İngiltere’de Foundation Programı

İngiltere Foundation Programı

İngiltere’de Foundation programı başvuru ofisi. İngiltere’de Foundation programları ücretleri, başvuru şartları, kabul koşulları, vize şartları bilgilerini ALL Study tecrübesiyle edinebilirsiniz.

 

İngiltere’de Foundation programı nedir?

İngiltere’de foundation  programı İngilizce derslerinin yanında sizi, eğitimini alacağınız bölümün derslerine de hazırlamak amacıyla verilir. Üniversite  Hazırlık Programı  başarılı öğrencilere Birleşik Krallık’taki üniversitelere geçiş olanağı sunan 3 dönemden oluşan bir yıllık bir programdır.

Bu program sonrasında, Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi gibi İngiltere’ nin ve İskoçya’ nın en köklü ve kaliteli Üniversitelerine giriş hakkı elde edersiniz.

 

İngiltere’de Foundation eğitimi nasıldır?

Üniversite hazırlık yılı olarak verilen bu foundation programında eğitimler Öğrenciler genellikle seçilen yola veya amaçlanan ilerleme derecesine ve ayrıca İngilizceye bağlı olarak 3-4 konu üzerinde çalışacaklardır. Öğrencilerin ortalama olarak sınıfta ders başına haftada beş saate kadar harcayabilecekleri ve benzer sayıda saati bağımsız çalışmaya ayırmaları istenmektedir.

İngiltere’de üniversiteye giriş için en önemli şartlardan biri İngilizce dil seviyesidir ve akademik boşlukları doldurmanın yanı sıra İngilizce dili başarı için kritik öneme sahiptir. Foundation eğitimine başlayabilmeniz için muhakkak elinizde bir IELTS sınav skoru olması gerekmektedir. Eger İngilizce dil düzeyiniz A1/A2 yani başlangıç düzeyinde ise Foundation programı öncesinde İngiltere’de İngilizce dil okuluna devam etmenizi sağlıyoruz.


İngiltere’de Foundation programlarına katılmanın faydaları nelerdir?

 1. Foundation programı İngiltere’de üniversiteye en iyi giriş şansını sunmak için tasarlanmış odaklanmış bir yoldur.
 2. Ortak bir üniversiteye geçiş için garantili bir fırsat (gerekli geçme notunun alınmasına bağlıdır), üniversiteye başlamanız konusunda içinizin rahat olmasını sağlar.
 3. İngiltere’de bir üniversite kampüsünde eğitim alma fırsatı sayesinde geldiğiniz andan itibaren kendinizi üniversitenin bir parçası hissedersiniz
 4. Çalışmanıza devam etmenizi sağlamak için kişisel bir öğretmenin ve konu eğitmenlerinin desteği.
 5. İngiltere üniversitelerinde yurt konaklama fırsatı yakalamak ve yaşamak – üniversitedeki mevcut lisans öğrencileriyle kaynaşmak.
 6. Bağımsızlık. Öğrenciler kendi zamanlarını yönetmekten, bağımsız çalışmalarından, ödevlerini tamamlamaktan, yemek yapmaktan, alışveriş yapmaktan ve bütçelerinden sorumludurlar.

 

İngiltere partnerimiz ONCAMPUS, Foundation egitimi alabileceginiz birçok Üniversite  sunmaktadır; Eğitim danışmanınızdan detaylı bilgi alınız.

Ayrıca ALL Study instagram sayfamızda İngiltere eğitim sistemi,  İngiltere vizesi  ve İngiltere öğrenci vizesi hakkında güncel bilgiler edinebilirsiniz.

1- UNIVERSITY OF SOUTHAMPTON FOUNDATION PROGRAM FİYATLARI

Programme details:

 • Course length: 3 , 3.5 or 4 terms
 • Minimum age: 17+
 • Hours per week: up to 25

Dates and Fees:

2-UNIVERSITY OF CENTRAL LANCASHIRE UCLAN FOUNDATION PROGRAMI ÜCRETLERİ

Programme details:

 • Course length: 3 terms
 • Minimum age: 17+
 • Hours per week: up to 25

Dates and Fees:

 

3- ONCAMPUS BİRBECK UNİVERSİTY FOUNDATION PROGRAM ÜCRETİ

Programme details:

 • Course length: 3 terms
 • Minimum age: 17
 • Hours per week: up to 25

İngiltere’deki foundation eğitimleri 3 sene süren lisans programlarına başlayacak olan uluslararası öğrencileri 1 yıl sürecek bu hazırlık yılı egitimi ile İngiliz Eğitim Sistemi ‘ne hazırlar. Üniversiteye başlarken öğretmenlerinizden alacağınız referans mektupları ve not ortalamanız üniversiteye kabul aşamasında oldukça önemlidir. IELTS skorunuz 5,5 ise eğitiminize Ocak döneminde başlayarak lisans eğitiminize daha çabuk geçebilirsiniz. IELTS sonucunuz 6,0 ve lise mezuniyet not ortalamanız da iyiyse Nisan’da başlayıp 3 ay süren programlara da katılabilirsiniz. Eğer IELTS skorunuz 4,5 ise programa giriş hakkı kazanırsınız. Yalnız 4,5 IELTS ile bir akademik yıl Pre-Master programı almak zorunda kalırsınız.

Foundation programı, öğrenciyi lisans hayatına hazırlama konusunda, İngiliz Eğitim Sistemine geçişte alışma sürecini hızlandırma ve lise sonrası hemen başladıkları lisans dersleri yerine hazırlık dersleriyle hafifleştirmesine olanak verdiği için oldukça faydalı bir programdır. Öğrencinin lise mezuniyet ortalamasını yükseltmesine yardımcı olur. Bu program sonrasında rahatlıkla Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi gibi İngiltere’ nin en iyi üniversitelerine giriş hakkı elde edersiniz.

 İngiltere’ de Üniversite Hazırlık Kursları – University Foundation Course in UK

İngiltere üniversitelerinde okuma şansı veren program, uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerin, üniversite giriş kriterlerine uygun olarak hazırlanmasını sağlamaktadır. Program İşletme İngilizcesi ve IELTS hazırlık dersleriyle desteklenmektedir.

Eğitimler, uluslararası öğrencilerden sorumlu İngiltere Yükseköğretim resmi kuruluşu UCAS rehberliği ve desteği ile verilmektedir. Eğitim sonunda öğrencilere 5 üniversite seçme hakkı tanınmaktadır.

Üniversite hazırlık eğitimleri modüler dersler sunmaktadır. Öğrenciler eğitim yılı içerisinde 5 modül tamamlamaktadırlar. Eğitim sonunda kendi seçtikleri bir şirkete dayalı 3500 kelimeyi içeren proje tasarlamaları gerekmektedir. Tüm eğitimleri içeren bu proje ile kendilerine uygun üniversite ve bölüme yerleşmeleri sağlanmaktadır.

Öğrenciler, 12 kişiden oluşan sınıflarda ders alırlar. Öğrenciler, haftalık ve bire bir derslerle gerekli olan ilgi ve desteğe sahip olurlar. Üniversite hazırlık sınıflarında öğrencilerin başarılı olmaları hedeflenmektedir.

 Giriş Koşulları:

–  17 yaş ve üzeri olmak

–  Lise mezunu olmak

–  IELTS sınavı tüm bölümlerden en az 4,5 puanına sahip olmak

*Çoğu üniversite için IELTS sınavında tüm bölümlerden 6,5 puana sahip öğrenciler üniversite doğrudan yerleşebilmektedir. Tüm bölümlerden 5,5 veya altında puan alan öğrencilerin IELTS dersi alması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU