Oxford Dil Okulları

Oxford şehri hakkında bilmeniz gerekenler

İngiltere’ de kısa süreli dil okuluna gitmek isteyen Türkiye’ de üniversitede sanat, tarih, sanat tarihi, edebiyat, mimarlık okuyan öğrencilere özellikle kültürel ve eğitimsel olarak kendilerini geliştirebilecekleri bir şehir olarak Oxford şehrinde eğitim almaları önerilir. İngiltere’ de dil okuluna gitmek isteyenlere Londra gibi çok kalabalık bir şehire gitmelerinden se Cambridge ve Oxford dil okullarına gitmelerini önermekteyiz. Hele ki İngiltere’ de üniversite okuyacaklara kesinlikle yaşaması kolay ve konforlu bir şehir olan Oxford ‘ u rahatlıkla önermekteyiz. Oxford’ ta bulunan her dört kişiden biri muhakkak öğrencidir. Ayrıca Oxford İngilizcesi diye bir tabir de vardır genel İngiltere İngilizcesinde. Metro ile Londra’ ya uzaklığı 30 dakikadır. Dünyanın akademik geçmişi en uzun ve en zengin şehirlerindendir. Şehrin entelektüel bir havası vardır.  Oxford Üniversitesinin avlu ve kiliseleri birçok akademik çalışmalara ev sahipliği yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Oxford Üniversitesi kampüsünde birçok okul yer almaktadır. Çakıl kaldırımları, taş binaları, çay evleri, kitapçıları ile Oxford şehri tarifi imkansız bir havaya bürünmüştür. Sayısız Nobel ödülü almış ünlüler, İngiliz soyluları ve sayısız başbakanlar bu üniversitenin kapılarından geçmiş, Oxford Üniversitesi Oxford’ un kültürel yapısını şekillendirmiştir. Oxford şehri her sene dünyanın her yerinden akademisyenlerin ziyaret ettiği kültürel bir şehirdir. Uluslararası öğrencilerin yerel öğrencilerle kaynaşması çok kolaydır. Beyazlar içinde kriket oynamak, Isis River’ da kürek çekmek, çay evlerinde İngilizce pratiği yerel halkı ile yapmak gibi birçok fırsata sahip olabilirsiniz.

Aslında Oxford şehrinin özellik olarak Camridge şehrinden farkı yoktur. İngiltere’ de Oxford bir Üniversite kentidir.  Şekspir’ in doğduğu yere Stratford-Upon-Avon şehrinde turist kafilelerin arasına bir öğrenci olarak karışmak, sanatsal etkinlik ve faaliyetlere katılmak, İngiltere’ nin edebiyat şehrinde yaşamak ve İngilizceyi en edebi hali ile öğrenmek isteyenler için en güzel dil okuluna gidilecek şehirdir.

En yakın havalimanı Birmingham’ dır. Londra Heathrow havalimanı da çok yakındır. Cambridge şehri ve dil okulları hakkında yorum ve gözlemler Aylin Karataş tarafından yazılmıştır.

oxford_dil_okullar_alsstudy

Oxford dil okulları fiyat listesini buradan inceleyebilirsiniz. İndirimli Oxford dil okulları için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Güncel kampanyalarımızı ALL STUDY Facebook  sayfamızdan takip edebilirsiniz.  Oxford’ daki indirimli dil okulları için 0212 259 6075 ve 0212 259 6076 no’ lu ofis telefonlarımızdan arayabilirsiniz. Bilgi istek formunu doldurarak , ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilir, kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Dil okulları ön görüşmelerimiz ücretsizdir. İşlemlerimiz vize garantilidir. Vize şartlarına uygun olmayanların kayıtları alınmamaktadır. İngiltere’ de üniversite veya Yüksek Lisans eğitimi almak isteyenlerin İngiltere Eğitim Fırsatları web sitemizi incelemeleri önerilir.

DİL OKULLARI FİYAT LİSTESİ
BİLGİ İSTEK FORMU