki Cambridge ve Oxford şehrine, 1.45 dakika uzaklıktaki Brighton ve Bournemouth şehirlerine çok kolay gezmeye gidebilirler. Dil okulları öğrencilerin ucuz tiyatro, bale, opera showlarından ucuza faydalanabilmelerine yardımcı olmaktadırlar. British Kültür’ ü yakından tanımak isteyenlere eğitimleri boyunca Londra’ da en az 2 tane show izlemelerini önermekteyiz. Üstelik Londra’ da hayatınızda hiçbir zaman edinemeyeceğiniz Odeon’ da film galalarına katılma şansınız dahi var. Kraliyet ailesini ve Buckingam sarayını yakından görmek, Soho’ daki klüp ve barları gezmek, günü birlik Bath, Salisbury, York şehirlerine gitmek, Trafalgar Meydanında bir yemek yemek gibi birçok etkinliğe bir öğrenci olarak katılma şansına erişmek öğrencilere inanılmaz bir özgüven sağlar. İngilizce dil eğitiminizin sonuna ve artık Türkiye’ deki hayatınıza dönüş vaktiniz yaklaşmışken, Covent Garden’ da bulunan Piazza’ da İngilizce’ yi artık rahatlıkla kullanabiliyor olmanın verdiği özgüvenle kendinize ve sevdiklerinize hediye almanın zevki bile bir başkadır. İngiltere’ de ki hemen hemen tüm dil okullarının muhakkak Londra’ da şubesi vardır. En çok dil okulu Londra’ da vardır. Öğrenci büyük metro ağı sayesinde ulaşım sorunu yaşamaz. Konaklama seçenekleri diğer şehirlere göre çok daha fazla ve konforludur. Londra’ da ki dil okulları ucuz aile yanı konaklama, ucuz öğrenci yurdu konaklama, lüx hotel seçenekleri, stüdyo daire gibi herkese farklı seçeneklerde konaklamalar mevcuttur.

Cambridge Dil Okulları: Cambridge şehrinde dil okuluna gitmek isteyen öğrencinin gelecek hedeflerinde üniversite ya da yüksek lisans yapmak gibi bir hedefi varsa kesinlikle önereceğimiz ilk şehirlerden biridir. Cambridge üniversite kenti olmasının avantajlarını barındıran bir şehirdir. Bu nedenle İngilizce dil okuluna giden uluslararası bir öğrenci çok kolaylıkla yerel öğrenci gruplarının arasına kolaylıkla karışabilir. Eğitim şehri olmasın şehire bir elitlik sağlamaktadır. İnsanlar ya öğrenci ya da öğretmendir. Şehirdeki akademik ruhun insanlara yansıttığı bir kalitesi vardır. Ünlü Cambridge Üniversitesini gezmek, bisikletle şehirde tur atmak, teknoloji, bilim ve sanat müzelerini gezmek, Cam nehrinde gezinti yapmak, sokak festivallerine katılmak, haftasonu yapılacak şehir turları öğrenci için eşsiz bir deneyim olacaktır. Havaalanı Stansted havalimanıdır.

Oxford Dil Okulları: Kısa süreli dil okuluna gitmek isteyen Türkiye’ de üniversitede sanat, tarih, sanat tarihi, edebiyat. mimarlık okuyan öğrencilere özellikle kültürel ve eğitimsel olarak kendilerini geliştirebilecekleri bir şehir olarak önerilir. İngiltere’ de Uzun süreli dil okulu, foundation, pre-master ya da İngiltere’ de üniversite okuyacaklara da yaşaması kolay ve rahat olan Oxford rahatlıkla önerilmektedir. Aslında Oxford şehrinin özellik olarak Camridge şehrinden farkı yoktur. Oxford şehrinde bir Üniversite şehridir. Oxford Üniversitesi Oxford’ un kültürel yapısını şekillendirmiştir. Her sene dünyanın her yerinden akademisyenlerin ziyaret ettiği kültürel bir şehirdir. Uluslararası öğrencilerin yerel öğrencilerle kaynaşması çok kolaydır. Şekspir’ in doğduğu yere Stratford-Upon-Avon şehrinde turist kafilelerin arasına bir öğrenci olarak karışmak, sanatsal etkinlik ve faaliyetlere katılmak, İngiltere’ nin edebiyat şehrinde yaşamak ve İngilizceyi en edebi hali ile öğrenmek isteyenler için en güzel dil okuluna gidilecek şehirdir. En yakın havalimanı Birmingham’ dır. Londra Heathrow havalimanı da çok yakındır.

Bournemouth Dil Okulları:  Bournemouth yaz ya da kış, uzun süreli ya da kısa süreli…nasıl ve ne kadar süreli dil okuluna giderseniz gidin yılın dört mevsiminde her ay İngilizce öğrenmek için rahatlıkla gidebileceğiniz bir şehirdir. Bournemouth Londra’ dan sonra en fazla dil okulunun bulunduğu 2. şehirdir. Bournemouth sahili Avrupa’ nın dördüncü en güzel sahili seçilmiştir. İngiltere’ nin en sıcak iklimine sahip şehridir. Yazlık bir şehir olması nedeniyle dil okullarında öğretmenlerinizin gözetiminde dersler aktiviteler halinde işlenir. Haftada 1 gün dersler dışarıda kültürel etkinliklerle beraber yapılmaktadır. Bournemouth’ a gidip sörf yapmadan dönmemek gerekir. Yakınındaki Dorset Kontluklarını ziyaret etmek British Kültür’ ün doğuşunu görmek öğrencilere eşsiz bir bilgelik katıcaktır. Bournemouth Üniversitesi ve Arts Üniversity College Bournemouth şehrinin 2 büyük üniversitesidir. Bournemouth Business School International – BBSI ülkenin en kaliteli sertifika okullarından biridir. İngilizce kurslar vermesinin yanında hukuk, işletme, pazarlama, iş idaresi, turizm, turizm yönetimi gibi birçok alanda sertifika programları vermektedir.

Brighton Dil Okulları: Brighton Bournemouth gibi yazlık ve denize sıfır bir şehirdir. Her 2 şehirde de 13 tane farklı dil okulu vardır. Brighton İngiltere’ de farklı  dünya görüşüne sahip insanların yaşadığı bir şehirdir.  Brighton üniversitesi, Sussex üniversitesi, Open Üniversitesi (uzaktan on-line eğitim üniversitesi), Porstlate Community college, Plumpton college, Varndean College Brighton şehrine farklı bir hava vermektedir.  Brighton denizi suyu İngiltere’ nin kaplıcaları olarak sayılır. Havaalanı Gatwick havalimanıdır.

Manchester Dil Okulları: Manchester şehri özellikle futbol düşkünü Türk erkek öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Dünyada ün kazanmış Manchester United ve Manchester City takımlarının ev sahipliğini yapan şehirdir. Manchester United’ ın bir maçını izlemeden Türkiye’ ye dönmenizi tavsiye etmiyoruz. Manchester büyük bir şehir olmasına karşın, çevresine yakın bölgelerinin harika manzaralarla dolu kırsal kasaba hayatları, alışveriş, içki, yemek ve gece hayatı ile eğlenceli bir şehirdir. Şehirde doksan taneden fazla müze ve sanat galerileri vardır. Sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilere şehrin genel kültür yapısını tanıtıcı geziler düzenlenmektedir. Manchester Eye ‘ a binerek şehri yukarıdan izlemek ayrıca çok güzeldir. Manchester dil okulları zengin kampüsleri ile bilinir. 4 farklı dil okulu vardır. Bunlar INTO dil okulu, Kaplan dil okulu,  Excell college, Manchester Academy of English’ dir. Manchester havalimanını öğrenciler kullanabilirler.

Diğer İngiltere Şehirleri: Bath, Bedgebury, Belfast, Cardiff, Canterbury, Chiester, Colchester, Devon, Eastbourne, Edinbrugh, Folkestone, Hastings, Newcastle, Portsmouth, Ramsgate, Salisbury, Shrewsbury, Southhampton, Surrey, Torbay, Turquay, Worthing, Porstmouth şehirlerinde en az 1 tane dil okulu vardır. Çok fazla Türk öğrenci ile karşılaşmak istemeyen, yabancı kültüre çabuk adapte olmayı düşünen, pre-intermediate düzeyinde İngilizce bilen herkese bu şehirlerde dil okuluna gitmelerini de önermekteyiz.

İngiltere dil okulları fiyat listesini buradan inceleyebilirsiniz. İndirimli Londra dil okulları için danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Güncel kampanyalarımızı ALL STUDY Facebook  sayfamızdan takip edebilirsiniz. İngiltere’ de İndirimli dil okulları için 0212 259 60 75′ ten arayarak ya da Bilgi istek formunu doldurarak , ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir, kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Dil okulları kayıt ve danışmanlık işlemlerimiz ücretsizdir. Vize garantilidir. 

İngiltere’ de üniversite veya İngiltere’ de master eğitimi almak isteyenler İngiltere Eğitim Fırsatları web sitemizi incelemenizi öneririz.

ingiltere-dil-okullarina-gitmek1

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU

İngiltere Dil Okulları Listesi

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim olarak İngiltere’deki birçok uluslararası ve butik okulun Türkiye’de ki resmi temsilcisiyiz. Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları

DİL OKULLARI ŞUBELER GENEL BİLGİLER
ANGLO CONTIENTAL Bournemouth Kendine özel mimarisi ile kaliteli hizmet veren İngiliz okullarındandır.
BBSI Bournemouth Dil eğitimindeki kalitesi ile kendini kanıtlamış kurumdur.
BRIGHTON LANGUAGE CENTER Brighton İngiltere'nin en popüler sahil şehrinde yer alan modern dil okuludur.
BRISTOL LANGUAGE CENTER Bristol İngiltere'nin en yüksek eğitim seviyesine sahip şehirde yer alan dil okuludur.
BRITISH STUDY CENTER Londro, Oxford, Brighton, Bournemouth Yalnızca İngiltere'de eğitim veren, İngiliz eğitim sisteminin önemli kurumlarındandır.
CES LANGUAGE SCHOOL Londra, Edinburg, Harrogate, Oxford, Leeds, Worthing İngiltere'nin kuzey şehirlerinde yer alan okullardır.
CHICESTER COLLEGE Chicester Chicester College kampüsü içinde eğitim veren kaliteli dil okuludur.
EASTBOURNE SCHOOL OF ENGLISH Eastbourne İngiltere'nin güneyinde bulunan, hem ekonomil hem kaliteli dil okuludur.
EC ENGLISH Londra, Oxford, Cambridge, Manchester, Brighton, Bristol En iyi uluslar arası zincir okulu seçilmiş olup kalitesini belli etmiş dil okuludur.
EMBASSY ENGLISH Brighton, Cambridge, Londra(2), Hastings, Oxford  Brighton, Cambridge, Londra(2), Hastings, Oxford merkezlerinde genel ingilizce ve akademik ingilizce programları bulunan kurumdur.
EUROCENTRES Londra, Cambridge, Brighton, Bournemouth Tüm dünyada hizmet veren ve bazı şubeleri sınav merkezi olan kurumdur
EXCEL ENGLISH Londra Öğrenci odaklı , 9 kişilik sınıflarda eğitim veren kaliteli dil okuludur.
FRANCES KING Londra 40 yıllık tecrübesi ve öğretim sistemindeki başarısı ile Londra'da yer alan butik dil okuludur.
KAPLAN INTERNATIONAL ENGLISH Londra(2), Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburg, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay  Dünyanın en önemli dil okulu zincirlerinden birisi olan kurumda İngilizce dil eğitimi programlarına katılabilirsiniz.
KING'S COLLEGES Londra, Oxford, Bournemouth İngiletere üniversitelerine hazırlık veren zincir dil okuludur.
LEWIS SCHOOL OF ENGLISH Southampton İngiltere'nin liman kentinde  butik eğitim veren kaliteli dil okuludur.
LILA Liverpool Türk öğrenci oranı az olan İngiltere'nin kuzeyinde İngilizce öğrenmek için en doğru seçimlerdendir.
LONDON SCHOOL OF ENGLISH Londra, Canterbury  100 yıllık tecrübesi ile genel ve akademik ingilizce eğitimi vermektedir.
LSI Brighton, Cambidge, Londra(2) İngiltere'nin eski ve köklü kurumlarından biridir.
OXFORD HOUSE COLLEGE Londra(2), Oxford İngiltere'de uzun dönem dil okuluna gitmek isteyenler için ekonomik bir dil okuludur.
SPRACHCAFFE Londra, Brighton İngiltere'de ekonomik dil okuluna gitmek isteyenler için zincir dil okuludur.
SOUTHBOURNE SCHOOL OF ENGLISH Southbourne İngiltere'nin güneyinde bulunan dil okuludur.
STAFFORD HOUSE Londra, Cambridge, Brighton, Canterbury İngiltere'de kurulmuş ve son yıllarda hızla büyüyen uluslararası kurumdur.
ST. GİLES Londra(2), Brighton, Eastbourne  50 yıllık tecrübesi ile dünya çapında dil okullarına sahip kurumdur.
THE LANGUAGE GALLERY Londra, Manchester, Birmingham Üç merkezde hem dil eğitimi hem de yeni mezunlara yönelik sertifika programları sunan kurumdur.
TWIN Londra, Eastbourne Butik hizmet anlayışı ile eğitim veren ekonomik dil kurumudur.
UIC Londra, Brighton, Oxford Ekonomik koşullarda İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir.
WESTBOURNE ACADEMY  Bournemouth Sahil kasabasında ingilizce dil eğimi almak isteyenler için ekonomik bir dil okuludur.