Macaristan’da Üniversite Okumanın Avantajları

Macaristan'da Üniversite Okumanın Avantajları

MACARİSTAN’ DA ÜNİVERSİTE OKUMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Macaristan’ın başkenti ve dünyanın en güzel şehirleri arasında sayılan Budapeşte’nin yanı sıra Debrecen, Szeged ve Pecs’ de önemli üniversitelere sahip şehirlerdendir. Macaristan’ın ikinci büyük şehri olan Debrecen’ de bulunan Debrecen Üniversitesi özellikle tıp alanındaki başarılarıyla adını duyurmuştur.

Orta Avrupa’daki ilk medikal okul olmasıyla bilinen Debrecen Tıp Fakültesi’nde on bini aşkın tıp öğrencisi eğitim almaktadır.Aynı zamanda fizik tedavi, eczacılık ve diş hekimliği gibi bölümlere de sahip fakültede hedeflediğiniz mesleğin eğitimini almak artık üniversite sınavına bağlı değil. Sınav gibi bir engel sebebiyle hayallerinizi ertelemek ya da vazgeçmek zorunda değilsiniz.

3 yılda biten lisans eğitimiyle kariyer hedefinize daha çabuk ulaşın!

Macaristan’daki üniversitelerin eğitim süreleri çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi 3 yıl sürmektedir. Böylece  Türkiye’ deki rakiplerinizden bir yıl daha önce iş hayatına atılma ya da akademik kariyerinize devam etme şansı elde edersiniz.

Türkiye’deki üniversitelere göre çok daha ekonomik!

Macaristan’daki üniversitelerde eğitime harcayacağınız yıllık gider Türkiye’deki ya da KKTC’deki bir vakıf üniversitesine göre çok daha ucuz. Yaşam giderlerinde ise Türkiye’yle arasında hiçbir fark yok.

Schengen Vizesi ile Avrupa’yı keşfedin!

Alacağınız Schengen vizesi sayesinde de tüm Avrupa’da özgürce seyahat etme ve yeni ülkelerden yeni arkadaşlıklar kurma imkanınız olacak.

ŞİMDİ BAŞVUR
BİLGİ İSTEK FORMU