Kanada Öğrenci Vizesi

Öğrenci vizesi 6 ay ve daha uzun süreli programlara katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vizedir. Kanada’ da Öğrencilik durumu devam ettiği sürece ilgili makamlardan vize süresi uzatılabilir. ALL STUDY vize ofisi aracılığı ile Kanada’ da dil okuluna gidecek adaylardan vize hizmet bedeli almamaktadır. ALL STUDY vize ofisimize dışardan yapılan başvuru hizmet bedeli için firmamızı arayınız. Site son güncelleme tarihimiz 10 Ocak, 2017′ dir. Farklı sitelerden yaptığınız güncelliğini yitirmiş bilgilerle firmamıza başvuru yapılması ve bilgilerin karşılaştırmasının yapılmaması adına belirtiriz ki en son Kanada vizesi kuralları sitemizde yer almaktadır. Bilgilerimiz günceldir ve sürekli güncellenmektedir.

Not: Her iki vize tipi için hazırlanması gereken belgeler aynıdır.

Vize Başvuru Formu Aşağıdaki Linkten İndirilebilir.

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM1294E.PDF

Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ve Öğrenci Vizesi için hazırlanması gereken belgeler:

1)      Vize Başvuru formu – Danışmanlarımız tarafından doldurulmuş örnekleri ve doldurulması gereken formlar tarafınıza email ile veya elden teslim edilecektir. Ekranımdan vize sayfası açılmıyor diyenler bilgisayarınıza Adobe Reader yükleyiniz veya farklı bir bilgisayardan formu indiriniz.
2)      En az 2 yıl geçerli pasaport .(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet, ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır.
3)      Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için www.iem.gov.tr  adresini inceleyebilirsiniz.
4)      Varsa eski pasaportlarınız
5)      Ziyaretçi öğrenci vizesi için 2 adet, Öğrenci Vizesi için 4 adet beyaz fonlu 45 mm X 35 mm ölçüsünde son 3 ay içinde çekilmiş arkası beyaz fonlu vesikalık fotoğraf.
6)      Vize Başvuru Ücreti – Garanti Bankası’na yatırılacak. Hesap Numarası: KANADA KONSOLOSLUGU GARANTI BANKASI ÇANKAYA 181-9091287CAD

 • Ziyaretçi öğrenci vizesi için 100CA$
 • Öğrenci vizesi için 150CA$

7)      Acceptance Letter –  ALL STUDY dosyanıza ekleyecek.
8)      İyiniyet mektubu. Neden Kanada’ yı tercih ettiğinizi net olarak anlatmalısınız. Örnekler hazır format olarak  tarafımızdan teslim edilmektedir. Hazır örnek formata uygun olarak bireysel detaylarınızı sizin eklemenizi istiyoruz.
9)      CV. Örnek  format ALL STUDY danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
10)   En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi/diplomanız. Hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi ve transkript.
11)   İngilizce bilginizi gösteren B1 düzeyinde belge. Var ise özel kurs sertifikası, İngilizce eğitim aldığınıza dair transcript veya var ise TOEFL/IELTS Skorunuz.
12)   Kuralına uygun banka hesabı beyan edilir. Banka Hesabı ailenize de ait olabilir.  Hesap cüzdanlarınızın güncel olması, hesaplarda en az yurt dışında kalacağınız süre boyunca eğitim, yaşam, konaklama ve gidiş – dönüş uçak bileti giderleriniz için yeterli olacak miktarda para bulunması, hesap geçmişlerinin ve hesap hareketlerinin görülmesi, yeni yatmış paranın kaynağının ispatlanması tavsiye edilir.* Bu miktarı vizeniz sonuçlanana kadar bankanızda tutmak zorunluluğu vardır. Banka mektubu örneği ALL STUDY danışmanınız tarafından teslim edilecektir.
13)   Banka hesabı aile bireylerinizden birine ait ise Sponsorluk belgesini imzalaması gerekmektedir.  Bu evrak  danışmanınız tarafından verilecektir.
14)   Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten şirket yazısı ve beraber maaş bordroları,  işe giriş bildirgesi.
15)   Şirket sahipleri için Vergi Levhası, İmza Sirküsü, Ticaret Sicil Gazetesi varsa Faaliyet belgesi.
16)   Askerlik terhis/tecil belgesi/e-devletten alınır.
17)   Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği/kaymakamlıktan alınır.
18)   Sabıka Kaydı / e-devletten alınır.
19)   Evli iseniz evlenme cüzdanı
20)   Başvuru sahibi 8-18 yaş arasında ise Anne ve Baba’nın noter aracılığı ile alacağı İngilizce’ye çevrilmiş Muvafakatname
21)   Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler
22)   Tüm eski Pasaportlarınızın işlem görmüş sayfalarının fotokopileri

İngilizce olarak hazırlanması gereken belgeler danışmanınız tarafından size bildirilecektir.

Not: Her öğrenci vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir. Kurs/Okul kayıtlarını ALL STUDY aracılığı ile gerçekleştiren adaylardan vize ücreti talep edilmemektedir.

Ek/ilave ücretler:

 • Kanada uzun süreli vize ücreti: 150CA$
 • VFS Global vize hizmeti: 75TL
 • Yeminli tercüme hizmetleri: 250TL-350TL arasında değişir.
 • Gidiş/Dönüş uçak bileti ücretiniz: 3000TL

Firmamızı arayan birçok banka nakitinde Kanada’ da eğitim alacak ve bu süreçteki yaşam masraflarını karşılayabilecek banka nakiti olmadan bizlerle telefonla veya Bilgi istek formunu doldurarak letişime geçmeye çalışmakta ve dönüş beklemektedir. ‘Kanada’ da eğitim kaç para acaba’ Böyle bir soru ile tarafımıza başvuru yapacak adayın gerçekliğini, eğitim derecesini, yaşını varın sizler tahmin edin. Zira arkadaşı/akrabası tarafından yönlendirilen adaylar firmamıza başvuru yaparken zaten hazır bilgilere sahipler. Bu başvurular dışında tüm detaylar ise Kanada dil okulları sayfamızda Kanada dil okulları fiyatları sayfamızda o kadar detaylıca yer almaktadır ki adaya sadece sitemize bakmak, baktığını okumak, okuduğunu anlamak ve kendini sorgulamak ve firmamıza bu şekilde başvuru yapmak kalıyor. ‘ Ben uzun süreli Kanada vizesi alabilmek için uygun muyum?

Ofisimize yapılan online başvurularda adayların %80’i  Kanada’ da uzun süreli vize alabilmek ve Kanada eğitim odaklı göçmenlik fırsatından  / kanada work and study programından faydalanmak istediğini belirtmektedir. Fakat  bu tip eğitimler için taksitli eğitim alabileceklerini hayal edenler dahi çıkıyor.  Maalesef ki yurtdışında almak istediğiniz eğitimlerin ücretleri  vize başvurusu öncesinde peşinen ödenmekte ve okuldan gelecek vize mektubunuz sonrasında eğitiminize başlayabilmektesiniz. Yani böyle bir durum mevcut değil. Kanada’ da eğitim alabilmek için öncelikle yukarıda belirtilen eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi beyan etmeniz istenmektedir. Siz adaylar tarafından arabamı satacağım, evimi satacağım ve yurtdışında eğitime gideceğim….. gibi kelimeleri çok defa duymaktayız. Yukarıda verdiğimiz bilgiler dahilinde bizlerden bilgi almak isteyen adayların mevcut şartlarını uygun hale getirdikleri halde bizlerle görüşme aşamasına geçmelerini talep ediyoruz. Firmamıza Kanada  eğitimle ilgili bilgi almak üzere her yıl internet üzerinden 1000 den fazla başvuru almakta bunların sonucunda ancak uygun görülen  300 kişi ye ofis randevusu verilmek sureti ile birebir görüşme yapılmakta, bu sayısı bir hayli olan başvurulardan sadece 150 tanesini Kanada vize aşamasına getirebilmekte, uygun görmediğimiz adayları ya farklı ülkelere yönlendirmekte veya başvurularını henüz bize inandırıcı gelmedikleri için başvurularını ret etmekteyiz. ALL STUDY olarak garantili vize kapsamında çalışıyoruz. Öğrencilerimizin bir çoğu ‘World of mouth’ yani kulaktan kulağa firmamızın kalitesini duyarak gelmektedir.  Birçok adayın arkadaşı, kuzeni, yeğeni, akrabası, komşusu… aracılığımızla yurtdışına gitmiş ve bu konudaki uzmanlığımızı tasdik etmiş şekilde gelmektedir. Özellikle Istanbul’ da bulunan 5 farklı üniversite ile birebir çalışmakta ve yaz tatillerinde veya mezun olduklarına Kanada dil okulları, Kanada Yüksek Lisans programlarına kayıtlarını yapmakta ve başarılı bir şekilde vizelerini alarak Kanada’ya uğurlamaktayız.

Bu sene ki görüşmelerimizin sayılarını minimuma düşürmek ve sağlıklı sonuç verecek başvurulara vakit ayırabilmek adına çalışmalarımızda bir değişiklik yaptık. ‘Uzun süreli Kanada vizesi almak istiyorum’ talebiyle firmamıza başvuru yapan adayların aşağıda belirtilen özelliklere sahip olmalarını zorunlu tutuyoruz. Yukarıda belirttiğimiz tüm şartlara sahip gerçek adaylar bu konular dışında çok spesifik/özel olarak almak/danışmak istiyorlarsa telefonla arayarak bilgi almak istediği konuyu ofis asistanımıza bırakabilirler. 0212 259 60 75/76 . Bunun dışında  Bilgi İstek Formunu detaylıca amacınızı/sorularınızı yazarak doldurarak ta başvuru yapabiliyorsunuz. İçerik belirtilmeyen başvuru formları değerlendirilmeye alınmamaktadır.

 • Hangi üniversiteden mezun oldugunuzu,
 • kaç yaşında oldugunuzu,
 • pasaportunuzdaki vizelerinizi,
 • eğitim/yaşam talebiniz için ne kadar bütçe ayırdığınızı,
 • banka hesabınızda ne kadar nakitinizin oldugunu
 • hangi tarihte eğitim almak istediğinizi

Kısaca size gerçek cevabı verebilmemiz için kendinizle ilgili tüm detayları yazmanınız istiyoruz. Akabinde gün içinde  ofis asistanımız sizi arayacak bilgilerinizi alacak ve  Kanada hakkında uzman danışmanımız tarafından uygun görüldüğünüz takdirde randevu verilecektir. Bazen oluyor ki sadece uygun bütçeyi beyan etmeniz dahi yeterli olamayabiliyor. Bu nedenle konu hakkında ne kadar ciddi iseniz, başvuru formunuzu da aynı ciddiyetle doldurmanızı istiyoruz. Zira İngilizce öğrenebileceğiniz komşumuz kadar yakın ülkeler İngiltere, İrlanda, Malta veya herkesin algısında yer etmiş klasik Amerika gerçeğinin çok dışına çıkarak ülkemizden en yakını 13 en uzağı 15 saat uzaklıkta bir ülkeye dil okuluna neden gitmeniz gerektiğini çok geçerli sebeplerle sunabilmeniz istenmektedir. %100 Kanada vizesi  alabilmeniz için sunmanız gereken temel şartlar vardır. Bunlar

1- Travel history : son 1 yıl içerisinde pasaportunuzda başka vizeli ülkelere giriş/çıkış yaptıgınızı beyan edebilmelisiniz. Vize memurları pasaportunuzdaki vize, giriş/çıkışlarınızla dünya üzerindeli vize tarihçenize bakarak seyahat geçmişinizin ne kadar temiz olduğunu kontrol edebilmelidirler. Yurtiçinde trafik çevirmesinde GBT’ nize bakan emniyet birimlerimiz varken, yurtdışına çıkışınızda yapılacak GBT kontrolünün yapılmasının istenmesi gayet doğal karşılanmalıdır.  Kanada vizesi, Avustralya vizesi ve Yeni Zelanda vizelerine sıfır vizesiz bir pasaportla başvuru yapmanız ve minimumda 13saat – maksimumda 30 saat uzaklıkta olan ve minimum sorunun yaşandığı bir ülkeye kabul edilmeyi beklemeniz hayal olmalı. Kısaca  bu 3 ülke için başvuru yapacaksanız muhakkak pasaportunuzda son 1 sene içerisinde Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Amerika, İngiltere vizelerinden en az birini almış ve minimumda 3gece/gün giriş/çıkış yaptığınızı pasaportunuz ve geçmiş vizelerinizle belgelemeniz gerekmektedir. Bunun adı seyahat geçmişi olarak adlandırılır.

2-Eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi Banka hesaplarınızla belgelemek. Banka hesabınızda belgelemeniz gereken minimum rakamlar yukarıda belirtilmiştir. Lütfen minimum rakamlara takılmadan bankanızda maksimumda en fazla nakit beyan etmeye çalışınız.. Ayrıca bu paranın kaynağını ve akışkanlığını sunmanız istenmektedir.

3- Sponsorunuz : anne/baba gibi 1.derece yakınınız veya kurumsal bir şirket olmalıdır. Hala, teyze, amca gibi 2. derece akraba sponsorluğu kabul edilemez.

4- Köklü aile bağları ve bütünlüğünüzü sunabilmek adına aileniz ve varlıkları ile ilgili evraklarınızı sunabilmelisiniz. Kanada Hükümeti nezdinde adayın aile köklerini sunabilmesi Kanada’ da uyumlu bir şekilde yaşayabileceğinizin belgesidir. Kanada’ da aile değerlerine önem verilmektedir.

5- Kanada’ da alacağınız dil eğitiminin veya Kanada turist vizenizin veya Kanada işadamı vizenizin size ne katacağı hakkında geçerli bir sebep sunabilmeli ve bunu iyi niyet mektubunuzda tüm içtenliğiniz ve gerçekliği ile sunabilmelisiniz.

6- Lise mezunu olan adaylar 18-22 yaş arasında olmalı ve dil okulu+üniversite paketine kayıt yaptırmak zorundadır. Bu yaş dışında lise mezunlarının başvurusu asla kabul edilmemektedir. Adaylarımız minimum Üniversite mezunu olmak zorunda veya 2 senelik üniversite mezunu ise henüz çok yeni mezun olmak zorundadır. Kısaca yaşla orantılı olarak eğitiminiz  Kanada vizesi için çok önemlidir.

7- Kanada’ ya dil okuluna giderek eş ve çocuklarımı da götürmek istiyorum diyen adaylar maalesef böyle bir durum mümkün değil. Sitemizden veya telefonla bu şekilde birçok başvuru almaktayız. Yoğunluktan dolayı cevap dahi veremiyoruz. Zira web sitemizde detaylı olarak belirtiyoruz. Kanada eğitimlerinde aile başvurusu tarafımızdan mümkün değildir.

8- Istanbul dışından başvuran adaylarımız Kanada vize evraklarını  tarafımıza Yurtiçi kargo, Aras Kargo ile göndermek veya elden teslim etmelidir.

9- Tüm evraklarınız yeminli tercüme edilmek zorundadır. Firmamız bu alanda hizmet vermekte ve evraklarınızı ücretlendirmektedir.

 

ALL STUDY danışmanınızın yorumu:

 1. ALL STUDY yurtdışı eğitim Kanada vizesi konusunda uzmandır. Adaylar uzun süreli eğitim ve yaşam masraflarını karşılayabileceklerini beyan etmelerini şart koşmaktadır.
 2. Bankanızdaki paranın kaynağını muhakkak beyan edebilmelisiniz. Örneğin; Hesaba yatırılmış büyük rakamlar için Kira geliri, Maaş geliri, ev satışı, araç satışı….gibi
 3. 35 yaşından küçük, bekar adayların aile bütünlüğünüzü ve birliğini beyan etmesini şart koşuyoruz. Aile büyüklerinizin ayrıca sponsorluk ve desteğini gösterecek evraklar talep ediyoruz.
 4. 23 yaşından büyük adayların Pasaportunda seyahat geçmişi/Travel History sunması isteniyor. Travel History sizin yurtdışı GBT nizdir. Hangi ülkeye giriş/çıkış yaptınız, size verilen yasal tarihler içerisinde mi kaldınız, bir suça karıştınız mı….. nın belgesi niteliği taşımaktadır. Bu konuda tabii ki pasaportunuzda var ise son 1 yıl içerisinde alınmış olması şartı ile Amerika, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda vizeleri öncelikli olmakla beraber A+plus Schengen ülkeleri olan Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda ülkelerine ait minimum 3gece/4günlük giriş/çıkış yapılmış bir vize isteniyor. Bu ülkelerin haricinde ülkeler sunmayınız. Bilgi net ve açıktır. Örneğin ; Fransa yok ama Yunanistan vizem var, İspanya vizem var ama 3 sene önce almıştım… gibi.

 

ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılından bugüne dünyanın pek çok ülkesinin önde gelen okullarının Türkiye resmi temsilcisidir.  ALL STUDY, uygun adaylara ön danışmanlık için ücretsiz ön görüşme, tüm vize ve danışmanlık işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak yapar, yukarıdaki  hizmetleri size başarı ile sunar ve vizenizi sonuçlandırır. ALL STUDY danışmanlık hizmetlerimiz yurtdışında eğitim aldığınız sürece yurtdışındaki ALL STUDY temsilcilerimiz sayesinde devam eder. Türkiye temsilci​si olduğumuz dil okullarının ve Üniversitelerin güncel Promosyon ve burslarını  ALL STUDY Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ofisimiz Beşiktaş sahilde-Bahçeşehir Üniversitesi Kampüsü 1. binası olan Barbaros Kütüphanesi Karşısındadır.

YILDIZ MAH. ÇIRAĞAN ÇAD. KARTAL APT. NO: KAT:3 BEŞİKTAŞ – ISTANBUL

Kayıt, danışmanlık, iletişim ve randevu talebiniz için 0212 259 60 75 /76 – 0544 259 60 71

Bilgi İstek Formunu detaylıca doldurduğunuzda ofis asistanımız sizi arayacak, aday uygun bulunduğu takdirde aranarak Avustralya’ da eğitim, yaşam ve Avustralya vizesi hakkında uzman danışmanımızla birebir ofisimizde görüşmek üzere randevu verilecektir. Tüm görüşmelerimiz sadece Istanbul ofisimizde verilmektedir. Ciddi adayların Istanbul ofisimize gelmesi istenmektedir.

Bilgilerinize…..